#مهسا_امینی
halo infinite

اولین نگاه به بازی Halo Infinite

آیا Halo Infinite می‌تواند پایانی رویایی در نسل هشتم و آغازی شکوهمندانه در نسل نهم را برای مایکروسافت رقم بزند؟

امروزه کمتر گیمری را پیدا می‌کنید که نام سری Halo برایش ناآشنا باشد. اگر از طرفداران این سری باشید، حتما برای نسخه جدید یعنی  Halo Infinite هیجان زده‌اید. با مطالعه این مقاله اطلاعات بیشتری از ساخته جدید 343Industries به دست می‌آورید.فرنچایز انحصاری پلتفرم ایکس‌باکس که در زمان عرضه اولین نسخه‌ی خود تحولات عظیمی در گیم‌پلی بازی‌های شوتر اول شخص کنسولی به وجود آورد.

در مراسم E3 2018 ویدیوی معرفی نسخه ششم این عنوان با نام Halo Infinite ‌نه تنها دارندگان پلتفرم ایکس‌باکس را شگفت‌زده کرد، بلکه ناقوس رقابتی بزرگ را برای دیگر عناوین شوتر اول شخص به صدا در آورد.طی یک سال گذشته نه تنها طرفداران این عنوان، بلکه تمامی رقبای فرنچایز Halo در جستجوی کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نسخه‌ی جدبد این انحصاری قدرتمند هستند چرا که سری Halo نشان داده بعد از معرفی هر نسخه مکانیزم جدیدی به دنیای بازی های شوتر اول شخص اضافه می‌کند. در صورتی که این کنجکاوی به شما هم سرایت کرده است، مطالعه این مقاله را به شما توصیه می‌کنم.

Halo Infinite ‌ ناقوس رقابتی بزرگ را برای دیگر عناوین شوتر اول شخص به صدا در آورده است

احتمالا وقایع نسخه Halo Infinite در حلقه ZETA اتفاق خواهد افتاد

اگر به تریلر Halo Infinite که در مراسم E3 2018 منتشر شد با دقت بیشتری نگاه کنید، تا قبل از مشاهده کلاه Master Chief به سختی متوجه این نکته می‌شوید که تریلر در حال معرفی همان نسخه جدید وعده داده شده‌ی Halo است. جذابیت بصری تریلر به واسطه موتور گرافیکی قدرتمند جدید مایکروسافت یعنی SlipSpace، آنچنان شما را مبهوت دنیای بازی می‌کند، که مدام از خود این سوال را می‌پرسید؛ این ویدیو معرفی کدام عنوان است؟ و کلاه مستر چیف مثل یک کشیده آبدار هوش و حواستان را که مسخ گرافیک متحیر کننده‌ی بازی شده است، سر جایش می‌آورد. فضای زنده محیط بازی و تنوع لوکیشن باعث می‌شود ما بر خلاف گذشته این بار انتظار یک بازی جهان‌باز را داشته باشیم.

جذابیت بصری تریلر به واسطه موتور گرافیکی قدرتمند جدید مایکروسافت یعنی SlipSpace، آنچنان شما را مبهوت دنیای بازی می‌کند، که مدام از خود این سوال را می‌پرسید؛ این ویدیو معرفی کدام بازی است؟

قبل از اینکه به المان‌های گیم‌پلی بازی بپردازیم توجه شما را به مرموزترین بخش ویدیو جلب می‌کنم؛ جایی که شما صدای یک پیغام مورس را از یک بی‌سیم می‌شنوید. اگر دستور مورس مورد نظر را ضبط کرده و توسط وبسایت‌هایی مثل https://morsecode.scphillips.com رمز گشایی کنید با یک جمله عجیب روبرو می‌شوید: SOS ZETA HALO GRD. درخواست کمک در یکی از مهمترین حلقه‌های این سری یعنی ZETA HALO ناخوداگاه ما را به سمت یکی از خطوط مهم داستانی این عنوان می‌کشاند. اگر قرار باشد اتفاقات نسخه ششم در ZETA رخ دهد، احتمال حضور شخصیت های مهمی مثل Mendicant Bias بالا می‌رود. برای آن دسته از کسانی که Mendicant Bias را نمی‌شناسند باید این توضیح را اضافه کنم که این هوش مصنوعی در ابتدا توسط For Honorها خلق شد اما توسط Gravemind که مغز Floodها به حساب می‌آمد، تحت شکنجه و شستشوی مغزی قرار گرفت و در نهایت علیه For Honor قیام کرد و نهایتاً طی این مبارزات، تمام انسان‌های اولیه‌ی درون این حلقه را نابود کرد. از طرفی حکاکی‌های روی دیوار در ابتدای تریلر، احتمال می‌دهد که در این نسخه با انسان‌های اولیه هم برخورد داشته باشیم.

با مشاهده سلاح‌های نسخه اول در دست سربازها تئوری‌های متفاوتی به ذهنمان خطوز خواهد کرد

از محتوای احتمالی داستان که بگذریم، حیات وحش غنی داخل بازی و تاکید تریلر در دو قسمت ویدیو به این موضوع، می‌تواند احتمال تعامل با حیوانات را در طول بازی افزایش دهد. یکی از مهمترین مسائلی که در ویدیوی معرفی واضح به نظر می‌‎رسد، سلاح‌هایی است که چند سرباز به آن مجهز هستند. وقتی بیشتر دقت کنیم، متوجه می‌شویم که سلاح‌ها همان مدل‌های نسخه‌های قدیمی هیلو هستند. شاید برایتان سوال شده باشد این پسرفت نظامی در بازی به چه دلیل اتفاق افتاده است؟ جواب شما به پایان داستان نسخه پنجم بازی برمی‌گردد؛ جایی که Cortana خدای جدید دنیا شد و برای ایجاد یک تعادل کلی در جهان اقدام کرد. از آنجا که احتمال ردیابی سلاح‌های نسخه چهارم و پنجم توسط کورتانا زیاد بوده، می‌توان پیش‌بینی کرد سربازها برای اینکه از چشمان کورتانا پنهان بمانند، به ناچار از سلاح‌های قدیمی استفاده می‌کنند. یکی از ویژگی‌های مهم این نسخه تغییرات وضع آب و هوا است که می‌تواند نوید تجربه ماموریت‌های یکسان در محیط‌های آب و هوایی مختلف را بدهد. در صورتی که چنین اتفاقی بیفتد، برای اولین بار شاهد انچام یک ماموریت در برف، باران و یا هوای آفتابی در یک بازی شوتر جهان باز خواهیم بود. با توجه به ادعای 343Industries بازی از مکانیزم RPG برخوردار بوده و در خصوص بخش آنلاین اذعان کردند که کامل‌ترین بخش آنلاین تمام نسخه‌های این فرنچایز در عنوان جدید ارائه خواهد شد.

اگر قرار باشد اتفاقات نسخه ششم در ZETA رخ دهد، احتمال حضور شخصیت های مهمی مثل Mendicant Bias بالا می‌رود.

در پایان باید اضافه کنم که اکثر مطالب فوق بر اساس برداشت‌های احتمالی از نمایش Halo Infinite در جریان مراسم E3 2018 پیش‌بینی شده است و باید منتظر باشیم تا ببینیم در نمایش E3 امسال چه اتفاقاتی رخ خواهد داد. آیا Infinite می‌تواند پایانی رویایی در نسل هشتم و آغازی شکوهمندانه را در نسل نهم برای مایکروسافت رقم بزند؟


نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا