برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
لارا کرافت
1%
  • 0/10

نگاهی به بزرگ‌ترین دست‌آوردهای لارا کرافت، بهترین شخصیت زن بازی‌های ویدیویی!

لارا کرافت شاید افت کرده باشد، اما هنوز از خیلی‌ها جلوتر است!

نگاهی به بزرگ‌ترین دست‌آوردهای لارا کرافت، بهترین شخصیت زن بازی‌های ویدیویی! ۰ ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ترین‌ها (بازی) کپی لینک

دنیای بازی‌های ماجراجویی بخشی عمده از پیشرفت خود را مدیون باستان شناسی قدرتمند به نام لارا کرافت هستند. اما چرا و چگونه؟ کدام دست آوردهای لارا کرافت این شخصیت را تا به این میزان مهم کرده است؟

لارا کرافت، شخصیت اصلی یکی از بهترین فرنچایزهای ماجراجویی تاریخ یعنی Tomb Raider بوده که بسیاری از بازی‌های ماجراجویی تاریخ مدیون آن هستند. این سری بازی جذاب با چندین نسخه اصلی و چندین اسپین آف، همیشه ما را جذب کرده است. داستان‌های جذاب در کنار گیم پلی همیشه درگیر کننده، این سری را برای همیشه جاودانه کرده است.

داستان بازی، حول محور لارا کرافت، باستان شناسی ماهر، قوی و باهوش گشته و او را در برابر دشمنانی بسیار قدرتمند قرار می‌دهد. داستان بازی گاهی در کنار به تصویر کشیدن قدرت فیزیکی لارا، نگاهی به قدرت ذهن لارا نیز داشته و درس‌های زیادی به ما یاد می‌دهد. حال در این مطلب قصد داریم نگاهی به مهم‌ترین دست آوردهای لارا کرافت در مسیر سخت خود داشته باشیم.

زندانی کردن وینستون در سردخانه

وینستون (Winston) خدمت گذار دوست داشتنی و مسن لارا کرافت، همیشه و همه جا لارا را در نسخه‌های اصلی این سری بازی دنبال می‌کند. وینستون شخصیتی بی آزار بوده که با سینی فلزی خود به دنبال لارا بوده و با آن از خود در برابر تیر اندازی لارا دفاع می‌کند. با این حال، بسیاری وینستون را دوست لارا نمی‌شناسند و حتی او را در سردخانه بیرون عمارت لارا زندانی می‌کنند!

زندانی کردن وینستون در سردخانه امروزه تبدیل به جوکی دوست داشتنی شده که بسیاری از آن صحبت می‌کنند و در حقیقت تبدیل به یکی از دست آوردهای بزرگ لارا شده است! شما می‌توانید با زندانی کردن وینستون در سرد خانه، شاهد یخ بستن او باشید! البته که این موضوع، نمودی عالی از میزان توجه به جزئیات در این بازی است.

شکست دادن تیرکس

لحظه حمله تیرکس با تمام سرعت به سوی لارا در بازی Tomb Raider: Anniversary یکی از پر تنش‌ترین و ترسناک‌ترین لحظات در این سری بازی است. تیرکس، در حقیقت اولین دشمن جدی لارا بوده و همین مبارزه نحوه برخورد با بازی و نحوه مبارزات را به ما یاد می‌دهد. شکست دادن تیرکس در کنار آموزش دادن بازی، قدرت بی نهایت لارا کرافت را به رخ ما کشیده و یادآور می‌شود که لارا قادر به انجام چه کارهایی است.

شکست دادن تیرکس در حقیقت یکی از خاطره انگیزترین لحظات در جهان Tomb Raider بوده و مبارزه در برابر موجودی انقراض یافته در عین ترسناک بودن، برای ما بسیار هیجان انگیز و در نتیجه خاطره انگیز و غرور آفرین است!

یافتن تمام قطعات اکسکلیبر

یکی از بهترین جنبه‌های سری بازی Tomb Raider، اشاره به تاریخچه بشریت و تلاش لارا برای پرده برداری از اتفاقات و اجسام تاریخی است. این موضوعات همیشه نتیجه در یادگیری درس‌هایی درباره تاریخ، به روشی سرگرم کننده داشته‌اند. یکی از این درس‌های جذاب، یافتن قطعات شمشیر افسانه‌ای پادشاه آرتور (King Arthur)، شمشیر اکسکلیبر (Excalibur) است.

لارا پس از متوجه شدن تاریخچه مادر خود با شمشیر اکسکلیبر، به این نتیجه رسیده که مادرش احتمالا هنوز زنده باشد و برای یافتن پاسخ خود نیازمند یافتن قطعات شمشیر است. قطعات مختلف شمشیر در اختیار موجوداتی فرازمینی و قدر هستند و لارا برای به دست آوردن آن‌ها با مشکلات و چالش‌های زیادی روبرو می‌شود. او به مبارزه با یاکوزای ژاپنی رفته، به غنا و سیبری سفر کرده و حتی وارد قبر پادشاه آرتور شده و با مار عظیم نگهبان قبر پادشاه آرتور مبارزه می‌کند!

جلوگیری از پایان یافتن جهان و مبارزه با گروه ترینیتی

بازی Tomb Raider

در خط زمانی جدید دنیای Tomb Raider که با نام خط زمانی بقا (Survival Timeline) شناخته می‌شود، مبارازت لارا عموما در برابر گروهی شبه نظامی با نام ترینیتی هستند. این گروه دشمن اصلی لارا در دو نسخه اخیر بوده و در نسخه سال ۲۰۱۳ نیز به صورت مخفیانه حضور دارد. این گروه، جمعی از عاشقان قدرت و اجسام کهن بوده که حاضرند برای به دست آوردن آن‌ها و قدرت ماورایی درون آن‌ها دست به هر کاری بزنند.

در بازی Shadow of the Tomb Raider، این گروه خنجری کهن به دست آورده که قدرت آن می‌تواند سبب از بین رفتن زندگی در جهان شود. گروه ترینیتی قصد دارد با استفاده از آن، جهانی جدید و وفق مراد خود را بسازد. لارا اما به کمک خدایی باستانی اعضای ارشد این گروه را از بین برده و برنامه‌های شوم آن‌ها را متوقف می‌کند.

مبارزه با خدایی باستانی

لارا انسانی عادی نیست. او قدرتی دیوانه وار داشته و علاقه زیادی به ورود ناگهانی به مبارزات دارد. علاوه بر آن، لارا معمولا کسی را همراه خود نداشته و با چشم بسته و تک و تنها به سوی مبارزه می‌رود. یکی از این مبارزات فکر نشده لارا، در برابر خدای هرج و مرج مصر باستان، ست (Set) است!

لارا به اشتباه این خدای ظالم را رها ساخته و آن، وارد جهان می‌شود. حال لارا برای شکست دادن ست، باید به دنبال دیگر خدایان مصر رفته و از آن‌ها کمک بگیرد. هوراس (Horus) دشمن ست تنها کسی است که می‌تواند به لارا کمک کند، اما چنین اتفاقی رخ نداده و لارا بار دیگر تنها به مبارزه می‌رود. در نهایت لارا به مبارزه با ست رفته و او را بار دیگر محبوس می‌کند، اما موفق به فرار از قبر نمی‌شود!

پرده برداری از رازهای باستانی

یکی از مضامین اصلی دنیای لارا کرافت، رویارویی با مرگ پدر خود و دنبال کردن ارواح به دنبال اوست. نکته عجیب این بوده که بسیاری پدر لارا را با عنوان باستان شناسی دیوانه بدون هیچگونه منطق و تفکر درست می‌شناسند. حال لارا قصد دارد به همه ثابت کند که آن‌ها اشتباه کرده و چنین اطلاعاتی غلط هستند. او برای به اثبات رساندن این موضوع حتی حاضر است برخی رازهایی که نباید فاش شوند را فاش کند.

در بازی Rise of the Tomb Raider لارا به جسمی دست یافته که به دارنده خود نامیرا شدن را هدیه می‌دهد. او برای به اثبات رساندن وجود چنین قدرتی، باید زندگی تعداد زیادی مردم بیگناه را به خطر بیاندازد. لارا پس از متوجه شدن این موضوع تصمیم به از بین بردن این جسم که با نام منبع الهی (Divine Source) شناخته شده می‌گیرد. لارا با از بین بردن منبع الهی درس مهمی گرفته و متوجه می‌شود هر چیزی نباید به گوش همگان برسد!

شخصیت لارا کرافت بدون شک یکی از بهترین شخصیت‌های دنیای سینما و بازی‌های ویدیویی بوده که می‌توان درس‌های زیادی از او یاد گرفت. به نظر شما مهم‌ترین دست آوردهای لارا کرافت کدام هستند؟ در انتظار نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments