بازی GTA 6

افزودن جنگ‌های گنگستری به GTA 6: یک راه اساسی برای موفقیت

کنترل شهر در نسل جدید

برای اینکه موفقیت بازی GTA 6 بیشتر از نسخه‌ی قبلی باشد، باید حالت جنگ میان گانگسترها و گروه‌های مختلف را پس از عنوان San Andreas دوباره به این سری بازگرداند تا بتواند نظر کاربران را پس از شاهکار GTA V جلب کند.

پس از بازی GTA V قاعدتا جایگزین کردن آن با یک عنوان جدید کار بسیار سختی است که استودیوهای شرکت Rockstar باید با چالش‌های آن رو به رو شوند. به هر حال امروزه بازی GTA V به عنوان یک استاندارد کلی در میان عناوین سبک Open World  در نظر گرفته می‌شود و رد کردن این شاخص بدون داشتن نوآوری‌های جدید هرگز امکان‌پذیر نخواهد بود.

از سوی دیگر طرفداران نیز برای بازی جدید سری GTA انتظارات بسیار بالایی دارند و قاعدتا تجربه یک عنوان تکراری یا یک بازسازی از عنوان قبلی سری هرگز آن‌ها را راضی نخواهد کرد. با این حساب، سازندگان باید قسمت‌های جدیدی را در بازی قرار دهند که نظر کاربر را جلب می‌کند، یا شاید هم بهتر باشد تا برخی جزئیات از عناوین قدیمی سری اضافه شوند که افراد با آن خاطرات بسیاری دارند. مانند ساختن بازی GTA V در شهر لوس سانتوس (Los Santos) که از بازی GTA: San Andreas آورده شده بود. به هر حال عنوان San Andreas برای بسیاری از کاربران یک بازی بسیار خاطره‌انگیز محسوب می‌شود، اما آیا می‌دانید یکی از بهترین بخش‌های آن که در زمان خود بسیار محبوب شده بود کدام است؟ مرحله‌های مربوط به جنگ با دسته بالاس‌ها که باید مناطق تحت کنترل خود را از دست آن‌ها آزاد می‌کردید.

حال فکر کنید که این حالت در یک بازی بسیار پیشرفته‌تر و با حضور چندین گروه دیگر، در گرافیک 4K و نرخ فریم بالا در کنسول نسل نهمی (یا شاید هم دهمی!) شما اجرا شود. شرکت راک استار گیمز می‌تواند به راحتی از این بخش استفاده کرده و آن را به حالتی جداگانه، یا شاید هم کلی برای داستان بازی تبدیل کند. با این وجود این نکته نیز قابل ذکر است که ابتدا باید دید که بازی GTA 6 یا همان GTA VI در چه زمانی رخ خواهد داد و داستان آن به چه شکل خواهد بود. برای مثال ممکن است سازندگان به کلی یک برخورد کلاسیک با این مسئله داشته باشند و جریان بازی را در زمان دوران گنگسترها و نزدیک به دهه ۹۰ میلادی بنا کنند. یا شاید هم اگر کمی فکر خیال را مبنا قرار دهیم، داستان بازی را در آینده دور و مشابه با Cyberpunk 2077 مشاهده کنیم که در آن گروه‌های مختلف برای تسلط روی هر منطقه در ‌کمال بی‌قانونی با یکدیگر رقابت می‌کنند.

اگر چنین باشد، سازندگان باید کاراکترهای NPC را به نحوی طراحی کنند که پس از گذشت مدتی برای گرفتن مناطق با دیگر گروه‌ها مبارزه کنند و نتیجه آن نیز روی بخش خاصی از نقشه بازی GTA 6 نمایش داده شود. همچنین برای شخصیت اصلی بازی، می‌توان دوباره آن را در یک خانواده مانند عنوان San Andreas معرفی کرد، یا اینکه او را یک شخصیت کاملا خنثی نشان داد که به تازگی وارد این جنگ بین گنگ‌‌ها شده و انتخاب‌های بازیکن روی داستان و اینکه در سمت کدام گروه باشد تاثیر می‌گذارد.

جنگ بین گنگ‌ها در بازی GTA 6 چه نفعی برای شخصیت اصلی دارد؟

اگر این جنگ به کلی درباره بحث‌های خانوادگی و پس گرفتن شهرت و اعتبار آن نباشد، قاعدتا باید در یک حالت دو رویی با دیگر گنگ‌ها و گروه‌های مسلط بر هر منطقه ارتباط برقرار کرد. با این حساب، قاعدتا همکاری با هر یک از ‌آن‌ها باید منفعتی را برای شخصیت اصلی بازی داشته باشد. برای مثال اگر با افرادی که در مرکز شهر فعالیت دارند همکاری کنید و برای آن‌ها ماموریت‌هایی را انجام دهید، قاعدتا باید به شما پاداشی در هنگام خرید اجناس در مغازه‌های اطراف آن داده شود. همچنین اگر برای گروهی که بیشتر روی مسابقات ماشین و دزدی خودرو تمرکز دارند همکاری کنید، باید هنگام خرید ماشین‌ٰ‌های گران قیمت بازی GTA 6 تخفیف‌هایی را دریافت کنید.

با این وجود باید در نظر داشت که شما برای همیشه با بخشی از شهر دشمن خواهید بود و این امکان وجود ندارد که بتوانید با کل گنگ‌های شهر روی خوشی داشته باشید. این در حالی است که قاعدتا همکاری‌هایی بین دو یا شاید هم سه گروه احتمالا وجود خواهد داشت و بازیکنان می‌توانند از آن نهایت بهره را ببرند. یا شاید هم در کل مانند بازی Need For Speed: Carbon مجبور شوید تا با همه آن‌ها مبارزه کنید تا در انتها کل شهر را آزاد کنید!

حال اگر داستان به صورت خطی نباشد و گروه‌های مختلف حق انتخاب را به شما بدهند، قاعدتا با داستان‌‌های بسیار متفاوتی رو به رو خواهید شد که برای دیدن پایان همه آن‌ها باید چندین و چند بار بازی GTA 6 را تمام کنید. برای مثال اگر با گروه A همکاری کرده باشید، ممکن است در مرحله آخر دستور داشته باشید تا سردسته گروه B را به قتل برسانید. با این حال شاید باز هم تصمیم با شما باشد که با کشتن این فرد بازی را به کلی تمام کنید یا اینکه با او همکاری کرده و داستان را حتی پیچیده‌تر کنید!

همچنین اگر سازندگان به خوبی روی جزئیات بازی کار کنند، ممکن است هر تصمیم کوچکی که در بازی می‌گیرید روی همه چیز تاثیر گذار باشد و در نهایت کل جریان بازی را متفاوت کند. کاری که از استودیو راک استار هرگز بعید نیست؛ چراکه کاربران هنوز هم رازهای بسیاری را از عنوان ۸ سال پیش این سازنده معروف استخراج می‌کنند.

اما نظر شما درباره اضافه شدن جنگ گنگ‌ها در بازی GTA 6 چیست؟ آیا با اینکار داستان بازی به کلی عوض می‌شود؟ یا اینکه مانند عنوان San Andreas باز هم یک جنگ خانوادگی را خواهیم دید که با خیانت کلیشه‌ای چند تن از اعضا تمام خواهد شد؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

7 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا