برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
راهنمای بازی Call of Duty: Warzone | بهترین نقاط نقشه برای لوت کردن
1%
  • 0/10

راهنمای بازی Call of Duty: Warzone | بهترین نقاط نقشه برای لوت کردن

در وردانسک برای همه به اندازه‌ی کافی لوت هست

راهنمای بازی Call of Duty: Warzone | بهترین نقاط نقشه برای لوت کردن ۲ ۰۶ تیر ۱۳۹۹ راهنما و آموزش کپی لینک

در سرگرمی با مجموعه مقالات راهنمای Call of Duty: Warzone همراه باشید تا فوت و فن حرفه‌ای شدن در این بازی جذاب و سرگرم‌کننده را بیاموزید. در این قسمت از راهنمای بازی، بهترین محل‌ها در نقشه برای لوت را برایتان مشخص خواهیم کرد.

وارزون مثل هر بتل رویال دیگری شما را در نقشه‌ای وسیع همراه با ده‌ها بازیکن دیگر رها می‌کند تا برای بقا بجنگید. حال برای زنده ماندن به چه نیاز دارید؟ طبیعتا سلاح، مهمات و مشخصا در این بازی، پول. هر چه سریع‌تر به این موارد دست یابید، شانس بیشتری برای بقا خواهید داشت اما اگر ندانید که دقیقا کجا را به دنبال آنها بگردید، خیلی زود عاقبتتان به گولاگ ختم خواهد شد. خوشبختانه نقشه‌ی «وردانسک» از این نظر سخاوتمند است، اما مساحت بسیار زیاد آن باعث می‌شود راهتان را گم کنید یا از سایر بازیکنان عقب بیفتید؛ نتیجه هم این می‌شود که یا به صندوق‌های خالی برمی‌خورید یا باید حداقل مدت زیادی از مسابقه را با پول ناکافی و سلاح‌های متوسط سپری کنید. اما نگران نباشید؛ در ادامه‌ی این راهنما به شما خواهیم گفت که در کدام نقاط از نقشه لوت خوبی پیدا می‌شود که در همان ابتدای مسابقه می‌تواند یک قدم شما را جلو بیندازد.

لوت در Warzone به دو دسته تقسیم می‌شود: آیتم‌هایی که روی زمین پیدا می‌کنید و صندوق‌هایی که چند آیتم تصادفی داخل خود دارند. لوت روی زمین نسبتا به وفور پیدا می‌شود، اما بیشتر آن را سلاح‌های پیش‌فرض، مهماتی همچون نارنجک و گاهی پول و زره تشکیل می‌دهد. از آن سو صندوق‌ها همواره احتمال دارد که آیتم‌های کم‌یابی چون کیل‌استریک، کوله‌پشتی و سلاح‌های لجندری در خود داشته باشند. اغلب این صندوق‌ها آبی‌رنگ هستند و شانس دراپ کردن مهمات باارزش در آنها پایین است. صندوق‌های نارنجی‌رنگ که تعدادشان به نسبت بسیار کمتر است، همواره سلاح‌های قدرتمند، مقداری زیادی پول و کیل‌استریک‌های باارزشی چون UAV در خود دارند که حسابی به کار می‌آیند.

بسیاری از راهنماها و آموزش‌های ویدیویی وارزون ممکن است نقاط مناسبی که از طریق آزمون و خطا فهمیده‌اند را در اختیارتان بگذارند، اما خوشبختانه راهنمای رسمی بازی قسمت مخصوصی برای نقشه‌ی وردانسک دارد که با جزییات بسیار زیادی تمام نقاط موجود در آن را به همراه پارامترهایی چون ارتفاع، میزان کاور و البته لوت مشخص کرده است. ما پس از کند و کاو فراوان در این اطلاعات، بهترین محل‌ها برای لوت را برایتان استخراج کرده‌ایم که پس از بررسی داخل بازی، برایمان محرز شده که از دقت بسیار خوبی برخوردار هستند و کار را به‌شدت برایتان آسان می‌کنند. این راهنما مطابق شکلی که در سمت چپ مشاهده می‌کنید، نقشه‌ را به پنج بخش شمال، غرب، جنوب غربی، مرکز-جنوب و شرق تقسیم کرده که هر کدام خود چند ناحیه (Zone) و هر ناحیه چندین نقطه‌ی خاص دارد. در ادامه تک‌تک نقاط مناسب برای لوت را در این پنج ناحیه به همان ترتیبی که در نقشه می‌بینید مشخص کرده‌ایم.

۱. شمال

شمال وردانسک برهوت‌ترین نقطه‌ی نقشه برای لوت کردن است! بیشتر آن را نواحی باز و مرتفع تشکیل داده و محل‌هایی چون سد Gora و معدن Karst River در آن واقع شده است. شمال نقشه از لحاظ تراکم ساختمان‌ها نیز رتبه‌ی آخر را دارد و فقط تعداد اندکی کلبه و یک پایگاه نظامی متروک در آن یافت می‌شود که از قضا هیچ لوت به درد بخوری هم در خود ندارد. صرفا اگر می‌خواهید در نقطه‌ای دورافتاده و خلوت از نقشه کار را شروع کنید بهتر است در شمال فرود بیایید. البته این قسمت کاملا خالی هم نیست؛ ناحیه‌ی Karst River Quarry که در Tac-Map صرفا با نام Quarry مشخص شده، حاوی لوت قابل‌توجهی است. در این ناحیه، بیشتر در قسمت ریل‌های قطار، حمل‌ونقل و ساختمان‌های اطراف لوت باکیفیت پیدا خواهید کرد. توجه داشته باشید که این ناحیه از شمال نقشه، بیشترین توجه را به خود جلب می‌کند و ممکن است کمی شلوغ شود.

راهنمای Call of Duty: Warzone
نقطه‌ی مناسب برای لوت در شمال نقشه

۲. غرب

این قسمت از نقشه برای لوت بسیار مناسب است چرا که هم تراکم خوبی دارد و هم میزبان برخی از بزرگ‌ترین مناطق وردانسک همچون فرودگاه (Airport)، انبارها (Storage Town) و فروشگاه (Superstore) است. اولین نقطه در این قسمت که بهترین و بیشترین لوت را دارد، فرودگاه است. در ساختمان اصلی، برج مراقبت و بخش پارکینگ، لوت روی زمین و صندوق‌های زیادی پیدا می‌شود. فرودگاه بسته به اینکه مسیر حرکت هواپیما و دایره‌ی امن کجا باشد، می‌تواند شلوغ شود که آن را برای بازیکنان علاقه‌مند به درگیری تبدیل به گزینه‌ی جذابی می‌کند. در غیر این صورت، دریایی از لوت بی‌دردسر پیش‌رویتان است.

Storage Town هم از نواحی جذاب غرب است که در فاصله‌ی نزدیک نسبت به جنوب فرودگاه واقع شده و به‌شکل جالبی هم اغلب اوقات خلوت است. بیشتر لوتی که در انبارها پیدا می‌کنید در غالب صندوق هستند که اگر خوش‌شانس باشید، چند مورد لجندری هم میانشان پیدا خواهید کرد. ناحیه‌ی قبرستان هواپیماها (Boneyard) که جنوبی‌ترین ناحیه‌ی این قسمت است هم مانند انبار، صندوق‌های زیادی در خود دارد. غیر از این چند مورد، ساختمان Superstore در این نقشه هم حاوی لوت قابل‌توحهی است.

راهنمای Call of Duty: Warzone
نقاط مناسب برای لوت در غرب نقشه

۳. جنوب غربی

رسیدیم به بهترین قسمت از نقشه برای لوت کردن. جنوب غربی نواحی بسیار متراکمی دارد که شامل ساختمان‌های مرتفع و پر از لوت است؛ این منطقه از همان آغاز مسابقه جمعیت زیادی از بازیکنان را به خود جذب می‌کند و بهتر است احتیاط زیادی در آن به خرج دهید. دو نقطه‌ی عمده از جنوب غرب که لوت‌های فراوان و بسیار باکیفیتی دارند، بیمارستان (Hospital) و تفرج‌گاه (Promenade) هستند. ساختمان اصلی بیمارستان طبقات زیادی دارد که لوت زیادی را در خود جای داده‌اند و در پشت‌بام نیز معمولا یک هلی‌کوپتر پیدا می‌شود. تفرج‌گاه شامل دو بخش غربی و شرقی است که ما قسمت شرقی را برای لوت مناسب‌تر می‌دانیم؛ این نقطه هم ساختمان‌های بیشتر و بلندتری نسبت به غرب دارد و هم کیفیت و کمیت لوت در آن بسیار بالاتر است. در واقع این ناحیه غنی‌ترین قسمت نقشه برای لوت است که این یعنی حسابی در آن با مقاومت بازیکن‌های دیگر و تله‌ی اسنایپرها رو‌به‌رو خواهید شد.

دیگر نقطه‌ی غنی در جنوب غربی، ایستگاه قطار (Train Station) است که ساختمان اصلی و نواحی اطراف آن لوت خوبی در خود دارند. سه ناحیه‌ای که در این قسمت نام بردیم در فواصل نسبتا کمی با هم قرار دارند که دستتان برای چرخش در نقشه را باز می‌گذارند.

نقاط مناسب برای لوت در جنوب غرب نقشه

۴. مرکز-جنوب

این قسمت پس از جنوب غربی بهترین گزینه برای لوت است چرا که میزبان متراکم‌ترین نقطه‌ی وردانسک یعنی مرکزشهر (Downtown) است. این نقطه که در فاصله بسیار کمی با بیمارستان قرار دارد، از شروع مسابقه هجوم بازیکن‌ها را به خود می‌بیند و اگر دنبال یک اکشن درست و حسابی به‌همراه لوت فراوان هستید، بهتر است سراغ آن بیایید. دیگر نقطه‌ی جذاب در این قسمت، مرکز تلویزیون (TV Station) است که با وجود مساحت کوچک خود، لوت بسیار خوبی دارد و به‌شدت هم شلوغ می‌شود.

نقاط مناسب برای لوت در مرکز-جنوب نقشه

۵. شرق

شرق نقشه نسبت به سه منطقه‌ی قبلی تراکم لوت کمتری دارد، اما همچنان نسبت به شمال گزینه‌ی جالب‌تری است. این قسمت محل قرارگیری یکی از بزرگ‌ترین ساختمان‌های وردانسک، یعنی زندان (Prison) است که بیشترین لوت شرق را در خود جای داده و به لطف دورافتاده بودن خود، محل نسبتا خوبی برای پیدا کردن لوت کم‌دردسر است. غیر از زندان، چوب‌بری (Lumber Yard) که در شرقی‌ترین قسمت مپ واقع شده هم میزبان لوت بسیار خوبی است اما ممکن است بازیکنان بیشتری را به خود جذب کند. در آخر هم منطقه‌ی بندرگاه (Port) را به‌عنوان یکی دیگر از نقاط غنی از لوت قسمت شرقی پیشنهاد می‌کنیم که در فاصله کمی نسبت به مرکزشهر قرار دارد.

راهنمای Call of Duty: Warzone
نقاط مناسب برای لوت در شرق نقشه

امیدواریم این قسمت از راهنمای Call of Duty: Warzone برایتان مفید بوده باشد. در قسمت بعدی به Bunkerهای مرموز نقشه و چگونگی باز کردن آنها خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments