فیلمبرداری سریال ونزدی

رفتار غیرحرفه‌ای جنا اورتگا در فیلمبرداری سریال ونزدی

عالی شدن سریال در ازای دوباره نویسی!

جنا اورتگا (Jenna Ortega) ستاره این سریال، تایید کرده که رفتار غیرحرفه‌ای او در فیلمبرداری سریال ونزدی باعث عالی شدن این سریال شده است. این اسپین آف که از کمیک‌های خانواده آدامز (The Addams Family) نوشته چارلز آدامز (Charles Addams) الهام گرفته شده، تلاش تیم برتون (Tim Burton) برای ساخت یک ریبوت تلویزیونی برای ونزدی آدامز (Wednesday Addams) دختر خانواده است. 

این سریال که طرفداران از سال ۲۰۲۰ منتظر آن بودند، در مورد تلاش (حتی می‌شود گفت عدم تلاش) ونزدی برای جا گرفتن در مدرسه‌ایی برای هیولاهاست، بعد از اینکه از مدرسه عادی به کرات اخراج شد. در این سریال کمدی، شوک و معماهای زیادی در هم پیچیده شده‌اند و بازی اورتگا در نقش ونزدی تصویری بسیار زیبا به این شخصیت بخشید. در جریان مصاحبه‌ایی با پادکست Dax Shepard، اورتگا که چندین رکورد را شکسته در مورد فیلمنامه سری صحبت کرد:

خب هرچیزی که ونزدی انجام می‌داد، منم باید بازی می‌کردم ولی بیشترشون با عقل جور نمی‌اومدن. مثلا اینکه ونزدی توی یه مثلث عشقی گیر کنه اصلا منطقی نبود و با شخصیتش جور در نمی‌اومد. یه دیالوگی بود که بعد از پوشیدن لباس جشن مدرسه، میگه «خیلی قشنگه خدای من. عاشقشم.». منم اینطوری بودم که نه. این شخصیت ونزدی و چیزی که میگه نیست.

این جریان سر رقص ونزدی هم تکرار شد.

اول قرار بود یه جشن باشه و ونزدی شروع کنه به رقصیدن. یهو بقیه‌ام از رقص خوششون بیاد و شروع کنن همون مدلی رقصیدن. من گفتم که اصلا چرا ونزدی باید از همچین چیزی لذت ببره؟ یا کلا این سکانس رو حذف می‌کنین یا بعدش ونزدی یکی رو چپه می‌کنه. اگه قراره این اتفاق بیوفته بازی می‌کنم این سکانس رو.

با اینکه چنین رفتاری سر صحنه فیلمبرداری غیرحرفه‌ایی تلقی می‌شود، اورتگا تایید کرد که برای محافظت از ونزدی چنین کاری را انجام داده و هدفی بزرگتر در ذهن داشته است. رد این مسئله که تغییرات اورتگا در فیلمنامه اصلی باعث بهتر شدن سریال نشده، ارزش این سریال و بازی اورتگا را پایین می‌آورد. 

با تمدید فیلمبرداری این سریال، احتمالا اورتگا بیشتر از فصل پیش درگیر فیلمنامه نویسی می‌شود، زیرا تغییراتی که این بازیگر در فیلمنامه ایجاد کرده باعث بهتر شدن روند داستانی و بهتر شناساندن ونزدی به طرفداران شده است.

4.1 62 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

guest

9 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا