#مهسا_امینی
فروت کرفت

همه چیز در مورد بازی فروت کرفت + دانلود

جنگ میوه‌های رنگارنگ

بازی فروت کرفت تجربه‌ای متفاوت، پر از رنگ و لعاب و شاید اعتیاد‌آور را برای شما به ارمغان آورد. برای آشنایی با این بازی موبایلی و دانلود آن، همراه ما باشید.

فروت‌کرفت یک بازی در سبک کارت بازی آنلاین است که در سال ۱۳۹۳ توسط اعضای شرکت تاد تولید شده که همگی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه امیرکبیر هستند. نسخه‌ی ابتدایی این بازی در زمستان سال ۱۳۹۱ منتشر شد و پس از دو سال اعضای این استودیو، نسخه‌ی اصلی را روانه‌ی بازار کردند تا با استقبال بسیار عظیمی رو به رو شده و مقام پرفروش‌ترین بازی سال کافه بازار را تصاحب کنند.


پس از نصب و ورود به این بازی، بخشی به نام آموزش اولیه یا Tutorial به شما ارائه داده می‌شود تا گام به گام با اصول اولیه‌ی این بازی آشنا شوید. سپس باید یک نام کاربری (که احتمالا نامی بامزه برای شما پیشنهاد خواهد شد) برای خود انتخاب کنید و به جنگ میوه‌های کاربران دیگر بروید.

همچنین شما در صورت تمایل، می‌توانید به یک قبیله ملحق و یا این‌که قبیله خود را بسازید و در کنار دوستان خود به مبارزه مشغول شوید. البته ناگفته نماند که شما باید در انتخاب نام کاربری دقت نمایید، چون شما فقط پس از رسیدن به سطح ۱۰۰ و پرداخت ۱۰۰۰ نکتار قادر به عوض کردن نام کاربری خود خواهید بود.

معرفی کارت‌های بازی فروت کرفت

شخصیت‌های این بازی در واقع ۳۰ میوه هستند و بیش از ۲۰۰ کارت متنوع از این میوه‌ها وجود دارد. نکته جالب توجه در این‌جاست که ظاهر کارت‌ها و میوه‌های مشابه‌ در سطح‌های مختلف آنان، متمایز است و پیشرفت سطح میوه‌ها فقط به قدرت آنان محدود نمی‌شود.

هسته اصلی در مبارزات فروت کرفت، قدرت کارت‌های شماست. ساده بگویم، اگر محموع قدرت چهار کارت‌ انتخاب‌شده‌ی شما در نبرد، کمتر از مجموع قدرت حریف باشد، شما می‌بازید و در صورت بیشتر بودن قدرت، میوه‌های شما برنده خواهند بود.

همچنین در فروت کرفت می‌توانید از یک کارت به عنوان کارت قهرمان استفاده کنید. کارت قهرمان چنین ویژگی‌هایی دارد:

 • در نبرد های آنلاین و عادی به عنوان پنجمین فرصت انتخاب کارت قابل استفاده خواهند بود.
 • قابلیت تجهیز شدن خواهند داشت و با اضافه شدن تجهیزات و آیتم‌های مختلف، قدرت بیشتری تولید خواهند کرد و یا ویژگی خاصی به آن‌ها اضافه می شود.
 • از اوایل بازی می‌توانید از آن استفاده کنید.

راه‌های مبارزه

شما در این بازی می‌توانید به سه روش مبارزه کنید:

 • ماموریت: این بخش در واقع بخش تک‌نفره محسوب می‌شود. شما ۴ کارت را انتخاب می‌کنید و با چند کارت به مبارزه می‌پردازید و در صورت برد، تعداد سکه‌هایی ناچیز دریافت کرده و پیشروی می‌کنید
 • نبرد: به شما حق انتخاب داده می‌شود تا با یکی از کاربران فروت کرفت مبارزه کنید. طبق راهنمایی‌های ابتدای بازی، شما باید سطح دفاعی حریف را برآورد کنید و در صورت برتری، به آنان حمله کرده و طلای حریف را تصاحب کنید. اگر حوصله‌ی حساب و کتاب ندارید، میتوانید با دادن مقداری سکه، سطح دفاعی حریف را ببینید و سپس چهار کارت متناسب برای مبارزه، انتخاب کنید.
 • نبرد آنلاین: این بخش درست مثل بخش بالا محسوب می‌شود، اما با این تفاوت که با حریف خود به شکل آنلاین وارد مبارزه شده و کارت‌های خود را یکی یکی استفاده می‌کنید تا برنده مشخص شود. از تفاوت‌های دیگر این بخش هم می‌توان به استفاده از هم‌قبیله‌ای ها برای پیروزی در این مبارزه، اشاره کرد.

البته فراموش نکنید که پس از شکست در مقابل کاربران دیگر، مقدار طلای نسبتا قابل توجهی از شما کم می‌شود.

ساختمان‌های بازی

در فروت کرفت چندین ساختمان با قابلیت‌های مختلف به شکل زیر وجود دارد:

 • ماموریت: محلی برای اجرای ماوریت‌های تک‌نفره و ساده که در ابتدای بازی به کار شما می‌آید.
 • نبرد: محلی برای مبارزات آنلاین یا معمولی با کاربران دیگر.
 • فروشگاه: محلی برای خرید بسته‌های کارت با سکه‌های داخل بازی و یا خرید سکه‌ی داخل بازی با پول واقعی است تا زودتر در این بازی پیشرفت کنید و حریف‌ها را راحت‌تر شکست دهید. همچنین شما در قسمت بازارچه‌ی فروشگاه می‌توانید کارت‌هایی که دیگران برای فروش گذاشته‌اند را بخرید.
 • پست: شما در این بخش می‌توانید با بازیکنان دیگر، چت کنید و رویداد‌ها را مشاهده نمایید.
 • سبد میوه: شما در این بخش می‌توانید تمام کارت‌های خود را ببینید، آن‌ها را ارتقا داده و یا جهش ایجاد کنید.
 • ساختمان دفاع/حمله: شما در این ساختمان یک کارت برای حمله و یک کارت نیز برای دفاع قرار می‌دهید تا قدرت دفاعی یا هجومی خود را نسبت به قدرت کارت‌هایی که در این بخش قرار می‌دهید، تقویت کنید.
 • معدن و بانک: این ساختمان، قلب تپنده‌ی شما در فروت کرفت محسوب می‌شود پس نباید آن را نادیده بگیرید. شما در معدن، یک کارت قرار می‌دهید و طبق قدرت آن کارت، به شکل ساعتی، سکه استخراج خواهید کرد. در بخش بانک نیز شما باید سکه‌های خود را قرار دهید تا این سکه‌ها از گزند حریف‌ها در امان بمانند و تمامی سکه‌های شما غارت نشوند.

در قسمت سبد میوه به ارتقا دادن و یا جهش کارت‌ها اشاره کردیم، بهتر از توضیحی کوتاه در مورد این دو عمل را بدانید:

 • ارتقا: شما یک کارت را برای ارتقا انتخاب کرده و پس از آن یک کارت ضعیف‌تر را به عنوان قربانی انتخاب می‌کنید تا کارت اول شما، ارتقا یابد و کارت قربانی کاملا حذف شود.
 • جهش: شما دو کارت میوه‌ی مشابه با سطح‌های مشابه را انتخاب می‌کنید تا یک کارت از همان میوه با یک سطح بالاتر به دست آورید. فرض کنید دو کارت سیب سطح دو دارید، شما این دو کارت را انتخاب کرده و باعث می‌شوید تا یک سیب سطح سه به وجود آید.

جوایز

مقام اول در دومین جشنواره‌ی دانشجوی بازی‌ساز–مهر ۱۳۹۲

مقام اول در گروه بازی و سرگرمی جشنواره سالیانه پردیس–آذر ۱۳۹۲

مقام اول در گروه بازی جشنواره نرم‌افزارهای موبایل ایران–بهمن ۱۳۹۲

کسب نشان سرآمد در هفتمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال –خرداد ۱۳۹۳

کسب مقام اول به عنوان پر فروش ترین بازی سال از همایش کافه بازار-اسفند ماه ۱۳۹۳

دانلود بازی فروت گرفت

بازی فروت کرفت کاملا رایگان است و همان‌گونه که در بالاتر ذکر شد، پرداخت‌ درون برنامه‌ای به منظور پیشرفت سریع‌تر در این بازی گنجانده شده است. شما می‌توانید بازی فروت کرفت را از طریق لینک‌های زیر و از گوگل پلی، کافه بازار یا اپل استور روی گوشی‌های همراه خود، دانلود و نصب نمایید.

چه از طرفداران بازی‌های کارتی باشید و یا نباشید، فروت کرفت خالی از لطف نیست و تجربه‌ی آن ممکن است تا مدتی شما را سرگرم کند. فروت کرفت از آن دسته از بازی‌هایی است که ارزش یک بار امتحان کردن را دارد و ممکن است که تبدیل به یکی از بازی‌های فان و دوست‌داشتنی روی گوشی همراه شما شود.


نظرات

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا