بازی جدید سازنده‌ی بایوشاک در چه مرحله‌ای از تولید قرار دارد؟

با یک داستان علمی تخیلی مواجه خواهیم بود

بازی جدید سازنده‌ی بایوشاک

به لطف یک آگهی استخدام که چندی پیش در فضای مجازی منتشر شد، جزئیات تازه‌ای از بازی جدید سازنده‌ی بایوشاک در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفت.

اگرچه BioShock Infinite از لحاظ جلب بازخوردهای مثبت و میزان فروش به موفقیت‌های بسیاری دست یافته بود اما روند ساخت آن فشار زیادی را به اعضای تیم، به خصوص کن لوین (Ken Levine) خالق فرنچایز وارد کرد. در نتیجه، تصمیم گرفت به همکاری خود با تعداد زیادی از کارمندان پایان داده، نام استودیوی را از ایریشنال گیمز (Irrational Games) به گوست استوری گیمز تغییر داده و تمرکز خود را روی پروژه‌ی کوچکتر قرار دهد. گوست استوری گیمز در حال حاضر کمتر از ۳۵ نفر کارمند داشته و روی یک پروژه کار می‌کند؛ پروژه‌ای که لوین جزئیاتی را از آن به اشتراک نگذاشته است.

با توجه به آگهی استخدامی که اخیرا در فضای مجازی منتشر شده، گوست استوری گیمز روی یک بازی در ژانرهای علمی تخیلی و شبیه‌ساز (Immersive sim) کار می‌کند که دارای المان‌های نقش‌آفرینی بوده و مراحل پایانی ساخت را پشت سر می‌گذارد. در ادامه می‌توانید بخشی از متن قرار گرفته در آگهی استخدام را مطالعه کنید:

ما یک استودیوی مستقل هستیم که دفترمان در شهر بوستون واقع شده و تحت مدیریت تیک تو اینتراکتیو فعالیت می‌کنیم. ما خود را به ساخت بازی‌های شبیه‌ساز و داستان‌محوری متعهد می‌دانیم که به پایان رساندنشان برای کاربران مانند یک چالش می‌ماند.

استودیوی ما توسط تعدادی از اعضای سابق ایریشنال گیمز تاسیس شده است؛ استودیویی که در روند ساخت بازی‌های بسیاری از جمله BioShock ،System Shock 2 و BioShock Infinite مشارکت داشت.

در حال حاضر روی یک بازی علمی تخیلی و شبیه‌ساز کار می‌کنیم که دارای المان‌های نقش‌آفرینی است. تا به این لحظه هیچ گونه اطلاعاتی را از آن به اشتراک نگذاشته‌ایم.

بازی‌های شبیه‌ساز به عناوینی گفته می‌شود که چالش‌های مختلفی را پیش روی کاربر قرار داده و یافتن راه حل را به او واگذار می‌کنند. معمولا تصمیمات کاربر در جریان این نوع بازی‌ها عواقبی به همراه دارد. از همین رو، قبل از اتخاذ هر گونه تصمیمی باید تمامی موارد را سنجید. از شاخص‌ترین بازی‌هایی که در ژانر شبیه‌ساز قرار می‌گیرند می‌توان System Shock 2 و اولین نسخه‌ی سری Deus Ex را نام برد.

در حالی که کن لوین و دیگر اعضای استودیوی گوست استوری گیمز روی محصول جدیدشان کار می‌کنند، کلاود چیمبر نسخه‌ی جدید بایوشاک را توسعه می‌دهد. این استودیو یکی از زیر مجموعه‌های تیک تو اینتراکتیو است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا