آدام شلسینگر از اعضای گروه Fountains of Wayne بر اثر کرونا درگذشت

شلسینگر برنده‌ی جوایز تونی و امی بود

آدام شلسینگر از اعضای گروه Fountains of Wayne بر اثر کرونا درگذشت مهسا سپاهی ۰ ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ سینمای جهان
Adam Schlesinger

آدام شلسینگر (Adam Schlesinger)، آهنگساز، ترانه‌سرا و یکی از اعضای گروه موسیقی Fountains of Wayne، بر اثر ابتلا به ویروس کرونا درگذشت.

آدام شلسینگر که به‌خاطر فعالیت‌های هنری خود و کسب جایزه‌ی امی برای موسیقی سریال Crazy Ex-Girlfriend به شهرت رسیده بود، پس از دست و پنجه نرم کردن با ویروس جهانی کرونا، در سن ۵۲ سالگی درگذشت. قبل‌تر وکیل او اعلام کرده بود که شلسینگر به این ویروس مبتلا شده و بسیار بیمار است.

از موفقیت‌های شلسینگر می‌توان به نامزدی جوایز اسکار، تونی و کسب جوایز گرمی و امی اشاره کرد. نامزدی او در اسکار به سال ۱۹۹۷ برای موسیقی فیلم That Thing You Do! ساخته‌‌ی تام هنکس، برمی‌گردد. همچنین او یکی از موسس‌های Fountains of Wayne شمرده می‌شد که این گروه توانست موفقیت و جوایز بسیاری را به‌دست بیاورد.

این هنرمند آمریکایی ساخت موسیقی تئاتر Cry-Baby، اقتباسی از فیلم جان واتر را بر عهده داشته که به‌ واسطه‌ی آن توانست کاندیدای جایزه‌ی تونی شود. اگر چه شلسینگر عضو گروه‌های Tinted Windows و Ivy بود، اما او در بین طرفداران موسیقی راک به‌خاطر پنج آلبومی که از سال ۱۹۹۶ تا سال ۲۰۱۱ برای Fountains of Wayne منتشر کرده بود، محبوبیت زیادی کسب کرد. همچنین، به تازگی او با سارا سیلورمن برای تئاتر موزیکال The Bedwetter که قرار بود بهار امسال در کمپانی تئاتر آتلانتیک اجرا شود، همکاری داشت.

Adam Schlesinger بیش‌تر از یک هفته در بیمارستان بستری بود و صبح روز چهارشنبه، به‌ دلیل ابتلا به ویروس کرونا درگذشت.

 

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا