برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
بهترین شخصیت های منفی Tomb Raider
1%
  • 0/10

بهترین شخصیت های منفی Tomb Raider را بشناسید

لارا کرافت، قهرمان ماجراجویی‌های سخت!

بهترین شخصیت های منفی Tomb Raider را بشناسید ۰ ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ترین‌ها (بازی) کپی لینک

سری بازی Tomb Raider گل سر سبد بازی‌های ماجراجویی و الهام بخش سری بازی‌های موفق مانند Uncharted است. اما بهترین شخصیت های منفی Tomb Raider که در پیشرفت این سری کمک کرده‌اند، چه کسانی هستند؟

لارا کرافت طی زندگی خود به دنبال ماجراجویی‌های فراوانی رفته و طی مسیر سخت و ناهموار خود در برابر شخصیت‌های منفی زیادی صف آرایی کرده است. سری بازی Tomb Raider تمرکز زیادی بر مبارزه با محیط و اتفاقات طبیعی داشته و از همین رو شخصیت‌های منفی این سری بازی عمدتا در پشت پرده به آزار رساندن به شخصیت محبوب این سری بازی یعنی لارا کرافت پرداخته و تنها در صورت نیاز به شکل مستقیم به مبارزه با لارا می‌آیند!

البته همین موضوع باعث شده که ترس ما از شخصیت‌های منفی این سری بازی به دلیل شناخت کم ما از آن‌ها به شکل غیر قابل باوری افزایش یابد و همین موضوع این شخصیت‌های منفی را برای ما تبدیل به شخصیت‌های منفی به یاد ماندنی کرده‌اند. حال که به تازگی نسخه ریمستر این سری بازی به انتشار رسیده، بد نیست نگاهی به بهترین شخصیت های منفی Tomb Raider در طول تاریخ داشته باشیم.

ماتیاس در Tomb Raider (2013)

مدتی کوتاه پس از ورود لارا و یاران به جزیره‌ای اسرار آمیز، لارا متوجه شده که جزیره تحت اختیار فرقه‌ای خطرناک با رهبری دیوانه‌ای با نام ماتیاس (Mathias) است. دقیقا مانند لارا، هواپیمای ماتیاس و یاران سال‌ها پیش در این جزیره سقوط کرده و فقدان ارتباط آن‌ها با دنیای خارج باعث شده آن‌ها به پرستش خورشید که باور دارند آب و هوای این جزیره را کنترل کرده، بپردازند!

ماتیاس شاید دیوانه باشد، اما نمی‌توان از اثر بی نظیر او بر اعضای فرقه چشم پوشی کرد. یاران او بدون چشم داشت از دستورات ماتیاس پیروی کرده و برای سلطه بر جزیره به هر کار غیر انسانی دست می‌زنند. ماتیاس چندین مرتبه به کشتن لارا کرافت نزدیک شده و حتی در دستگیری دوست لارا یعنی سم (Sam) و استفاده از او برای مراسم خود موفق می‌شود. ماتیاس تنها در بخش‌های پایانی داستان بازی رخ نمایی کرده، اما شنیدن نام او نیز لرزه به جان ما و لارا می‌اندازد!

کنستانتین در Rise of the Tomb Raider

طی داستان بازی Rise of the Tomb Raider، گروه‌های متعددی برای به دست آوردن جسمی عجیب به نام منبع الهی (Divine Source) تلاش می‌کنند. به باور آن‌ها استفاده از آن، شخص را نامیرا می‌کند. یکی از این گروه‌ها ترینیتی (Trinity) نام داشته که گروهی به شدت بی رحم است و به رهبری شخصی بی رحم با نام کنستانتین (Konstantin) فعالیت می‌کند. او برای به دست آوردن منبع الهی به هر کاری دست زده و شکنجه کردن لارا نیز از جمله کارهای دیوانه وار اوست.

کنستانتین مردی به شدت مذهبی بوده و باور دارد که خدا به او اجازه دسترسی به منبع الهی را داده است و این یعنی برای رسیدن به آن مجاز به از بین بردن هر کسی است. او قصد دارد این جسم عجیب را به دست خواهر خود آنا (Ana) که از بیماری مرگبار رنج برده برساند. هدف کنستانتین به طور کلی هدف بدی نیست، اما بی رحمی و خشونت او باعث شده ترس زیادی از او داشته باشیم!

سث در Tomb Raider: The Last Revelation

پس از رها سازی ناگهانی خدای بدی و هرج و مرج مصر باستان، سث (Seth)، لارا در صدد مهار کردن دوباره او بر می‌آید. لارا می‌داند که آزادی سث می‌تواند به معنی اتفاقات بسیار بدی باشد. سث در گذشته تاج پادشاهی خود را از دست داده و همیشه منتظر زمانی برای آزادی و انتقام گرفتن از جهان و هوراس (Horus) بوده که تاج او را دزدیده است.

شخصیت و طراحی سث به خودی خود او را شخصیت منفی بسیار خاص کرده، اما یک نکته در این شخصیت دیده شده که او را خاطره انگیز کرده است. شخصیت‌های منفی معمولا دارای نقطه ضعفی عمده هستند، اما سث به قدری قدر بوده که نمی‌توان از او نقطه ضعف گرفت و لارا می‌داند که سث به راحتی قدرت از بین بردن تمام جهان را در خود دارد. لارا در ماجراجویی‌های خود در برابر افراد و موجودات قدر زیادی مبارزه کرده، اما هیچکدام قدرت سث را در خود نداشته‌اند!

همزاد لارا کرافت در Tomb Raider: Underworld

لارا کرافت اولین همزاد خود را در بازی Tomb Raider: Anniversary ملاقات کرده، با این حال نظرات به سرعت از روی او برداشته شده و لارا به سراغ عملیات اصلی خود می‌رود. در بازی Tomb Raider: Underworld اما قضیه فرق داشته و دومین همزاد او دشمنی سخت و قدرتمند بوده که در حقیقت نسخه ارتقا یافته و قوی‌تر از خود لارا کرافت است. همزاد لارا از نظر فیزیکی و از نظر ذهنی چندین پله جلوتر است!

همزاد لارا مسیرهای طولانی را برای از بین بردن لارا طی کرده و با اعمال خود لارا را از نظر روانی آزار می‌دهد. او حتی کاری کرده که زیپ (Zip) نیز لارا کرافت حقیقی را به عنوان دشمن خود می‌بیند! همزاد لارا تلاش زیادی برای از بین بردن لارا داشته، اما در نهایت با کمک آماندا (Amanda) همزاد لارا از بین می‌رود!

آنا در Rise of the Tomb Raider

در ابتدای بازی Rise of the Tomb Raider، آنا خود را دوست و همراه لارا و شخصی که قصد دارد از آسیب دیدن لارا جلوگیری کند نشان می‌دهد. اما با پیشرفت در بازی متوجه می‌شویم که همه کار آنا صحنه سازی بوده و او به طور مداوم با پایش لارا، در حال جمع آوری اطلاعات درباره منبع الهی بوده و هر لحظه ممکن است به لارا پشت کند. آنا قدرت فیزیکی چندانی نداشته، اما به خوبی می‌تواند با سخنان خود دیگران را فریب دهد. او در حالی که به لارا کمک کرده، از گروه ترینیتی برای از بین بردن لارا کمک می‌گیرد!

موضوع دیگر درباره آنا که او را تبدیل به شخصیت منفی دوست داشتنی کرده، ارتباط قدیمی او با پدر لارا است! اما کاشف به عمل آمده که آنا عاشق پدر لارا نبوده و صرف عملیات جاسوسی به پدر لارا نزدیک شده است! آنا شخصیتی دوست داشتنی اما غیر قابل بخشش بوده که برای رسیدن به هدف خود به همه کس پشت می‌کند.

ژاکلین ناتلا در Tomb Raider

ژاکلین (Jacqueline Natla) شناخته شده‌ترین شخصیت منفی سری بازی Tomb Raider است. ژاکلین زنی قدرتمند، با پشتکار و البته تند زبان و چرب زبان بوده که برای پیشرفت نسل بشریت البته در جهت سوء استفاده دست به هر کاری می‌زند‍! او قصد دارد با استفاده از جسمی که با نام آتلانتین سایون (Atlantean Scion) شناخته شده، آزمایش‌هایی روی انسان‌ها انجام دهد که آن‌ها را تبدیل به انسان‌هایی بسیار قدرتمند می‌کند.

ژاکلین پس از بیداری و رهایی از کپسول سنگی خود در سال ۱۹۴۵، آغاز به انجام آزمایشات کرد. او ابتدا قصد داشت از لارا به عنوان سوژه آزمایش خود بهره ببرد، اما پس از آنکه لارا دست او را خواند، این دو تبدیل به دشمنانی خونین شدند. موضوع دیگر که ژاکلین را برای ما نمادین کرده، زندگی سخت و ایدئولوژی ترسناک اوست. همین موضوع باعث شده ما آثاری از او را در دیگر شخصیت‌های منفی سری بازی Tomb Raider‌ ببینیم.

سری بازی Tomb Raider بدون شک یکی از بهترین سری بازی‌های تاریخ و به باور بسیاری بهترین سری بازی ماجراجویی تاریخ است. بهترین شخصیت های منفی Tomb Raider مطمئنا نقش زیادی  در موفقیت این سری بازی داشته و باید امید داشت مسیر موفقیت آن ادامه داشته باشد. کدام یک از بهترین شخصیت های منفی Tomb Raider شما را بیشتر آزار داده است؟ در انتظار تجربیات و نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments