کارگردان Moonlight قسمت دوم The Lion King را جلوی دوربین می‌برد

نویسنده‌ی قسمت اول روی فیلمنامه کار می‌کند

ساخت قسمت دوم The Lion King

اگر گزارش‌های منتشر شده در فضای مجازی صحت داشته باشد، ساخت قسمت دوم The Lion King در دستور کار والت دیزنی پیکچرز قرار گرفته است.

طی یک دهه‌ی گذشته، والت دیزنی پیکچرز بخشی از سرمایه‌های خود را به تولید نسخه‌ی بازسازی انیمیشن‌های کلاسیک اختصاص داده است. اگرچه برخی از فیلم‌ها مانند Dumbo به کارگردانی تیم برتون (Tim Burton) نتوانستند به فروش خوبی دست یابند اما عملکرد نسخه‌های بازسازی به طور کلی عالی بوده است. The Lion King 2019 هم یکی از آثاری به شمار می‌رود که توانست فروش بسیار بالایی را به ثبت برساند. جدیدترین ساخته‌ی جان فاورو (Jon Favreau) بازخوردهای مثبتی را از سوی منتقدان دریافت نکرد اما محبوبیت نسخه‌ی انیمیشنی باعث شد در سینماها مورد استقبال قرار بگیرد. این اثر نهایتا بیش از یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار در سراسر جهان فروخت.

دو ماه قبل از اینکه The Lion King روی پرده‌ی نقره‌ای برود، والت دیزنی موشن پیکچرز نسخه‌ی لایو اکشن Aladdin را به سینماها آورده بود. این فیلم علی‌رغم بازخوردهای متوسط موفق شد مخاطبان بسیاری را جذب کرده و در مدت زمان اکران خود بیش از یک میلیارد دلار بفروشد. مدتی بعد، ساخت دنباله‌اش تایید شد. برخلاف انتظار، قسمت جدید قرار نیست بازسازی The Return of Jafar باشد و قصه‌ای اورجینال را روایت خواهد کرد. با اتخاذ چنین تصمیمی، گمانه‌زنی‌هایی به وجود آمد مبنی بر اینکه دیزنی در ادامه‌ی مسیر از بازگویی داستان‌های قدیمی دست برداشته و به روایت قصه‌های تازه با محوریت شخصیت‌های قدیمی و محبوب می‌پردازد؛ اینطور که به نظر می‌رسد، آن گمانه‌زنی‌ها درست بوده‌اند.

طبق گزارش اخیر وب سایت Deadline، ساخت قسمت دوم The Lion King در دستور کار والت دیزنی پیکچرز قرار گرفته و بری جنکینز (Barry Jenkins) وظیفه یافته پروژه را جلوی دوربین ببرد. او از سال ۲۰۰۳ میلادی به صورت رسمی وارد حوزه‌ی فیلمسازی شد و طی این مدت، مجموعا سه فیلم سینمایی را کارگردانی کرده که Moonlight شاخص‌ترینشان است. جنکینز برای عملکرد کم‌نقصش در این اثر، جایزه‌ی بهترین فیلمنامه‌ی اقتباسی اسکار را دریافت کرد. جف نیتنسون (Jeff Nathanson) هم بازمی‌گردد تا فیلمنامه را بنویسد. در ضمن، مدت کوتاهی بعد از انتشار گزارش Deadine، وب سایت The Hollywood Reporter مطلب جداگانه‌ای را به اشتراک گذاشت و مدعی شد این اثر یک پیش درآمد بوده و قرار است به ریشه‌های داستانی موفاسو بپردازد.

خبر ساخت دنباله‌ی The Lion King به هیچ وجه غافل‌گیرکننده نبوده است؛ زیرا این فیلم توانسته بود خود را در میان پرفروش‌ترین آثار سال ۲۰۱۹ میلادی قرار دهد. با این حال، نشستن بری جنکینز روی صندلی کارگردانی دور از انتظار بوده است. او ترجیح می‌دهد روی آثار کوچک و متمرکز روی شخصیت‌پردازی و یک داستان عمیق کار کند و تمایلی به آثار بلاک‌باستر ندارد؛ موضوعی که در پرونده‌ی حرفه‌ایش به وضوح دیده می‌شود. جدا از همه‌ی این موارد، اضافه شدن این فیلمساز آمریکایی را باید به فال نیک گرفت. او معمولا توجه ویژه‌ای به فیلمنامه دارد و همین مسئله می‌تواند طرفداران را نسبت به کیفیت دنباله امیدوار کند. به خصوص اینکه قسمت اول داستان پرنقصی داشت.

در حال حاضر اطلاعاتی از تاریخ احتمالی اکران یا حتی زمان ورود پروژه به فاز فیلمبرداری مشخص نیست.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا