برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
فیلم Black Widow

فیلم‌ها و سریال‌هایی که پیش از اکران فیلم Black Widow باید تماشا کنید

۸ فیلم + ۱ سریال مهم

1%
  • 0/10
فیلم‌ها و سریال‌هایی که پیش از اکران فیلم Black Widow باید تماشا کنید ۰ ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ مقالات جانبی (سینمایی) کپی لینک

فیلم Black Widow بالاخره پس از حدود یک سال تاخیر، در تاریخ ۱۶ تیر (۷ جولای) تابستان سال جاری از شبکه دیزنی پلاس و همچنین سینماها پخش خواهد شد. اما آیا برای دیدن این فیلم آماده هستید؟

در این فیلم ناتاشا رومانوف با بازی اسکارلت جوهانسون (Scarlett Johansson) در یک فیلم اختصاصی بازمی‌گردد تا با گذشته‌ی خود رو به رو شود. گذشته‌ای که درباره دوران جاسوسی او برای دولت شوروی سابق و همچنین تمرین کردن در اتاق‌های قرمز برای تبدیل شدن به یک بیوه سیاه است.

دقت کنید که این فیلم درست قبل از زمانی که ثانوس به زمین برای گرفتن سنگ‌های ابدیت حمله کند اتفاق خواهد افتاد. در نتیجه یک کار یک اثر اسپین آف محسوب شده و در زمانی بعد از Captain America: Civil War و Avengers: Infinity War رخ می دهد.

حال اگر با آثار و هرآنچه که گفتیم آشنایی ندارید، بهتر است در ادامه تمامی فیلم‌ها و سریال‌هایی را که پیش از دیدن فیلم Black Widow باید تماشا کنید را مشاهده کنید. همچنین اگر لیستی از تمامی این فیلم‌ها بدون نیاز به دانستن اطلاعات بیشتر درباره آن‌ها را می‌خواهید، تنها به دیدن موارد زیر بدون دیدن جزئیات هرکدام بسنده کنید؛ چراکه مطلب پیشِ رو حاوی اسپویل است و اطلاعات مهمی از شخصیت بلک ویدو برای شما فاش خواهد شد.

لیست آثاری که پیش از فیلم Black Widow باید ببینید

  • فیلم Iron Man 2
  • فیلم Avengers
  • فیلم Captain America: Winter Soldier
  • فیلم Avengers: Age of Ultron
  • فیلم Captain America: Civil War
  • فیلم Avengers: Infinity War
  • فیلم Avengers: Endgame
  • سریال The Falcon And The Winter Soldier
  • فیلم Spider-Man: Far From Home

فیلم Iron Man 2

تاریخ اکران: ۲۰۱۰

کارگردان: جان فاورو

در این فیلم بود که برای اولین با شخصیت ناتاشا رومانوف آشنا شدیم. کسی که برای جاسوسی به شرکت Stark Industries رفته بود تا ببیند که آیا تونی استارک (Tony Stark) ارزش و لیاقت تبدیل شدن به یک اونجر را دارد یا نه. او در این فیلم از نیک فیوری (Nick Fury) دستور می‌گیرد که قصد جمع کردن تیمی از ابرقهرمانان زمین برای مقابله با تهدیدهای بزرگ فرازمینی را دارد.

فیلم Avengers

تاریخ اکران: ۲۰۱۰

کارگردان: جاس ویدون

در این فیلم تیم انتقام جویان بالاخره جمع می‌شوند تا جلوی حمله خدای شرارت و فریب را بگیرند. رومانوف در این فیلم سعی می‌کند تا به کمک سایر اعضای تیم اونجرز از جمله کاپیتان آمریکا (Captain America) و ثور (Thor) زمین را نجات دهد. با این وجود از مهم‌ترین کارهای او می‌توان به نجات دوست صمیمی‌اش کلینت بارتون (Clint Barton) و همچنین کمک به دکتر بروس بنر (Bruce Banner) برای تبدیل شدن از هالک به انسان و کنترل خشم او اشاره کرد.

به علاوه، اطلاعاتی از گذشته ناتاشا رومانوف در این فیلم داده می‌شود که نسخه کامل آن را در فیلم Black Widow خواهیم دید.

فیلم Captain America: The Winter Soldier

تاریخ اکران: ۲۰۱۴

کارگردان: جان و آنتونی روسو

در فیلم Captain America: The Winter Soldier ناتاشا رومانوف به جای ادامه کار با تونی استارک، به سراغ استیو راجرز می‌رود تا با کمک یکدیگر جلوی گروه SHIELD را بگیرند. در واقع این گروه برای دفاع از زمین در برابر تهدیدهای فرازمینی توسط خود نیک فیوری بنیان‌گذاری شده بود، اما پس از آنکه او تیر خورده و ناپدید می‌شود، نقشه‌های تازه‌ای زیر سر افراد حاضر در این گروه اظهار می شود که خود تهدید بزرگی برای کل مردم خواهد بود. با این حساب ناتاشا رومانوف و کاپیتان آمریکا سعی می‌کنند تا جلوی شیلد و همچنین باقی‌مانده گروه Hydra را بگیرند.

همچنین در انتهای این فیلم، اطلاعات مخفیانه SHIELD توسط ناتاشا رومانوف لو می‌رود که بخشی از آن مربوط به گذشته مرموز این شخصیت است و در فیلم Black Widow بیشتر درباره آن خواهیم دید.

فیلم Avengers: Age of Ultron

تاریخ اکران: ۲۰۱۵

کارگردان: جاس ویدون

در این فیلم تونی استارک برای محافظت از زمین و انسان‌ها و در نتیجه جلوگیری از آنچه که در Avengers اتفاق افتاده بود، دست به ساخت یک هوش مصنوعی بسیار قدرتمند می‌زند که خود به دشمنی بزرگ تبدیل شده و هدفش را با تبدیل کردن کل زمین با فلز به جای انسان اشتباه می‌گیرد!

با این وجود یکی از مهم‌ترین صحنه‌های این فیلم بدون شک زمانی است که واندا ماکسیموف (Wanda Maximoff) به هر یک از شخصیت‌ها بخشی از گذشته و بزرگترین ترس آن‌ها را نشان می‌دهد. در حالی که گذشته‌ی ناتاشا رومانوف بسیار تاریک بوده و در آن چیزهایی دیده می‌شود که جواب آن‌ها را فقط در فیلم Black Widow باید ببینیم. همچنین در این فیلم بالاخره رابطه‌ای بین بروس بنر (هالک) و ناتاشا رومانوف شکل می‌گیرد که البته به نتیجه نرسیده و در انتهای آن هالک به فضا می‌رود تا برای چندین سال همانجا بماند و مانند گلادیاتورها مبارزه کند! در نتیجه، پایان عنوان Age of Ultron ممکن است در فیلم اختصاصی رومانوف مورد اشاره قرار بگیرد.

فیلم Captain America: Civil War

تاریخ اکران: ۲۰۱۶

کارگردان: جو و آنتونی روسو

در این فیلم ناتاشا رومانوف نقش بسیار مهمی را مانند یک لولای اصلی بین دو تیم کاپیتان آمریکا و تونی استارک بازی می‌کند. پس از اتفاق‌های Age of Ultron استارک به این نتیجه می‌رسد که باید با دولت برای محدود کردن دسترسی‌ها و همچنین قدرت اعضای تیم Avengers موافقت کرد. با این حال استیو راجرز با این نظر کاملا مخالفت کرده و حتی آن را حرکتی مشابه با گروه Hydra می‌داند که برای مقاصد شیطانی کار می‌کردند.

به همین منظور تقابل بزرگی بین تیم استیو و تونی استارک رخ می‌دهد که در آن ناتاشا رومانوف ابتدا در سمت استارک و در نهایت در کنار استیو راجرز می‌ماند تا در نقشه فرار به او کمک کند. دقت کنید که وقایع فیلم Black Widow درست بعد از این فیلم است و مجددا نگاه کردن آن شاید جزئیاتی که فراموش کرده بودید را به شما خاطرنشان کند.

فیلم Avengers: Infinity War

تاریخ اکران: ۲۰۱۸

کارگردان: جو و آنتونی روسو

فیلم Black Widow

پس از چندین بار نشان دادن تایتان دیوانه، بالاخره در این فیلم می‌بینیم که Avengers در مقابل ثانوس (Thanos) قرار می‌گیرند تا جلوی نقشه او برای پاک کردن نیمی از جمعیت جهان را بگیرند.

رومانوف در این زمان پس از اتفاق‌های Civil War همراه با استیو راجرز فرار کرده و برای موافقت نکردن با قوانین وضع شده به نحوی توسط دولت تحت تعقیب قرار دارد. با این حساب، اطلاعات چندانی درباره رومانوف و همچنین استیو راجرز درباره دوران ناپدید شدن آن‌ها داده نمی‌شود و باید در فیلم Black Widow که درست پیش از Infinity War است جواب سوال‌های خود را بگیریم.

فیلم Avengers: Endgame

تاریخ اکران: ۲۰۱۹

کارگردان: جو و آنتونی روسو

شاید در انتهای فیلم Black Widow بالاخره بفهمیم که پس از کشته شدن برای گرفتن سنگ روح (Soul Stone) چه اتفاقی برای فرد مرده خواهد افتاد. اما بدون شک Endgame برای ناتاشا رومانوف به نحوی آخر خط است!

در این فیلم رومانوف برای جلوگیری از مرگ دوست نزدیکش کلینت بارتون، خود را فدا می‌کند و سنگ روح را در اختیار او می‌گذارد. با این وجود تئوری‌های بسیاری وجود دارند که طبق آن‌ها روح رومانوف هنوز هم در این سنگ ابدیت حفظ شده و ممکن است که در آینده بازگردانده شده یا اینکه توسط کسی آزاد شود.

سریال The Falcon And The Winter Soldier

تاریخ اکران: ۲۰۲۱

کارگردان: دریک کولستاد

در واقع ناتاشا رومانوف حتی یکبار هم در این سریال دیده نشده و احتمالا هم دیده نخواهد شد. اما موضوع این فیلم ارتباط بسیار مستقیم و مهمی را با اتفاق‌های فیلم Black Widow دارد.

شخصیت منفی در کار مورد انتظار Black Widow مردی به نام Taskmaster است (که آن را در ابتدای بازی Marvel’s Avengers نیز می‌توانید ببینید). با این حال جالب است بدانید که یکی از ویژگی‌های این کاراکتر قدرت فیزیکی بالای آن است که ظاهرا برای استفاده از سرم‌های افزایش قدرت که با نام Super Soldier Serum شناخته می‌شوند، به او داده شده است. حال در سریال The Falcon And The Winter Soldier یکی از سوال‌ها این است که این سرم‌ها از کجا آمده و چطور هنوز هم در دست افرادی قرار دارد. جواب این سوال را شاید در فیلم Black Widow بگیریم.

فیلم Spider-Man: Far From Home

تاریخ اکران: ۲۰۱۹

کارگردان: جان واتس

در این فیلم هم ناتاشا رومانوف هرگز حضور ندارد، اما در صحنه پس از تیتراژ Far From Home می‌بینیم که نیک فیوری (Nick Fury) در فضا بوده و کسی که در زمین به جای او به پیتر پارکر دستور می‌داد یک اسکرال به نام تالوس (Talos) است. با این وجود چه زمانی تالوس جای خود را با فیوری عوض کرده و اینکه آیا آن زمان درست هماهنگ با فیلم Black Widow خواهد بود؟ 

 

نظر شما درباره فیلم اختصاصی و مورد انتظار Black Widow چیست؟ آیا پاسخ سوال‌های طرفداران در روایت سرگذشت ناتاشا رومانوف داده می‌شود؟نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments