#مهسا_امینی
معرفی بازی موبایل Alto’s Odyssey

معرفی بازی موبایل Alto’s Odyssey

اسکی روی شن و ماسه در بیابان

Alto’s Odyssey آخرین اثر ساخته شده توسط استودیو Snowman است. تیم خلاق اسنومن بازهم موفق شد تا عنوانی را توسعه دهد که همانند بازی‌های قبلی‌اش موفق و سرگرم‌کننده باشد.

پیش از این در سال 2015 این استودیو، بازی Alto’s Adventure را منتشر کرد که اولین نسخه از سری «آلتو» بود و توانست موفقیت‌های زیادی را کسب کند. پس از آن نوبت به Alto’s Odyssey رسید که شاهکار دیگر همین استودیو است. می‌توانید در ادامه تجربه ما را از این بازی مطالعه کنید. همانند بازی Alto’s Adventure که هدفمان در بازی جمع‌آوری لامپ‌های روشن در حین اسکی بازی بود، در Alto’s Odyssey نیز چنین ماموریتی داریم اما عمده تفاوت این دو بازی را می‌توانیم گرافیک و محیط‌های چشم‌نواز در Odyssey ذکر کنیم.

بازی از مرحله بیابان شروع می‌شود؛ بیابانی که مملو از معابد، بالن و موارد دیگر است. با پیش‌روی در بازی، شاهد محیط‌های دیگری که شامل اماکن باستانی می‌شود، خواهیم بود.

تفاوت مثبت دیگری که این اثر نسبت به عناوین قبلی استودیوی Snowman دارد، این است که شما می‌توانید با محیط خود تعامل بسیار زیادی داشته باشید. برای مثال وجود بالن در بازی کمک می‌کند تا گیم‌پلی بهتر و سریع‌تری را تجربه کنید یا آنکه سرعت خود را در بازی افزایش دهید و زمان بیشتری به‌دست بیاورید. یکی دیگر از مواردی که می‌توانید با آن تعامل داشته باشید، طناب است. شما چنین قابلیتی را دارید که با طناب‌هایی که روی بالن‌ها قرار دارد، از مکانی به مکان دیگر منتقل شوید و این موضوع به لذت‌بخش شدن هرچه بیشتر بازی کمک کرده است.

شاید بتوان گفت یکی از لذت‌بخش‌ترین مکانیک‌های بازی، راه رفتن روی دیوار است. هنگامی که چند مرحله را رد می‌کنید؛ این قابلیت را بدست می‌آورید و می‌توانید به صورت عمودی از دیوار عبور کنید. به طور کلی مکانیک‌های گیم‌پلی بازی Alto’s Odyssey بسیار روان، لذت بخش و دوست‌داشتنی‌اند. هسته اصلی گیم‌پلی بازی، تغییر اساسی خاصی نسبت به Adventure نداشته است اما استودیوی سازنده سری Alto توانسته با حفظ نکات مثبت بازی قبلی و اصلاح نکات منفی آن، این عنوان را به اثر بهتری تبدیل کند. از مواردی که تغییر کرده می‌توان به شناور شدن در هوا اشاره کرد. گاهی از مواقع، شناور شدن در آسمان کمی روند گیم‌پلی را کند می‌کند؛ البته که باید گفت این مورد جهت ایمن شدن شرایط برای کاراکتر بازی در نظر گرفته شده و با کاهش سرعت، تجربه خوبی را رقم خواهد زد.

alto

از موسیقی بازی نیز نباید گذشت که خارق‌العاده است. موسیقی متن این بازی را باید در حین بازی‌کردن، شنید و لذت برد. بازی‌های موبایلی زیادی هستند که موسیقی خوبی دارند اما می‌توان به جرات گفت Alto’s Odyssey جزء عناوینی است که در رده بهترین‌ها قرار می‌گیرد.

شاید از نگاه گیمرهای موبایل، گرافیک چندان به چشم نیاید اما Alto’s Odyssey در این زمینه فوق العاده ظاهر شده‌ است؛ عنوانی که نه تنها گرافیک تاثیرگذاری دارد بلکه از نظر بصری، هیچ ایرادی ندارد و بسیار چشم نواز است. با وجود آن که در برابر یک بازی ساده قرار دارید، اما به خاطر گرافیک چشم‌نواز، در طول روند بازی، أصلا احساس خستگی نمی‌کنید. شاید بتوان گفت Alto’s Odyssey از معدود بازی‌هایی است که گرافیک آن، به عمر هرچه بیشتر بازی کمک می‌کند. بنابراین اگر به دنبال یک بازی موبایلی با گرافیک جذاب و چشمگیر هستید، Alto’s Odyssey  می‌تواند انتخاب خوبی باشد. غروب آفتاب، آسمان در شب و ستارگان، خیره کننده‌اند و باراش باران نیز بسیار چشم‌نواز است.

این بازی رایگان است اما شما می‌توانید با باز کردن و مشاهده تبلیغات، منفعتی را به سازندگان بازی برسانید. پس از دیدن تبلیغات، امتیاز مشخصی را کسب می‌کنید و می‌توانید در فروشگاه بازی، آیتم و یا شخصیت‌های مختلف را خریداری کنید. در پایان اگر به دنبال یک بازی هستید که از نظر بصری و طراحی بازی، شما را ساعت‌ها به صفحه گوشی میخ‌کوب کند، بدون شک عنوان Alto’s Odyssey  را نباید از دست بدهید. این اثر را می‌توانید بدون پرداخت پول و به صورت رایگان دانلود کنید و از تجربه آرامش بخش آن لذت ببرید.


نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا