1%
  • 0/10

کامیک کان ۲۰۲۰ به دلیل بحران کرونا برگزار نمی‌شود

این رویداد سال آینده باز خواهد گشت

کامیک کان ۲۰۲۰ به دلیل بحران کرونا برگزار نمی‌شود ۰ ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ سینما و تلویزیون (کمیک) کپی لینک
کامیک کان ۲۰۲۰

رویداد کامیک کان ۲۰۲۰ که قرار بود اوایل مرداد ماه به مدت چهار روز در شهر سن دیگو برگزار شود، به دلیل بحران جهانی کرونا لغو شد.

به دلیل نگرانی‌هایی که پیرامون سرعت سرایت کووید-۱۹ وجود داشت، تمامی سینماها در سراسر جهان بسته شدند، اکران و پخش محصولات جدید یکی پس از دیگری تاخیر خوردند و روند ساخت آثار سینمایی و تلویزیونی به جز تعداد انگشت شماری تعطیل شدند. در این میان، نباید از رویدادهای بزرگی مانند سینماکان و South by Southwest چشم‌پوشی کرد که طی چند وقت اخیر لغو شدند. نکته‌ی ترسناک ماجرا اینجا است که در حال حاضر نمی‌توان زمانی را به عنوان یک پایان برای شرایط کنونی جهان پیش‌بینی کرد. به همین دلیل، زود است بخواهیم ضررهای هنگفتی که ویروس کرونا به صنعت فیلم و سریال وارد کرده را اندازه بگیریم.

برگزارکنندگان کمیک کان ۲۰۲۰ با انتشار یک بیانیه‌ی رسمی اعلام کردند رویداد امسال به دلیل بحران جهانی کرونا لغو شده است. چنین اتفاقی در تاریخ ۵۰ ساله‌ی کامیک کان سابقه نداشته است. نخستین دوره‌ی این رویداد در سال ۱۹۷۰ در شهر سن دیگوی آمریکا برگزار شد. این رویداد سالانه در ابتدا تنها روی کمیک بوک‌ها و فیلم‌ها و سریال‌های فانتزی و علمی تخیلی تمرکز داشت اما به مرور زمان تصمیم گرفته شد تمامی محصولات مرتبط با سرگرمی از جمله بازی‌های ویدیویی، رمان، انیمه و مانگا فرصت حضور داشته باشند. بخش کوتاهی از بیانیه‌ی سخنگوی این رویداد، به شرح زیر است:

شرایط بسیار سخت نیازمند تصمیم‌گیری‌های بسیار سخت است. اگرچه از اتخاذ این تصمیم بسیار آزرده هستیم اما می‌دانیم که بهترین تصمیم بوده است. بی‌صبرانه منتظر زمانی هستیم تا بتوانیم بار دیگر با همدیگر ملاقات کنیم.

طبق بیانیه‌ی برگزارکنندگان کامیک کان، دو گزینه برای خریداران بلیت‌های رویداد امسال در نظر گرفته شده است: گزینه‌ی اول به آن‌ها اجازه می‌دهد درخواست بازپرداخت دهند؛ به واسطه‌ی گزینه‌ی دوم هم می‌توانند مبلغ پرداخت شده را برای تهیه‌ی بلیت رویداد سال آینده مورد استفاده قرار دهند. این افراد طی یک هفته‌ی آینده ایمیلی را دریافت می‌کنند که شامل توضیحات بیشتر در این باره خواهد شد. در ضمن، آن دسته از افرادی به واسطه‌ی وب سایت onPeak برای خود هتل رزرو کرده بودند نیاز به انجام هیچ گونه اقدامی ندارند. مبالغ پرداخت شده به‌صورت خودکار طی روزهای آینده به حسابشان بازگردانده می‌شود.

در پایان لازم به ذکر است که رویداد کامیک کان ۲۰۲۱ از تاریخ ۳۱ تیر الی ۳ مرداد سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۲۲ الی ۲۵ جولای سال ۲۰۲۱) برگزار خواهد شد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments