گلکسی اس ۲۴ دوربین

گلکسی اس ۲۴؛ هرآنچه از دوربین گوشی‌های بعدی سامسونگ می‌دانیم

در این مطلب به بررسی امکانات و قابلیت‌های دوربین گلکسی اس ۲۴ می‌پردازیم؛ پرچم‌دارانی که گفته می‌شود دوربین قدرتمندی خواهند داشت.

حالا که بسیاری از گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار معرفی و راهی بازار شده‌اند و به آخر سال هم نزدیک می‌شویم، باز هم همه‌ی نگاه‌ها به سال بعد و پرچم‌دارانی دوخته شده که شرکت کره‌ای قرار است از آن‌ها رونمایی کند؛ درباره‌ی سری گلکسی اس ۲۴ صحبت می‌کنیم که گفته می‌شود تغییرات مثبت زیادی در مقایسه با قبل خواهند داشت اما آیا این تغییرات در بخش دوربین هم دیده خواهد شد؟

تاکنون اطلاعات و خبرهای زیادی پیرامون گوشی‌های سری گلکسی اس ۲۴ منتشر شده که در میان آن‌ها، به دوربین هم اشاره شده است. هنوز به صورت قطعی نمی‌دانیم پرچم‌داران شرکت کره‌ای قرار است در این زمینه چقدر قدرتمند و متفاوت از نسل قبل باشند اما شکی نیست که شاهد یکی از بهترین سری گوشی‌های تاریخ از این حیث خواهیم بود. با ما در این مطلب همراه شوید تا به بررسی وضعیت دوربین سری گلکسی اس ۲۴ بپردازیم.

دوربین اصلی جدید برای گلکسی اس ۲۴ اولترا

اینطور که به نظر می‌رسد، سامسونگ می‌خواهد از دوربین اصلی جدیدی برای گلکسی اس ۲۴ اولترا استفاده کند؛ دوربینی با سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی که اگرچه از لحاظ رزولوشن فرقی با مدل به کار رفته در اس ۲۳ اولترا ندارد اما گفته می‌شود نوع لنز به کار رفته در آن کیفیت بیشتری در مقایسه با سنسور اصلی اس ۲۳ اولترا خواهد داشت.

طبق گفته‌های Ice Universe که غالبا اطلاعات مربوط به گوشی‌ها و محصولات سامسونگ را فاش می‌کند و افشاگر مورد اعتمادی هم هست، ظاهرا سنسور جدید، ISOCELL HP2SXI نام خواهد داشت که نمونه‌ی بهبود یافته‌ی سنسور قبلی خواهد بود. اینکه در شرایط واقعی چه تغییری را شاهد خواهیم بود مشخص نیست اما پیشرفت به نظر قطعی می‌رسد.

خبری از دوربین تله‌فوتو با زوم ۱۰ برابری نیست

یکی از بزرگ‌ترین تغییرات گلکسی اس ۲۴ اولترا در بخش دوربین که هم می‌توان آن را مثبت و هم منفی دانست، حذف سنسور ۱۰ مگاپیکسلی تله‌فوتو با زوم ۱۰ برابری و جایگزینی آن با سنسور ۵۰ مگاپیکسلی با زوم ۵ برابری اپتیکال است. خبر مربوط به این موضوع را هم Ice Universe منتشر کرده و مدعی شده کیفیتی که این سنسور به لطف اندازه‌ی بزرگش دارد به آن اجازه می‌دهد تا بتواند به راحتی در میزان زوم ۱۰ برابری هم تصاویر باکیفیتی را به ثبت برساند.

مشخص نیست چرا سامسونگ تصمیم به انجام چنین کاری گرفته در حالی که همان سنسور ۱۰ مگاپیکسلی هم بدون رقیب به کار خود ادامه می‌داد؛ اما یک حدس وجود داررد و آن هم کاهش هزینه بود. غالبا به خاطر استفاده از اسنپدراگون ۸ نسل ۳ در تمام مدل‌های گلکسی اس ۲۴ اولترا، این گوشی هزینه‌ی ساخت بالایی خواهد داشت و سامسونگ هم باید به دنبال راه‌هایی باشد که بتواند این اثر را خنثی کند.

حدس بعدی می‌تواند ترکیب زوم ۳ و ۵ برابری باشد که به مراتب بیشتر از ترکیب ۳ و ۱۰ برابری به کار کاربران خواهد آمد. علاوه بر این‌ها، دوربینی با رزولوشن ۵۰ مگاپیکسلی می‌تواند همچنان با تکنیک برش، تصاویر باکیفیتی با زوم ۱۰ برابری بگیرد.

دوربین فوق عریض و سلفی در اس ۲۴ اولترا

دو دوربین دیگر یعنی فوق عریض و سلفی بعید است تغییرات گسترده‌ای در مقایسه با قبل داشته باشند. گفته می‌شود سامسونگ تغییری چه در اندازه و چه کیفیت آن‌ها اعمال نخواهد کرد ولی به لطف سیستم پردازشی جدید، انتظار می‌رود کیفیت تصاویر ثبت شده با آن‌ها اندکی بهتر از قبل باشد.

گلکسی اس ۲۴ و اس ۲۴ پلاس

در حال حاضر تمام خبرهایی که در رابطه با دوربین سری گلکسی اس ۲۴ منتشر شده به مدل اولترا مربوط می‌شده‌اند. اما یکی از اصلی‌ترین دلایل این موضوع هم این است که سامسونگ نمی‌خواهد ترکیب ۵۰ + ۱۲ + ۱۰ مگاپیکسلی این گوشی‌ها را دستخوش تغییراتی کند. این ترکیب شامل دوربین اصلی، فوق عریض و تله‌فوتو با زوم ۳ برابری اپتیکال می‌شوند. دوربین سلفی هم ۱۰ مگاپیکسلی و بدون تغییر باقی خواهد ماند.

تنها بخشی که انتظار داریم اندکی پیشرفت در آن شاهد باشیم، احتمالا کوچ از سنسور سونی به سنسور اختصاصی خود سامسونگ یعنی ISOCELL برای دوربین تله‌فوتو است که می‌تواند باعث بهبود محسوس کیفیت تصاویر ثبت شده در میزان زوم ۳ برابری باشد. همچنین سامسونگ شاید بتواند در این صورت یک قابلیت نرم‌افزاری مبتنی بر هوش مصنوعی را برای افزایش کیفیت تصاویر ثبت شده توسط دوربین سری اس ۲۴ توسعه دهد.

تعداد دوربین‌های سری گلکسی اس ۲۴

به صورت کلی انتظار می‌رود سری اس ۲۴ مثل دو نسل قبل خود، برای مدل استاندارد و پلاس و اولترا به ترتیب ۳، ۳ و ۴ دوربین داشته باشند که نوع آن‌ها به شرح زیر است:

  • اس ۲۴ اولترا: ۲۰۰ مگاپیکسلی اصلی، ۱۲ مگاپیکسلی فوق عریض، ۱۰ مگاپیکسلی تله‌فوتو با زوم ۳ برابری اپتیکال و ۵۰ مگاپیکسلی تله‌فوتو با زوم ۵ برابری اپتیکال
  • اس ۲۴ پلاس و ۲۴: ۵۰ مگاپیکسلی اصلی، ۱۲ مگاپیکسلی فوق عریض، ۱۰ مگاپیکسلی تله‌فوتو با زوم ۳ برابری اپتیکال

در هر سه مدل گوشی از سری اس ۲۴، دوربین سلفی به صورت حفره‌ای روی نمایشگر تعبیه خواهد شد تا از این حیث هم هیچ تفاوتی بین این سری با نسل کنونی وجود نداشته باشد.

2 1 رأی
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا