ماموریت های مخفی GTA V

ماموریت های مخفی GTA V و جزئیاتی که شاید هرگز در این بازی ندیده باشید!

۱۵ ماموریت مخفی با فرانکلین، ترور و مایکل

1%
  • 0/10
ماموریت های مخفی GTA V و جزئیاتی که شاید هرگز در این بازی ندیده باشید! ۳۲ ۰۴ مهر ۱۴۰۰ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

آیا از چرخیدن بی‌هدف در بازی GTA 5 و زدن رمزهای مختلف خسته شده‌اید؟ پس بد نیست در اینجا به دنبال ماموریت های مخفی GTA V بگردید که اکثر کاربران هم هنوز تمامی آن‌ها را پیدا نکرده‌اند!

بازی GTA V جدای از اینکه قابلیت کتک زدن شهروندان بی‌پناه و تیراندازی به ماشین‌هایی که کاری به جز رد شدن بی‌هدف از خیابان‌ها را ندارند، به شما دسترسی انجام دادن انواع و اقسام ماموریت‌هایی را می‌دهد که با انجام دادن آن‌ها می‌توانید داستان سه شخصیت اصلی را به پایان برسانید. اما در کنار ماموریت‌های اصلی، چندین و چند ماموریت فرعی هم وجود دارد که در حین به پایان بردن داستان یا بعد از آن می‌توانید خود را مشغول آن‌ها کنید. با این وجود، برخی از همین ماموریت‌های مخفی در نقشه بازی به راحتی قابل پیدا نبوده و به عبارتی مخفی هستند!

پیدا کردن این ماموریت‌های مخفی شده در نقشه بزرگ بازی بدون شک نیاز به چشمانی تیز و در عین حال علاقه شدید برای یافتن موارد جدید دارد، اما اگر شما هم حوصله گشتن در کل نقشه برای پیدا کردن ماموریت‌های عجیب و غریب را ندارید، بهتر است خواندن همین مطلب را ادامه دهید تا با ۱۵ ماموریت مخفی و نحوه انجام آن‌ها آشنا شوید.

۱۵. در برنامه شرکت کنید و ۲,۰۰۰,۰۰۰ وجه رایج برنده شوید!

برنامه The Epsilon Program در بازی GTA V هم وجود دارد و برای اینکه بتوانید در آن شرکت کنید، ابتدا لازم است تا با شخصیت مایکل به وبسایت رسمی Epsilon بروید. سپس با گذشتن از چند راه ثبت نامی و شرایط خواسته شده، یک علامت سوال روی نقشه ظاهر می‌شود که با انجام دادن ماموریت مربوط به آن (که معمولا جا به جایی است)، می‌توانید به سراغ ماموریت بعدی بروید. حال اگر تمامی این مراحل را به اتمام برسانید، در آخرین کار خود باید یک خودرو حامل ۲,۰۰۰,۰۰۰ پول را به دست فردی برسانید که البته گزینه انجام آن با خود شما خواهد بود. این یعنی می‌توانید پول را برای خود نگه داشته و با ذکر غلط کردن فرد مورد نظر، ماشین و مبلغ داخل آن را هر دو با هم بدزدید!

البته در نظر داشته باشید که انجام دادن این ماموریت‌ها قاعدتا پول خوبی را به شما می‌دهد، اما دزدیدن ۲,۰۰۰,۰۰۰ دلار در جی تی ای، مزه دیگری دارد. قابل توجه آن دسته از افراد که کنجکاو فهمیدن این موضوع هستند که اگر پول را تحویل دهید چه می‌شود هم باید گفت که عملا اتفاق خاصی نیوفتاده و بهتر است خود را با افکار مثبت گول نزنید!

۱۴. آدم‌ربایی هم شغل بدی نیست

یکی از مراحلی که البته اکثر بازیکنان درباره آن خبر دارند و از بهترین ماموریت های مخفی GTA V محسوب می‌شود، درباره یک گروه آدم‌ربا است که می‌توانید در آن مشارکت داشته باشید. برای رسیدن به این ماموریت ابتدا باید با ترور ماموریت اصلی Nervous Ron را به پایان رسانده باشید. بعد از به اتمام رساندن این ماموریت، پیامی برای شما ارسال می‌شود که خبر از وجود یک گروه آدم‌ربا در Blain County می‌دهد. حال باید با رفتن به منطقه Altruist Camp بروید تا با آن‌ها آشنا شوید.

برای این گروه تا انجام چهار ماموریت بسیار خوب و منطقی بوده و آن‌ها حتی برای شما کیف هم می‌کنند، اما بعد از آن به ترور خیانت کرده و حتی سعی می‌کنند او را بکشند! ولی آیا کسی پیدا می‌شود که بتواند ترور را با انواع رمز و حرفه بازیکنان بکشد؟ خیر. شما بعد از اینکه از خیانت آن‌ها با خبر شدید باید کمپ را هرچه سریع‌تر با پنج کیف ترک کنید که هرکدام شامل ۲۵,۰۰۰ دلار هستند.

۱۳. پیدا کردن ضایعه هسته‌ای

پس از اتمام مرحله The Merryweather Heist شما می‌توانید بخش Sonar Collections Dock را خریداری کنید که گزینه پیشنهادی آن برای هرکدام از سه شخصیت اصلی قابل دسترس خواهد بود. با این وجود خریدن این بخش چندان هم مورد جالبی نیست، بلکه گرفتن یک زیردریایی کوچک است که با استفاده از آن می‌توانید جوایزی را برای خود جمع کنید!

این زیردریایی که کنترل آن خود گیم پلی بسیار جالبی را هم ارائه می‌کند، در واقع به شما کمک می‌کند تا بتوانید از میان ۳۰ ضایعه هسته‌ای به ترتیب دانه به دانه آن‌ها را پیدا کرده و به ازای هرکدام مبلغ ۲۳,۰۰۰ دلار را دریافت کرده و پس از گرفتن همه آن‌ها ۲۵۰,۰۰۰ دلار دیگر را هم هدیه بگیرید. با این وجود باید بدانید که این ۳۰ ضایعه در سواحل دور نقشه بازی پخش شده‌اند و از طرفی پیدا کردن آن‌ها همیشه کار راحتی نیست، اما می‌توانید از برنامه Trackify برای یافتن این ضایعه‌ها استفاده کنید.

۱۲. پیدا کردن عامل قتل لنورا جانسون

پس از ماموریت Repossession که در همان اوایل بازی قابل دسترس است، شما می‌توانید با هرکدام از شخصیت‌های اصلی به دنبال پیدا کردن ۵۰ نامه‌ای باشید که داخل بازی پراکنده شده‌اند. موقعیت مکانی این نامه‌ها ثابت است و از همین جهت اگر در Social Club اکانت داشته باشید، می‌توانید به راحتی در Checklist مورد نظر به دنبال آن‌ها بگردید. اما وقتی که تمامی این نامه‌ها پیدا شد، ماموریت فرعی با شخصیت فرانکلین شروع می‌شود.

در واقع وقتی که فرانکلین این نامه را می‌خواند، می‌توانید به سراغ فردی به نام پیتر دریفوس (Peter Dreyfuss) بروید که قاتل لنورا جانسون بوده است. حال در یک صحنه کوتاه می‌بینید که فرانکلین به او می‌گوید که از همه چیز خبر دارد و پیتر نیز پا به فرار می‌گذارد. حال شما می‌توانید بگذارید که فرار کند یا اینکه او را به بهترین شکل ممکن به قتل برسانید. لازم به ذکر است که برای اتمام این ماموریت یک Achievement برای شما باز شده و از طرفی پاداش دیگری را دریافت نخواهید کرد! جالب است بدانید که لنورا جانسون در بازی به عنوان یک روح در بازی حضور دارد و می‌توانید با دوربین او را مشاهده کنید.

۱۱. ماشین موشکی!

در واقع پاداش انجام دادن ماموریت های مخفی بازی GTA V گرفتن پول و یا نهایتا دیدن صحنه‌ای است که هرگز در بخش داستانی و حالت عادی آن را نمی‌بینید، اما گرفتن ماشین Space Docker مورد متفاوتی خواهد بود که حتما از راندن آن لذت خواهید برد!

این ماشین به صورت ۵۰ قطعه داخل نقشه بازی پخش شده و شما در نقش فرانکلین باید به پیدا کردن تک به تک قطعات آن بپردازید. همچنین نکته قابل توجه اینجاست که حتما پیش از شروع ماجراجویی برای پیدا کردن این قطعات، باید ماموریت Far Out را به اتمام رسانده باشید. بعد از آنکه ماموریت فرعی باز شد و شما هم ۵۰ قطعه را با موفقیت (و سختی هرچه تمام‌تر) پیدا کردید، می‌توانید به صورت خودکار شاهد شروع ماموریت The Final Frontier باشید. در این ماموریت فرانکلین به سراغ اومگا (Omega) می‌رود تا در آزمایشگاه شخصی خود ماشین Space Docker را بسازد. بعد از آن نیز می‌توانید این خودرو عجیب را برای خود نگه دارید که سرعت بالایی را هم می‌رود!

۱۰. پاگنده را شکار کنید!

برای رسیدن به این ماموریت فرعی مهم و جذاب قطعا باید کل بازی را در حالت ۱۰۰ درصد به اتمام رسانده و چیزی از حالت داستانی باقی نگذاشته باشید. حال بعد از انجام این کار، لازم است تا نگاهی به نقشه بازی خود بیندازید تا یک علامت سؤال در آن را پیدا کنید. این علامت شما را به سمت فردی می‌برد که قصد شکار پاگنده یا همان Big Foot را دارد! افسانه‌ای در آمریکا که البته در بازی GTA: San Andreas هم درباره آن حرف‌هایی زده می‌شد. در واقع صحنه‌های این بازی به شایعه‌های قدیمی San Andreas هم اشاره دارد، اما در مجموع جالب است که بالاخره موفق خواهید شد تا شاهد یک پاگنده در بازی GTA V باشید!

این ماموریت در منطقه Raton Canyon قابل دسترسی است و برای اینکه چیزی برای شما اسپویل نشود، اطلاعاتی از پاداش و صحت وجود پاگنده را نمی‌دهیم تا از این ماموریت خاص نهایت لذت را ببرید.

۹. فصل شکار ترور

شاید بازی Red Dead Redemption 2 یکی از بهترین تجربه‌های شکار را برای کاربران به ارمغان آورده باشد، اما شکی وجود ندارد که شروع کار شکار با استودیو راکستار گیمز در ماموریت های مخفی GTA V بوده است. در این بازی وقتی که در نقش شخصیت ترور بازی می‌کنید، برای شما تماسی از سوی کلتوس (Cletus) گرفته می‌شود که به ترور درباره رفتن به شکار می‌گوید. حال اگر ماموریت آن را بپذیرید، در واقع به یک محیط آموزشی برده خواهید شد که در آن باید انواع و اقسام حیوانات را شکار کرده و علاوه بر قابلیت کنترل تیر در شرایط وزیدن باد، باید فرق بین آهو نر و ماده را هم بفهمید!

بعد از کشتن هر حیوان نیز باید عکسی از آن را برای کلتوس بفرستید تا به شکار شما نمره بدهد. حال اگر همین تصویر را برای سایر افراد حاضر در لیست مخاطبین خود بفرستید، قاعدعا با پاسخ‌های عجیب و خنده‌داری رو به رو خواهید شد که با احمق فرض کردن ترور، ارزش یکبار امتحان هرکدام دارد! دقت کنید که بعد از این ماموریت فرعی شما می‌توانید همچنان به شکار در جهان GTA V بپردازید و از گرفتن پاداش و امتیاز بیشتر لذت ببرید.

۸. به یک قاتل درجه یک تبدیل شوید

در این ماموریت های مخفی بازی GTA V لازم است تا حتما تصمیمات درستی را در بخش داستانی بگیرید تا بتوانید بیشترین پول لازم را از چهار ماموریت قتل دیگر به دست آوردید. ابتدا پس از مرحله Fame or Shame شما یک تماس از لستر (Lester) دریافت خواهید کرد که برای یک ماموریت قتل خواهد بود و انجام دادن آن نیز برای پیش‌برد داستان کاملا ضروری است. حال بعد از به اتمام رساندن این نقشه قتل، چهار مورد دیگر نیز برای شما در دسترس خواهد بود که بهتر است آن‌ها را برای بعد از The Big Score نگه دارید.

حال بعد از انجام دادن این چهار ماموریت فرعی دیگر و به پایان رساندن آن‌ها، براساس راهی که برای هرکدام از شخصیت‌های خود استفاده کرده‌اید می‌توانید شاهد واریز چند میلیون پول به حساب خود باشید که با آن می‌توانید به راحتی در هرچیزی سرمایه‌گذاری کرده و در آینده از سود آن بهره ببرید!

۷. کیف‌های پر پول!

یکی از شیرین ماموریت های فرعی بازی GTA V پیدا کردن کیف‌های پر از پول است که برای به دست آوردن آن‌ها عملا نیازی به انجام هیچ کاری نخواهید داشت! این یعنی تنها کافیست تا این کیف‌ها را از گوشه و کنار شهر لوس سانتوس پیدا کرده و آن را برای خود به یک زخمی بزنید! بدون اینکه نیاز به انجام کاری خاص یا کشتن افراد داشته باشید.

در واقع این کیف‌ها ۱۲ عدد هستند که پیدا کردن آن‌ها نیز لازمه تماشای یوتوب یا چشمی تیز را خواهد داشت تا در ماموریت‌های داستانی یا هنگام چرخیدن در نقشه بازی، آن‌ها را پیدا کنید. با این وجود محل قرارگیری این کیف‌ها قاعدتا به راحتی قابل پیدا کردن نیست و حتی یکی از آن‌ها کف دریا قرار دارد! این کیف که شامل ۲۵,۰۰۰ دلار می‌شود، در شما منطقه Vespucci Beach بوده و برای دسترسی حتما به یک کپسول اکسیژن یا شش قوی برای پایین رفتن تا کف دریا را دارد. حال اگر قصد رفتن به این منطقه را دارید، بد نیست که یک سلاح سرد برای دفاع از خود حمل کنید!

۶. تلما و لوسی را نجات دهید

یکی از ایستراگ‌های جالب بازی GTA V درباره مرگ دو زن است که شباهت بسیاری را به فیلم Thelma And Lousie، اثر سال ۱۹۸۱ به کارگردانی ریدلی اسکات را دارد. در اینجا اگر در ساعت‌های بین ۷ تا ۸ عصر به منطقه Raton Canyon بروید، می‌توانید نوک یکی از قله‌ها شاهد افتادن یک خودرو از لبه دره باشید که در نهایت باعث کشته شدن دو زن خواهد شد. حال اگر خیلی کنجکاو هستید، می‌توانید پیش از آنکه این خودرو به پایین پرتاب شود، با ماشین خود جلوی آن را بگیرید!

انجام این کار به شما هیچ پاداش یا جایزه خاصی را نمی‌دهد، اما حداقل می‌توانید پایان فیلم ریدلی اسکات را طوری دیگر رقم بزنید تا ماشین دو زن جوان به دره نابودی هدایت نشود.

۵. مسئله مرگ مشکوک

ابتدا باید برای شروع این ماموریت کارآگاهی به منطقه Sonar Collections Dock برسید، جایی که شخصیتی به نام ابیگیل (Abigail) منتظر ایستاده و شما می‌توانید تنها با مایکل با او صحبت کنید. پس از حرف زدن، متوجه می‌شوید که ظاهرا شوهر این فرد در یک زیردریایی به قتل رسیده و حال از شما می‌پرسد که تحقیق کنید آیا این قتل عمد بوده یا اینکه زیردریایی به دلیل نقص فنی غرق شده است. به همین منظور نیز ۳۰ قطعه قابل پیدا کردن خواهد بود که با هر شخصیتی می‌توانید آن‌ها را جمع کنید، اما در نهایت تنها با مایکل باید همه را سر هم کرده و پیش ابیگیل بروید تا برای او توضیحاتی داده شود.

پس از پایان این ماموریت ابیگیل به شما ۱۰ دلار ناقابل را می‌دهد که اصلا و ابدا پاسخ مناسبی برای تلاش‌هایی که کرده‌اید نیست، در نتیجه می‌توانید با بیخیالی به سمت دیگر ماموریت های مخفی GTA V بروید یا اینکه به ضرب گلوله شات گان ابیگیل را هم پیش شوهرش هدایت کنید.

۴. از اموال خود محافظت کنید

این مورد چندان هم نمی‌تواند در دسته ماموریت های مخفی GTA V قرار بگیرد، اما حداقل باید بدانید که به اندازه آن‌ها مهم است! این یعنی وقتی که شما با فرانکلین کنترل Downtown Cab Co. را بر عهده می‌گیرد، پیش‌خدمت شما رائول (Raul) پس از مدتی تماس می‌گیرد و از شما برای جا به جایی برخی خودروها و معاملات کمک می‌گیرد. حال اگر با او هماهنگ نباشید و کاری که می‌خواهد را انجام ندهید، میزان درآمد شما هم به نسبت کمتر شده و از طرفی اموال خود را از دست خواهید داد. همچنین پیش‌خدمت Hen House نیز پس از مدتی برای تامین مشروب و یا کمک برای مقابله با دزدها تماس می‌گیرد و به همین شکل باید به او پاسخ داده و سپس کمک کنید. در غیر این صورت، بخش بزرگی از پول خود را از دست می‌دهید.

شاید این ماموریت‌ها در ابتدا برای شما مهم نباشند و با سهل‌انگاری آن‌ها را فراموش کنید، اما باید بدانید که اگر قصد اتمام بازی بدون نیاز به هیچگونه رمزی را داشته باشید، این موارد به شدت برای جیب کاراکترهای شما حیاتی خواهند بود.

۳. فروش اسلحه غیرقانونی

ترور یکی از شخصیت‌هایی است که در بازی GTA V به عنوان کله‌شق‌ترین شناخته می‌شود، از همین جهت نیز زمانی که بحث از نحوه درآمد و کسب پول می‌شود، او هرگز به راه راست هدایت نشده و کارهایی را انجام می‌دهد که فقط ترور از پس آن برمی‌آید. یکی از همین کارها داشتن یک انبار اسلحه است که McKenzie Field Hangar نام داشته و به او اجازه می‌دهد تا برخی ماموریت‌های فرعی برای رساندن محموله‌ها را بر عهده گرفته و برای انجام دادن هرکدام از آن‌ها رقمی حدود ۷,۰۰۰ دلار پاداش بگیرد. این کار برای چک و چانه زدن با رقیبان ممکن است کمی خسته کننده شود، اما حداقل برای درآوردن پول یک روش بسیار ساده و بی‌دردسر خواهد بود!

۲. با تهدید فضایی بجنگید

در یکی از ماموریت های مخفی بازی GTA V شما در نقش مایکل می‌توانید به منطقه Park Square بروید که دقیقا در مرکز شهر لوس سانتوس قرار دارد. حال در این منطقه قادر خواهید بود تا با فردی به نام بری (Barry) آشنا شوید که خود یکی از توضیع کنندگان مواد مخدر است. با این وجود، او به مایکل پیشنهاد می‌کند تا تعدادی رول را مصرف کند که در نهایت منجر به گیج شدن و توهم زدن مایکل می‌شود!

در واقع مایکل می‌بیند که موجودات فضایی چپ و راست در حال حمله کردن هستند و در مناطق مختلف ظاهر می‌شوند، اما او نیز در این حمله فضایی تنها نیست و یک مینی گان با تیر بی‌نهایت در دستان او قرار دارد. حال ماموریت شما کشتن تمامی فضایی‌ها و سپس خلاص شدن از شر این توهم است که باعث شده تا تصور مینی گان با تیر بی‌نهایت به ذهن او برسد! این بخش از بازی شباهت‌هایی را با گیم پلی سری Serious Sam داشته و خود این پتانسیل را دارد که به صورت یک بخش جداگانه به GTA V اضافه شود، اما فعلا بهتر است تجربه کشتن فضایی‌ها در یک مرحله را غنیمت بدانید.

۱. میهن پرستی؟

در یکی از ماموریت های فرعی بازی GTA V به نام The Civil Border Patrol شما با دو فرد رو به رو خواهید شد که بی‌هدف به شیشه ماشینی نگاه می‌کنند. حال می‌توانید به آن‌ها نزدیک شده و شاهد یکی عجیب‌ترین و در عین حال احمقانه‌ترین مکالمه‌های تاریخ بازی‌های ویدیویی باشید! در اینجا فردی که یک کلمه هم انگلیسی حرف نمی‌زند به شما می‌گوید که قصد پاکسازی آمریکا از مهاجران را دارد و عملا همین کار را هم انجام می‌دهد! در ماموریتی که آن‌ها به شما می‌دهند، باید به دنبال دو مکزیکی بیچاره بروید و سپس با سلاح برقی به آن‌ها شوک الکتریکی وارد کرده و در نهایت این افراد را بازداشت کنید تا جو و جوزف (نام دو شخصیت به اصطلاح میهن‌پرست) آن‌ها را دستگیر کنند.

جالب است بدانید که علامت سوال روی نقشه مدتی بعد باز هم ظاهر می‌شود و طی یک ماموریت دیگر، سه مکزیکی بیچاره را هم به همین شکل دستگیر خواهید کرد، اما در سومین ماموریت با فردی برخورد می‌کنید که این ایده را کاملا احمقانه می‌داند و به ترور می‌گوید که پس از ۲۰۰ زندگی خانواده او در خاک آمریکا، آن‌ها حق ندارند که او را مهاجر بنامند! در نتیجه ترور به سراغ جو و جوزف می‌رود تا آن‌ها را به زیباترین شکل ممکن کشته و به این بازی کثیف خاتمه بدهد!

اما نظر شما درباره ماموریت‌های مخفی بازی GTA V چیست؟ آیا مرحله دیگری را هم سراغ دارید که ما در این لیست قرار نداده باشیم؟مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

32 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments