#مهسا_امینی
بازی موبایل Game of Thrones

بررسی بازی موبایل Game of Thrones: Conquest

این‌بار تمام دنیا بر سر تخت پادشاهی می‌جنگند

بازی موبایل Game of Thrones: Conquest، یک اثر استراتژیک نقش‌آفرینی است که کاربران آن، باید مانند یک حاکم، مملکت خود را اداره و بخش‌های مختلف آن را مدیریت کنند. از آن‌جایی که داستان Conquest پیرامون فصل آخر سریال گیم‌ آف ترونز اتفاق می‌افتد، کاربران در شرایطی قرار دارند که منطقه‌ی وستروس درگیر جنگ است و همه برای تصاحب تخت پادشاهی در تکاپو هستند.

در طول بازی، کاراکترهای مهم Game of Thrones را می‌بینید که با توجه به کاراکترشان در سریال، نقش مشخص و مرتبطی دارند. در مجموعه‌ی تلویزیونی گیم آف ترونز، تیریون لنیستر، فردی باهوش است که همیشه بهترین راه ممکن را انتخاب می‌کند و در زمان جنگ، مشاور خوبی به‌حساب می‌آید. در این بازی موبایل، تیریون همیشه همراه بازیکن است و با مشورت‌ها و یادآوری‌هایش، به کاربر کمک می‌کند تا به خوبی نقش یک حاکم را ایفا کند؛ مثلا اگر ندانید ساختمان بعدی‌ای که باید بسازید کدام است، تیریون به شما می‌گوید و بهینه‌ترین انتخاب‌ها را جلویتان قرار می‌دهد. همچنین در ابتدا راهنمایی‌های لازم را در اختیار کاربر قرار می‌دهد تا بازیکن، بخش‌های مختلف قلمرو خود و منوی بازی را بشناسد و تصمیمات نهایی را برای حکومت خود بگیرد.

همان‌طور که گفتم، در طول بازی شخصیت‌های مختلفی از سریال گیم‌ آف ترونز همراه بازیکن هستند که نقش‌های متفاوتی دارند. مثلا آریا استارک در بخش کشتی‌رانی مشغول است و با فرستادن قایق‌ها به بیرون حکومت، منابع مفیدی به‌دست می‌آورد و لرد وریس روزانه با ورود کاربر به بازی، ابزارهای کاربردی‌ای را در اختیارش قرار می‌دهد. کاراکترهای دیگری هم در این عنوان استراتژیک حضور دارند که گاهی با شما صحبت می‌کنند و پیشنهاد‌هایی برای بهبود حکومت مطرح خواهند کرد.

Game of Thrones: Conquest یک بازی استراتژیک کامل است

برای شروع بازی و قرارگیری در نقش یک حاکم، باید ساختمان‌های اصلی را بسازید و آن‌ها ارتقا دهید. مانند بسیاری از عناوین استراتژیک دیگر، برای انجام هر کاری در ابتدا نیاز به منابع دارید. در بازی موبایل Game of Thrones، این منابع تعدادشان به نسبت بقیه‌ی عناوین شناخته شده کمتر است و در ابتدا شامل گندم و چوب می‌شوند؛ پس باید حواستان به بخش کشاورزی و چوب‌بری باشد چون پایه‌ی تمام ساخت و سازها به این دو عنصر برمی‌گردد. همچنین باید برای دفاع یا لشگرکشی، بخش‌هایی مثل سربازخانه، اسطبل و دیگر ساختمان‌های نظامی را در قلمرو خود داشته باشید و به موقع آن‌ها را ارتقا دهید. روند ارتقای ساختمان‌ها اصولی است و مثلا نمی‌توانید تا قبل از رسیدن ساختمان مرکزی حکومت به لِول مشخص، کارخانه‌ی چوب‌بری را ارتقا دهید. یکی از قسمت‌هایی که همیشه با آن سروکار دارید، همین روند ارتقای ساختمان‌ها است و باید به صورت موازی و به نوبت، همه‌ی بخش‌های شهر را اصطلاحا لِوِل‌آپ کنید.

به لطف آنلاین بودن این بازی موبایل و داشتن فضای استراتژیک و جنگی، بازیکنان از سراسر دنیا می‌توانند با یک‌دیگر متحد شوند و گروه خود را تشکیل دهند. این بخش در منوی بازی قابل دسترسی است. حتی می‌توانید اتحاد خود را تشکیل دهید تا دیگران به شما ملحق شوند و قدرت سیاسی حکومت خود را بیشتر کنید. البته نقطه‌ی مقابل این موضوع هم وجود دارد؛ با وارد شدن به نقشه‌ی جهانی، قادر خواهید بود  حکومت‌های مختلفی را ببینید که هرکدام دارای سطح و قدرت متفاوتی هستند و اگر بخواهید، می‌توانید برای غارت منابعشان به ‌آن‌ها حمله کنید. با وجود موارد ذکر شده، باید به بخش نظامی هم توجه داشته باشید و به میزان کافی سرباز تربیت کنید. ارتقای دیوار اصلی حکومت هم می‌تواند کمی خیالتان را از لشگرکشی بیگانگان آسوده کند و سیستم دفاعی شهر را افزایش دهد.

بازی Game of Thrones، به‌عنوان یک اثر استراتژیک برای پلتفرم گوشی‌های موبایل، بسیار گسترده است. جدا از بخش ساخت و ساز، این‌که چه سیاستی را برای حکومت خود پیش می‌گیرید، اهمیت دارد. علاوه‌بر این، ساختمانی در بازی وجود دارد که در آن قادر هستید درمورد بخش‌‌های مختلف مملکت‌داری تحقیق کنید و از لحاظ نظامی، دفاعی، علمی و اقتصادی، شهر خود را ارتقا دهید. این بخش بسیار گسترده‌ است و به بهبود قلمروتان کمک زیادی می‌کند؛ مثلا اگر بخش جیره‌بندی یا تحمل و پایداری به حکومت اضافه شود، نیروی نظامی به صورت بهینه‌تر عمل می‌کنند و با وجود منابع کم، پایداری بیشتری دارند که این به نفع حاکمیت بازیکن خواهد بود. همچنین قابلیت ارتقا جزئیات دیگری مثل کم کردن مدت زمان لشگرکشی، افزایش استحکام زره‌ها و بهبود تکنولوژی چوب‌بری، تنها تعداد اندکی از قابلیت‌های بی‌شمار این بازی نقش‌آفرینی هستند.

game of thrones game
پرورش اژدها باعث افزایش قدرت حکومت می‌شود

یکی از عناصر قابل توجه و جذاب دنیای Game of Thrones، موجود قدرتمند جادویی یعنی اژدها شمرده می‌شود. همان‌طور که انتظار می‌رفت، بازی موبایل Game of Thrones این عنصر مهم را جا نینداخته و کاربر با پرورش تخم اژدهایی که در اختیار دارد، می‌تواند یکی از این موجودات افسانه‌ای را در قلمرو خود داشته باشد. جزئیات این قسمت به خوبی ساخته شده و عنصری که به پرورش تخم اژدها کمک می‌کند، گرما و آتش است؛ به صورت روزانه کاربر می‌تواند با پرداخت مقداری چوب، آتش تولید کند و به روند رشد جنین داخل تخم سرعت ببخشد. همچنین، پس از به‌دنیا آمدن این موجود افسانه‌ای، می‌توانید شاهد بالغ شدن و افزایش مهارت‌های جسمی اژدها باشید و برخی توانایی‌های مخصوص را برای او درنظر بگیرید. در واقع بازیکن باید به خوبی به اژدهای خود رسیدگی کند تا او برای نبردهای بزرگ آینده آماده باشد.

با وجود آن‌که جزئیات زیادی از مجموعه‌ی تلویزیونی گیم آف ترونز در این بازی موبایل به چشم می‌خورد، کاربران برای لذت بردن از آن لازم نیست حتما سریال را دیده باشند و از ماجرای جنگ میان تارگرین و لنیستر باخبر باشند. کلیت این بازی، مانند بسیاری از عناوین استراتژیک دیگر، جنگ بر سر قلمرو و کشورگشایی است و برای لذت بردن از آن، فقط کافیست یک گوشی هوشمند با سیستم عامل اندروید یا iOS داشته باشید و به این سبک بازی‌ها علاقه‌ نشان دهید.


7.5 خوب
این بازی موبایل برای افرادی که عناوین‌ استراتژیک محور و آثاری مثل تراوین را دوست دارند، بسیار لذت‌بخش است و با توجه به ویژگی بارز این نوع بازی‌ها یعنی اعتیادآور بودنشان، می‌تواند اوقات خوشی را برای کاربران خود بسازد.
  • حضور عناصر مختلف سریال Game of Thrones
  • اعتیادآور بودن
  • منطقی بودن سیستم شهرسازی
  • قابلیت تعامل با بقیه‌ی بازیکنان
  • در برخی مواقع با کرش شدن بازی مواجه می‌شویم
راهنمای امتیازات

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا