چگونه از هک گوشی هوشمند خود جلوگیری کنیم؟

چگونه از هک گوشی هوشمند خود جلوگیری کنیم؟

راهکارهایی برای جلوگیری از هک تلفن

همیشه نگرانی‌هایی در مورد هک گوشی هوشمند برای کاربران به‌خصوص افرادی که در زمینه‌های خاصی فعالیت و کار می‌کنند وجود داشته و این نگرانی هم‌اکنون برای همه کاربران مشهود است.

اما آیا واقعا موضوع هک تلفن‌های همراه یک مشکل جدی برای همه مردم است؟ آیا پیام‌های صوتی ما آنقدر جالب هستند که شخصی برای گوش دادن به آن به حریم خصوصی ما دسترسی پیدا کند؟ بر این اساس بهتر است بررسی کنیم که هک تلفن چیست و آیا واقعاً باید نگران آن باشیم.

خطرات امنیتی هک گوشی

انواع مختلفی از روش‌های هک تلفن وجود دارد، از هک کردن یک مکالمه زنده یا پیام صوتی یک نفر تا هک داده‌های ذخیره شده در تلفن هوشمند.

ترس از ناشناخته‌ها می‌تواند هر کسی را در معرض خطر قرار دهد، شخصی که به احتمال زیاد به مکالمه زنده یا پیام صوتی‌تان نفوذ می‌کند، کسی است که از قبل شما را می‌شناسد.

در دنیای ارتباطات، هک تلفن‌های همراه به عنوان یک مساله امنیتی، بسیار نگران کننده است. از آنجایی که مردم به طور فزاینده‌ای داده‌های حساس را در گوشی‌های موبایل خود ذخیره می‌کنند، فرصت سوء‌استفاده از نقاط ضعف حریم خصوصی برای دیگران وسوسه انگیزتر می‌شود.

ارزیابی امنیت سایبری برای خانه یا کسب و کار

بسیاری از نرم افزارهای هک گوشی وجود دارند که ظاهرا برای استفاده‌های قانونی توسعه یافته‌اند، اما هر کسی می‌تواند به راحتی از آنها سوء‌استفاده کند. هکرهای فرصت طلب می‌توانند با حذف داده‌ها، نرم افزار مخربی را روی تلفن شما نصب کنند که اطلاعات حساب‌های بانکی و ایمیل‌های تجاری محرمانه را جمع آوری می‌کند. بنابراین، چگونه می‌توانید شرایط را برای هکرها سخت‌تر کنید؟

چگونه گوشی خود را در برابر هکرها ایمن کنیم؟

اگر می‌خواهید از نفوذ هکرها به گوشی خود جلوگیری کنید، اقدامات زیادی وجود دارد که می‌توانید برای محافظت از اطلاعات خود در برابر هک تلفن انجام دهید، اما باید در این زمینه درست فکر کنید. علاوه بر این، روش‌های پیشرفته‌ای برای اطمینان از امنیت گوشی تا حد امکان (بدون مختل کردن عملکرد دستگاه) وجود دارد. مثلا:

نکات اساسی امنیت تلفن

برای کاربران معمولی، پایبندی به اصول اولیه در جهت جلوگیری از هک ساده، اقدامی مناسب برای شروع است:

برای مثال هرگز گوشی خود را در مکان‌های عمومی رها نکنید. محافظت از تلفن همراه در یک مکان عمومی، اولین و مهم‌ترین قدمی است که باید رعایت کنید.

معمولا هر چند وقت یک‌بار رمز عبور گوشی خود را تغییر دهید. تلفن شما احتمالا دارای یک رمز عبور پیش فرض ساده و قابل پیش‌بینی است و کسانی که این رمز عبور را می‌دانند می‌توانند از آن به نفع خود استفاده کنند. رمز عبور دستگاه‌تان را به چیزی پیچیده‌تر تغییر دهید و از کدهای معمولی “1234”، “0000” و “2580” که قابل حدس زدن هستند، استفاده نکنید.

امنیت بلوتوث دستگاه‌تان را مدیریت کنید. به شبکه‌های بلوتوث ناشناس متصل نشوید و اتصال بلوتوث خود را زمانی که از آن استفاده نمی‌کنید خاموش کنید.

از داده‌ها و اطلاعات و کارت اعتباری خود محافظت کنید. از یک برنامه محافظت شده برای ذخیره رمز عبور ​​و کارت‌های اعتباری استفاده کنید، یا بهتر از آن، به هیچ وجه آنها را در تلفن خود ذخیره نکنید.

 

روش‌های دیگر برای جلوگیری از هک گوشی

اگر هنوز در مورد هک گوشی هوشمند خود نگران هستید، اقدامات بیشتری برای محافظت از دستگاه‌تان وجود دارد.

از وای فای عمومی ناامن استفاده نکنید. هکرها اغلب در مکان‌های عمومی، حساب‌های بانکی را از طریق وای‌فای هدف قرار می‌دهند که اغلب به دلیل استانداردهای ایمنی راحت یا حتی به هیچ عنوان نمی‌توانند ایمن باشند.

ویژگی دسترسی خودکار به اطلاعات گوشی مثل گالری و دوربین و … را خاموش کنید. با انجام این کار، می‌توانید از دسترسی به داده‌های شخصی ذخیره شده در گوشی خود جلوگیری کنید.

به طور منظم سابقه مرور، کوکی‌ها و حافظه پنهان گوشی‌تان را پاک کنید. حذف ردپای مجازی شما در به حداقل رساندن مقدار داده‌ای که می‌تواند چشمان کنجکاو هکرها را خیره کند، مهم است.

اگر گوشی آیفون دارید، Find My iPhone را فعال کنید. با روشن کردن این ویژگی در تنظیمات، می‌توانید در صورت گم شدن تلفن‌تان، قبل از دسترسی هکرها، مکان آن را پیدا کنید.

از یک برنامه امنیتی برای حفاظت از اطلاعات‌تان استفاده کنید. برای دارندگان اندروید، Webroot برنامه یکپارچه Mobile Security است که شبیه آنتی ویروس عمل می‌کند و به شما امکان می‌دهد در صورت گم شدن، گوشی خود را از راه دور مکان یابی، قفل و آن را پاک کنید.

برای کاربران  iOS، Webroot همچنین یک مرورگر وب امن رایگان جهت افزایش امنیت تلفن همراه در آیفون و آیپد ارایه می‌دهد.

به یاد داشته باشید اگر فکر هک کردن باعث نگرانی‌تان می‌شود، می‌توانید گوشی را خاموش کنید، باتری را بردارید و آسوده بخوابید. یا می‌توانید امنیت دستگاه‌های تلفن همراه خود را با راه‌حل‌های امنیتی موبایلی که شامل مرور وب امن و حفاظت در برابر حملات فیشینگ ارایه می‌دهند، دو چندان کنید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا