معرفی سریال Locke & Key

معرفی سریال Locke & Key – لاک و کلید

وحشت پشت درهای بسته

سریال Locke & Key تازه‌ترین محصول شبکه‌ی نتفلیکس در ژانر وحشت است. این سریال از یک سری کتاب‌های مصور (کمیک بوک) با همین اسم اقتباس شده و ماجراهای یک خانواده‌ی عجیب و غریب را در یک خانه‌ی عجیب‌تر روایت می‌کند.

کتاب‌های مصور Locke & Key اولین بار در سال ۲۰۰۸ منتشر شدند. نویسنده‌ی اصلی این مجموعه «جو هیل» (Joe Hill) بود. او فرزند ارشد «استیون کینگ» (Stephen King) است و مانند پدر خود، بر استفاده از المان‌های وحشت در داستان‌هایش تسلط خوبی دارد. کمیک‌های Locke & Key خیلی زود مورد توجه طرفداران آثار ترسناک قرار گرفت و به همین دلیل، در همان سال‌ها خبر ساخته شدن اقتباس‌های سینمایی و تلویزیونی از این اثر در رسانه‌ها منتشر شد.

سریال Locke & Key داستان خانواده‌ی «لاک» را روایت می‌کند. پدر این خانواده به وسیله‌ی یکی از شاگردان خود کشته می‌شود و خانواده‌ی او پس از این فاجعه، به عمارت خانوادگی خاندان «لاک» نقل مکان می‌کنند تا بتوانند دور از هیاهو به زندگی خود ادامه دهند. وقتی که فرزند کوچک‌تر خانواده متوجه اسرار جادویی خانه‌ی پدری خود می‌شود، آرامش خانواده‌ی «لاک» خیلی زود به پایان می‌رسد. در این خانه، کلیدهایی جادویی وجود دارد که به صاحبان خود قدرت‌هایی سحرآمیز اعطا می‌کنند. هرچند وجود کلیدهای جادویی به خودی خود تهدید بزرگی را متوجه اعضای این خانواده نمی‌کند، اما افراد دیگری هم هستند که برای به دست آوردن این کلیدها حاضرند دست به هرکاری بزنند. خانواده‌ی «لاک» باید از یک طرف برای پی‌بردن به اسرار این خانه تلاش کنند و از طرف دیگر، از جان خود در برابر تهدیدهای پیش رویشان مراقبت کنند.

بازیگران اصلی این سریال، «داربی استنچفیلد» (Darby Stanchfield) در نقش مادر خانواده و «کانر جسوپ» (Connor Jessup) در نقش «تایلر لاک» یعنی عموی خانواده هستند. این سریال ابتدا قرار بود در سال ۲۰۱۱ از شبکه‌ی فاکس پخش شود اما این شبکه از ساخت آن پشیمان شد. پس از آن شرکت فیلمسازی «یونیورسال» (Universal Pictures) در مراسم «کمیک کان» سال ۲۰۱۴ میلادی وعده‌ی ساخت یک سه‌گانه‌ی سینمایی از روی کمیک‌های Locke & Key را به طرفداران این مجموعه داد. متاسفانه وعده‌ی یونیورسال هم محقق نشد و در سال ۲۰۱۷ شبکه‌ی اینترنتی Hulu تصمیم به ساخت یک مجموعه‌ی تلویزیونی از روی این اثر گرفت. هرچند که مراحل ساخت این سریال توسط Hulu تا حدودی پیش رفت، این شبکه‌ی اینترنتی هم بعد از مدتی از ساخت سریال Locke & Key منصرف شد. در نهایت، شبکه‌ی نتفلیکس در سال ۲۰۱۸ به صورت رسمی وارد پروژه شد و بالاخره توانست مراحل ساخت این مجموعه را به پایان برساند.

فصل اول سریال Locke & Key در ده اپیزود ساخته شده و به دلیل استقبال بینندگان و منتقدان از آن، شبکه‌ی نتفلیکس ساخته شدن فصل دوم آن را هم تایید کرده است. این سریال توانسته از مجموع نقدهای دریافتی خود در سایت Rotten Tomatoes امتیاز ۶.۵۸ از ۱۰ را دریافت کند و در سایت Metacritic هم امتیاز ۶۲ از ۱۰۰ را براساس ۱۹ نقد به خود اختصاص دهد. براساس نظر منتقدان، این سریال به خوبی از عناصر وحشت برای جلب نظر بیننده استفاده کرده است؛ به همین دلیل می‌توان تماشای سریال Locke & Key را به دوست‌داران ژانر وحشت توصیه کرد.


نظرات

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

بالا