کاراکترهای مهم GTA

کاراکترهای مهم GTA که به آن‌ها کم توجهی می‌شود

جی تی ای بدون این شخصیت‌ها بی معنی می‌شد!

کاراکترهای مهم GTA کم نیستند، اما به برخی آن‌ها که اثر مهمی در این سری بازی داشته‌اند کمتر توجه شده است. حال در این مطلب قصد داریم نگاهی به این دست از شخصیت‌های سری بازی GTA داشته و بیشتر با آن‌ها آشنا شویم.

سری بازی Grand Theft Auto همیشه برای جرم، جنایت، قتل و ماشین دزدی شخصیت اصلی معروف است، اما این سری بازی همیشه شخصیت‌هایی در کنار شخصیت اصلی به ما معرفی کرده که داستان بازی بدون آن‌ها تا حد قابل توجهی بی معنی می‌شد. به عبارت دیگر این سری بازی شخصیت‌هایی داشته که با وجود اهمیت بالا به آن‌ها کم توجهی شده و کمتر درباره آن‌ها صحبت می‌شود.

از همین رو، در این مطلب قصد داریم نگاهی به برخی از مهم‌ترین شخصیت‌های سری بازی GTA داشته باشیم که نام آن‌ها به وفور در نسخه‌های مختلف شنیده شده، اما خارج از بازی کمتر کسی درباره آن‌ها صحبت می‌کند.

کن روزنبرگ

کن روزنبرگ (Ken Rosenberg) یکی از پایه‌های اصلی داستان بازی GTA: Vice City و شخصیتی مهم در بازی GTA: San Andreas است. کن در نقش یک وکیل در جی تی ای ظاهر شده، اما نباید فراموش کرد که او وکیل قابلی نبوده و در امتحانات خود تقلب کرده است. کن در کنار شخصیتی خنده دار، مردی مملو از مشکلات است. علاوه بر مشکلات زیاد کن، اعتیاد او به کوکایین سبب مشکلات زیادی میان او و تامی ورستی (Tommy Vercetti) می‌شود.

موضوعی که ما را ناراحت کرد، نجات نیافتن دوستی میان او و تامی حتی پس از ترک مواد مخدر بود. اما کن هرگز متوقف نشده و حتی برای به ثمر نشستن کارهای سی جی (Carl Johnson) نیز تلاش می‌کند. با این حال مثل همیشه کار را خراب کرده و در نهایت بار دیگر توسط یکی دیگر از قهرمانان دنیای جی تی ای از مرگ محفوظ می‌ماند.

لوییز فرناندو لوپز

زندگی لوییز (Luis Fernando Lopez) شخصیت اصلی بسته الحاقی GTA IV: The Ballad of Gay Tony پس از آشنایی با تونی پرینس (Tony Prince) مملو از هرج و مرج شد. تونی با کوله باری از امید و آرزو به لیبرتی سیتی آمده و مدیریت کلوبی شبانه را در دست داشته و قصد دارد تمام کلوب‌های شهر لیبرتی سیتی را از آن خود کند. لوییز کاملا به تونی وفادار بوده و خراب کاری‌ها او را جمع می‌کند. لوییز شخصیتی به شدت متواضع و خاکی داشته که برای شخصیت‌های اصلی دنیای جی تی ای ویژگی عجیبی است!

لوییز با وجود داشتن بسیاری ویژگی‌های بی نظیر، هیچگونه توجهی به عنوان یکی از شخصیت‌های اصلی دنیای GTA دریافت نکرده و حتی در میان بدترین شخصیت‌های اصلی این سری بازی از نظر طرفداران جای دارد. ما در بسته الحاقی که لوییز شخصیت اصلی آن است، به طور مداوم تست شدن دوستی تونی و لوییز را می‌بینیم، با این حال این دوستی هرگز از بین نرفته و وفاداری آن‌ها پا بر جا می‌ماند و همین موضوع این دو را، به خصوص لوییز را خاص می‌کند.

دیو نورتون

کمتر ماموری در سازمان FIB وجود داشته که فاسد باشد، اما کار خوب هم انجام دهد. از دیگر کاراکترهای مهم GTA، دیوید نورتون (David Norton)، برای مخفی نگه داشتن مایکل د سانتا (Michael De Santa) تلاش زیادی کرد، اما سال‌ها کار در FIB او را افسرده کرده و باعث شده علاقه‌ای به ادامه دادن نداشته باشد. دیو همیشه اعتراف کرده که او فاسد است، اما فساد خود را در مسیر خوب استفاده کرده و بالاتر از قانون قرار دارد.

دیو عضوی از FIB است، اما هرگز در برابر شخصیت‌های اصلی بازی GTA V قرار نمی‌گیرد. دیو معمولا با آن‌ها هم دست بوده و حتی اطلاعاتی حیاتی با مایکل در میان می‌گذارد که همیشه او، ترور (Trevor) و فرانکلین (Franklin) را نجات می‌دهند. این در حالی است که کمک به مایکل سبب از بین رفتن شغل حقیقی او شده و در حقیقت می‌تواند به راحتی با لو دادن مایکل زندگی بی نظیری داشته باشد.

پاتریک مک‌رری

پاتریک مک‌رری (Patrick McReary) یکی دیگر از کاراکترهای مهم GTA، از اعضای اصلی مافیای ایرلند در شهر لیبرتی سیتی است که از هیچکس و هیچ چیز ترس ندارد. پاتریک خود را در بدترین وضعیت‌ها مثل دزدی یا حمله مسلحانه دیده و اهمیتی نمی‌دهد که از مبارزه زنده بیرون بیاید یا کشته شود. پاتریک مانند قهرمانی لج باز بوده که به هر قیمتی به هدف خود می‌رسد، با این تفاوت که شما با زندگی جنایت کارانه هرگز قهرمان نمی‌شوید!

پاتریک یکی از بهترین دوستان شخصیت اصلی بازی GTA IV یعنی نیکو بلیک (Niko Bellic) بود که نیکو را با دوستان و خانواده خود نیز آشنا کرد. پاتریک شاید برای زندگی خودش اهمیت زیادی قائل نبود، اما افراد اطراف خود را به شدت دوست داشت و جان دوستان و خانواده را عزیزتر از جان خودش می‌دانست. کیتی (Katie) خواهر پاتریک، مهم‌ترین شخص زندگی پاتریک بود و اگر کیتی در جریان بازی کشته شود، ما صحنه‌های غم انگیز و البته خون آلودی را در بازی GTA IV می‌بینیم که هرگز فراموش نمی‌شوند.

د تروث

د تروث (The Truth) یکی از مهم‌ترین شخصیت‌های بازی GTA: San Andreas است. تروث یک هیپی دوست داشتنی بوده که بیشتر برای تئوری‌های بحث برانگیز و عدم اعتمادش به قانون و پلیس مشهور است. در زمان انتشار اولیه بازی GTA: San Andreas مخاطبین زیادی این شخصیت را شخصیتی دوست نداشتنی می‌دانستند، اما با گذشت زمان د تروث محبوبیتی ویژه کسب کرد.

علاوه بر آن، برای اینکه بیشتر اهمیت د تروث را متوجه شوید، باید اشاره داشت که دلیل دست یافتن سی جی به جت پک، د تروث بود. در نتیجه د تروث کارهای زیادی برای ما انجام داده که او را مستحق تشکر می‌کند. در کنار آن، د تروث همیشه به سی جی وفادار ماند و تا آخرین لحظه به او کمک کرد.

لستر کرست

لستر کرست (Lester Crest) مغز متفکر تمام سرقت‌ها در بازی GTA V و GTA Online و بدون شک از کاراکترهای مهم GTA است. لستر در هر دو بازی به شما کمک می‌کند تا به سرعت پولدار شوید. مهم نیست شما چه کاری در دنیای جرم و جنایت داشته باشید، لستر بهترین روش برای موفقیت کار شما را پیدا کرده و به باور ما مستحق احترام بی حد و مرز است.

البته نباید فراموش کرد که مخاطبین زیادی لستر را آزار دهنده می‌دانند، با این وجود باید با حقیقت روبرو شد و او را شخصی باهوش و قابل احترام دانست. علاوه بر این، علاقه شدید او به بحث‌های پشت پرده و رازهای رو نشده او را شخصیتی مرموز و هیجان انگیز کرده که بار دیگر به ما گوش زد می‌کند که لستر مستحق احترام بیشتر است.

سری بازی جی تی ای همیشه با شخصیت‌های اصلی خود ما را غافلگیر کرده، اما همیشه آن‌ها تنها شخصیت‌هایی نیستند که باید مورد توجه قرار بگیرند و از همین رو سعی کردیم در این مطلب نگاهی به کاراکترهای مهم GTA که البته یکی از آن‌ها شخصیتی اصلی بود داشته باشیم که مورد توجه قرار نگرفته‌اند. شما کدام شخصیت معرفی شده را بیشتر دوست دارید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا