یوبیسافت فوروارد

در رویداد یوبیسافت فوروارد چه گذشت؟

از مبارزه در بغداد قرن نهم تا سفر به اعماق کهکشان

در رویداد یوبیسافت فوروارد چه گذشت؟ پارسا خلیلی ۱ ۲۳ خرداد ۱۴۰۲ بازی | گیم

به‌دنبال غوغا کردن رویدادهای مطرحی مانند پلی استیشن شوکیس، سامر گیم فست و ایکس باکس شوکیس، تابستان بازی با رویداد یوبیسافت فوروارد ادامه یافته است.

یوبیسافت در یک پیش‌نمایش سبک پانزده دقیقه‌ای و یک نمایش اصلی هشتاد دقیقه‌ای، از برنامه‌ آینده خود پرده برداشت. از تریلر داستانی Avatar: Frontiers of Pandora گرفته تا به رخ کشیدن قابلیت‌ها و مکانیک‌های جدید Assassin’s Creed Mirage و رونمایی از دنیای وسیع Star Wars: Outlaws، اتفاقات بی‌نظیری در رویداد شب گذشته رخ داد که در ادامه مطلب به بررسی تک تک آنها خواهیم پرداخت.

گیم‌پلی ده دقیقه‌ای Star Wars: Outlaws – دنیایی وسیع و زیبا که می‌شود ساعت‌ها در آن غرق شد

بازی مورد انتظار Star Wars Outlaws ابتدا در رویداد ایکس باکس شب گذشته معرفی شد، اما یوبیسافت منتظر رویداد خود بود تا نگاهی به گیم‌پلی خیره‌کننده آن داشته باشد. در این بازی که اولین اثر جهان باز جنگ ستارگان است (به‌ معنای واقعی کلمه)، شما کنترل شخصیت کی وس (Kay Vess) را بدست می‌گیرید، کسی که به‌دنبال آزادی و شروع یک زندگی جدید است. این تریلر گیم‌پلی ده دقیقه‌ای با ورود کی وس به یک مخفیگاه شروع می‌شود که در آن یگ گشت و گذار بی‌سروصدا به‌سرعت به یک مبارزه بزرگ تبدیل می‌شود و نشان می‌دهد که چگونه می‌توان بسته به موقعیت با تکنیک‌های مختلف بازی را پیش برد.

در ادامه حضور قابلیتی که در اکثر بازی‌های یوبیسافت نقشی کلیدی دارند تایید شد، یعنی قابلیت دیالوگ‌های شاخه‌ای (Branching Dialogue Options). هنگامی که کی وس با کالاهای دزدیده شده برمی‌گردد، با یک افسر امپراطوری روبرو می‌شود و بین یک دو راهی قرار می‌گیرد، رشوه دادن یا کشتن. ما پیش‌تر در سری بازی‌های Assassin’s Creed به‌ویژه عناوین RPG محور مثل ادیسه و والهالا از گزینه دیالوگ‌های شاخه‌ای یا انتخابی استفاده می‌کردیم، آن هم به کررات. ظاهرا در این بازی هم با چنین موقعیتی روبرو باشیم. بعد از مبارزه‌ای نفس‌گیر و تعیقب و گریز با اسپیدبایک، کی وس که تحت تعقیب نیروهای امپراطوری است، سوار یک سفینه بزرگ شده و سیاره را ترک می‌کند. اینجاست که بخش جذاب کاوش در فضا و مبارزه با سفینه‌های امپراطوری آغاز می‌شود (درست مثل فیلم‌های جنگ ستارگان).

مبارزه با اسلحه و تیراندازی هم بخش قابل توجهی از کامبت است. سلاح اصلی کی وس، بلستری است که طبق تایید توسعه‌دهندگان با او تکامل می‌یابد و سیستم ارتقای آن شباهت زیادی به سیستم ارتقای شمشیر نوری کال کسیس در بازی Jedi: Survivor دارد. او همچنین یک حیوان خانگی به نام Nix دارد، موجودی بیگانه که می‌تواند حواس دشمنان را پرت کند و هنگام مبارزه نقش کوچک اما مهمی داشته باشد.

اینطور که پیداست دوست‌داران گیم و فرانچایز جنگ ستارگان قراره اوقات بی‌نظیری را با این بازی سپری کنند، زیرا علاوه‌بر اینکه روی سیارات مختلف از آزادی عمل کامل برخوردار خواهند بود، در فضا نیز می‌توانند به معنای واقعی کلمه هر کاری که دوست دارند انجام بدهند. می‌توانند با قابلیت هایپر اسپید (Hyper Speed) در کسری از ثانیه از یک نقطه کهکشان به نقطه دیگر بروند و به دلخواه به سیارات گوناگون سفر کنند. وسعت و عظمت جهان طراحی شده، مکانیک‌های جذاب گیم‌پلی، جلوه‌های بصری خیره‌کننده که تا سال آینده دستخوش ارتقایی چشمگیر می‌شود و همچنین کاوش در فضا با سفینه‌های مختلف همگی از جمله دلایلی هستند که این بازی را به یکی از بهترین بازی‌های نسل نهم تبدیل می‌کنند.

مراحل توسعه جدیدترین اثر استودیو مسیو اینترتینمنت، یعنی Star Wars Outlaws همچنان ادامه دارد و برای عرضه در سال ۲۰۲۴ در نظر گرفته شده است.

گیم‌پلی جدید Assassin’s Creed Mirage – بازگشت به ریشه‌‌ها

یکی دیگر از بهترین رونمایی‌های رویداد یوبیسفات فوروارد، نمایش گیم‌پلی جدیدی از Assassin’s Creed Mirage بود که علاوه‌بر شهر زیبای بغداد، تمامی قابلیت‌ها و مکانیک‌های جدید بازی را به رخ می‌کشید. گیم‌پلی میراژ با تعقیب و گریزی آغاز می‌شود که یاد آور آثار پیشین است. درست مثل هر اساسینی، بسیم حین فرار از دشمنان به‌خوبی از محیط اطراف به نفع خود استفاده می‌کند. برای مثال در دقایق آغازین گیم‌پلی می‌بینیم که بسیم با خراب کردن سازه‌ای، راه را بر دشمنان می‌بندد و به‌سرعت محل را ترک می‌کند. طبق صحبت‌های تیم توسعه این شیوه جدید استفاده از محیط اطراف یکی از راه‌هایی است که بسیم می‌تواند خودش را از یک موقعیت بد نجات بدهد.

وقتی بسیم با توانایی بی‌نظیر پارکور خود، محل را ترک می‌کند، به یک مقر مخفی می‌رسد که در اولین بازی Assassin’s Creed معرفی شده بود. در این مقر مخفی می‌توان ضمن انتخاب ماموریت‌های جدید، قابلیت‌ها و مهمات خود را ارتقا بدهید (مانند دارت‌های بیهوش کننده، بمب‌های دودزا، چاقو‌های پرتابی و خیلی موارد دیگر). در ادامه بسیم از عقاب خود، ینکیدو کمک می‌گیرد تا هدف مورد نظر را پیدا کند اما به‌خاطر کماندارها نمی‌تواند هدف را ردیابی کند و به اجبار از محل دور می‌شود. اینجاست که بسیم دست به کار می‌شود و مخفیانه سربازان و کماندارها را از میان برمی‌دارد تا ینکیدو بتواند به محل مورد نظر نزدیک و هدف را شناسایی کند.

بعد از پیدا کردن هدف مورد نظر، بسیم از قابلیت جدید و خارق‌العاده‌ای استفاده می‌کند که Assassin Focus نام دارد. به‌لطف این قابلیت می‌توان چندین سرباز را به‌صورت زنجیروار انتخاب کرد و همزمان به قتل رساند. فقط به یاد داشته باشید که نمی‌توانید آزادانه از Assassin Focus استفاده کنید، بلکه باید با کشتن مخفیانه سربازان، فوکوس بار طراحی شده را پر کنید. درنهایت بسیم هدف خود را به قتل می‌رساند و به‌سرعت محل را ترک می‌کند. (درست مثل مراحل Assassination بازی‌های اول)

بازی Assassin’s Creed Mirage از هر لحاظ بازگشت به ریشه‌ها تلقی می‌شود و به‌ بهترین شکل ممکن المان‌های اصلی بازی‌های ابتدایی فرانچایز را احیا می‌کند. این اثر به شدت مورد انتظار در تاریخ ۱۲ اکتبر سال جاری (۲۰ مهر سال ۱۴۰۲) برای کنسول‌های نسل نهمی ایکس باکس سری ایکس/سری اس و پلی استیشن ۵، کنسول‌های نسل هشتمی ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ و البته رایانه‌های شخصی عرضه می‌شود.

رونمایی از بازی موبایل Assassin’s Creed Codename Jade – کاراکتر خود را شخصی سازی کنید!

پروژه Codename Jade اولین اثر از فرانچایز Assassin’s Creed است که برای موبایل طراحی و ساخته شده است. این بازی که هنوز در مرحله توسعه قرار دارد به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا ظاهر شخصیت خود را به‌طور کامل شخصی سازی کنند، از جمله جنسیت، لباس و موارد دیگر. داستان بازی نیز در کشور چین باستان و در عصر خاندان کین جریان دارد و حوادث آن بین دو بازی Assassin’s Creed Odyssey و Assassin’s Creed Origins اتفاق می‌افتد.

رونمایی از بازی واقعیت مجازی Assassin’s Creed Nexus – تجربه اول شخص منحصر به‌فردی که شما را در قامت سه اساسین‌ محبوب قرار می‌دهد

پروژه Assassin’s Creed Nexus اولین اقدام این فرانچایز در زمینه واقعیت مجازی است و روایت‌گر داستانی سه وجهی با حضور سه شخصیت اتزیو (Ezio)، کاساندرا (Kassandra) و کانر (Connor) است. این بازی بی‌نظیر از گیم‌پلی کلاسیک Assassin’s Creed استفاده می‌کند و آن را به دیدگاه اول شخص می‌آورد، جایی که بازیکنان می‌توانند از تیغه پنهان، شمشیر، بمب‌های دودزا، تبر، کمان و موارد دیگر استفاده کنند. علاوه‌بر این انجام حرکات پارکور نیز در این بازی مهیج امکان پذیر است. Assassin’s Creed Nexus قرار است در تعطیلات سال جاری به‌صورت انحصاری برای هدست‌ Meta Quest عرضه شود.

گیم‌پلی Prince of Persia: The Lost Crown – شاهزاده‌ای که ایرانی نیست

پس از رونمایی هفته گذشته در مراسم سامر گیم فست، یوبیسافت گیم‌پلی بازی Prince of Persia: The Lost Crown را به نمایش گذاشت. این اکشن دو بعدی شما را با دنیایی نیمه باز آشنا می‌کند که رفته رفته با به دست آوردن قدرت‌های جدید و بهبود مهارت‌های خود، گسترش می‌یابد. در تریلر گیم‌پلی منتشر شده شاهد شمشیر بازی‌های زیادی بودیم که شامل فینیشرهای پر زرق و برق روی برخی از دشمنان سرسخت‌تر بود. قدرت‌های زمانی نیز وجود دارند، اما گاهی اوقات دشمنان از آنها علیه شما استفاده می‌کنند. بازی Prince of Persia: The Lost Crown در تاریخ ۱۸ ژانویه سال ۲۰۲۴ (۲۸ دی سال ۱۴۰۲) برای تمامی پلتفرم‌ها عرضه می‌شود.

گیم‌پلی Avatar: Frontiers of Pandora – اقتباسی زیبا از سری فیلم‌های مطرح آواتار

علاوه‌بر برخی جزئیات داستانی، یک تریلر گیم‌پلی جدید در رویداد یوبیسافت فوروارد نمایش داده شد که نگاهی کوتاه به تجربه اکشن ماجراجویی اول شخص Avatar: Frontiers of Pandora داشت. در این داستان جدید و مستقل، شما در نقش یک ناوی قرار گرفته و سفری را در سراسر مرز غربی، قسمتی از پاندورا که قبلا دیده نشده است، آغاز می‌کنید. در واقع این بازی مورد انتظار شما را در دنیای زنده و واکنش‌پذیری قرار می‌دهد که در آن موجودات منحصربه‌فرد و شخصیت‌های جدید زندگی می‌کنند.

داستان بازی از زمانی شروع می‌شود که RDA عملیات خود را تا مرزهای غربی گسترش می‌دهد. جان مرسر، یکی از رهبران RDA، شما و سایر کودکان ناوی را از خانه‌هایتان می‌رباید تا شیوه مبارزه به سبک انسان‌ها را به شما بیاموزد، آن هم به این امید که شما را علیه مردم ناوی قرار دهد. اما نقشه او با نبرد کوه‌های هاللویا بهم می‌خورد و در نتیجه‌اش شما به خواب اضطراری فرو می‌روید. بعد از گذشت پانزده سال از خواب بیدار شده و خود را بین قبیله‌ای ناآشنا می‌یابید. در ابتدا، شما به‌عنوان یک فرد خارجی در نظر گرفته می‌شوید، بنابراین باید دوباره با میراث گمشده ناوی خود ارتباط برقرار کرده و اعتماد آنها را به‌دست آورید.

طبق تایید توسعه‌دهندگان سلاح‌های ناوی سنتی همه کاره و دقیق هستند، به‌طوری که می‌توان از کمان بلند برای ضربه زدن به اهداف دوربرد یا ایجاد تله استفاده کرد. برای رویکرد تهاجمی‌تر نیز می‌توان از آموزش انسانی خود استفاده کرده و به‌شیوه خشن‌تری با دشمنان مقابله کرد. ارتقا مهارت هم می‌تواند بسیاری از جنبه‌های شخصیت اصلی را بهبود بخشد، مانند چابکی طبیعی برای حرکت در جهان و رویکرد مخفی کاری هنگام شکار یا مبارزه.

بازی Avatar Frontiers of Pandora یک ماجراجویی اکشن و جذاب است که برای به حداکثر رساندن قدرت کنسول‌های نسل جدید و رایانه‌های شخصی طراحی شده است. همچنین ناگفته نماند که بازیکنان قادر خواهند بود کمپین داستانی کامل را به صورت تک نفره یا با یک دوست به‌صورت آنلاین تجربه کنید.

5 3 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا