ارتفاع اورها در ماینکرفت ۱.۲۰ چه تغییراتی داشته است؟

ارتفاع اورها در ماینکرفت ۱.۲۰ چه تغییراتی داشته است؟

تبرهایتان را خوب تیز کنید!

همان‌طور که انتظار می‌رفت، ارتفاع اورها در ماینکرفت ۱.۲۰ این روزها به بحث مهمی در میان کاربران این بازی محبوب تبدیل شده است.

بازی‌های ویدیویی عمر مفید دارند و معمولاً پس از چند سال، دیگر خبری از انتشار آپدیت یا حتی پشتیبانی نیست. البته هر قاعده‌ای یک ایستثنا دارد و یکی از استثنای این قاعده با نام Minecraft شناخته می‌شود. محصول استودیو موجانگ نخستین بار در نوامبر ۲۰۱۱ میلادی در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت و با گذشت بیش از یک دهه، نه تنها پشتیبانی می‌شود، بلکه شاهد انتشار آپدیت‌های بزرگ برای آن هستیم.

موجانگ که وظیه پشتیبانی و تولید محتوای جدید را بر عهده دارد، حدوداً دو هفته پیش آپدیت ۱.۰ را برای ماینکرفت منتشر کرد. این آپدیت با نام «مسیرها و قصه‌ها» (Trails & Tales) شناخته شده و محتویات زیادی را در خود جای داده است؛ برای مثال، شاهد اضافه شدن شتر هستیم که در زیست بوم‌های صحرایی قابل یافتن هستند. کاربران می‌توانند از این حیوان برای گشت و گذار استفاده کنند. از دیگر محتویات جدید می‌توان به زیست بوم Cherry Blossom اشاره کرد که شامل درخت‌هایی با شکوفه‌های صورتی است.

با انتشار آپدیت ۱.۲۰  ارتفاع اورهابه بحث مهمی در میان کاربران تبدیل شده است. در صورتی که نمی‌دانید، اور به هر نوع مکعبی گفته می‌شود که منابع ارزشمند مانند آهن، زغال، طلا و الماس را در خود جای داده و معمولاً در زیرزمین قرار دارد. 

در ابتدا نگاهی گذرا به تغییرات ارتفاع اورها و نحوه استفاده از آن‌ها انداخته و سپس ارتفاع انواع مختلفشان را خواهیم گفت.

چگونه از اروها استفاده کنیم؟

در اکثر موارد، تنها به یک تبر مناسب نیاز دارید تا بتوانید از اورها بهره ببرید اما ماجرا برای اورهای طلا، آهن و مس فرق می‌کند. استخراج اورهای این سه، تنها مواد معدنی خام و غیرقابل استفاده را در اختیارتان قرار می‌دهد.

برای استفاده از اورهای طلا، آهن و مس، تنها یک راه وجود دارد: ساختن کوره یا همان Furnace. در صورتی که نمی‌دانید، هشت عدد Cobblestone را به گونه‌ای بچینید که یک مربع ۳ در ۳ ساخته شود؛ مربعی که وسطش خالی است.

نگاهی به تغییر ارتفاع اورها در 

طی سال‌هایی که از عرضه ماینکرفت برای پلتفرم‌های مختلف می‌گذرد، ارتفاع اورها چندین بار تغییر کرده است. آخرین بار، به آپدیت ۱.۱۸ برمی‌گردد که تحت عنوان Caves and Cliffs شناخته می‌شود. حتی قبل از اینکه منتشر شود، موجانگ اعلام کرده بود آپدیت مزبور سیستم غار کاملاً جدیدی را به بازی خواهد افرود؛ اتفاقی که در نهایت رخ داد و نه تنها باعث تغییر ارتفاع اورها شد، بلکه اضافه شدن زیست بوم‌های جدید مانند Lush Cave و Dripstone Cave را به همراه داشت.

ارتفاع کنونی اورها 

در صورتی که ارتفاع اورها در ماینکرفت ۱.۲۰ را نمی‌دانید، توصیه می‌کنیم نگاهی به لیست زیر بیاندازید. در ضمن، تمامی اعداد به Y مربوط می‌شوند:

زغال

زغال، سوختی قابل اعتماد و مرسوم در ماینکرفت به شمار رفته و احتمال یافتنش در سطح ۸۰ وجود دارد. البته با رفتن به مناطق کوهستانی می‌توانید زغال‌هایی را پیدا کنید که روی سطح اسپاون شده‌اند.

مس

دامنه اسپاون شدن مس وسیع بوده و می‌توان آن را بین سطح‌های ۱۶- و ۱۱۲ یافت. اگر با جستوجو در این دامنه، چیزی نصیبتان نشد، توصیه می‌کنیم به زیست بوم‌های Dripstone Cave در سطح ۴۸ رفته و شانس را خود امتحان کنید.

الماس

چه دنبال ساخت شمشیر الماسی باشید و چه رویای ساخت قوی‌ترین زره‌ها را در سر بپرورانید، اورهای الماس از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند. اورهای الماس معمولاً پایین‌تر از سطح ۱۶ اسپاون می‌شوند اما توصیه می‌کنیم برای افزایش احتمال پیدا کردنشان، سطح ۶۴- را برای جستجو انتخاب کنید.

زمرد

زمرد، بدون شک یکی از مهمترین آیتم‌های ماینکرفت بوده و با استفاده از آن می‌توان تقریباً هر چیزی را از ساکنان روستاها خرید. این آیتم معمولاً بین سطوح ۱۶- و ۲۵۶ قابل یافتن است.

آهن

آهن، کاربردهای زیادی در محصول استودیو موجانگ دارد که یکی از آن‌ها، استخراج دیگر اورها است. خوشبختانه یافتن آهن بر عکس بقیه مواد معدنی چندان دشوار نبوده و می‌توان در دامنه ۳۲- الی ۲۵۶ آن را یافت. اگر هم وقت جستوجو را ندارید، مستقیماْ به سراغ سطح ۱۶ بروید.

طلا

برای دستیابی به طلا کافی است در دامنه ۶۳- الی ۳۲ به اکتشاف بپردازید. در این دامنه، سطح ۱۶- بیشترین احتمال اسپاون شدن طلا را به خود اختصاص داده است. در ضمن، زیست بوم‌های Badland در مقایسه با دیگر زیست بوم‌ها طلای بیشتری دارد.

اگر به دنبال راه‌های دیگری برای یافتن طلا هستید، می‌توانید یک پورتال ساخته و به یک سرزمین The Nether سفر کنید.

سنگ لاجورد (Lapis Lazuli)

سنگ لاجورد را می‌توان کمیاب ترین اور در ماینکرفت ۱.۲۰ دانست. اگر به آن نیاز دارید، جستوجوی خود را به دامنه ۶۴- الی ۶۴ معطوف کنید. البته شانس رسیدن به خواسته‌تان در سطح ۰ بسیار زیاد است.

دیگر روش برای یافتن سنگ لاجورد، رفتن به غارها و نوشیدن Potion of Night Vision است. با استفاده از این نوشیدنی، به راحتی می‌توانید رنگ آبی را در تاریکی مشاهده کنید.

رداستون

رداستون برای ساخت انواع مختلف ماشین آلات مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای یافتن این آیتم، باید جستوجویی را در دامنه ۳۲- الی ۶۴- آغاز کنید. درست مانند الماس، با کاهش ارتفاع شانس یافتن رداستون زیاد می‌شود. از همین رو، توصیه می‌کنیم وقتتان را تلف کرده و مستقیماً به سراغ سطح ۶۴- بروید.

در انتها، لازم به ذکر است آیتم‌های Nether Quartz، Nether Gold و Ancient Debris هم به ترتیب در دامنه ۱۰ الی ۱۱۴، سطح ۱۵ و دامنه ۳۱ الی ۱۷ قابل دستیابی هستند.

3.4 11 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا