بازی Call of Duty: Vanguard

بازی Call of Duty: Vanguard چه تاثیری روی Warzone خواهد گذاشت؟

۵ تغییر بزرگ در وارزون

بازی Call of Duty: Vanguard حدود یک ماه پیش با انتشار دو تریلر به صورت رسمی معرفی شد و تا اواسط پاییز سال جاری به دست کاربران خواهد رسید، اما وقتی که این عنوان عرضه شود، قاعدتا تاثیراتی را روی راوی کل داستان سری، یعنی Call of Duty: Wazone خواهد گذاشت که به بررسی راه‌های احتمالی و تایید شده آن می‌پردازیم.

سری بازی Call of Duty از سال ۲۰۱۹ و با عرضه ریبوت بازی Call of Duty: Modern Warfare وارد فاز جدیدی شد که در آن، کلا یک جهان برای کل سری وجود دارد. در ابتدا داستان و سرگذشت کاپیتان پرایس (Price) و راه او برای شکل‌گیری گروه Task Force 141 را مشاهده کردیم، سپس نیز نوبت به یک راوی کل به نام Warzone رسید تا در قالب یک بازی در سبک بتل رویال، داستان را ادامه دهد. در ادامه این داستان نیز شاهد بازگشت شخصیت‌های قدیمی و محبوب بسیاری مانند Ghost و Soap باشیم. اما این موارد، چیزی نیست که سری Call of Duty را بهتر از قبل کرده است.

در واقع سال گذشته وقتی که عنوان Black Ops Cold War معرفی شد، فکر کردیم که این بازی دنباله Black Ops است و عملا ربطی هم به Modern Warfare ندارد. اما وقتی که با شخصیت ایمران زاکایف (Imran Zakaev) سر یک میز نشستیم و در Warzone شاهد دنبال کردن داستان پرایس با کشتن پسر او بودیم، متوجه شدیم که دیگر جهان بازی‌های مختلف سری به واسطه یک راوی کل به یکدیگر متصل هستند. بعد از این اتفاق نیز ناگهان نقشه وارزون برای ادامه داستان به کلی تا سال ۱۹۷۹ به عقب بازگشت تا به کلی وردانسک (Verdansk) به یک نسخه قدیمی با محوریت اصلی Black Ops Cold War بازگردد.

با این حال امسال نوبت به عنوانی می‌رسد که از نظر زمانی هرگز با دو بازی Modern Warfare و Black Ops Cold War هماهنگ نبوده و داستان آن در جنگ جهانی دوم روایت می‌شود. در نتیجه، چطور می‌توان انتظار داشت که بازی Call of Duty: Vanguard بتواند روی نقشه Warzone تاثیر گذاشته و داستانی را از دوران جنگ جهانی بازگو کند؟

۵. یک نقشه تازه در Warzone معرفی می‌شود

اولین و مهم‌ترین یا شاید هم بهترین گزینه برای ایجاد تغییرات، اضافه کردن یک نقشه جدید است. حال این نقشه می‌تواند در قلب برلین باشد، یا اینکه یکی از جزیره‌های ژاپن برای آن انتخاب شود که گزینه بسیار منطقی‌تر و بهتری هم به نظر می‌رسد. این مپ جدید شامل بناهای متفاوت، حال و هوای جنگ جهانی دوم، اسلحه مختلف و در نتیجه، یک حالت متفاوت خواهد بود که در آن می‌توان داستان بازی Call of Duty: Vanguard را دنبال کرد. با این حال، سوالی که پیش خواهد آمد این است که آیا این نقشه جایگزین وردانسک می‌شود یا اینکه جداگانه خواهد بود؟

به هر حال اگر قرار باشد تا داستان کل سری کاملا به یکدیگر مرتبط شود، قاعدتا باید شاهد تغییر نقشه باشیم. اما اگر سازندگان بخواهند که یک حساب جداگانه برای Vanguard باز کنند، احتمالا نقشه مورد نظر کاملا جدا و صرفا برای داستان این عنوان خواهد بود که البته کمی بعید به نظر می‌رسد. در هر صورت تغییر جنگ سریع وردانسک به جنگ جهانی دوم و آهسته کردن آن می‌تواند یک تغییر بزرگ باشد که تا به حال در Warzone ندیده بودیم.

۴. اینبار از ۱۰ اتچمنت استفاده کنید!

اگر نسخه بتا بازی Call of Duty: Vanguard را تجربه کرده باشید، قاعدتا می‌دانید که در این عنوان شما هنگام چیدن اسلحه، می‌توانستید تا ۱۰ اتچمنت را روی آن سوار کنید، در حالی که این مورد شامل استفاده از Perk ها نبوده و صرفا برای ابزار خود سلاح بوده است. با این وجود ممکن است این مورد را چندان هم مهم ندانید و به آن اهمیت ندهید، اما در حال حاضر شما تنها ۵ اتچمنت را در Warzone روی اسلحه خود می‌گذارید که خود باعث ایجاد برخی محدودیت‌ها می‌شود؛ حال تصویر کنید که تعداد این ابزار به ۱۰ برسد!

لازم به ذکر است که چنین چیزی هنوز به صورت رسمی تایید نشده، اما اگر استفاده از ۵ اتچمنت برای هر سلاح به قابلیتی اصلی تبدیل شود، به کلی همه چیز در گیم پلی متفاوت شده و دیگر نمی‌توانید مثل قبل Warzone را تجربه کنید. همچنین این احتمال وجود دارد که چنین ویژگی تنها برای اسلحه مختص به جنگ جهانی دوم در دسترس باشد که البته کمی هم بعید به نظر می‌رسد.

۳. اضافه شدن اسلحه جنگ جهانی دوم

همانطور که اشاره شد، داستان بازی Call of Duty: Vanguard در دوران جنگ جهانی دوم است و این یعنی در آینده باید با اسلحه قدیمی آشنا و ناآشنا بسیاری در Warzone مواجه شویم. با این وجود، اینکه آیا کاربران هنوز هم می‌توانند از Blueprint سلاح خود از دو عنوان Modern Warfare و Black Ops Cold War استفاده کنند یا که نه هنوز مشخص نیست، اما این مورد کاملا اجتناب‌ناپذیر است که سلاح جنگ جهانی دوم به بازی اضافه نشود؛ همانطور که در حال حاضر نیز سلاح روسی و قدیمی PPSH در Warzone قابل استفاده است. اما اینکه سلاح سه بازی مختلف از زمان‌هایی که هماهنگی ندارند چطور در Warzone قابل استفاده خواهد بود، هنوز مشخص نیست!

شاید قرار باشد تا سلاح قدیمی تنها در نقشه‌ای جدید مورد استفاده قرار بگیرند، اما نکته مهم‌تر اینجاست که استودیو Raven Software طی دو سال گذشته به خوبی توانسته است که جمعی بزرگ از اسلحه مختلف را در Warzone مدیریت کند، در نتیجه، بدون اینکه سلاحی از بازی حذف شود یا مشکلی پیش بیاید، شاهد اضافه شدن اسلحه جنگ جهانی دوم با حفظ استانداردهای قدرت خواهیم بود. به نحوی که شاید همان مورد ۱۰ اتچمنت فقط مخصوص سلاح قدیمی باعث قوی‌تر شدن آن‌ها و رسیدن به سطح اسلحه مدرن شود.

۲. سیستم ضد تقلب رایانه شخصی

یکی از مشکلات بزرگی که کاربران در کالاف دیوتی وارزون با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، وجود چیترها یا متقلبانی است که با انواع و اقسام هک، یکبار غیب می‌شوند، یکبار ناگهان پرواز می‌کنند و یکبار هم از توی ۱۰ دیوار تیر خود را رد می‌کنند تا یک بازیکن بیچاره که عادلانه و با تکیه بر استعداد خود بازی می‌کند را تکه پاره کنند. با این وجود یکی از تغییرات تایید شده توسط خود استودیو Raven Software برای Warzone اضافه کردن یک آنتی‌چیت یا همان سیستم ضد تقلب جدید است که برای کاربران رایانه شخصی، پس از عرضه بازی Call of Duty: Vanguard در دسترس قرار خواهد گرفت.

این مورد چیزی است که شاید حدود یک سال پیش و با Black Ops Cold War باید حل می‌شد، اما حال از اواسط پاییز به بعد ظاهرا می‌توانید با خیال راحت به تجربه بازی بپردازید. همچنین لازم به ذکر است که نصب این سیستم ضد تقلب همزمان با دریافت بازی Call of Duty: Vanguard انجام شده و به صورت خودکار نیز فعال خواهد شد.

۱. ماشین‌های جدید

چنان که گفته می‌شود، نقشه جدیدی که از بازی Call of Duty: Vanguard به Warzone اضافه می‌شود، عملا چند برابر وردانسک خواهد بود که یعنی برای جا به جایی در آن، به انواع وسیله نقلیه نیاز خواهید داشت. حال وقتی که هنوز هیچ اطلاعات رسمی درباره این موضوع منتشر نشده، شما می‌توانید احتمال وجود تانک‌های جنگ جهانی دوم، ماشین‌های جیپ آمریکایی و در نهایت هواپیماهای جنگی را داشته باشید که همگی هم برای جا به جایی هم برای زیر گرفتن دشمنان عالی خواهند بود.

این خود می‌تواند به شدت در گیم پلی بازی تاثیرگذار بوده و همه چیز را در جنگ‌های حین حرکت با خودرو تغییر دهد، بخصوص اگر هواپیماهای داخل نقشه از سلاح مختلف نیز بهره‌مند باشند!

بازی Call of Duty: Vanguard در تاریخ ۱۴ آبان (۵ نوامبر) برای کنسول‌های پلی استیشن 5، پلی استیشن 4، ایکس باکس سری ایکس – اس، ایکس باکس وان و همچنین پلتفرم رایانه شخصی عرضه خواهد شد. همچنین تغییرات عنوان Warzone از تاریخ ۲ آذر شروع می‌شوند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا