برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
بازی Assassin's Creed در جنگ جهانی دوم
1%
  • 0/10

چرا حضور سری بازی Assassin’s Creed در جنگ جهانی دوم اشتباه است؟

داستان کمیک بوک Conspiracies نباید وارد دنیای گیم شود!

چرا حضور سری بازی Assassin’s Creed در جنگ جهانی دوم اشتباه است؟ ۱۲ ۲۸ شهریور ۱۴۰۲ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

سری بازی Assassin’s Creed طی سال‌ها به اتفاقات تاریخی بسیاری سر زده و در کنار درس تاریخ، ما را سرگرم کرده است. اما یک دوره تاریخی بوده که این سری نباید به سوی آن برود! در این مطلب قصد داریم بگوییم چرا حضور سری بازی Assassin’s Creed در جنگ جهانی دوم اشتباه است!

سری بازی Assassin’s Creed طی نسخه‌های مختلف، در حدود هزاران سال در تاریخ سفر کرده و اتفاقات تاریخی مهمی را با حضور اساسین‌ها برایمان تعریف کرده است. این بازی فارغ از اینکه در چه دوره تاریخی، چه رویدادی را به نمایش گذاشته است، تلاش داشته این رویداد را به دقیق‌ترین شکل ممکن ارائه داده تا ما تجربه‌ای حقیقی از آن اتفاق داشته باشیم. این سری بازی به حدی دقیق طراحی و ساخته شده که حتی از آن برای استفاده در برخی برنامه‌های آموزشی استفاده شده است. حال چندی است که کاربران باور دارند که این سری بازی باید به تعریف داستانی از یکی از مهم‌ترین رخدادهای تاریخ مدرن بشریت، یعنی جنگ جهانی دوم بپردازد. اما به باور ما حضور بازی Assassin’s Creed در جنگ جهانی دوم به شدت دور از انتظار است. اما چرا؟

کتاب کمیک Assassin’s Creed: Conspiracies کتابی بوده که اتفاقات آن طی جنگ جهانی دوم رخ می‌دهند. در داستان این کتاب، یک تمپلار در تلاش است تا با جنگ افروزی، جهانی با تنها یک دولت تشکیل دهد و این اساسین‌ها هستند که قصد دارند جلوی او و جنایت‌هایش را بگیرند. این کتاب به دلیل تمرکز بر سیاست، ستینگ مدرن و البته تکیه بر نظریات پشت پرده درباره جنگ جهانی دوم، به خوبی در دنیای اساسینز کرید جای گرفته است.

اما از سویی نباید فراموش کرد که دنیای اساسینز کرید، شباهت بسیاری با دنیای سینمایی مارول دارد. این فرنچایز در رسانه‌های متعددی حضور داشته و به حدی گسترش یافته که دنبال کردن همه داستان‌های مربوط به آن توسط طرفداران کاری بس دشوار شده است. حال به باور ما داستان Assassin’s Creed: Conspiracies در حالی که داستانی کامل بوده، در رسانه‌ای دیگر به طور کامل خاتمه یافته و چیز تازه‌ای برای ارائه ندارد. در نتیجه عرضه آن در رسانه‌ای دیگر صرف بیهوده وقت و انرژی محسوب می‌شود.

چرا حضور بازی Assassin’s Creed در جنگ جهانی دوم اتفاق خوبی نیست؟

ورای این حقیقت که داستان Assassin’s Creed: Conspiracies به طور کامل تعریف شده و چیز جدیدی برای ارائه ندارد، حضور اساسین‌ها در جنگ جهانی دوم با ماهیت این فرنچایز در دنیای ویدیو گیم همسو نیست! بازی Assassin’s Creed: Mirage با بسیاری از نسخه‌های اخیر این سری بازی تفاوت داشته، اما حضور Conspiracies در دنیای ویدیو گیم موضوعی کاملا جداگانه را برای ما پیش می‌کشد.

سلاح‌های گرم پیش‌تر در سری بازی اساسینز کرید استفاده شده، اما ما هرگز شاهد سلاح‌های گرم مدرن در این سری بازی نبوده‌ایم. به عبارت دیگر سلاح‌های گرم اتوماتیک مدرن به هیچ عنوان با دنیای اساسینز کرید همسو نبوده و می‌توانند روند پیشرفت این بازی را به طور کلی تغییر دهند. از سوی دیگر حتی اگر توسعه دهندگان این دسته از سلاح‌ها را از بازی حذف کنند، به عبارتی روایت تاریخی صحیحی را برای ما بیان نکرده‌اند!

موضوع دیگر وفور حضور بازی‌های ویدیویی وابسته به جنگ جهانی دوم است. بازی‌های وابسته به این رخداد تاریخی، سال‌های سال است که در دنیای ویدیو گیم دیده می‌شوند و از آنجایی که سری بازی Assassin’s Creed همیشه نوآوری داشته، استفاده از واقعه تلخ جنگ جهانی دوم به عنوان پایه داستان خود می‌تواند سبب افت این سری بازی در امر نوآوری شود. در سوی دیگر، جنگ جهانی دوم در آفریقا، آسیا و اروپا جریان داشته و نبردهای بسیاری در این سه قاره رخ داده است. با این حال که سری اساسینز کرید به نقشه‌های عظیم آشنا بوده، طراحی نقشه‌ای که بتواند نبردهای متعدد را در این سه قاره پوشش دهد تقریبا کاری غیر ممکن بوده که نتیجه در تجربه‌ای نه چندان قوی از این سری بازی را به جای می‌گذارد.

حضور Assassin’s Creed در گذشته دور بهترین انتخاب است!

سری بازی Assassin’s Creed همیشه دنیاهایی را برای ما تداعی کرده که هیچ یک از کاربران موفق به تجربه آن‌ها نبوده‌اند. این در حالی است که جنگ جهانی دوم رخدادی معاصر بوده و در حالی که بسیاری از کاربران در آن دوره نیز حضور نداشته بودند، به وفور شاهد اتفاقات تلخ مشابه بوده و می‌توانند این رخداد مهم قرن بیستم را درک کرده و همچنین می‌توانند بسیاری از مکان‌های رخ داد جنگ را بدون تغییر نسبت به دوران جنگ جهانی از نزدیک تماشا کنند.

به عبارت دیگر، تجربه تاریخی و اکتشافی سری بازی اساسینز کرید که همیشه اطلاعات زیادی در آرامش به ما افزوده از بین خواهد رفت. در کنار آن، این سری بازی با حضور در تمدن‌های کهن نحوه زندگی گذشتگان را به ما نشان داده که با حضور در جنگ جهانی دوم این ویژگی نیز از بین می‌رود.

اینگونه به نظر می‌رسد که شرکت یوبیسافت قصد داشته پس از انتشار بازی مورد انتظار Assassin’s Creed: Mirage، به دوران فئودال در کشور ژاپن برود. در زمان انتشار این مطلب، این پروژه تیم یوبیسافت با نام Assassin’s Creed: Red شناخته می‌شود. همچنین باید اشاره داشت که تیم یوبیسافت چندی پیش از پروژه Assassin’s Creed: Hexe رونمایی کرد که طبق اطلاعات انتشار یافته در قرن ۱۶ یا ۱۷ کشور آلمان رخ خواهد داد. وجود این پروژه‌ها ما را به این باور رسانده که ما با توسعه دهندگان سری بازی اساسینز کرید همسو بوده و در عوض سیر در دنیای مدرن، به سفر خود در تمدن‌های کهن ادامه خواهیم داد.

در نهایت باید از نو اشاره داشت که کمیک بوک Assassin’s Creed: Conspiracies با شجاعت تمام اساسین‌های محبوب ما را به دنیای مدرن راه داده، اما وجود این کتاب احتمالا به معنای راه یافتن اساسین‌ها به دنیای مدرن در بازی‌های ویدیویی نخواهد بود! نظر شما چیست؟ فکر می‌کند بازی Assassin’s Creed در جنگ جهانی دوم موفق خواهد شد؟ در انتظار نظرات شما درباره آینده این سری بازی جذاب هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

12 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments