بازی Dumb Ways to Draw

معرفی بازی Dumb Ways to Draw

بکش تا کشته نشی!

حتما به یاد دارید که یکی از معروف‌ترین بازی‌های موبایلی در دهه اخیر، بازی Dumb Ways to Die بود. همه‌چیز از یک ویدیو که برای شرکت Metro Trains Melbourne یا شرکت راه‌آهن ملبورن ساخته شده بود شروع شد؛ چند موجود عجیب و غریب بامزه و رنگی، که در اثر بی‌احتیاطی هنگام استفاده از قطارهای شهری یا وسایل برقی و… جان خود را از دست می‌دادند و باهم یک آواز درمورد این وقایع می‌خواندند که در آن، این اتفاق‌ها را Dumb Ways to Die می‌دانستند. این ویدیو آن‌قدر بازدید شد و دست‌به‌دست چرخید که Metro Trains Melbourne تصمیم گرفت آن را به یک بازی ساده و جذاب تبدیل کند؛ بازی‌ای که به یکی از پر دانلودترین بازی‌های سال ۲۰۱۳ تبدیل شد و تقریبا هرکسی، این بازی را روی گوشی هوشمندش داشت.

بعد از موفقیت چشم‌گیر Dumb Ways to Die، در سال‌های آینده نسخه دوم و سوم این بازی هم طراحی شد و با استقبال زیادی مواجه شد. اما شرکت Metro Trains Melbourne که حالا طعم موفقیت را حسابی چشیده بود، بی‌خیال بازی ساختن نشد، آن هم دقیقا وقتی که بازی‌های نقاشی محور حسابی روی بورس آمدند. در نهایت نتیجه این شد که بهار سال ۲۰۱۹، بازی Dumb Ways to Draw به‌صورت رایگان روانه‌ی اپ استورها شد. همان کاراکترهای بانمک و کم‌حواس Dumb Ways to Die با مقداری کم و زیاد،‌ سر از این بازی هم درآوردند. خود کمپانی می‌گوید که ایده‌ی بازی Dumb Ways to Draw، از بازی پرطرفدار Brain Dots ساخته کمپانی Translimit وام گرفته شده‌است.

صفحه اصلی Dumbways To Draw

چطور بازی کنیم؟

گوگولی‌های خنگ و شناخته شده‌ی شرکت Metro Trains Melbourne، بازهم خودشان را به دردسر می‌اندازند و شما باید از راه‌های مختلف به فریادشان برسید. یکی را از زیر قطار رفتن نجات بدهید و مراقب باشید وزنه‌های سنگین و کشنده روی سر آن‌یکی نیافتد!

همه این‌کارها را با کشیدن یک یا چند خط انجام می‌دهید؛ با انگشتان یا قلم مخصوص گوشی‌تان، خیلی فرقی نمی‌کند. خط‌هایی رسم کنید تا جان وروجک‌ها را نجات دهید. تبلیغات بین مراحل بازی این‌جا هم همراه شماست، هم‌چنین امکان پرداخت درون‌ برنامه‌ای در این بازی فعال است.

مراحل اول بازی Dumbways to Draw، ساده است و کشیدن یک خط صاف کافی است، اما هرچه پیش بروید ماجرا پیچیده‌تر می‌شود و باید قبل از کشیدن هر خط، بیش‌تر و بیش‌تر فکر کنید. پس از گذراندن چند مرحله، علاوه بر مدادی که با آن خط می‌کشید بازی یک پاک‌کن هم به شما می‌دهد که هرچه کم‌تر از آن استفاده کنید، امتیاز بیش‌تری می‌گیرید. البته فراموش نکنید که استفاده از پاک‌کن برای تمام کردن بعضی از مراحل اجباری است. هم‌چنین می‌توانید خودکار و مدادهای رنگارنگی از فروشگاه داخل بازی، با سکه‌هایی که از صعود در مراحل بازی به‌دست می‌آورید، بخرید تا کمی هیجان‌انگیزتر بازی کنید.

مرحله اول Dubways To Draw

Dumb Ways to Draw بخش‌های دیگری هم دارد. یکی از دیگر بخش‌ها دو مینی‌گیم است که اگر حوصله‌تان از روند اصلی بازی سر رفت می‌توانید سری به آن‌ها بزنید. یکی از آن‌ها بازی رنگ‌آمیزی است و در این بخش می‌توانید کاراکترهای بامزه‌ی بازی را به سلیقه خودتان رنگ کنید و دیگری بازی‌ای که در آن می‌توانید با تخمین و احتمالات دور شکلی که به شما داده می‌شود را با خطی به طول مناسب پر کنید. قسمت دیگر مربوط به چالش‌های روزانه است که در به‌صورت مداوم بروز می‌شود و می‌توانید مهارت و هوش خودتان را در این بخش حسابی بسنجید.

مینی‌گیم‌های داخل بازی

این وروجک‌ها از کجا آمدند؟

قبل‌تر اشاره کردیم که شخصیت‌های بازی Dumb Ways to Draw، همان کاراکترهای معروف Dumb Ways to Die هستند که کمی تغییر شکل داده‌اند. Julian Frost، یک انیماتور نیوزلندی و خالق شخصیت‌های خنگ و بانمک این بازی است.

Dumb Ways to Draw طراحی پیچیده و عجیب غریبی ندارد اما با سادگی نسبی خود، تبدیل به یک بازی دلنشین شده است که برای تمام سنین مناسب است. موسیقی بازی هم همان موزیک بدون کلام بازی Dumb Ways to Die است که توسط Emily Lubitz مختص کمپانی Metro Trains Melbourne ساخته شده‌است. Dumb Ways to Draw به‌صورت افقی (Landscape) اجرا می‌شود و روی دستگاه‌های iOS و اندرویدی قابل اجرا است.

شخصیت‌های اصلی بازی Dumbways To Die

به امتیازات گوگل اطمینان کنیم؟


Dumb Ways To Draw با بیش‌تر از یک میلیون دانلود در گوگل‌پلی، امتیاز ۴ از ۵ را به خود اختصاص داده که عدد مناسبی است. یک بازی ساده و رایگان که احتمالا بیش‌تر مناسب گروه سنی کودک و نوجوان است اما می‌تواند با رنگ‌های شاد و طراحی‌های بامزه‌اش سر حال‌تان بیاورد، به امتحانش می‌ارزد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا