#مهسا_امینی
واچ داگز: لیجن

اولین نگاه به بازی Watch Dogs: Legion

بازگشت گروه DeadSec، این بار در لندن!

در این مطلب قصد داریم، برای اولین بار نگاهی داشته باشیم به تمامی اطلاعاتی که تا به حال از بازی Watch Dogs: Legion می‌دانیم.

پس از مدت‌ها شایعات و اخبار مختلف درباره نسخه جدیدی از مجموعه Watch Dogs، بالاخره کمپانی یوبی‌سافت در طی کنفرانس خبری اختصاصی خود در همایش E3 2019 از بازی Watch Dogs: Legion رونمایی کرد. بگذارید قبل از هر چیز برگردیم به هفت سال قبل، زمانی که برای اولین بار، نسخه اول بازی Watch Dogs معرفی شد و بسیاری از طرفداران را با نمایش‌ها و ایده‌های فوق‌العاده‌ای که در آن زمان به اجرا گذاشته شده بود، حیرت زده کرد. هر چند که این بازی به هیچ عنوان انتظاری را که از آن می‌رفت را نتوانست بر آورده کند اما می‌توان گفت مجموعه Watch Dogs از همان اول با ایده‌های جدید و نوآورانه خود همیشه جاه طلبی این سری را به رخ می‌کشد. این جاه طلبی به وضوح در بازی Watch Dogs: Legion نیز دیده می‌شود.

داستان بازی Watch Dogs: Legion در شهر لندن روایت می‌شود؛ مکانی که در واقعیت نیز پایبندی زیادی به تکنولوژی در آن دیده می‌شود اما در این عنوان، لندن یک شهر امنیتی است که یکی از اهداف اصلی استفاده از تکنولوژی در آن را می‌توان به مسائل امنیتی نسبت داد. به عنوان مثال در تریلرهای منتشر شده می‌توان انواع و اقسام گجت‌های جنگی و هواپیماهای بدون سرنشین را دید که توسط پلیس برای کنترل جوامع معترض در شهر به کار گرفته شده‌اند. هنوز به طور خیلی دقیق مشخص نیست داستان Watch Dogs: Legion چه چیزی را بیان می‌کند اما در اولین نمایش بازی شاهد هرج و مرج زیادی در شهر لندن هستیم و به نوعی لندن تبدیل به یک شهر فاسد شده است. در این سو افرادی وجود دارند که می‌خواهند با این فساد، هر کدام به طریقی مقابله کنند و گروه DeadSec نیز قطعا جز این افراد هستند.

بازی Watch Dogs: Legion
لندنی پر از هرج و مرج!

بر خلاف دو نسخه قبل، شما کنترل یک شخصیت و پروتاگونیست را در بازی بر عهده نخواهید داشت و باید چندین NPC مختلف را در بازی کنترل کنید. شاید این ویژگی را بتوان بزرگترین و نوآورانه‌ترین ایده‌ای دانست که Watch Dogs: Legion را نسبت به نسخه‌های قبلی مجموعه و حتی بازی‌های هم‌سبک خود متمایز می‌کند. این سیستم در بازی به گونه‌ای پیاده‌سازی شده که شما کنترل چندین NPC را برعهده دارید و می‌توانید به دلخواه یکی از آنها را انتخاب کنید و با آن به تجربه بازی بپردازید. هر کدام از این کاراکترها دارای یک کلاس خاص و ویژگی‌های منحصر به فرد خودشان هستند. سازندگان برای هر کدام از این کاراکترها انیمیشن، صدا و طراحی خاص خودشان را در نظر گرفته‌اند و به نظر می‌رسد اگر در نسخه نهایی بازی، این سیستم به خوبی تعبیه شود، بسیاری از گیمرها برای تجربه آن سر ذوق آمده و بر خلاف دو نسخه قبلی شاهد یک بازی بسیار موفق باشیم. همانطور که گفتیم، NPC‌های بازی شامل کلاس‌های مختلف می‌شوند که Enforcer،Infiltrator و Hacker نام دارند. کلاس Enforcer شامل کارکترهایی می‌شود که برای مبارزات ساخته شده‌اند. به نوعی که اگر می‌خواهید هر زمان در بازی سر و صدا به پا کنید، بهترین انتخاب برای شما یک کارکتر در کلاس Enforcer خواهد بود. کلاس بعدی، Infiltrator‌ها هستند که معمولا ماموریت‌های خود را با مخفی کاری پیش می‌برند. آنها بر تمامی افرادی که مخفی‌کاری می‌کنند برتری خاصی دارند چرا که از قابلیت‌های خاصی برخوردار هستند. به عنوان مثال آنها برای رد شدن از میان نگهبانان و ماموران پلیس با فعال کردن AR Cloak خود برای مدت زمان کوتاهی ناپدید شده و از بین آنها رد می‌شوند. کلاس سوم و آخر کاراکترها در بازی، Hacker‌ها هستند. Hacker ‌‌ها نیز مانند Infiltrator‌ها ترجیح می‌دهند که ماموریت خود را به روش مخفی کاری پیش ببرند با این تفاوت که آنها از Drone‌ها که یک نوع گجت مانند هواپیمای بدون سرنشین است، استفاده می‌کنند تا به اطلاعات مختلفی که می‌خواهند، دسترسی پیدا کنند.

بازی Watch Dogs: Legion
در Watch Dogs: Legion کنترل NPC‌های مختلفی را بر عهده خواهید داشت!

اما شاید برای شما این سوال پیش بیاید که در صورت مرگ هر کارکتر، چه اتفاقی برای او رخ خواهد داد؟ آیا بازی تمام می‌شود؟ چه تاثیری بر روند داستان بازی خواهد داشت و از این دست سوال‌ها. با توجه به صحبت‌های سازندگان بازی، هر کارکتر در Watch Dogs: Legion یک چرخه حیات خواهد داشت و در صورت مردن، داستان آن کارکتر تمام خواهد شد. هنوز به صورت مشخص این موضوع تایید نشده است اما با توجه به نمایش بازی در  E3 2019، زمانی که کارکتر تحت کنترل شما صدمه ببیند شما بر سر یک دو راهی قرار خواهید گرفت و باید از بین دو گزینه تسلیم شدن (Resist) و مقاومت کردن (Surrender) یکی را انتخاب کرده و به پیشروی بازی ادامه دهید. البته هنوز تایید نشده که تنها یک بار این انتخاب را خواهید داشت یا خیر ولی با توجه به تریلر بازی به نظر می‌رسد برای هر کارکتر تنها یک فرصت برای انتخاب میان این دو گزینه وجود خواهد داشت. همچنین مطابق اطلاعات سازندگان، بازی Watch Dogs: Legion شامل پنج خط داستانی و بیش از شصت مرحله می‌شود. بخش چند نفره یا همان مالتی پلیر نیز در  Watch Dogs: Legion وجود خواهد داشت اما هنوز یوبی‌سافت اطلاعاتی از آن را منتشر نکرده است.

گیم‌پلی بازی Watch Dogs: Legion، بر پایه دو نسخه قبلی این مجموعه طراحی شده است و با دیدن گیم‌پلی این بازی به راحتی می‌توان تشخیص داد که با یک Watch Dogs دیگر طرف هستیم. گیم‌پلی بازی‌های مجموعه Watch Dogs همیشه روان و لذت بخش بوده‌اند اما یک سری مسائل همیشه باعث شده‌اند که این سری دارای نقص‌های بسیار بزرگی باشد. به عنوان مثال رانندگی در نسخه اول مجموعه اصلا لذت بخش نبود و شاید به ابتدایی‌ترین حالت ممکن پیاده‌سازی شده بود. این مشکل تا حدی در نسخه دوم سری اصلاح شد اما انتظار می‌رود که در  Legion بالاخره شاهد یک شبیه‌ساز خوب از رانندگی باشیم و حین تجربه این بخش، حس آرکید بودن به ما دست ندهد. با توجه به تریلر بازی، حرکات پارکور که در Watch Dogs 2 وجود داشت که از قضا انجام آنها با شخصیت مارکوس بسیار لذت بخش بود، در Watch Dogs: Legion هم وجود خواهد داشت و قطعا می‌تواند به یک تجربه روان از گیم‌پلی به گیمر کمک زیادی کند. یکی از اساسی‌ترین مشکلاتی که در Watch Dogs 2 گیمرها را آزار می‌داد، گان‌پلی بازی بود. بر خلاف نسخه اول مجموعه که از گان‌پلی نسبتا خوبی برخوردار بود، بازی Watch Dogs 2 یکی از بدترین سیستم‌های تیراندازی را در خود جای داده بود و این انتظار می‌رود که تیراندازی در بازی  Watch Dogs: Legion به بهترین حالت ممکن ساخته شده باشد. سیستم کاور بازی یا همان سنگرگیری نیز به خوبی طراحی شده است که از قضا این مکانیزم هم یکی از اساسی‌ترین مشکلات گیم‌پلی نسخه قبل به حساب می‌آمد. با توجه به نمایش‌های بازی، مخفی کاری نیز در Legion به خوبی پیاده‌سازی شده است و بازیکنان می‌توانند از روش‌های مختلفی بدون سر و صدا به دل دشمن زده و به اهداف خود دسترسی پیدا کنند. انتظار می‌رود با توجه به اینکه کلاس‌های جدیدی در Watch Dogs: Legion به وجود آمده، این آزادی عمل گسترش بسیار بیشتری نسبت به دو نسخه قبلی مجموعه داشته باشد و شاهد آزادی عمل بسیار بالای گیمر در بازی باشیم.

بازی Watch Dogs: Legion
انتظار می‌رود گیم‌پلی Legion نسبت به دو نسخه قبلی پیشرفت چشمگیری داشته باشد!

گرافیک بازی نیز طراحی نسبتا خوبی دارد هر چند که به نظر می‌رسد که زمان نسبتا زیادی لازم است تا به یک حالت ایده‌آل برسد. البته نمی‌توان هنوز از گرافیک و طراحی بصری بازی ایراد گرفت زیرا بازی هنوز در دست توسعه قرار دارد و مطمئنا نسخه نهایی، گرافیک بهتری خواهد یافت. انیمیشن‌ها نیز در Watch Dogs: Legion به خوبی کار شده است و حرکات مختلف کاراکترها در بازی حس واقع‌گرایانه‌ای به ما القا می‌کنند. باید دید که کیفیت نهایی گرافیک و انیمیشن‌های بازی در نسخه کامل بازی چگونه از آب در خواهد آمد.

اگر بخواهیم از تمامی اطلاعات بازی Watch Dogs: Legion، جمع‌بندی کلی داشته باشیم باید بگوییم که Ubisoft با ارائه جاه‌طلبانه خود دست به ریسک بزرگی زده است و در صورت عدم پیاده‌سازی درست این مکانیزم در بازی می‌تواند با شکستی فراتر از تصور رو به رو شود اما در حالت کلی Watch Dogs: Legion یک بازی جدید و نوآورانه است که در صورت موفقیت می‌تواند گیمرهای زیادی را به سمت خود جذب کند.

بازی Watch Dogs: Legion در تاریخ ۱۶ اسفندماه (۶ مارس ۲۰۲۰) برای پلتفرم‌های، ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن 4، گوگل استدیا و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد. این سومین نسخه از مجموعه Watch Dogs است که توسط کمپانی یوبی‌سافت عرضه می‌شود.


نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا