برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
لوسیا در GTA 6
1%
  • 0/10

لوسیا در GTA 6 بهترین شخصیت تاریخ راکستار خواهد بود! اما چرا و چگونه؟

آیا اولین شخصیت زن قابل بازی راکستار غوغا به پا می‌کند؟

لوسیا در GTA 6 بهترین شخصیت تاریخ راکستار خواهد بود! اما چرا و چگونه؟ ۲۷ ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ یادداشت (گیم) کپی لینک

لوسیا در GTA 6 می‌تواند به معنای واقعی انقلاب به پا کند. در گذشته ما شاهد شخصیت‌های زن قابل بازی در سری بازی GTA نبوده‌ایم و همین موضوع باعث شده لوسیا پتانسیل بسیار زیادی برای ایفای نقشی مهم داشته باشد.

سال‌های ۲۰۲۴ و ۲۰۲۵ سال‌هایی بسیار پر بار برای بازی‌های ویدیویی هستند. تا به این لحظه انتشار بازی‌هایی چون Hellblade 2، Star Wars Outlaws و S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl برای عرضه طی این دو سال برنامه ریزی شده، اما هیچ بازی به اندازه جدیدترین نسخه از سری بازی Grand Theft Auto مد نظر منتقدین و البته طرفداران نیست. بدون شک این بازی پتانسیل بسیار زیادی داشته و انتشار با فاصله بیش از یک دهه‌ای نسبت به نسخه پیشین، انتظارات از این بازی را بسیار بالا برده است.

در آخرین ماه از سال میلادی پیشین، ما شاهد انتشار ناگهانی و غافلگیرانه تریلر بازی GTA 6 بودیم. این تریلر در مدت زمانی بسیار کوتاه توانست چندین رکورد را با فاصله بسیار زیاد بشکند. یکی از جذاب‌ترین و شاید حتی جذاب‌ترین بخش این تریلر، شخصیت اصلی بازی یعنی لوسیا (Lucia) بود. پس از انتشار این تریلر بسیاری به این باور رسیدند که لوسیا پس از انتشار نسخه نهایی این بازی تبدیل به بهترین شخصیت سری بازی جی تی ای خواهد شد.

در زمان انتشار این مطلب، اطلاعات رسمی بسیار اندکی درباره لوسیا و البته همراه و معشوقه او یعنی جیسون (Jason) در دسترس است. با این حال با توجه به اطلاعات غیر رسمی انتشار یافته می‌توان دلایل منتقدین و کاربران برای نام بردن از لوسیا به عنوان بهترین شخصیت سری بازی GTA را متوجه شد!

لوسیا سبب دوری راکستار از کلیشه‌ها می‌شود!

در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر) کاربری با نام GameRoll که در گذشته اطلاعات معتبری در دسترس عموم قرار داده، باور دارد که لوسیا پتانسیل تبدیل شدن نه تنها به بهترین شخصیت سری بازی جی تی ای، بلکه به بهترین شخصیت نوشته و طراحی شده توسط تیم راکستار را دارد. او باور دارد که شخصیت لوسیا اجازه شرح داستان‌هایی را به راکستار داده که پیش‌تر قادر به شرح آن‌ها نبوده‌اند و همین موضوع باعث دوری راکستار از کلیشه‌های داستانی می‌شود.

در ادامه کاربری دیگر اشاره داشتند که با تماشا و مطالعه اطلاعات بیشتر درباره لوسیا، صبر او برای تجربه بازی کمتر می‌شود. کاربری دیگر در ادامه نوشت که اولین شخصیت زن سری بازی GTA بسیار خاص بوده و جهان جرم و جنایت را از دیدی به ما نشان داده که در گذشته هرگز از آن بهره نبرده‌ایم. برخی دیگر اشاره داشتند که تجربه جهان جی تی ای با شخصیت زنی کاریزماتیک و قدرتمند آرزویی است که به حقیقت خواهد پیوست! متاسفانه اما برخی کاربران پس از گفته‌های GameRoll به او شدیدا اعتراض داشتند. برخی از کاربران باور دارند که شخصیتی زن نباید به عنوان شخصیت سری بازی به این عظمت ظاهر شود.

ما می‌دانیم که لوسیا اولین شخصیت زن سری بازی Grand Theft Auto نبوده و در طول تاریخ این بازی زنان زیادی ایفای نقش کرده‌اند، با این حال لوسیا اولین شخصیت قابل بازی این سری بازی جذاب است. حضور لوسیا در بازی GTA 6 باعث می‌شود که توسعه دهندگان با تمرکز بر این شخصیت و تمرکز کمتر بر شخصیت مرد بازی یعنی جیسون، جهان جرم و جنایت را از زوایایی تعریف نشده به ما نشان دهند و به معنای واقعی رویی جدید را در جهانی آشنا تجربه می‌کنیم.

اما متاسفانه همانطور که در گذشته نیز مشاهده شده، کاربران زیادی از حضور زنان به عنوان شخصیت‌های اصلی بازی‌ها گله مند بوده و باور دارند که بازی‌های ویدیویی مانند برخی صنایع دیگر باید در اختیار مردان باشد. بدون شک این رفتار رفتاری اشتباه و به دور از انسانیت بوده و تلاش استودیوهایی بزرگ مانند راکستار برای نمایش پتانسیل زنان می‌تواند عملی پسندیده و جذاب باشد که ما را از کلیشه‌ها فاصله می‌دهد.

در گذشته زنان در بازی‌های جی تی ای معمولا به عنوان شخصیت‌های مکمل ضعیف یا زنانی که مشکل ساز هستند ظاهر شده‌اند. تماشای لوسیا به عنوان زنی قدرتمند در جهانی بی رحم که نه تنها باری بر دوش دیگران نبوده و بلکه بار را از دوش دیگران بر می‌دارد، برای کاربران بسیاری جذاب به نظر رسید. این موضوع که در گذشته تیم راکستار به زنان اهمیت نداده می‌تواند به طور کامل با بازی GTA 6 و شخصیت لوسیا پایان یابد. بسیاری بر این باور هستند که کاربران زیادی به دلیل اهمیت کم به زنان توسط راکستار از بازی‌های آن‌ها دور شده‌اند و حضور لوسیا می‌تواند لکه تیره بر شهرت آن‌ها را به طور کامل پاک کند!

به طور کلی، سفر لوسیا می‌تواند سفری جذاب باشد. البته سفر لوسیا در صورتی جذاب جلوه کرده که راکستار به معنای واقعی از کلیشه‌های خود فاصله گرفته و لوسیا را در طول داستان بازی تبدیل به شخصیتی ضعیف نکند و نشان دهد زنان زیادی قدرت مقابله با مردان را در جهانی بی رحم و مملو از جرم و خشونت دارند. لوسیا در GTA 6 بدون شک یکی از بهترین شخصیت‌های این سری بازی شده و همانطور که در بخش‌های پیشین اشاره شد می‌تواند یکی از بهترین شخصیت‌های راکستار و حتی تمام تاریخ ویدیو گیم شود. نظر شما چیست؟ شما شخصیت لوسیا در GTA 6 را چگونه ارزیابی می‌کنید؟مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

27 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments