بازی باباشاه

معرفی بازی باباشاه

سفری اسرارآمیز به دربار ناصرالدین‌شاه

همه می‌دانند که باباشاه فقید یا همان ناصرالدین‌شاه قاجار، یکی از خجسته‌دل‌ترین شاهان ایران بوده. در دوران حکومت باباشاه، بخش‌های زیادی از کشور و منابع و منافعش رفت دست اجنبی و عوضش تعدد زوجات شاه حسابی بالا رفت و جیب درباریان مفت‌خور هم چاق و چله شد. اما همین ناصرالدین‌شاه به فرهنگ و هنر مملکت هم کمک زیادی کرد؛ در موزه‌‌های ایران هم نتایج خدماتش قابل مشاهده است. قصه‌ی باباشاه هم همین‌جا شروع می‌شود، توی یک موزه؛ وقتی جمبل خان می‌رود سری به موزه بزند و دری به گذشته و محل اقامت شاه و درباریانش باز می‌کند و می‌شود جمبل میرزا. تنها راه بازگشت به زمان حال هم گذراندن مراحل با به‌دست آوردن دل نازک درباری‌هاست!

باباشاه یک بازی کارتی/معمایی‌ است که توسط شرکت معروف مدریک‌ گیمز ساخته شده‌است. مدریک‌ گیمز ید طولایی در بومی‌سازی بازی‌های معروف جهانی و البته تولید بازی‌های جذاب دارد و باباشاه هم یکی از شاهکارهای بومی‌سازی این شرکت است که از روی بازی Solitare – Grand Harvest ساخته شده و در کلیت و قوانین از بازی‌های معروف Solitare پیروی می‌کند.

راه رهایی از دربار باباشاه، چیدن کارت‌ها روی یکدیگر با پیروی از قوانین است

چطور بازی کنیم؟

وارد بازی که می‌شوید، درباری‌ها یکی‌ یکی جلو می‌آیند و خواسته‌هایی از شما دارند. تنها راه رساندن درباری‌ها به خواسته‌هایشان، بازی کردن مراحل و حل معمای کارت‌ها است که همان اول کاری، اخترنساء قدرت‌السلطنه برای خلاصی از مشکلش که کم‌توجه شدن باباشاه به ایشان است، بهتان آموزش می‌دهند. کارت‌ها باید به ترتیب عدد و سپس امتیاز و مراتب درباری روی هم چیده شوند تا دیگر هیچ کارتی روی زمین باقی نماند و بتوانید به مرحله بعدی بروید. بخش مربوط به هرکدام از درباریان چندین مرحله دارد که باید بازی کنید و برنده شوید تا بتوانید به بخش‌های بعدی سرک بکشید و از درد دل دیگر درباریان باخبر شوید.

با رد شدن از هر بخش، در زمان‌های معین شده می‌توانید به بازی سر بزنید و سکه‌های مواجب‌تان را از درباریان دریافت کنید. سکه‌هایی که عکس سیبیل‌های باباشاه بر آن‌ها نقش بسته و با آن‌ها می‌توانید در بازی آیتم‌های مخصوصی مثل «باباکارت» برای راحت‌تر گذراندن مراحل خریداری کنید. باباکارت‌ها، یک‌سری کارت طلایی با نقش سیبیل شخص باباشاه هستند که می‌توانید بعد از آن‌ها، هر کارتی را از روی زمین بردارید و برای وقت‌هایی که گیر می‌کنید، یک راه حل عالی است!

سوگلی باباشاه جانش به لبش رسیده؛ کمکش کنید کمی به زندگی‌اش برسد

طراحی بازی خیلی ایرانی است؛ شاهزاده‌‌ها و سوگلی‌های قجری با ابروهای پیوسته و سبیل‌های از بناگوش در رفته جزو عناصر خاص و اصلی بازی هستند. از طرف دیگر در زمینه‌ بازی می‌توانید دیوارهای کاخ قاجاری با چراغ‌های قدیمی و پنجره‌های رنگی را هم ببینید. لباس‌های شخصیت‌ها و حتی جای نشستن‌شان با دقت کامل طراحی شده است و چیزی کم گذاشته نشده تا موقع بازی حسابی لذت ببرید. یک موسیقی سنتی آشنا هم برای بازی انتخاب شده که گوش‌نواز است و با دیگر المان‌ها هماهنگی خوبی دارد. در کنار تمام این‌ها، برای هر کدام از شخصیت‌ها یک صدای مناسب و بامزه هم انتخاب شده تا با شما از غصه‌هایشان صحبت کنند!

در طراحی باباشاه، دقت و سلیقه زیادی به‌ خرج داده شده است

باباشاه از دو بخش داستانی و چالش‌ها تشکیل شده و به‌صورت کاملا آفلاین اجرا می‌شود. داخل بازی یک فروشگاه مخصوص وجود دارد تا بتوانید با پرداخت درون برنامه‌ای، درصورت نیاز سکه خریداری کنید. در مراحل اول بازی بسیار ساده است و بیش‌تر جنبه آموزش دارد، اما هرچه جلوتر بروید، مراحل سخت‌تر و پر ماجراتر خواهند شد که به سرگرمی بیش‌ترتان کمک می‌کند.

بازی باباشاه را فقط می‌توانید برای گوشی و تبلت‌های اندرویدی به‌صورت کاملا رایگان از بازار و گوگل‌پلی دانلود کنید و از یک بازی منسجم و جذاب ایرانی لذت ببرید و با آن سرگرم شوید. هم‌چنین باباشاه محدودیت سنی ندارد و هم برای کودکان و هم بزرگسالان، بازی مناسب و سرگرم‌کننده‌ای به حساب می‌آید.

1 1 رأی
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا