استفن سالواتوره

۸ حقیقت جالب درباره استفن سالواتوره سریال خاطرات خون آشام

استفن سالواتوره، خون آشامی که خاطرات خود را با ما درمیان گذاشت

سریال‌های ترسناک و خون آشامی معمولا اگر با کمی چاشنی عشق همراه باشند، بدون شک طرفداران بسیار زیادی پیدا می‌کنند. در همین راستا یکی از فرنچایزهایی که نزدیک به یک دهه پیش توسط شبکه CW پخش می‌شد به نام خاطرات یک خون آشام – The Vampire Diaries به چنان شهرتی دست یافت که حتی هم اکنون نیز پس از گذشت ۱۲ سال از پخش اولین قسمت این اثر طرفداران به تماشای آن می‌پردازند. 

خاطرات یک خون آشام مجموعه تلویزیونی جذابی بود که در قالب هشت فصل و ۱۲۱ قسمت ساخته و پخش شده و روایت داستان مجموعه رمان The Vampire Diaries به قلم ال.جی. اسمیت (Lisa Jane Smith‎) را به تصویر می‌کشد. موفقیت این مجموعه تلویزیونی فوق‌العاده بوده و امروزه کمتر کسی پیدا می‌شود که طرفدار صنعت سینما و تلویزیون بوده و این فرنچایز بزرگ و شخصیت‌های محبوب آن را نشناسد. 

اولین شخصیتی که در این فرنچایز با او ارتباط برقرار کردیم استفن سالواتوره (Stefan Salvatore) با بازیگری موفق پل وسلی (Paul Wesley) بود. استفن در حقیقت همان خون آشامی است که در این سریال خاطرات او برای ما مرور می‌شود. داستان این اثر با بازگشت استفن به سرزمین دیرینه خود میستیک فالز شروع می‌شود، هنگامی که او خوی درنده خون آشامی خود را کنار گذاشته و به طور اتفاقی با همزاد دختری روبه‌رو می‌شود که سال‌ها پیش عاشق او بوده و توسط همان دختر به یک هیولای خونخوار تبدیل شده است. 

استفن ظاهری آرام دارد و تا حدی برای مخاطبین بسیار مرموز و اسرارآمیز نمایان می‌شود.  بدون شک درک چنین شخصیتی که شناخت او توسط طرفدارانش نیز کمی مشکل است، سخت خواهد بود و ممکن است برخی از بینندگان متوجه بسیاری از ویژگی‌های این شخصیت جذاب نشوند. در ادامه به بررسی هشت حقیقت جالب در رابطه با شخصیت استفن سالواتوره خواهیم پرداخت که به شناخت این کاراکتر کمک کرده و ممکن است تا به حال متوجه آن‌ها نشده باشید.                                                                                                                                                

۸. استفن قله اورست را فتح کرد!

از آنجایی که استفن عادت دارد تا دست به کارهای فوق‌العاده بزند شاید این امر عادی باشد که برخی از آن‌ها به چشم نیایند، عادی به نظر برسند یا حتی فراموش شوند. یکی از این کارها فتح قله اورست توسط استفن بود که در یکی از زیبا‌ترین و احساسی‌ترین لحظه‌های سریال توسط خود او عنوان شد. هنگامی که استفن و الینا در روزی که تصور می‌کردند آخرین روز زندگی الینا به عنوان یک انسان است به کوه نوردی رفته‌ بودند او به الینا می‌گوید که قله اورست را فتح کرده است. بدون شک طبیعی است که الینا برای کشف چنین حقیقتی و شنیدن آن از زبان خود استفن بسیار به خود ببالد زیرا او هرگز به راحتی درباره علایق خود صحبت نمی‌کند. 

۷. استفن عاشق سیتکام Seinfeld بود

استفن به ندرت از خودش اطلاعاتی برای دیگران فاش می‌کرد و از علایق خود می‌گفت با این حال او علی رغم شخصیت قهرمان پرور خود به برنامه‌ای مانند Seinfeld علاقه داشت. این سیتکام نتفلیکس از نظر استفن بهترین سیتکام آمریکا در پنجاه سال گذشته بوده و او عاشق شخصیت لوسی (Lucy ) است. سیتکام Seinfeld داستان افرادی را روایت می‌کند که به وحشتناک‌ترین حالت ممکن دست به انجام کارهای وحشتناکی می‌زنند. فهمیدن این حقیقت در رابطه با استفن امری بسیار هیجان‌انگیز است زیرا اتمسفر این مجموعه تلویزیونی کاملا برخلاف روحیات استفن است. 

۶. استفن سالواتوره ۱۷ بار از دبیرستان فارغ التحصیل شده است

دوران دبیرستان معمولا می‌تواند یکی از بدترین دوران زندگی هر فردی باشد و کسی بدون شک علاقه‌ای ندارد تا به این دوران بازگشته یا دبیرستان را دوبار تجربه کند، با این حال باعث شگفتی است که استفن ۱۷ بار دوران دبیرستان را تجربه است. با توجه به خون آشام بودن او شاید در ابتدا این امر عجیب و غریب به نظر نیاید اما طرفداران فرنچایز خاطرات یک خون آشام، همواره کنجکاو بوده‌اند که چه چیزی باعث می‌شود تا استفن حاضر باشد ۱۷ بار این امر را تجربه کند؟! 

استفن به دیمون گفته است که این هفدهمین دوره دبیرستان او در میستیک فالز است و به غیر از این امر توضیح دیگری از گذشته استفن در دوران‌های دبیرستان خود مشخص نیست. در میستیک فالز استفن تنها به خاطر الینا باری دیگر حاضر شد تا به دبیرستان برود اما جزییات تجربیات او در دوران دبیرستان پیش از آشنایی با الینا، برای همیشه به عنوان یک راز باقی می‌ماند. 

۵. او در سن ۱۷۱ سالگی از دنیا رفت

اگرچه شاید محاسبه سن یک قهرمان جاودانه کمی مشکل به نظر برسد اما این مورد در رابطه با استیفن صدق نمی‌کند، یا دست کم در فرنچایز خاطرات یک خون آشام این امر کمی ساده‌تر است. استیفن در سن هفده سالگی در سال ۱۸۶۴ توسط کاترین به یک خون آشام تبدیل شد. گرچه استفن در سن هفده سالگی خود منجمد شده بود اما با توجه به این که پاول در دهه سی سالگی خود به سر می‌برد این امر کمی غیر قابل باور به نظر می‌رسید. با این حال استفن مانند دیگر خون آشام‌ها چندان خوش شانس نبوده و در سال ۲۰۱۸ در سن ۱۷۱ سالگی از دنیا رفت، این در حالی است که اکثر دراکولاها و خون آشام‌ها هزاران سال عمر می‌کنند. استفن سالواتوره به مدت ۱۵۴سال خون آشام بوده و با این حال تلاش کرد که در این مدت به کسی صدمه‌ای نزند. 

۴. رنگ مورد علاقه استفن آبی است

اگر تنها یک نفر در کل فرنچایز خاطرات یک خون آشام باشد که بتواند از دهن استفن در رابطه با علایق خود حرف بکشد او بدون شک کارولین فوربز (Caroline Forbes) است. در فصل اول این مجموعه هنگامی که کارولین و استفن وارد رابطه عاشقانه شده بودند کارولین سوالات زیادی از استفن می‌پرسید، اگرچه استفن در مورد پدر و مادر خود که در ارتش مشغول به کار هستند، به او دروغ گفت اما دلیلی وجود نداشت که در مورد رنگ مورد علاقه خود نیز دروغ بگوید. 

کارولین این موضوع را هنگامی به بانی می‌گوید که در رابطه با برنامه آن‌ها برای عروسی در ماه ژوئن صحبت می‌کنند. بدون شک عروسی کارولین و استفن در اواخر این فرنچایز در ماه ژوئن یکی از زیباترین صحنه‌های کل فرنچایز است که در آن رویای کارولین  تحقق می‌یابد. 

۳. او در دانشگاه هاروارد تحصیل کرده بود

اکثر اطلاعاتی که از استفن به دست ما رسیده به لطف دیمون برادر او بوده است. دیمون در یکی از قسمت‌های این فرنچایز عنوان کرده است که استفن در دهه ۱۹۷۰ به دانشگاه هاروارد رفته و نمرات بسیار خوبی را دریافت کرده است. تحصیل استفن در دانشگاه هاروارد باعث شگفتی و تعجب نیست زیرا هوش و ذکاوت او برای همه از پیش ثابت شده و علاوه بر این موضوع او به راحتی می‌توانست همانطور که در میستیک فالز برای بار هفدهم به دبیرستان رفت به دانشگاه هاروارد نیز برود. 

۲. او در نود درصد از قسمت‌های فرنچایز خاطرات یک خون آشام حضور دارد

در کل دنیای خاطرات یک خون آشام  استفن سالواتوره شخصیتی است که شما بیشتر از مابقی شخصیت‌های این فرنچایز، او را می‌بینید. بدون شک با توجه به این امر که او اصلی‌ترین شخصیت فرنچایز است، این موضوع باعث شگفتی نیست. علاوه بر حضور در ۱۷۱ قسمت از فرنچایز خاطرات یک خون آشام، استفن در یک قسمت از سریال The Originals هم حضور داشته است که در مجموع باعث می‌شود او در ۱۷۲ قسمت از دنیای فرنچایز خاطرات یک خون آشام حاضر باشد. 

۱. در رمان The Vampire Diaries او برای جدایی النا و دیمن تلاشی نمی‌کند

مثلث عاشقانه‌ای که بین الینا، استفن و دیمون رخ داد یکی از زیباترین و پر ماجراترین داستان‌های عاشقانه در کل دنیای خاطرات یک خون آشام است. با این حال افرادی که اصل رمان را مطالعه نکره‌اند متوجه تغییراتی که در سریال خاطرات یک خون آشام نسبت به اصل رمان، ایجاد شده نخواهند شد. در رمان خاطرات یک خون آشام در کمال تعجب، هنگامی که استفن متوجه علاقه‌ای که بین الینا و دیمون وجود دارد می‌شود از بین آن‌ها کنار رفته و تلاش می‌کند تا مانع خوشحالی آن‌ها نشود. 

استفن سالواتوره یکی از شخصیت‌های موردعلاقه طرفداران سریال خاطرات خون آشام است که نماد شخصیتی ساکت و مرموز بوده و بدون شک فهمیدن حقایقی در رابطه با این شخصیت جالب توجه طرفداران خواهد بود. با این حال هنوز هم بسیاری از سوالاتی که در رابطه با زندگی این شخصیت پرسیده می‌شود بی پاسخ مانده است. 

2.8 4 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا