بررسی دی‌ال‌سی بازی Control؛ آیا Alan Wake 2 در راه است؟

بررسی دی‌ال‌سی بازی Control؛ آیا Alan Wake 2 در راه است؟

هنوز کارمان با آقای ویک تمام نشده!

طی سال‌های اخیر، سرپرستان و کارمندان استودیوی Remedy به وضوح گفته‌اند که قصد دارند بازی Alan Wake 2 را بسازند. با وجود دو محتوای اضافه و یک شبه‌دنباله‌ی مبارزه‌محور، ما هیچ‌وقت سرانجام داستان این نویسنده‌ی محبوب را ندیدیم؛ تنها چیزی که می‌دانیم آن است که او در پایان بازی اصلی توسط یک نیروی ماورا الطبیعه‌ی خبیث به نام The Dark Presence زندانی می‌شود.

در بازی‌های دیگر رمدی ارتباطاتی با بازی Alan Wake دیده می‌شود ولی این‌ها تا کنون در حد ایستراِگ و اشارات مبهم بودند. با این حال آخرین محتوای اضافه‌ی بازی کنترل به نام AWE، تمرکز زیادی روی متصل کردن دنیای کنترل به دنیای اَلِن وِیک دارد و پایان AWE یک موضوع را به وضوح بیان می‌کند؛ ما در آینده برای ادامه‌ی داستان آقای ویک در بازی Alan Wake 2 به Bright Falls خواهیم رفت.

در AWE می‌بینیم که ویک با قابلیت ابرقهرمانی خود، ساختار فضا و زمان را با نویسندگی خود می‌شکند تا پیامی به Jesse Faden (شخصیت اصلی بازی کنترل) بدهد که باعث می‌شود او راه خود را به بخشی از سازمان پیدا کند که قبلا مرموز و بسته شده بود؛ بخش Investigations. در آن‌جاست که ما سرنوشت یکی از شخصیت‌های بازی الن ویک را می‌بینیم؛ سرنوشت دکتر امیل هارتمن، روان‌پزشکی که سعی داشت قابلیت‌های ماورا الطبیعه و ساختارشکن دریاچه‌ی Cauldron و هنرمندانی مانند الن ویک، برادران اندرسون و توماس زین را درک کند. اتفاقاتی که بعد از این برای دکتر هارتمن می‌افتد تا کنون کمی مبهم بود و کنترل این ابهام را برطرف می‌کند؛ هارتمن به یک هیولای عظیم و چندش‌آور تبدیل شده و درون The Oldest House زندانی شد.

هدف بزرگ جسی در دی‌ال‌سی، ردیابی و شکار هارتمن است تا او آزاد نشود و همه‌ی کارمندان اداره‌ی کنترل را بکشد. جسی در این راه این هدف، اطلاعات داستانی زیادی از هارتمن، الن ویک و آلیس ویک (همسر الن) پیدا می‌کند. برخلاف سایر بازی کنترل، چیز زیادی را از این دی‌ال‌سی نمی‌توان اسپویل کرد، حتی در پایان آن. آخرین لحظات AWE، بیشتر تیزری برای آینده هستند تا پایان‌بندی چیزی که تا کنون دیده‌ایم.

جسی و لَنگدون – کسی که مسئول بخش Panopticon است – پس از برطرف کردن مشکلاتی که هارتمن به وجود آورده بود، پیامی از بخش Investigations‌ می‌گیرند. پیام به این موضوع اشاره می‌کند که یک Altered World Event (AWE) در برایت فالز در حال رخ دادن است – برایت فالزی که داستان بازی Alan Wake در آن رخ می‌داد. برایت فالز مکانی است که قبلا حداقل دو بار AWE در آن رخ داده، یکی در دهه‌ی هفتاد میلادی و یکی دیگر در سال ۲۰۱۰، یعنی همزمان با داستان بازی الن ویک. در نتیجه، اداره‌ی کنترل (FBC) یک پایگاه در آن شهر زده است که سال‌های طویلی مشغول فعالیت است. پیامی که جسی و لنگدون دریافت می‌کنند از همین پایگاه است اما جالبی ماجرا این‌جاست؛ سیگنال می‌گوید که این AWE سال‌های زیادی در آینده در حال رخ دادن است و از آن مهمتر این‌که به‌خاطر قفل امنیتی، اداره‌ی کنترل اصلا نباید بتواند این پیام را دریافت کند!

علاوه بر این دیالوگی از آقای ویک داریم که توضیح می‌دهد کل این ماجرای شکار هارتمن برای چیست. ویک به دلیل این‌که «نیاز به یک قهرمان دارد» با جسی ارتباط برقرار می‌کند. این موضوع به این اشاره می‌کند که AWE یک حالت آزمون برای جسی است و ویک قصد دارد او را در داستانی بنویسد تا پس از ۱۰ سال بلاخره از شر Dark Place خلاص شود. آخرین دیالوگی که ویک می‌گوید به‌نظر می‌رسد که مرحله‌ی بعد، نوشتن جسی در داستان خود است.

همچنین نکاتی به این اشاره می‌کنند که تمام اتفاقات بازی Control در واقع ساخته‌ی ویک هستند. او با استفاده از قابلیت خارق‌العاده‌اش دنیای کنترل را خلق کرد، که در نهایت هدفش این بود که بتواند خودش را نجات دهد.

همه‌ی این ماجرا با هم و اشاره‌ی استودیوی رمدی به این‌که اتفاقی در سال‌های آینده در برایت فالز می‌افتد، بیان‌گر این است که بازی Alan Wake 2 (یا چیزی شبیه به آن) در راه است و احتمالا در سال ۲۰۲۲ به دستمان می‌رسد. یک احتمال جالب دیگر که وجود دارد این است؛ بازی Alan Wake 2 و Control 2 در واقع یک بازی هستند! چیزی که به طور قطع می‌دانیم این است که Sam Lake (کارگردان هنری رمدی) گفته است که AWE تنها نقطه‌ی شروع ماجراست و استودیو در حال کار روی پروژه‌ای هستند که دو دنیای الن ویک و کنترل را به هم متصل می‌کند. مهمترین چیزی که از پایان دی‌ال‌سی AWE دریافت کردیم این است که پس از ۱۰ سال قرار است سرنوشت (یا به عبارتی بهتر، دنباله‌ی) الن ویک را ببینیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

9 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا