#مهسا_امینی

نخستین تصویر از جوکر در اسنایدر کات Justice League منتشر شد

این اثر اواخر اسفند از راه می‌رسد

نخستین تصویر از جوکر در اسنایدر کات Justice League منتشر شد سورنا رضایی ۰ ۱۵ بهمن ۱۳۹۹
جوکر در اسنایدر کات Justice League

زک اسنایدر فیلمنامه‌نویس و کارگردان آمریکایی نخستین تصویر را از جوکر در اسنایدر کات Justice League به اشتراک گذاشت.

پس از راه افتادن یک کمپین طولانی و تلاش‌های بی‌وقفه‌ی طرفداران، استودیوی برادران وارنر از موضع خود پایین آمد و اعلام کرد نسخه‌ی مد نظر زک اسنایدر (Zack Snyder) از Justice League را منتشر می‌کند. البته ماجرا به همینجا ختم نمی‌شود. وارنر همچنین بودجه‌ی نسبتا قابل‌توجهی را در اختیار اسنایدر قرار داد تا بتواند ایده‌های تازه‌ای را وارد فیلمنامه کرده و داستان را تا جای ممکن تکمیل کند. یکی از نتایج اقدامات او، اضافه شدن شخصیت جوکر با نقش‌آفرینی جرد لتو (Jared Leto) بوده است.

جرد لتو نخستین بار در Suicide Squad محصول سال ۲۰۱۶ میلادی نقش جوکر را ایفا کرد. با وجود امیدواری‌های زیاد، عملکرد او نتوانست رضایت اکثریت منتقدان و مخاطبان را به دست بیاورد. البته لتو در مصاحبه‌های خود فاش کرد بسیاری از صحنه‌های متعلق به جوکر توسط استودیوی برادران وارنر حذف شدند؛ صحنه‌هایی که در صورت راه یافتن به نسخه‌ی نهایی می‌توانستند نظر منتقدان و مخاطبان را تغییر دهند. عملکرد ضعیف اولین اقتباس سینمایی جوخه‌ی انتحار از یک سمت و عملکرد فوق‌العاده‌ی Joker با نقش‌آفرینی واکین فینیکس (Joaquin Phoenix) از سوی دیگر، این گمانه‌زنی را در میان کاربران به وجود آورد که وارنر دیگر تمایلی به استفاده از نسخه‌ی لتوی جوکر نداشته و احتمالا دیگر با او ملاقات نخواهیم داشت.

زک اسنایدر ساعاتی قبل نخستین تصویر را از جوکر در اسنایدر کات Justice League به اشتراک گذاشت. دلقک دیوانه در این تصویر کارت جوکر را در دستان خود گرفته و جلوی صورتش نگه داشته است. به غیر از کارت، باقی بخش‌های تصویر تار هستند. با اینحال، به نظر می‌رسد موهای جوکر بلند بوده و گریمش به چیزی که مخاطبان عام در ذهن خود دارند نزدیک باشد. به بیان دیگر، می‌توان گفت گریم و ظاهرش به نسخه‌ی هیث لجر (Heath Ledger) و واکین فینیکس جوکر بسیار نزدیک است. در ادامه می‌توانید تصویر مورد نظر را مشاهده کنید:

اگرچه زک اسنایدر یا جرد لتو طی هفته‌های گذشته هیچ اشاره‌ای به تغییر مو و گریم جوکر نداشته‌اند اما این اتفاق چندان غیرمنتظره نبوده است؛ زیرا ظاهر دلقک دیوانه در Suicide Squad یکی از دلایل موثر در دریافت بازخوردهای متوسط از سوی بینندگان بوده است. به هر حال، مخاطبان ظاهر مرسوم این شخصیت شرور را ترجیح می‌دهند.

اگر نگاهی به تایملاین دنیای سینمایی دی‌سی بیاندازید، متوجه خواهید شد که Suicide Squad و Justice League از لحاظ زمانی فاصله‌ی چندانی با یکدیگر ندارند. در نتیجه، منطقی نیست که تفاوت چندانی میان ظاهر جوکر در این دو فیلم وجود داشته باشد. با در نظر گرفتن این موارد، احتمال می‌رود تصویری که زک اسنایدر به اشتراک گذاشته به گذشته‌ی دلقک دیوانه تعلق داشته باشد.

در انتها، لازم به ذکر است اسنایدر کات Justice League در تاریخ ۲۸ اسفند (مصادف با ۱۸ مارس) روی سرویس استریم HBO Max قرار خواهد گرفت.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا