۱۵ بازیگر زنی که ممکن است نقش 007 مونث را در سری جیمز باند بازی کنند

باند، جین باند!

همان‌گونه که می‌دانید، ممکن است نقش مامور 007 یا جیمز باند به یک زن داده شود و احتمال می‌دهیم که یکی از این ۱۵ بازیگر معرفی‌شده در این مقاله، نقش او را بازی کنند.

با اکران فیلم No Time to Die و خداحافظی دنیل کریگ از نقش جیمز باند، زمزمه‌ها و شایعات مبنی بر مونث بودن مامور 007 بعدی باز هم سر گرفتند. اگر مامور مخفی بعدی یکی زن باشد،ممکن است در طی فیلم توضیحاتی مبنی بر حضور او داده شود یا این‌که طبق سنت و برای مثال جایگزینی پیرس برازنان با دنیل کریگ،هیچ توضیحی در مورد جایگزینی او با 007 قبلی داده نشود.

خیلی‌ها بر این باورند که مامور 007 نباید مونث باشد و نقش‌های مونث این سری، باید طی فیلم‌ها و درون فرنچایز ساخته شوند. نقش زنان در نسخه‌های قبلی سری جیمز باند، بیشتر در حد همکاری و برقراری رابطه با مامور 007 بود ولی عوض شدن جنسیت این مامور ممکن است بسیار جنجالی باشد. وقت این است که نگاهی به ۱۵ بازیگر زنی که ممکن است نقش مامور 007 مونث را بازی کنند، بیندازیم.

۱۵- Hayley Atwell

 

او بیشتر برای بازی در نقش پکی کارتر در Marvel Cinematic Universe شناخته می‌شود. هیلی اتول قرار است در Mission Impossible بعدی نیز ایفای نقش کند. با توجه به نقش‌های قبلی او، اتول قادر است بار سنگین مامور 007 بودن را به دوش بکشد.

اتول در نقش کارتر در فیلم Captain America: The First Avenger نشان داد که می‌تواند صحنه‌های احساسی خوبی را بازی کند و در عین حال و در فصل اول سریال Agent Carter خشم و البته صحنه‌های مبارزه جذاب او ا در مقابل بریجت ریگان دیدیم تا او را جزو این ۱۵ نفر قرار دهیم.

Gugu Mbatha-Raw -۱۴

 

این بازیگر از سال ۲۰۰۵ میلادی شروع به کار در حرفه‌ی بازیگری کرده است. او به خوبی خود را در کار‌های اکشن، درام و کمدی قرار می‌دهد و به این دلیل هم از افراد شایسته برای نقش مامور 007 محسوب می‌شود.

نقش اخیر او در سریال لوکی، این بازیگر را در دنیایی قرار می‌دهد که به او اجازه‌ی احساسی شدن را نمی‌دهد. این بازیگر قطعا به خوبی می‌تواند یک باند آرام و خون‌سرد را اجرا کند.

Ruth Negga -۱۳

 

سال‌هاست که این بازیگر نشان که هیچ ترسی از بازی در نقش‌های پیچیده ندارد. او در چندین فیلم بلاک‌باستر بازی کرده و احتمال می‌رود که برای بازی در نقش مامور 007 چراغ سبز نشان دهد. او همچنین در فیلم World Of Warcraft و سریال Agents Of SHIELD نیز ایفای نقش کرده است.

او همچنین توانسته توجه‌های زیادی از سوی طرفداران سریال و کامیک با بازی در نقش تولیپ در Preacher را به دست آورد. نکته‌ی جالب در مورد نگا این است که او قرار است در Broadway in Macbeth با دنیل کریگ هم‌بازی باشد.

Lily James -۱۲

 

لیلی جیمز احتمالا بیشتر برای کار‌های موزیکال و رمانتیک کمدی‌اش شناخته می‌شود. او در فیلم‌های Cindrella و Mamma Mia Here We Go Again در نقش‌هایی که توسط اشخاص دیگری معروف شده بودند،بازی کرده است.

با وجود این‌که او بیشتر در فیلم‌های موزیکال بازی کرده، اما او زیاد هم با فیلم‌های اکشن غریبه نیست، چرا که او در فیلم‌های pride and Prejudice movie and zombies و Baby Driver هم ایفای نقش کرده است.

Lashana Lynch -11

 

از لحاظ فنی، لاشانا لینچ همین الان هم نقش یک 007 مونث را بازی کرده است. فیلم No Time To Die مثال خوبی بود که یک زن می‌تواند به خوبی این نقش را بازی کند.

بسیاری از فن‌ها انتظار دارند که اسپین‌آفی از او برای این نقش ساخته شود. به نظر من تولید چندین اسپین‌آف با حضور شخصیت اصلی زن برای سری 007 می‌تواند بهترین تصمیم برای آینده‌ی این سری محبوب و قدیمی باشد.

Emilia Clarke -۱۰

 

بازیگر نقش دنریس، مادر اژدهایان در سریال گیم آف ترونز در سال ۲۰۱۶ و طی مصاجبه‌ای گفت که رویاهای بسیاری را در سر دارد و عاشق بازی در نقش جین باند (جیمز باند مونث) است. با این‌که فیلم ترمیناتور: جنسیس فیلم چندان خوبی نبود اما املیا کلارک نشان داد که می‌تواند در فیلم‌های اکش به خوبی بازی کند.

فیلم Solo: A Star Wars Story ثابت کرد که فیلم‌های بسیار گران و با بودجه‌ی بالا، اعتماد به نفس او برای بازیگری را پایین نمی‌آورند و همچنین بازی او در نقش دنریس تارگریان در گیم آف ترونز هم مهر تائیدی بر این است که او به راحتی می‌تواند یک جیمز باند مونث باشد.

Claire Foy -۹

 

سریال‌باز‌ها قطعا بازی فوق‌العاده‌ی او را در نقش ملکه الیزابت دوم در سریال The Crown را به یاد دارند و برخی نیز بازی نسبتا تاریک‌تر او را در فیلم The Girl in the Spider’s Web به خاطر می‌آورند. این بازیگر زن، دو روی سکه‌ی لازم برای بازی در نقش مامور 007 را در اختیار خود دارد.

Thandiwe Newton -۸

 

از ماموریت غیرممکن ۲ تا The Chonicle of Riddick، تاندی نیوتون اصلا با فیلم‌های اکشن غریبه نیست. تاندی نیوتون همچنین بازی فوق‌العاده جذابی را در یکی از سریال‌های محبوب شبکه‌ی HBO یعنی Westworld را پیش روی مخاطبین قرار داد.

نیوتون از آن دسته بازیگرانیست که می‌تواند در هر نقشی بازی کند. او اخیرا مقام OBE بریتانیا را نیز دریافت کرده تا موافقت بسیاری از بریتانیایی‌ها را برای بازی در نقش اصلی سری جیمز باند را برای خود جلب کند.

Priyanka Chopra -۷

 

از او پرسیدند که آیا دوست دارد در یکی از فیلم‌های باند بازی کند؟ او جواب داد که فقط دوست دارد در نقش باند بازی کند! چوپرا در ریبوت اخیر Baywatch نقش شخصیت منفی این فیلم را بازی کرده است.

نقش او در ابتدا برای یک مرد نوشته شده بود ولی این بازیگر جذاب نمی‌خواست که صرفا یک غریق‌نجات جذاب معمولی در این باشد. او همچنین در سریال Quantico تجربه‌ی بازی در نقش یک جاسوس را به دست آورده است.

Daisy Ridley -۶

 

طرفداران سری استاروارز قطعا دل خوشی از او ندارند، چرا که او نقش اصلی سه‌گانه‌ی مفتضحانه‌ی اخیر استاروارز را بر عهده داشته است. همچنین او تا قبل بازی در نقش Rey در همین سه‌گانه، بازیگری ناشناخته محسوب می‌شد.

با پایان این سه‌گانه و تیر خلاص فیلم The Rise of skywalker بر پیکره‌ی بی‌جان سری استاروارز، وقت ریدلی آزاد شده و به تصمیم‌گیری برای فیلم‌های بعدی‌اش پرداخته است. اگر او به هر شکلی مامور 007 بعدی باشد، واقعا امیدواریم که سری جیمز باند به سرنوشت شوم استاروارز دچار نشود.

Lauren Cohan -۵

 

لارن کوهن برای بازی در نقش مگی گرین در سریال The Walking Dead شناخته می‌شود. از آنجایی که او در این سریال توانسته با ویلنی مثل نیگان مقابله کند، قطعا او هیچ مشکلی برای مبارزه با دشمنانی مثل گلدفینگر یا بلوفلد نخواهد داشت.

او در سال ۲۰۱۸ نیز نقش یک مامور مخفی در کنار مارک والبرگ را در فیلم Mile 22 بر عهده داشته است. این فیلم قرار بود آغازی برای یک فرنچایز بزرگ و طولاتی باشد اما اصلا در فروش خود موفق نبود و احتمال ساخت دنباله برای آن بسیار کم به نظر می‌رسد ولی کوهن نشان داد که از پس بازی در چنین نقشی به خوبی بر می‌آید.

Naomie Harris -۴

 

در پایان فیلم Skyfall به نظر می‌رسید که قرار است به زودی از نائومی هریس به عنوان ستاره‌ی مونث فرنچایز اسستفاده شود. او در بسیاری از صحنه‌های اکشن این فیلم حضور داشت و حتی با یک رایفل اسنایپر به جیمز باند شلیک کرد. او همراه با باند به نقاط مختلف جهان سفر کرد و با او رابطه داشت.

با این‌که او صرفا در نقش یک Bond Girl (همراهانی که با باند رابطه داشتند) گرفتار شد، توانست نظر مثبت بسیاری از طرفداران فرنچایز را جلب کند. او همچنین در فیلم Spectre نیز حضور داشت.

Lupita Nyong’o -۳

 

او یک بار بازی در نقش یک Bond Girl را رد کرده اما دلیل بر این نمی‌شود که نمی‌خواهد نقش اصلی را بازی کند. او بار‌ها در فیلم‌هایی مثل Us و ۱۲ سال بردگی، مهارت‌های بازیگری خود را به رخ بینندگان کشیده است.

نیونگ همچنین در فیلم Black Panther نقش یک جاسوس را بر عهده داشت. سکانس تعقیب و گریز کره جنوبی این فیلم، به شدت شبیه به سکانس‌های فیلم‌های جیمز باند بود.

Charlize Theron -۲

 

شارلیز ترون طی سال‌های گذشته نشان داده که به خوبی می‌تواند نقش یک زن قدرت‌مند و باابهت را در فیلم‌ّهای اکشن بازی کند. او در فیلم مدمکس تمام صحنه را مال خود کرد و در اتمیک بلاند نیز نقش یک جیمز باند تاریک‌تر و خشن‌تر را بازی کرد.

هیچ شکی بر این‌که او می‌تواند یک باند فوق‌العاده باشد، وجود ندارد. حتی کریس همسورث گفته که او قدرت و اصالت هر کارکتری را به اجرا می‌گذارد.

Emily Blunt -۱

امیلی بلانت قبلا فرصت بازی در نقش یک سوپرجاسوس را از دست داده بود. او قرار بود در نقش Black Widow به MCU بپیوندد اما به دلیل مشغله‌های کاری و عدم تطابق پروژه‌هایش، نتوانست نقش ناتاشا رومانوف را به دست آورد. بسیاری‌ها بر این باورند که او می‌تواند باند مونث باشد، چرا که او در بریتانیا بسیار محبوب بوده و صلاحیت لازم برای اجرای این نقش را دارد.

او همچنین در فیلم‌هایی مثل Sicario، The Girl On Train و Edge Of Tomorrow بازی درخشانی را به اجرا گذاشته است. او به خوبی با رهر کارکتر سنگین و سختی را به دوش می‌کشد تا بازیگر ایده‌آلی برای ایفای نقش باند به حساب بیاید.

نظر شما در مورد این ۱۵ بازیگر زن چیست؟ شما قکر می‌کنید که چه کسی بیشتر از همه صلاحیت مامور 007 شدن را دارد؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا