قسمت دوم فصل سوم سریال The Mandalorian

بررسی نکاتی از سیاره ماندالور در قسمت دوم فصل سوم سریال The Mandalorian

سفر به زادگاه فرقه ماندالوریان

هفته گذشته قسمت دوم فصل سوم سریال The Mandalorian با عنوان معادن ماندالور (The Mines of The Mandalore) به سرویس استریم دیزنی پلاس آمد و جزئیات بسیار جالبی را در مورد سیاره ماندالور فاش کرد.

پس از توقفی کوتاه در سیاره تاتوئین به‌منظور تهیه قطعه مورد نیاز جهت تعمیر دروید IG-11، دین و گروگو مجبور می‌شوند با درویدی ترسو اما قابل اعتماد به نام R5-D4 از اولین فیلم‌‌های جنگ ستارگان، راهی سیاره ماندالور شوند. اینجاست که برای اولین بار شاهد زادگاه نابود شده ماندالوریان پیرو پاکسازی بزرگ توسط امپراتوری بودیم. قسمت دوم ضمن دنبال کردن ماموریت شخصی دین جارین، نکات و جزئیات جالبی از سیاره ماندالور را در اختیار مخاطبین قرار داد که در ادامه مطلب به بررسی آنها خواهیم پرداخت. 

 

سیاره ماندالور نفرین شده نیست

اولین و مهمترین نکته فاش شده در قسمت دوم فصل سوم سریال The Mandalorian، این است که سیاره ماندالور پس از پاکسازی بزرگ، نفرین نشده است. بعد از اینکه امپراتوری به نسل کشی مردم ماندالور و بمباران کردن سیاره دست زد، شایعه‌ای مبنی بر مسموم بودن جو ماندالور در کهکشان عمومیت یافت. دین نیز در اوایل فصل دوم به حقیقت داشتن این شایعه باور داشت، اما بوکاتان کرایز (دختر حاکم سابق سیاره ماندالور) چندین مرتبه به دین توصیه کرد که هر چیزی که می‌شنود را باور نکند، زیرا معتقد بود زادگاهش همچنان مثل گذشته سالم و قابل سکونت است. با اینکه دین هیچ وقت حرف او را باور نکرد، دومین قسمت از فصل سوم سریال The Mandalorian ثابت کرد که تمام حرف‌های بوکتان کیتی ساکهوف (Katee Sackhoff) حقیقت داشت و ماندالور سیاره‌ای نفرین شده نیست. با کمک دروید R5-D4، دین توانست تایید کند که جو زادگاهش برخلاف ادعاهای امپراطوری سمی نبوده و قابل تنفس است. از این می‌شود نتیجه گرفت که یا امپراتوری بعد از پاکسازی بزرگ درباره مسموم بودن جو دروغ گفته تا ماندالوریان‌ها را از سیاره دور نگه دارد، یا اینکه گذشت زمان به بهبود یافتن شرایط جوی ماندالور منجر شده است.

 

موجودات عجیب ماندالور در غارهای زیرین سیاره زندگی می‌کنند

قسمت دوم همچنین نشان داد که زندگی می‌تواند در ماندالور جریان داشته باشد، چراکه دین جارین، گروگو و دروید R5-D4 در جستجوی آب‌های زنده، با موجوداتی عجیب مواجه شدند. این موجودات بزرگ و انسان نما آلامیت (Alamite) نام دارند که بعد از پاکسازی بزرگ امپراطوری در غارهای زیرین سیاره ساکن شده‌اند. به گفته بوکاتان، آلامیت‌ها و گونه‌های دیگری از موجودات عجیب و غریب قبل از پاکسازی در سیاره ماندالور زندگی می‌کردند. او حین صحبت با گروگو، تایید کرد که آلامیت‌ها قبلا خارج از شهرهای بزرگ ماندالور زندگی می‌کردند و هر موجود زنده‌ای را به چشم وعده غذایی می‌دیدند. با اینکه بوکاتان به موجودات پرنده و هیولای رباتی وحشتناک اشاره نکرده است، اما به احتمال زیاد آنها نیز قبل از پاکسازی وجود داشته و در غارهای متروکه ساکن بوده‌اند.

 

دین جارین تنها ماندالوریان‌ بازمانده نیست

سکانس به دام افتادن دین جارین توسط هیولای نیمه رباتی، باعث شد تمامی ادعاهای امپراطوری درباره از بین رفتن حیات در سیاره ماندالور رسما زیر سوال برود. به زبانی ساده‌تر، به‌نظر می‌رسد آلامیت‌ها تنها بازماندگان پاکسازی بزرگ نبودند و این احتمال وجود دارد که ماندالوریان‌های دیگری هم توانستند از حمله امپراتوری جان سالم به در ببرند. وقتی دین و گروگو در غارهای زیرین ماندالور پرسه می‌زدند، کلاه و زره‌های مخصوص ماندالوریایی را می‌توان مشاهده کرد. همچنین، موجود نیمه رباتی غول پیکر ماندالور هم از کلاه مخصوص ماندالوریان به‌عنوان طعمه استفاده کرد تا دین جارین را به دام بیندازد.

 

دایناسوری افسانه‌ای در آب‌های زنده ماندالور زندگی می‌کند

آخرین نکته فاش شده در قسمت دوم نیز دایناسوری افسانه‌ای است که در آب‌های زنده ماندالور زندگی می‌کند. وقتی دین قدم به قدم به سمت آب‌های زنده ماندالور می‌رود، ناگهان توسط موجودی عجیب به اعماق آب کشیده می‌شود و به‌دنبال آن، بوکاتان هم به اعماق آب شیرجه می‌زند. پس از اینکه بوکاتان دین را پیدا می‌کند، می‌توان شاهد موجودی افسانه‌ای و بزرگ بود که ظاهری شبیه به دایناسور دارد. اسطوره‌ها همواره بخشی از افسانه‌های ماندالوریایی بوده و هستند، موجوداتی که هزاران سال قبل از ماندالوریان‌‌ها وجود داشته‌اند. این افسانه اساس پیش گویی بزرگ ماندالور بوده و می‌تواند در آینده فرانچایز جنگ ستارگان نقش مهمی داشته باشد، زیرا توضیح می‌دهد که چرا جمجمه میتوسور (دایناسور افسانه‌ای) نماد ماندالوریان‌ها است. طبق این پیشگویی، روزی یک اسطوره برمی‌خیزد و فرا رسیدن عصر جدیدی را به مردم ماندالور نوید می‌دهد. از این رو پایان قسمت دوم به شکل‌گیری فصل‌های آتی منجر می‌شود.

قسمت‌های جدید فصل سوم سریال The Mandalorian چهارشنبه هر هفته از دیزنی پلاس پخش می‌شود.

4 3 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا