برنامه ضد سرقت

این برنامه های ضد سرقت را روی گوشی‌ اندرویدی‌تان نصب کنید

با نصب این اپلیکیشن‌ها از سرقت گوشی خود جلوگیری کنید

سرقت گوشی هوشمند یا گم شدن آن می‌تواند برای بسیاری از کاربران ناخوشایند باشد، به خصوص اگر کاربر از گوشی هوشمند پرچمدار و گران قیمتی استفاده کند. به همین دلیل در ادامه ۶ برنامه ضد سرقت برای گوشی‌های اندرویدی را به شما معرفی خواهیم کرد تا بتوانید از دزدیده شدن گوشی هوشمند خود جلوگیری کنید.

همانند گوشی‌های شرکت اپل گوگل نیز در سیستم عامل محبوب خود یعنی اندروید گزینه‌ای به نام Find My Device قرار داده است که کاربران به کمک آن می‌توانند دستگاه گم شده خود را پیدا کنند. اما برنامه‌های دیگری در اینترنت و فروشگاه Google Play وجود دارد که از این نرم افزار شرکت گوگل کاربردی‌تر هستند و افراد به استفاده از این دسته از برنامه‌ها علاقه بیشتری دارند.

معرفی ۶ برنامه ضد سرقت اندروید

پیشنهاد می‌شود که در صورت در اختیار داشتن گوشی هوشمند مجهز شده به سیستم عامل اندروید از یکی از این برنامه‌ها استفاده کنید که در صورت سرقت یا گم شدن گوشی خود بتوانید با ردیابی به راحتی گجت خود را پیدا کنید.

برنامه Find My Device

همانطور که در بالا اشاره کردیم این برنامه توسط شرکت گوگل در اختیار کاربران سیستم عامل اندروید قرار گرفته است که از آن به عنوان یکی از بهترین گزینه‌های امنیت داخلی اندروید یاد می‌شود. این برنامه به کاربران این اجازه را می‌دهد که از راه دور گوشی هوشمند خود را قفل کنند و حتی تمام اطلاعات و داده‌های آن را از بین ببرند.

این امکانات برای افرادی در نظر گرفته شده‌اند که گوشی هوشمند اندرویدی آن‌ها دزدیده شده باشد. اما اگر دستگاه مورد نظر گم شده باشد دیگر نیازی به حذف اطلاعات نبوده و تنها نیاز است که کاربران گجت مورد نظر را ردیابی کنند. به علاوه این امکان وجود دارد که با گوشی هوشمند از طریق این برنامه تماس گرفته شود.

اگر دستگاه اندرویدی خود که به این برنامه ضد سرقت مجهز شده است را قفل کنید، می‌توانید یک پیام متنی بنویسید تا یابنده دستگاه بتواند با شما تماس بگیرد. این پیام می‌تواند شامل آدرس، شماره تماس و… باشد که این موارد به یابنده برای ایجاد ارتباط با شما کمک می‌کند.

در اکثر گوشی های اندروید ویژگی Find My Device به صورت پیش فرض فعال است. اما برای اینکه این موضوع را بررسی کنید باید گزینه Google را در بخش تنظیمات انتخاب کنید و در صفحه باز شده گزینه Find My Device را لمس کنید. پس از انجام اینکار شما وضعیت این ویژگی را مشاهده خواهید کرد و در صورت غیر فعال بودن قادر خواهید بود که این بخش را فعال کنید.

ناگفته نماند که برای دسترسی به این بخش دو روش وجود دارد؛ روش اول دسترسی به برنامه Find My Device بوده و افراد در روش دوم باید به نسخه وب این برنامه مراجعه کنند.

برنامه Cerberus

بر اساس نظرات کاربران می‌توان گفت که این نرم افزار بعد از اپلیکیشن Find My Device به عنوان محبوبت‌ترین برنامه ضد سرقت اندروید شناخته می‌شود؛ زیرا این نرم افزار دارای ویژگی‌های بسیاری بوده که دیگر برنامه‌ها به دنبال تقلید از آن هستند.

کاربران این نرم افزار می‌توانند با سه روش به دستگاه خود دسترسی داشته باشند. در روش اول افراد از طریق وب می‌توانند گوشی هوشمند خود را کنترل کنند. در روش دیگر افراد با ارسال پیام متنی قادر خواهند بود گوشی هوشمند گم شده را کنترل کنند و در روش آخر دسترسی به دستگاه به وسیله هشدارهای (آلارم) خودکار صورت می‌گیرد.

این اپلیکیشن ضد سرقت قادر است محل سرقت یا گم شدن دستگاه اندرویدی را به شما نشان دهد و گوشی هوشمند را قفل کند. امکان تنظیم کردن آلارم (هشدار) از راه دور وجود دارد و با این روش و ارسال پیام متنی می‌توانید از یابنده درخواست کنید تا گجت مورد نظر را به شما تحویل دهد.

برنامه Cerberus به شما این امکان را می‌دهد حافظه داخلی و خارجی را حذف کنید و از فاش شدن اطلاعات مهم خود جلوگیری کنید. نرم افزار ضد سرقت محبوب به شما این اطمینان را می‌دهد که اگر شخصی دستگاه شما را سرقت کند به راحتی شناسایی و مطابق قانون با او برخورد شود.

در هنگام سرقت دستگاه مجهز شده به نرم افزار Cerberus توسط دوربین سلفی تصاویری از صورت شخص گرفته می‌شود که پس از آن به صورت خودکار این تصاویر در فضای ابری در دسترس شما قرار می‌گیرد. ناگفته نماند که امکان ضبط صدا از طریق میکروفون دستگاه سرقت شده و پخش شدن آن توسط گوشی هوشمند دیگر وجود دارد.

اگر شخصی که دستگاه شما را در اختیار دارد سیم کارت گجت شما را عوض کند یا پین کد اشتباهی وارد کند به سرعت از طریق دوربین سلفی تصاویری به ثبت می‌رسد و شما می‌توانید با استفاده از آن تصاویر شخص مورد نظر را شناسایی کنید.

این نرم افزار به دلیل دسترسی زیاد به بسیاری از بخش‌های گوشی هوشمند در فروشگاه Google Play در دسترس قرار ندارد. لازم به ذکر است که این اپلیکیشن کاملا قانونی بوده و برای نصب کردن آن دچار مشکل نخواهید شد. گوگل چندی پیش در هنگامی که برنامه Cerberus را حذف کرد یک پیام متنی در بخش توضیحات این نرم افزار قرار داد که دلیل حذف آن را ناشناخته بودن منبع و وادار کردن کاربران به نصب برنامه‌های خارج از این فروشگاه اعلام کرد.

کاربران می‌توانند برای دریافت فایل نصبی apk این برنامه به سایت رسمی Cerberus مراجعه کنند. نصب این نرم افزار به تمام کاربران پیشنهاد می‌شود؛ زیرا همانطور که در بالا اشاره کردیم این اپلیکیشن به عنوان محبوب‌ترین برنامه ضد سرقت شناخته می‌شود.

برنامه Anti-Theft Alarm

این برنامه جزو نرم افزارهای ضد سرقت گوشی اندرویدی است، اما این اپلیکیشن تنها از سرقت دستگاه جلوگیری می‌کند و از قابلیت‌های قفل گوشی، حذف حافظه داخلی وپشتیبانی نمی‌کند.

اگر شما دستگاه خود را در محلی رها کنید و شخص دیگری رمز آن را به اشتباه وارد کند گوشی اندرویدی شما صدای بلندی را تولید می‌کند که می‌تواند شما و افراد دیگر را از این موضوع مطلع کند. ناگفته نماند که این صدا نیز در هنگام تعویض سیم کارت تولید می‌شود و این امکان وجود دارد تا در صورت متوجه شدن به سرقت رفتن گوشی از راه دور صدای هشدار را فعال کنید.

مزیت نرم افزار Anti-Theft Alarm این است که در هنگام پخش شدن صدای بلند تنها راه متوقف کردن آن وارد کردن رمز عبور صحیح است. این صدای هشدار حتی در صورت بی‌صدا بودن گوشی هوشمند شما پخش خواهد شد و عوض کردن سیم کارت هیچ تاثیری روی این موضوع نخواهد داشت. به علاوه افراد نمی‌توانند دستگاه خود را خاموش کنند و به دلیل غیر قابل تعویض بودن باتری‌های لیتیومی یونی توسط کاربران به هیچ وجه امکان خاموش شدن گوشی هوشمند وجود ندارد.

برنامه McAfee Mobile Security

نرم افزار McAfee بیشتر به عنوان یک برنامه ضد ویروس شناخته می‌شود. اما این اپلیکیشن از ویژگی‌های نرم افزارهای ضد سرقت نیز پشتیبانی می‌کند. بر اساس این موضوع می‌توان گفت که McAfee امنیت دستگاه کاربران را به طور کامل تامین می‌کند.

این اپلیکیشن از ویژگی‌های ضد سرقت مانند قفل دستگاه، گرفتن تصاویر توسط دوربین سلفی و جلوگیری از حذف برنامه‌ها توسط اشخاص دیگر پشتیبانی می‌کند. اگر شخص سارق بیش از سه بار رمز دستگاه را به اشتباه وارد کند پس از هر بار تلاش برای باز کردن قفل صفحه یک عکس از صورت شخص گرفته می‌شود و تا زمان وارد کردن رمز صحیح از صورت شخص عکس گرفته می‌شود.

کاربران می‌توانند مرتبا صدای آلارم این گجت را به صدا در بیاورند و همچنین به صورت هم‌زمان دستگاه مورد نظر را از روی نقشه دنبال کنند. برنامه McAfee Mobile Security به صورت رایگان در دسترس کاربران قرار داشته و با پرداخت سالانه ۳۰ دلار افراد می‌توانند از ویژگی‌های محبوب این اپلیکیشن استفاده کنند.

برنامه CrookCatcher

این نرم افزار نیز مانند چند برنامه ضد سرقت قبلی به کاربران در پیدا کردن گوشی هوشمند کمک می‌کند. هنگامی که شخصی اقدام به باز کردن گوشی هوشمند شما کند، سریعا یک ایمیل برای شما ارسال می‌شود. این ایمیل حاوی یک تصویر از صورت شخص، آدرس دقیق محل گرفته شدن تصویر و آدرس تخمین زده شده GPS است که به کاربران در پیدا کردن سارق و گوشی هوشمند اندرویدی بسیار کمک می‌کند.

این نرم افزار حتی به کاربران اطلاع می‌دهد که چند بار سارق رمز قفل صفحه شما را به اشتباه وارد کرده است. برنامه CrookCatcher از یک ویژگی بسیار مهم پشتیبانی می‌کند که دیگر نرم افزارهای لیست ۶ برنامه ضد سرقت اندرویدی از آن بهره نمی‌برند. این ویژگی این است که در هنگام اجرای برنامه CrookCatcher مصرف باتری بسیار کم است؛ زیرا در پس زمینه این نرم افزار اجرا نمی‌شود و تنها هنگام وارد کردن رمز اشتباه این برنامه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برنامه Prey

این نرم افزار به کاربران اجازه می‌دهد دستگاه‌های دیگر مانند لپ تاپ، تبلت ورا ردیابی کنید. برنامه Prey دارای دو نسخه است که نسخه اول رایگان بوده و برای استفاده از نسخه دوم باید مبلغ ۵ دلار به صورت ماهانه پرداخت کنید.

در نسخه رایگان این نرم افزار تنها امکان ردیابی سه دستگاه وجود دارد، اما اگر از نسخه ۵ دلاری استفاده کنید می‌توانید از تاریخچه محل ردیابی، موقعیت GPS، آلارم‌هایی با صدای بالا، حذف و بازیابی اطلاعات از راه دور وبهره‌مند شوید. پیشنهاد می‌شود درصورت نصب برنامه Prey از نسخه خریداری شده آن استفاده کنید؛ زیرا در این نسخه ویژگی‌های بسیاری وجود دارد که نرم افزار Prey را کاربردی‌تر می‌کند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا