برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
ساخت آسانسور در بازی ماینکرافت

آموزش: چگونه در بازی ماینکرافت آسانسور بسازیم؟

دیگر وقتتان را با راه پله تلف نکنید!‍

1%
  • 0/10
آموزش: چگونه در بازی ماینکرافت آسانسور بسازیم؟ ۰ ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ راهنما و آموزش کپی لینک

در جدیدترین مطلب آموزشی وب سایت سرگرمی قصد داریم ساخت دو نوع مختلف آسانسور در بازی ماینکرافت را ارائه دهیم. بدین ترتیب، با صرف زمان کمتر می‌توانید به طبقه مورد نظر بروید.

ماینکرافت یک بازی سندباکس بوده و مطابق انتظار، آزادی عمل بسیاری را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. او قادر است به گشت و گذار در محیط‌های مختلف پرداخته و به واسطه منابعی که جمع‌آوری می‌کند، آیتم‌های مختلفی را ساخته و در جهت افزایش شانس بقای خود به کار بگیرد. به هر حال، تهدید‌های فراوانی در گوشه و کنار محیط‌های بازی پنهان شده‌اند. البته سیستم ساخت و سازی که در محصول استودیو موجنگ (Mojang Studios) وجود دارد، تنها برای ساخت سلاح‌ها و ابزارها نیست. کاربر می‌تواند از آن برای ساخت سازه‌های مد نظر استفاده کند.

سیستم ساخت و ساز Minecraft به قدری کامل و عمیق است که کاربر می‌تواند از آن برای ساخت هر نوع سازه‌ای بهره ببرد؛ از کلبه‌های کوچک گرفته تا قلعه‌های عظیمی که شمردن تعداد اتاق‌هایش زمان زیادی می‌گیرد. برای اثبات این ادعا کافی است جستجویی در اینترنت انجام داده و خلاقیت‌های کاربران ماینکرافت را به عینه ببینید. البته برخی از کاربران تمایل برای ساخت سازه‌های بزرگ نداشته و ترجیح می‌دهند سازه‌شان مرتفع باشد. طبیعتا، جابجایی بین تعداد زیادی طبقه وقتگیر است. از همین رو، گروهی از کاربران از خلاقیت خود و صد البته ابزارهای موجود در بازی بهره برده و انواع مختلف آسانسورها را ساخته‌اند.

آسانسور، یک سیستم حمل و نقل است که از آن می‌توان برای جابجایی بین طبقات مختلف یک سازه بهره برد. به واسطه آزادی عملی که در ماینکرافت وجود دارد، روش‌های متعدد و متنوعی برای ساخت آسانسور در دسترس است. ما در ادامه به ۲ مورد از روش‌ها اشاره می‌کنیم.

آسانسور آبی در ماینکرافت

  • مرحله اول: سه ردیف بلوک را مطابق شکل کنار هم قرار دهید. جنس بلوک‌ها می‌تواند هر چیزی که آب را داخل خود نگه می‌دارد باشد. فضای وسط بلوک‌ها حتما خالی باشد. ارتفاع بلوک‌ها هم به تعداد طبقات سازه شما بستگی دارد.
  • مرحله دوم: مطابق تصویر، یک در در پایین قرار دهید. جنس در می‌تواند هر چیزی باشد. توجه داشته باشید، در را حتما ببندید.
  • مرحله سوم: ردیف چهارم بلوک‌ها را مطابق تصویر در بالای در ایجاد کنید تا تنها میانه بلوک‌ها خالی بماند.
  • مرحله چهارم: با استفاده از شمش‌های آهنی که در اختیار دارید، سطلی بسازید تا از آن بتوانید برای انتقال آب استفاده کنید. سپس به بالای سازه رفته و داخل فضای خالی آب بریزید. بعد آب موجود در فضا را با استفاده از جلبک به Source Block تبدیل کنید.
  • مرحله پنجم: درب را باز کرده و در پایین‌ترین سطح سازه خود یک Soul Sand قرار دهید. Soul Sand را می‌توانید در Nether بیابد. با قرار دادن Soul Sand حباب‌هایی تولید می‌شود که شما را به سمت بالا می‌برد.
  • مرحله ششم: توصیه می‌کنیم فرآیند بالا را دوبار انجام دهید. این بار به جای Soul Sand از Magma Block استفاده کنید تا جریان به سمت پایین بوده و شما در جهت پایین حرکت کنید. برای ساخت Magma Block کافی است چهار Magma Cream را در منوی ساخت و ساخت با یکدیگر ترکیب کنید. این ماده در Nether قابل‌دسترسی است.

آسانسور اتوماتیک در ماینکرافت

آسانسور آبی یک ایراد بسیار مهم دارد. شما روی آن تسلط نداشته و با استفاده از آن تنها می‌توانید بین طبقه اول و آخر جابجا شوید. چنین ایرادی در آسانسور اتوماتیک وجود نداشته و به واسطه آن می‌توانید در هر طبقه‌ای پیاده شوید.

برای ساخت آسانسور اتوماتیک یک اتاق بسازید. ابعاد اتاق می‌تواند هر چه که می‌خواهید باشد و اصلا مهم نیست. پس از ساخت اتاق، به گوشه‌ای رفته و Common Block را در نقطه‌ای که می‌خواهید قرار دهید. پس از قرار دادن Common Block نوبت به گذاشتن دکمه است که باید کنار بلوک مورد نظر باشد. سپس به سراغ  Common block رفته تا تنظیماتش را تغییر دهید. همان‌طور که می‌دانید، قادر هستید بلوک مورد نظر را به گونه‌ای تنظیم کنید که شما را در جهت‌های مختلف جابجا کند.

برای بازگشایی منو تنظیمات Common Block روی آن کلیک رده و سپس عبارت tp @p ~ ~number ~ را بنویسید. به جای کلمه number باید یک عدد بنویسید؛ برای مثال، وقتی بنویسید ۵، با زدن روی دکمه شما به ۵ بلوک بالاتر انتقال داده می‌شود.

اینجا باید به یک نکته بسیار مهم توجه داشته باشید. رقمی که وارد می‌کنید باید به گونه‌ای باشد که به کف طبقه بعدی انتقال داده شوید. Common Block و دکمه را می‌توان در هر طبقه قرار داد تا از آن برای رفتن به طبقه بعدی استفاده کرد.

حالا فرض کنید می‌خواهید به طبقه پایینی بروید. فرآیند ساخت مکانیسم مانند بالا رفتن بوده و تنها زمانی که می‌خواهید دستور را به Common Block بدهید، باید عبارت tp @p ~ ~-number ~ وارد کنید. اینجا باید به یک نکته دیگر توجه کرد. عددی که می‌نویسد باید یک مقدار از ارتفاع هر طبقه کمتر باشد. فرض را بر این بگذارید که ارتفاع طبقات ۵ است. برای Common Block که به منظور پایین رفتن استفاده می‌شود، باید جای Number رقم ۴ را بنویسد.

حالا که به انتهای آموزش رسیدیم، بهتر است یک مرور داشته باشیم. در این روش شما برای هر طبقه دو Common Block و دو دکمه در نظر می‌گیرید: یک Common Block برای بالا رفتن و یک Common Block برای پایین آمدن. نکته دیگر اینکه برای ساخت ظاهر آسانسور خود می‌توانید از انواع مختلف بلوک‌ها مانند شیشه‌ای استفاده کنید تا جلوه زیباتری به ساختمان مرتفع شما بدهد. به خصوص اگر آسانسور را در نمای جلو قرار داشته باشد.

به نظر شما، قسمت بعدی آموزش‌های ماینکرافت با محوریت چه موضوعی باشد؟مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments