1%
  • 0/10

سینما‌های کشور چین در حال باز شدن هستند

۵۰۰ شعبه سینما در کشور چین خدمات رسانی می‌کنند

سینما‌های کشور چین در حال باز شدن هستند ۰ ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ سینمای جهان کپی لینک
سینما‌ها در کشور چین

طبق گزارش‌های به دست رسیده، سینما‌ها در کشور چین در حال باز شدن هستند.

همانطور که می‌دانید، کشور چین منبع شیوع ویروس کرونا است. این ویروس جدید و ناشناخته باعث به وجود آوردن اختلال‌های بسیار زیادی در روند زندگی بسیاری شده و در کنار این موضوع صنعت‌های مختلفی از جمله فیلمسازی لطمه‌ی بسیار زیادی از ویروس کرونا دیده‌اند. تولیدات بسیاری از فیلم‌های مطرح متوقف و اکران برخی از فیلم‌ها هم با تاخیر مواجه شده است.

حال طبق گزارش‌هایی که از رسانه‌های دولتی چینی مانند CGTN منتشر شده، نزدیک به ۵۰۰ شعبه از سینما‌ها در کشور چین به دلیل کاهش آمار ویروس کرونا باز شدند و در حال خدمات رسانی به مشتریان خود هستند. طبق گزارش‌های یک سایت بلیط فروشی به نام Maoyan، آن‌ها اجازه دارند که بلیط‌های خود را در شهر‌های سین کیانگ، شاندونگ، سیچوان، فوجیان و گوانگدونگ به فروش برسانند. این بازگشایی از روز جمعه یعنی ۱ فروردین ۱۳۹۹ آغاز شد؛ نکته‌ی جالب توجه این است که شهر‌های فوجیان و گوانگدونگ که هر دو در مرکز شهر هونگ کونگ قرار دارند، در فروش بلیط، ناموفق بودند.

بسیاری از فیلم‌های بسیار معروف در کشور چین در سینماها در حال پخش است. برخی از فیلم‌های هالیوود از جمله Green Book و A Dog’s Purpose دوباره در سینما‌های کشور به نمایش گذاشته می‌شود. همچنین کمپانی برادران وارنر هم قصد دارد نسخه‌ی 4K فیلم Harry Potter and the Sorcerer’s Stone را دوباره در سینما‌های این کشور پخش کند که هنوز تاریخ دقیقی از آن منتشر نشده است.

چین دومین بازار بزرگ در صنعت سینمای جهان است و باز شدن دوباره‌ی سینماها در این کشور کمک بسیار زیادی به تولیدکنندگان خواهد کرد. این در حالی است که با شیوع ویروس کرونا در کشور‌های آمریکایی، مخصوصا آمریکای شمالی، بسیاری از سینماها برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا تعطیل شده‌اند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments