برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

بازیگر نقش جینی ویزلی از بازسازی سری هری پاتر می‌گوید!

اصلا چه نیازی به ریبوت هست؟

بازیگر نقش جینی ویزلی از بازسازی سری هری پاتر می‌گوید! ۰ ۱۳ تیر ۱۴۰۰ سینمای جهان کپی لینک
بازسازی سری هری

به گفته بانی رایت (Bonnie Wright)، بازیگر نقش جینی ویزلی (Ginny Weasly) در مجموعه فیلم‌های Harry Potter، بازسازی سری هری پاتر عملا کاری بیهوده است که هیچ نیازی به انجام آن وجود ندارد! حتی اگر قرار باشد تا داستان قسمت هشتم یا همان Cursed Child هرگز روی پرده سینما نمایش داده نشود.

شکی وجود ندارد که سری فیلم‌های هری پاتر طی دو دهه گذشته طرفداران بسیار زیادی را جمع کرده و برخی از افراد حتی دوره‌ای از زندگی خود را با تماشا کردن این مجموعه گذرانده‌اند و به عبارتی با آن‌ها بزرگ شده‌اند! این مجموعه حتی به حدی روی رسانه‌ها و کاربران تاثیر گذاشته که هنوز هم در بسیاری از شبکه‌های مجازی انواع و اقسام اطلاعات اضافه درباره آن منتشر شده و کلیپ‌های چند دقیقه‌ای آن همه جا هستند. به هر حال در کل دنیای سینما تنها یک پسر عینکی با چوب دست جادویی وجود دارد که اسمش را نبر را شکست می‌دهد.

اما پس از گذشت نزدیک به ۲۰ سال از ساخت و اکران فیلم‌های سری هری پاتر، بسیاری از طرفداران هنوز هم به دنبال دیدن جزئیات بیشتری از دنیای جادوگری آن هستند و حتی با سری فیلم‌های Fantastic Beasts هم راضی نمی‌شوند. چراکه این فیلم چندان هم روی آینده سری تاثیر نداشته و داستانی قدیمی را روایت می‌کند که داستان آن نزدیک به ۷۰ سال پیش از رویدادهای اصلی مجموعه Harry Potter رخ می‌دهد. از همین جهت نیز حضور نداشتن شخصیت‌های همیشگی از جمله خود هری پاتر و دوستانش یا حتی استاد بداخلاق آن‌ها یعنی سورس اسنیپ (Severus Snape) می‌تواند دلیل اصلی به وجود آمدن ایده ریبوت و به عبارتی بازسازی این سری باشد.

حال هرقدر هم که این فکر بین کاربران جالب به نظر برسد، اما از دید جینی ویزلی اشتباه است و نباید خاطره‌ای که از این سری داشتیم را خراب کنیم!

شاید ریبوت سری هری پاتر اتفاق بیوفتد، حتی اگر همسر آقای پاتر هم راضی نباشد!

به گفته بانی رایت، او هر زمانی که سازندگان تصمیم بگیرند تا دوباره فیلم‌هایی را درباره دنیای هری پاتر بسازند سر صحنه باز خواهد گشت؛ اما این بازگشت قاعدتا به معنای رضایت او نیست. رایت اظهار کرده که می‌داند طرفداران چقدر منتظر ساخت یک فیلم جدید هستند که دوباره و چندباره داستان رفتن هری به مدرسه جادوگری هاگوارتز را روایت می‌کند، ولی انجام این کار ممکن است به قیمت تخریب یا تغییر آن خاطره‌ای تمام شود که مدت‌ها پیش با این مجموعه داشته‌ایم.

از طرفی حرف این بازیگر درست است، چراکه ما هری پاتر را در بهترین شکل ممکن و بهترین داستانی که می‌توانست روایت شود مشاهده کردیم و پرونده آن نیز با یادگاران مرگ ۲ بسته شد. اما آیا می‌توان چنین مجموعه بی‌نظیری را یکبار دیگر از نو ساخت و کیفیت آن را از چیزی که بود فراتر برد؟ حداقل این چیزی است که مدیران شبکه استریم HBO Max می‌خواهند، چراکه امروزه Harry Potter شدیدا مورد توجه کاربران قرار گرفته و درصد بیشتری از طرفداران به بازسازی سری هری پاتر نظر مثبت داده‌اند. همچنین جدای از ریبوت، سازندگان می‌توانند کتاب Harry Potter And The Cursed Child را بسازند که تا چند سال پیش کاربران شدیدا منتظر ساخت آن بودند!

دقت کنید که ساختن یک ریبوت از مجموعه‌ای موفق هرگز کار راحتی نیست و موفقیت آن در رقابت با عناوین قبلی خواهد بود، اما اگر سازندگان بتوانند ادامه داستان را از همانجا که هری پاتر را همراه با خانواده‌اش در ایستگاه قطار ترک کردیم روایت کنند، موضوع کاملا متفاوت خواهد شد! چراکه ادامه داستان حداقل روی کاغذ جذاب به نظر می‌رسد که به نحوی سفر در زمان را روایت می‌کند تا پسر هری، سدریک (Cedric) که در مسابقه Triwizard کشته شده بود را نجات داده و به آینده و نزد پدر و مادرش بیاورد. در حالی که سفر در زمان در دنیای جادوگری هری پاتر، هرگز شبیه به آنچه که در فیلم‌های دیگر دیده بودیم نیست و روی خط زمانی حال تاثیر مستقیم دارد!

اما نظر شما درباره ساختن دنباله یا بازسازی سری هری پاتر چیست؟ آیا مدیران شبکه HBO Max آن را به یک سریال تبدیل می‌کنند؟
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments