بازی جی تی ای سان آندرس
1%
  • 0/10

ویژگی های بازی جی تی ای سان آندرس که آن را نسبت به دیگر نسخه‌ها متمایز کرد!

آیا سان آندرس بهترین جی تی ای تاریخ است؟ شاید!

ویژگی های بازی جی تی ای سان آندرس که آن را نسبت به دیگر نسخه‌ها متمایز کرد! ۰ ۰۲ تیر ۱۴۰۳ یادداشت (گیم) کپی لینک

بازی جی تی ای سان آندرس به باور بسیاری از طرفداران بهترین نسخه از این سری بازی محبوب است! اما این طرفداران چگونه به این باور رسیده‌اند؟ چه ویژگی‌های داستان سی جی را تا این حد محبوب کرده است؟

منطقه سان آندرس در سال ۲۰۱۳ و با بازی Grand Theft Auto V جانی تازه به خود گرفت، با این حال بسیاری از مخاطبین و طرفداران سری بازی جی تی ای، هنوز عاشق این منطقه در بازی GTA: San Andreas هستند که البته بی دلیل نیست! استودیو راکستار استودیویی بسیار قدر بوده و همیشه با عرضه بازی جدید، تلاش می‌کند عملکردی به مراتب بهتر نسبت به بازی پیشین خود چه از نظر گیم پلی، چه از نظر داستان سرایی و چه از نظر قابلیت‌های صوتی و دیداری داشته باشد.

با وجود تلاش بدون توقف راکستار برای عرضه بازی‌های بهتر نسبت به گذشته، برخی کاربران هنوز عنوان GTA: San Andreas را به دلیل دارا بودن برخی جزئیات و ویژگی‌ها بهترین بازی این سری دوست داشتنی می‌دانند. اما کدام ویژگی های جی تی ای سان آندرس آن را تا این حد خاص کرده است؟

سه شهر متفاوت

بازی سان آندرس بر خلاف تمام نسخه‌های دیگر جی تی ای که تنها یک شهر داشتند، دارای سه شهر با ماهیت کاملا متفاوت بود. سه شهر لس سانتوس، سان فیرو و لاس ونتوراس در این بازی سه شهر کاملا متفاوت، الهام گرفته از سه شهر جذاب لس آنجلس، سان فرانسیسکو و لاس وگاس در دنیای واقعی هستند.

شهر لس سانتوس، الهام گرفته از لس آنجلس دوست داشتنی یکی از محبوب‌ترین شهرهای جهان بوده که با داشتن مکان‌هایی خاص مانند هالیوود و خیابان‌ها مملو از مجرمان و جانی‌ها، شهری بسیار عجیب است. در سوی دیگر شهر سان فیرو، الهام گرفته از سان فرانسیسکو بوده که با پل زیبای گلدن گیت و خیابان‌ها شیب دار شما را شیفته خود می‌کند. در نهایت لاس ونتوراس الهام گرفته از لاس وگاس، معدن پول و شانس، یا بد شانسی است!

داستان متفاوت بر پایه جرایم خیابانی

زمانی که به بخش داستان سرایی می‌رسیم، بازی سان آندرس با شخصیت‌های شوخ طبع و داستانی متفاوت ما را همراه می‌کند. شخصیت‌ها عالی بوده و البته بازیگران آن‌ها همه بازیگرانی مجرب و خارق العاده هستند که داستان این بازی را به بهترین شکل در اختیار ما قرار دادند. شخصیت‌هایی مانند بیگ اسموک (Big Smoke) یا افسر تنپنی (Officer Tenpenny) در میان بهترین و قدرتمندترین شخصیت‌های تاریخ ویدیو گیم جای دارند.

داستان شخصیت اصلی بازی یعنی کارل جانسون ملقب به سی جی (Carl “CJ” Johnson) نیز بسیار عالی است. سی جی که به دنبال قاتل‌های مادرش به محل زندگی خود برگشته، بار دیگر به دست دوستان و برادر خود سوییت (Sweet) درگیر جنایات خیابانی شده و در این مسیر رفاقت و عشق و البته درد و خیانت را به عمیق‌ترین شکل ممکن می‌چشد!

حضور ساموئل جکسون

در بخش پیشین به حضور برخی بازیگران خبره در میان بازیگران این بازی اشاره شد. در راس آن‌ها ساموئل جکسون (Samuel L. Jackson) بوده که در نقش شخصیت منفی اصلی بازی یعنی افسر تنپنی ایفای نقش می‌کند. شخصیت تنپنی با روحیات جکسون کاملا همسو بوده و او را تبدیل به یکی از اصلی‌ترین دلایل موفقیت داستان این بازی کرده است.

افسر فرانک تنپنی، افسر پلیسی بی رحم و فاسد بوده که برای رسیدن به پول و قدرت دست به هر کاری چون باج گیری از فقرا تا کشتن افراد بی گناه می‌زند. ساموئل جکسون در دنیای سینما نیز با چنین شخصیت‌هایی آشنا بوده و به نحو احسن از استعداد و تجربه خود برای ایفای نقش تنپنی بهره برده است.

قابلیت افزایش و کاهش وزن و توده عضلانی

سری بازی Grand Theft Auto و البته Red Dead Redemption از اولین نسخه تا به امروز تمرکز زیادی بر آمار و ارقام داشته و دارند. در بازی GTA: SA این آمار و ارقام نمود ظاهری نیز داشتند. شما در این بازی قادر به افزایش یا کاهش چربی و عضلات بدن سی جی هستید. ورزش و افزایش توده عضلانی سی جی باعث قدرت فیزیکی بیشتر او شده و چربی بالای بدن باعث کاهش سلامتی، سرعت و ضعف مهارت‌های او می‌شود.

چاق شدن یا عضلانی شدن بدن سی جی همچنین نظر شخصیت‌های بازی را جلب کرده و در صورت عضلانی شدن دیگر شخصیت‌ها او را تحسین کرده و در صورت چاق شدن او را به بار شوخی و تمسخر می‌گیرند. شما می‌توانید این ویژگی‌ها را با خوردن یا نخوردن غذا و با ورزش کردن یا نکردن کنترل کنید.

شنا کردن

بازی سان آندرس اولین نسخه از سری جی تی ای بود که به مخاطبین اجازه شنا کردن داد. شما در این بازی نه تنها قادر به شنا در سطح آب هستید، بلکه می‌توانید با شیرجه زدن از زندگی آب زیان در اعماق رودها و دریاهای بازی نیز لذت ببرید.

ویژگی شنا کردن از آنجا که سبب از بین رفتن محدودیت در کاوش شده، یکی از بهترین ویژگی‌های بازی‌های جهان باز محسوب می‌شود. علاوه بر آن، مخاطب می‌داند در صورت خطا و سقوط با ماشین در آب، جان آن‌ها در بازی به خطر نمی‌افتد. در کنار آن، از این ویژگی برای ایجاد تنوع در مراحل بازی استفاده می‌شود.

جت پک

سری بازی جی تی ای ترسی از نیم نگاهی به اجسام و اتفاقات غیر طبیعی ندارد و نمونه بارز آن وسایل نقلیه بازی GTA: Online هستند. اما بهترین آن‌ها جت پک بوده که در بازی سان آندرس با آن آشنا شدیم و تا به امروز نیز یکی از محبوب‌ترین وسایل در این سری بازی است.

جت پک با پیش برد داستان و پس از تکمیل عملیات Green Goo در اختیار سی جی قرار می‌گرفت، اما اکثر کاربران با استفاده از کد تقلب از این وسیله برای جابجایی میان شهرها و البته بر پا کردن هرج و مرج استفاده می‌کردند. این وسیله برای یافتن یکی از ایستراگ‌های بازی نیز ضروری است!

قابلیت شخصی سازی ماشین‌ها

قابلیت شخصی سازی ماشین‌ها در بازی سان آندرس که در سال ۲۰۰۴ به انتشار رسید، همه را شگفت زده کرد. این ویژگی در بازی به شما اجازه می‌دهد تقریبا همه ماشین‌ها را طبق سلیقه خود شخصی سازی کنید. این ویژگی یکی از سرگرم کننده‌ترین ویژگی‌ها بود که در نسخه‌های پیشین در اختیار ما قرار نگرفته بود.

ما نسخه پیشرفته این قابلیت را در بازی GTA V و GTA Online دریافت کردیم، اما این موضوع چیزی از ارزش قابلیت شخصی سازی ماشین‌ها در بازی سان آندرس کم نمی‌کند. لازم به ذکر است که بسیاری به دلیل حذف این ویژگی از بازی GTA IV از تجربه آن سر باز زدند!

آزادی عمل خیره کننده

بازی جی تی ای سان آندرس با دارا بودن وسایلی چون جت پک، قابلیت شنا، وسایل نقلیه مختلف، انبوهی از سلاح‌ها و البته سه شهر متفاوت به همراه جاده‌ها و روستاهای متعدد، آزادی در اختیار کاربر قرار داد که در سال ۲۰۰۴ هیچ بازی قادر به ارائه نبود!

این ویژگی‌ها در کنار لذت بخش کردن گردش آزاد، اجازه ارائه انبوهی از فعالیت‌های جانبی را در اختیار کاربران قرار داد که از جمله آن‌ها می‌توان به اسپری کردن علامت‌های گروه در سطح شهر یا جمع آوری اجسام مختلف اشاره داشت. بازی سان آندرس به باور برخی آزادترین بازی در این سری بوده و آزادی حتی بیشتر از بازی GTA V ارائه می‌دهد!

جی تی ای سان آندرس به باور بسیاری از طرفداران بهترین نسخه از این سری بازی بوده و حتی بازی GTA V و بخش آنلاین آن نیز موفق به راضی کردن آن‌ها نشده و حال به نسخه بعدی این سری بازی یعنی GTA VI چشم دوخته‌اند. نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید این بازی مستحق لقب بهترین نسخه از جی تی ای است؟مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments