برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
پرونده های حقیقی L.A. Noire
1%
  • 0/10

نگاهی به بهترین پرونده های حقیقی L.A. Noire

کاراگاه کل فلپس در دنیای واقعی نیز نقش داشته است!

نگاهی به بهترین پرونده های حقیقی L.A. Noire ۰ ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

بازی L.A. Noire با سبک دوست داشتنی خود یکی از جذاب‌ترین بازی‌های تاریخ ویدیو گیم است. اما نکته‌ای که این بازی را برای ما جذاب‌تر از پیش کرده‌، پرونده‌های آن هستند. در این مطلب به بررسی برخی از پرونده های حقیقی L.A. Noire می‌پردازیم.

اگر به تجربه بازی جذاب استودیو راکستار پرداخته باشید، به احتمال بسیار زیاد در رازها و فضای عجیب این بازی غرق شده‌اید. داستان بازی در سال ۱۹۴۷ و در شهر لس آنجلس رخ داده و شما را در قالب کاراگاهی تازه از جنگ برگشته به نام کل فلپس (Cole Phelps) قرار می‌دهد. داستان بازی ترکیبی زیبا از فرهنگ دهه ۱۹۴۰ آمریکا با چاشنی معما، درگیری و خیانت است!

حال جالب است بدانید که برخی از پرونده‌های این بازی برگرفته از پرونده‌های حقیقی از دوره‌ای مشابه هستند. بدون شک نام شخصیت‌ها هرگز به صورت حقیقی بیان نشده، اما جرایم بررسی شده در پرونده تقریبا هیچ تفاوتی با حقیقت ندارند. در این مطلب به معرفی برخی از پرونده های حقیقی L.A. Noire می‌پردازیم.

پرونده صندلی راننده

اولین پرونده کل فلپس در بخش ترافیک پرونده‌ای عجیب است. ماشینی رها شده در فضای راه آهن بوی جرمی بزرگ می‌دهد. در این صحنه لکه‌های عظیم خون، عینک و کیف پولی مربوط به آدریان بلک یافت می‌شود. در نهایت مشخص شده که بلک مرگ خود را جعل کرده و پس از پشت کردن به همسر خود با زنی دیگر به سیاتل مهاجرت کرده است.

در سال ۱۹۴۷ در شهر لس آنجلس شخصی با نام یوجین وایت با مرگ ساختگی از همسر و شغل خود فرار می‌کند. در نهایت هر دو شخص چه در بازی و چه در دنیای حقیقی به دام افتاده‌اند.

پرونده ازدواج بهشتی

در این پرونده، فلپس و همکارش به صحنه قتل مردی که در نزدیکی بار با ماشین تصادف کرده فراخوانده می‌شوند. در ادامه تحقیقات فلپس متوجه شده که همسر این مرد به منظور دریافت درآمد و حق بیمه شوهر خود، او را به قتل رسانده و تلاش کرده با صحنه سازی و تصادف با ماشین، مرگ همسر خود را طبیعی جلوه دهد.

در سال ۱۹۴۴، مردی با نام جی دی چیتوود با ماشینی تصادف کرده و به قتل می‌رسد. در ادامه همسر او اقرار کرده که پس از مشاجره، شوهر خود را به ضرب چاقو به قتل رسانده است. اما در کالبد شکافی هیچ اثری از چاقو دیده نشد!

پرونده رژ لب قرمز

اولین پروند فلپس در دایره قتل با نام پرونده رژ لب قرمز شناخته می‌شود. در این پرونده زنی با نام سلین هنری به قتل رسیده و بر جسد او پیامی با رژ لب قرمز نوشته شده است. در ادامه مشخص شده که هنری با خشونت تمام با جسمی تیز مورد حمله قرار گرفته و پس از آن با لگدهای فراوان به قتل رسیده است.

این پرونده از پرونده قتل جین فرنچ، پرستار نظامی الهام گرفته است. قتل فرنچ به نظر مربوط به پرونده دالیای سیاه بوده که در ادامه به آن می‌پردازیم. پرونده دالیای سیاه نقشی مهم در داستان بازی L.A. Noire دارد.

پرونده پروانه طلایی

دومین پرونده فلپس در دایره قتل، پرونده پروانه طلایی بوده که بار دیگر مربوط به قتل زنی زیر درخت فلفل با پیامی عجیب بر جسد اوست. یکی از سرنخ‌های این پرونده سنجاق سینه پروانه‌ای طلایی بوده و دلیل نامگذاری این پرونده نیز همین جسم است.

پرونده پروانه طلایی شباهت زیادی با پرونده قتل دوروتی مونتگومری دارد. مرگ دوروتی مرگی فاجعه بار بود که بار دیگر با ضربات مهلک جسمی تیز رخ داده بود. بار دیگر این پرونده به پرونده دالیای سیاه ارتباط پیدا کرد. در زمان مرگ دوروتی، ساعتی از جنس طلا از او گم شده بود که در بازی L.A. Noire با پروانه طلا به آن اشاره شده است.

پرونده جوراب ابریشمی

در پرونده جوراب ابریشمی، فلپس به بررسی پرونده مرگ آنتونیا ملدونادو، زنی جوان که به دنبال طلاق از شوهر خود بود می‌پردازد. یکی از سرنخ‌های یافت شده در صحنه قتل جورابی از جنس ابریشم بود و در نتیجه این پرونده جوراب ابریشمی نام گرفت.

در سال ۱۹۴۷، زنی با نام روزندا موندراگون تحت شرایطی مشابه به قتل رسید. جوراب ابریشمی در این پرونده دور گردن روزندا بسته شده بود. برخی از شاهدان پرونده از سوار شدن او به ماشینی عجیب پیش از مرگ خبر داده بودند و اتفاقی مشابه در بازی L.A. Noire نیز دیده شد.

پرونده کفش سفید

در پرونده کفش سفید فلپس به بررسی پرونده قتل ترزا تارالدسن، زنی خانه دار و مادر دو کودک می‌پردازد. ترزا یک روز پس از مشاجره با همسر خود در یک مهمانی به قتل می‌رسد.

در سال ۱۹۴۷، زنی با نام لارا ترلستاد به روشی مشابه به قتل می‌رسد. دقیقا مانند داستان بازی، لارا یک شب پیش از به قتل رسیدن در مهمانی با دوستان به مشاجره با شوهر خود می‌پردازد. در صحنه قتل لارا، یکی از کفش‌های او گم شده بود و در داستان ترزا نیز اتفاقی مشابه رخ می‌دهد.

پرونده قتل منشی استودیو

طی یکی از آخرین پرونده‌های دایره قتل، فلپس به بررسی پرونده قتل منشی استودیو می‌پردازد. در این پرونده زنی با نام اولین سامرز که مسئول کپی رایت دفتری بود، پس از گذراندن دورانی سخت به قتل می‌رسد.

این پرونده از همه نظر شباهت زیادی به پرونده قتل اولین وینترز دارد. سامرز و وینترز هر دو موسیقی دان و حقوق دان‌هایی در بخش کپی رایت بودند. جسد هر دو توسط عابری مورد تعرض قرار گرفته که این شخص در بازی L.A. Noire با نام جیمیسون شناخته می‌شود.

پرونده دالیای سیاه

پرونده دالیای سیاه به شکل مستقیم در بازی L.A. Noire گنجانده نشد، با این حال اشارات متعددی به این پرونده دیده می‌شود. الیزابت شورت که پرونده قتل او در واقعیت با نام دالیای سیاه شناخته شده، در سال ۱۹۴۷ رخ می‌دهد. کل فلپس در داستان بازی ظن برده که مسئول قتل الیزابت شورت، سلین هنری، دایدر مولر، آنتونیا ملدونادو، ترزا تارالدسن و اولین سامرز شخصی واحد بوده است.

فلپس به شکل کاملا تصادفی و بدون تلاش پیشین پرونده دالیای سیاه را حل می‌کند. متاسفانه در جهان حقیقی اما پرونده دالیای سیاه هرگز حل نشد و قاتل الیزابت تا به امروز شخصی ناشناس است!

بازی L.A. Noire بدون شک یکی از خاص‌ترین بازی‌های تاریخ بوده که به لطف پرونده‌های جنایی مختلف دیدی تازه به شرایط جوامع مختلف داده است. آیا شما از پرونده های حقیقی L.A. Noire خبر داشتید؟ در انتظار تجربیات جذاب شما از این بازی هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments