بازی Battlefield 2042

چگونه بازی Battlefield 2042 را زودتر از انتشار تجربه کنیم؟

آموزش روش‌های مختلف برای اجرای زودتر بازی

اگر بی‌صبرانه منتظر عرضه‌ی Battlefield 2042 هستید و برای تجربه‌ی آن لحظه شماری می‌کنید، بهتر است بدانید چند روش متفاوت برای اجرای زودهنگام بازی وجود دارد که در این مقاله به بررسی و آموزش آن‌ها می‌پردازیم.

پس از انتشار شایعه‌های متعدد، اواسط خرداد امسال بود که در نهایت شرکت الکترونیک آرتز به طور رسمی از بازی جدید سری محبوب بتلفیلد تحت عنوان بتلفیلد ۲۰۴۲ پرده برداشت؛ اثری که داستان آن برخلاف دو نسخه‌ی قبلی فرنچایز و روایت جنگ‌های جهانی اول و دوم، این بار در آینده‌ی نزدیک جریان دارد و شما را به یک نبرد بزرگ و صدالبته هیجان‌انگیز می‌برد؛ جایی که پس از یک رکود بی‌سابقه در دنیا، ابر قدرت‌های جهان به خاطر کمبود منابع طبیعی جنگ عظیمی را به راه انداخته‌اند.

داستان بازی از جایی آغاز می‌شود که به دنبال تغییرات آب و هوایی، سطح آب دریاها و اقیانوس‌ها به میزان قابل‌توجهی بالا آمده و از همه مهم‌تر، به خاطر اوضاع اسفبار اقتصادی، بسیاری از کشورها در حال ورشکستگی هستند. طولی نمی‌کشد که به خاطر اتفاق‌های ناگوار و غیرمنتظره، شماری از ائتلاف‌های سیاسی و نظامی یکی پس از دیگری از بین می‌روند و در نهایت، پس از اولین طوفان نوع شش در سال ۲۰۳۳ میلادی، جهان با بزرگ‌ترین بحران خود یعنی بحران غذا روبه‌رو می‌شود. از طرف دیگر، میزان تولید سوخت در دنیا به طرز چشم‌گیری کاهش یافته و با بدتر شدن اوضاع، اغلب کشورها از هم پاشیده می‌شوند.

در پی این اتفاق، بسیاری از مردم مجبور شده‌اند که خانه، شغل و زندگی خود را رها کرده، سوار کشتی‌های بی‌شمار شده و راهی سرزمین‌هایی شوند که امید همچنان در آن‌ها زنده است. از آن‌جایی که دیگر کشوری ندارند، این افراد «مردمان بدون میهن» نامیده می‌شوند. با گذشت چند سال، به لطف انقلاب در تولید انرژی، تا حدودی اوضاع در جهان بهتر شده و امید‌ها برای برقراری دوباره ثبات در جهان افزایش یافته است. از این رو، برخی از کشورها تصمیم می‌گیرند تا مرزهای خود را به روی مردم بازگشایی کنند. در همین حین، به خاطر برخورد زباله‌های فضایی به یکدیگر و خرابی نیمی از ماهواره‌ها، بار دیگر نظم در جهان برهم می‌خورد. ایالات متحده آمریکا، روسیه را متهم به این خراب کاری می‌کند و سیاست‌مداران روسی هم آمریکا را مقصر این اتفاق می‌دانند. در این بین، برخی‌ها هم معتقد هستند که اتفاقات اخیر احتمالا نتیجه اقدامات مردمان بدون میهن بوده که می‌خواهند شرایط را به نفع خود تغییر دهند. در نتیجه، جنگ بزرگی در جهان به وجود می‌آید.

در پی این اتفاق، بسیاری از مردم مجبور شده‌اند که خانه، شغل و زندگی خود را رها کرده، سوار کشتی‌های بی‌شمار شده و راهی سرزمین‌هایی شوند که امید همچنان در آن‌ها زنده است. از آن‌جایی که دیگر کشوری ندارند، این افراد «مردمان بدون میهن» نامیده می‌شوند. با گذشت چند سال، به لطف انقلاب در تولید انرژی، تا حدودی اوضاع در جهان بهتر شده و امید‌ها برای برقراری دوباره ثبات در جهان افزایش یافته است. از این رو، برخی از کشورها تصمیم می‌گیرند تا مرزهای خود را به روی مردم بازگشایی کنند. در همین حین، به خاطر برخورد زباله‌های فضایی به یکدیگر و خرابی نیمی از ماهواره‌ها، بار دیگر نظم در جهان برهم می‌خورد. ایالات متحده آمریکا، روسیه را متهم به این خراب کاری می‌کند و سیاست‌مداران روسی هم آمریکا را مقصر این اتفاق می‌دانند. در این بین، برخی‌ها هم معتقد هستند که اتفاقات اخیر احتمالا نتیجه اقدامات مردمان بدون میهن بوده که می‌خواهند شرایط را به نفع خود تغییر دهند. در نتیجه، جنگ بزرگی در جهان به وجود می‌آید.

بازی Battlefield 2042

تاریخ انتشار Battlefield 2042

با چنین داستان جذاب و گیم‌پلی مهیجی، بدون شک افراد زیادی بی‌صبرانه منتظر تجربه‌ی بتلفیلد ۲۰۴۲ هستند. گفتنی است که این بازی در ابتدا برای عرضه در اواخر مهر ماه سال جاری برنامه ریزی شده بود که بنا به دلایلی، انتشار آن یک ماه عقب افتاد و در حال حاضر این عنوان در روز جمعه، ۲۸ آبان ماه (مصادف با نوزدهم نوامبر سال ۲۰۲۱ میلادی) برای کنسول‌های ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس، ایکس‌باکس سری اس، پلی‎استیشن 4 و پلی‌استیشن 5 و همچنین پلتفرم رایانه‌ی شخصی عرضه خواهد شد.

با این حال، برهیچکس پوشیده و پنهان نیست که تجربه‌ی یک بازی چندنفره و آنلاین در روزها و هفته‌های نخست انتشار لذت و هیجان خاص خود را دارد. از این رو، طبق روال همیشه، شرکت الکترونیک آرتز یک سری راه‌ها و روش‌هایی پیش روی بازیکنان قرار داده تا عاشقان و طرفداران بتلفیلد یک هفته زودتر از تاریخ مذکور به تجربه‌ی بازی بپردازند. اگر شما هم اگر می‌خواهید قبل از عرضه‌‌ی رسمی، این عنوان مورد انتظار را بازی کنید، پس تا انتهای این مقاله‌ی آموزشی همراه ما باشید.

نسخه‌ی دسترسی زودهنگام بازی Battlefield 2042 چه زمانی عرضه می‌شود؟

در ابتدا باید اشاره کنم که نباید نسخه‌ی دسترسی زودهنگام را با نسخه‌ی آزمایشی، بتا و دموی بازی اشتباه گرفت. دسترسی زودهنگام در واقع همان نسخه‌ی نهایی بازی است که صرفا به مدت یک هفته زودتر از تاریخ انتشار رسمی در اختیار عده‌ای از بازیکنان قرار می‌گیرد. بر اساس اعلام شرکت الکترونیک آرتز، نسخه‌ی دسترسی زودهنگام بازی راس ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه صبح روز جمعه، ۲۱ آبان ماه سال جاری به وقت ایران (برابر با بامداد روز دوازدهم نوامبر به وقت آمریکا) برای کنسول‌های ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس، ایکس‌باکس سری اس، پلی‎استیشن 4 و پلی‌استیشن 5 و همچنین پلتفرم رایانه‌ی شخصی منتشر خواهد شد.

بازی Battlefield 2042

چگونه نسخه‌ی دسترسی زودهنگام بازی Battlefield 2042 را دریافت کنم؟

برای دریافت نسخه‌ی دسترسی زودهنگام بازی بتلفیلد ۲۰۴۲، دو راه در پیش دارید. یکی از آن‌ها، پیش خرید بازی از طریق فروشگاه‌های رسمی اوریجین، ایکس‌باکس یا مایکروسافت، پلی‌استیشن، اپیک گیمز استور و یا استیم است. دقت داشته باشید که این عنوان در مجموع دارای سه نسخه‌ی مختلف به نام‌های استاندارد، گلد و آلتیمیت است که تنها با پیش خرید نسخه‌ی گلد و یا آلتیمیت می‌توانید این عنوان را یک هفته زودتر از تاریخ انتشار رسمی دریافت و تجربه کنید.

قیمت نسخه‌ی گلد و آلتیمیت بازی بسته به نوع پلتفرم متفاوت است. اگر به دنبال تجربه‌ی بازی روی پلتفرم رایانه‌ی شخصی هستید، این دو نسخه به ترتیب با قیمت‌های ۹۰ و ۱۱۰ دلار در فروشگاه‌های مزبور به فروش می‌رسند. این در حالی است که نسخه‌ی گلد و آلتیمیت بازی در کنسول‌های قدیمی و جدید ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس، ایکس‌باکس سری اس، پلی‌استیشن 4 و پلی‌استیشن 5 به ترتیب با قیمت‌های ۱۰۰ و ۱۲۰ دلار قابل پیش خرید هستند.

دلیل این تفاوت قیمت ده دلاری بین پی‌سی و کنسول، مربوط به نسخه‌ی میان نسلی بازی است. به بیان دقیق‌تر، قیمت بازی‌ها در نسل نهم چیزی در حدود ده دلاری افزایش یافته و در حال حاضر نسخه‌ی استاندارد اغلب عناوین جدید با برچسب قیمت هفتاد دلاری عرضه می‌شوند. هرچند که کاربران کنسول‌های نسل هشتم همچنان با پرداخت ۶۰ دلار می‌توانند بازی‌ها را تجربه کنند. از آنجا که نسخه‌ی گلد و آلتیمیت بتلفیلد ۲۰۴۲ از قابلیت میان نسلی برخوردار بوده و با خرید یکی از آن‌ها به رایگان می‌توانید بازی را هم روی پلتفرم‌های نسل هشتم و هم نسل نهم اجرا کنید، نسخه‌ی کنسول ده دلار گران‌تر از نسخه‌ی پی‌سی است.

بد نیست اشاره کنم که با پیش خرید نسخه‌ی گلد، علاوه بر دریافت نسخه‌ی دسترسی زودهنگام بازی، یک پک ویژه به همراه سیزن سال اول را هدیه می‌گیرید. همچنین، با پیش خرید نسخه‌ی آلتیمیت، در کنار دریافت تمامی موارد فوق، شرکت الکترونیک آرتز و استودیوی دایس باندل Midnight Ultimate، ساندترک‌های انحصاری و آرت‌بوک‌های رسمی بازی به صورت دیجیتالی را هم در اختیار شما قرار می‌دهد. بنابراین، اگر طرفدار دو آتیشه‌ی بتلفیلد هستید و قصد دارید این عنوان را برای مدت طولانی تجربه کنید، قطعا پیش خرید نسخه‌ی گلد و یا آلتیمیت می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای شما باشد.

روش دوم برای دریافت نسخه‌ی دسترسی زودهنگام بازی، عضویت در سرویس اشتراکی EA Play Pro است که البته این مورد مختص کاربران پلتفرم رایانه‌ی شخصی است. در واقع شما با عضویت در این سرویس می‌توانید نسخه‌ی آلتیمیت بازی بتلفیلد ۲۰۴۲ را به صورت کاملا رایگان دریافت و تجربه کنید. از آنجا که نسخه‌ی آلتیمیت شامل نسخه‌ی دسترسی زودهنگام می‌شود، پس به مدت یک هفته زودتر از سایر کاربران به این عنوان دسترسی خواهید داشت. در نظر داشته باشید که با عضویت در این سرویس، شما برای همیشه صاحب بازی بتلفیلد نمی‌شوید، بلکه تا زمانی که در آن عضو باشید، می‌توانید بازی را اجرا کنید.

لازم به ذکر است که هزینه‌ی اشتراک یک ماهه و یک ساله‌ی این سرویس به ترتیب ۱۵ و ۱۰۰ دلار است. بدین ترتیب، اگر قصد دارید این عنوان جدید را تنها به مدت یک سال بازی کنید و از همه مهم‌تر، آن را یک هفته هم زودتر دریافت کنید، بهترین گزینه برای شما می‌تواند پرداخت صد دلار و عضویت در EA Play Pro باشد. با توجه به اینکه نسخه‌ی آلتیمیت بازی با قیمت ۱۱۰ دلار فروخته می‌شود، با این اقدام نزدیک به ۱۰ دلار هم در هزینه‌های خود صرفه‌جویی می‌کنید. هرچند، فراموش نکنید که در این صورت بازی برای همیشه در حساب کاربری شما نمی‌ماند و شما تنها به مدت یک سال به آن دسترسی دارید.

مزیت سرویس اشتراکی EA Play Pro تنها به دریافت بازی بتلفیلد ۲۰۴۲ و امکان تجربه‌ی زودهنگام آن خلاصه نمی‌شود، بلکه این سرویس کاتالوگی گسترده از بازی‌های شرکت الکترونیک آرتز را هم در اختیار مشترکین قرار می‌دهد. از عناوین حاضر در این سرویس می‌توان به بازی فیفا ۲۲، ریمستر سه گانه مس افکت، Knockout City و Madden NFL 22، نید فور اسپید هیت، ریمستر نید فور اسپید هات پرسوت، استار وارز جدای فالن اوردر، Anthem و It Takes Two اشاره کرد. با توجه به ارائه‌ی چنین امکاناتی، چنانچه می‌خواهید در طول یک سال در کنار تجربه‌ی بازی جدید بتلفیلد، سایر عناوین شرکت الکترونیک آرتز را هم تجربه کنید، عضویت در این سرویس بی‌شک ارزشش را خواهد داشت. در غیر این صورت، بهتر است نسخه‌ی آلتیمیت و یا گلد بتلفیلد ۲۰۴۲ را پیش خرید کنید.

یک ترفند ویژه: از آنجا که سرویس EA Play Pro نسخه‌ی آلتیمیت بازی را به مشترکین خود ارائه می‌دهد و به لطف آن، شما می‌توانید این عنوان را یک هفته زودتر از تاریخ مقرر دریافت کنید، یک راه دیگر برایتان این است که اشتراک یک ماهه‌ی سرویس را با پرداخت مبلغ پانزده دلار خریداری کنید. بدین ترتیب، شما به راحتی می‌توانید از تجربه‌ی نسخه‌ی دسترسی زودهنگام بازی لذت ببرید. سپس با گذشت یک ماه، کافی است که پیش از تمدید خودکار، اشتراک خود را لغو کرده و نسخه‌ی استاندارد بازی را بخرید. در این حالت، شما برای دریافت نسخه‌ی دسترسی زودهنگام بازی و همچنین خرید آن، چیزی در حدود ۷۵ دلار پرداخت کرده‌اید که در مقایسه با نسخه‌ی گلد و آلتیمیت، هزینه کمتری است. البته، بدیهی است که با این اقدام باید قید سایر مزایای نسخه‌های گلد و آلتیمیت بازی را بزنید.

چگونه بازی Battlefield 2042 را به صورت آزمایشی تجربه کنم؟

اگر در سرویس اشتراکی ایکس باکس گیم پس و یا EA Play عضو هستید، خبر خوب برای شما این است که به دنبال همکاری الکترونیک آرتز، می‌توانید بازی بتلفیلد ۲۰۴۲ را تا پیش از انتشار به مدت ده ساعت به صورت آزمایشی و رایگان تجربه کنید. طبق اظهارات تیم توسعه‌دهنده، این امکان همزمان با انتشار نسخه‌ی دسترسی زودهنگام، از راس ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه صبح روز جمعه، ۲۱ آبان ماه سال جاری به وقت ایران (برابر با بامداد روز دوازدهم نوامبر به وقت آمریکا) برای مشترکین فراهم خواهد شد.

شرکت الکترونیک آرتز مدعی است که محدودیت خاصی برای نسخه‌ی آزمایشی بازی در نظر نگرفته و کاربران به طور رایگان به تمامی محتوا و حالت‌های متنوع بخش مولتی‌پلیر بازی دسترسی خواهند داشت. با این حال، گفتنی است از زمان اولین اجرا، تنها به مدت ده می‌توانید این عنوان را بازی کنید. بدین ترتیب و بدون هیچ شک و تردیدی، این یک فرصت عالی و شگفت‌انگیز برای مشترکانی است که همچنان در خرید بازی مردد هستند.

ذکر این نکته مهم است که کاربران سرویس ایکس‌باکس گیم پس برای تجربه‌ی آزمایشی این عنوان به اشتراک ایکس‌باکس لایو گلد نیاز دارند؛ چرا که اثر مزبور یک بازی تماما آنلاین به شمار می‌رود. این در حالی است که مشترکین گیم پس آلتیمیت به رایگان می‌توانند از تجربه‌ی ده ساعته‌ی دموی بازی Battlefield 2042 لذت ببرند. از طرفی، این پیشنهاد مختص دارندگان کنسول‌های ایکس‌باکس و اعضای گیم پس نیست، بلکه شامل کاربران پلی‌استیشن هم می‌شود؛ به طوری که کاربران اشتراک EA Play هم می‌توانند نسخه‌ی دموی بازی را به رایگان تجربه کنند. بنابراین، اگر دارنده‌ی کنسول پلی‌استیشن 4 و یا پلی‌استیشن 5 هستید، برای استفاده از این پیشنهاد، کافیست در سرویس مذکور عضو شوید.

بازی Battlefield 2042

آیا بازی Battlefield 2042 در سرویس ایکس باکس گیم پس حضور دارد؟

خیر، بازی بتلفیلد ۲۰۴۲ در زمان عرضه به سرویس اشتراکی ردموندی‌ها راه نمی‌یابد. همان‌طور که در بخش فوق اشاره کردم، مشترکین سرویس ایکس‌باکس گیم پس تنها به مدت ده ساعت می‌توانند این عنوان مورد انتظار را به صورت آزمایشی تجربه کنند. دلیل این امر مربوط به همکاری مایکروسافت و الکترونیک آرتز است که پس از ادغام این دو سرویس، ایکس‌باکس گیم پس تمامی قابلیت‌ها و خدمات EA Play را هم در خود جا داده است. از آنجا که این سرویس اشتراکی الکترونیک آرتز امکان تجربه‌ی ده ساعته‌ی بازی را برای علاقه‌مندان فراهم می‌کند، کاربران گیم پس هم از این پیشنهاد برخوردار هستند.

در صورتی که مدت این پیشنهاد برایتان به پایان رسید و همچنان قصد تجربه‌ی بازی را داشتید، در حال حاضر راهی جز خرید آن و یا عضویت در EA Play Pro را ندارید. گفتنی است که تیم توسعه‌دهنده هنوز به طور رسمی از عرضه‌ی بازی در ایکس‌باکس گیم پس طی ماه‌های آینده خبر نداده و این موضوع در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. با این حال، انتشار بازی در سرویس اشتراکی مذکور چندان هم دور از انتظار نیست، چرا که Battlefield V پس از گذشت هفت ماه از انتشار خود، به EA Play و گیم پس اضافه شد. بدین خاطر، ممکن است که نسخه‌ی جدید این مجموعه هم در ماه‌های آینده راهی گیم پس شود و کاربران به رایگان قادر به تجربه‌ی بازی باشند.

در انتها، پیشنهاد می‌کنم اگر اطلاعات چندان زیادی از بازی ندارید و با گیم‌پلی و مکانیزم‌های آن آشنا نیستید، مقاله‌ی “هر آنچه که باید از بازی Battlefield 2042 بدانید” در رسانه سرگرمی را مطالعه کنید. علاوه بر این، چنانچه قصد تجربه‌ی این عنوان روی پلتفرم رایانه‌ی شخصی را هم دارید، بهتر است همین حالا به مشخصات سیستم مورد نیاز و سیستم پیشنهادی بتلفیلد جدید نگاهی بیاندازید.

فراموش نکنید که نظرات شخصی خود در رابطه با بتلفیلد ۲۰۴۲ را پس از تجربه‌ی بازی با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا