معرفی ۱۱ بازی که ترسناکترین زامبی‌ها را دارند
1%
  • 0/10

معرفی ۱۱ بازی که ترسناکترین زامبی‌ها را دارند

معرفی ۱۱ بازی که ترسناکترین زامبی‌ها را دارند ۱ ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

اگرچه زامبی مهفومی نسبتاً قدیمی در صنعت ویدیو گیم بوده، بازی‌های بسیار کمی موفق شده‌اند ترسناکترین زامبی‌ها را خلق کنند.

زامبی (Zombie)، مفهوم جدیدی در صنعت ویدیو گیم نبوده و تقریباً سه دهه از ورودش به آن می‌گذرد. از همین رو، با نگاهی گذرا می‌بینیم محصولات زیادی با محوریتش تولید شده‌اند که هر کدام تجربه‌ای متفاوت را برای گیمرها به ارمغان می‌آورند. برخی تنها بدنبال ارائه یک تجربه لذت بخش از زامبی کشی بوده و برخی دیگر هم می‌خواهند ترس را به جان مخاطب خود بیاندازند.

اصلی‌ترین جنبه هر بازی زامبی محور، زامبی‌ها هستند؛ موجوداتی گوشتخوار، خشن و بی مغز که شب و روز نداشته و همیشه دنبال بدنی تازه برای تغذیه هستند. اگرچه موارد گفته شده و چند ویژگی دیگر مانند بدنی پوسیده بین همه زامبی‌ها مشترک هستند، در برخی بازی‌ها انواع متفاوتی از آن‌ها معرفی شده‌اند؛ انواعی که بسیار ترسناکتر از دیگر همنوعان خود هستند. در ادامه مقاله قصد داریم به معرفی ۱۱ بازی بپردازیم که زامبی‌هایشان می‌توانند به ترس معنای تازه داده و حتی سرسخت‌ترین گیمرها را با چالش مواجه کنند..

ترسناکترین زامبی‌ها

DayZ

با توجه به تعداد بالای بازی‌های چندنفره و تنوع زیاد میانشان، وقتی یک بازی می‌خواهد در این حوزه به رقابت بپردازد، باید حرف تازه‌ای برای گفتن داشته باشد. DayZ در زمان انتشار توانست به این هدف دست یابد. این بازی چندنفره که در ابتدا یک ماد برای  Arma 3 بود، در زمان انتشارش در سال ۲۰۱۸ میلادی بشدت وایرال شده بود.

اگرچه نزدیک به پنج سال می‌گذرد، همچنان کاربران زیادی پای تجربه بازی DayZ می‌نشینند. اگر هیچ کدام از دوستانتان اهل آن نیستند، باید یک نکته بسیار مهم را در نظر داشته باشید: تجربه بازی آن هم به تنهایی بخاطر زامبی‌های بسیار خطرناکش سخت و چالش برانگیز خواهد بود.

ترسناکترین زامبی‌ها

Resident Evil 2

ریمیک بازی Resident Evil 2 با بازخوردهای بسیار مثبتی از سوی کارشناسان مواجه شد. کاربران هم از بهبودهای صورت گرفته و در عین حال، حفظ اساس نسخه اصلی رضایت کامل داشتند. به بیان دقیقتر، گرافیک زیبا و مدرن، گیم پلی چالش برانگیز و اتمسفر ترسناک باعث شدند ریمیک بازی Resident Evil 2 به موفقیت‌های بزرگی برسد.

گیمرها حین مبارزه با زامبی‌های ریمیک بازی Resident Evil 2 باید حواس خود را کاملاً جمع کنند، چون مواجهه با آن‌ها می‌تواند به هدر دادن تعداد زیادی از گلوله‌ها منجر شود. از همین رو، گاهی اوقات فقط  باید دُمشان را روی کولشان گذاشته و فرار کنند. اگر هم امکان فرار نبود، فقط باید به سر شلیک کنند، در غیر این صورت زامبی‌ها به مهمان‌های ناخوانده‌ای تبدیل می‌شوند که علاقه‌ای به رها کردن طعمه خود ندارند.

ترسناکترین زامبی‌ها

Seven Days to Die

اگر المان‌های بازی‌های بقا را با بازی‌های زامبی محبور ترکیب کنیم، نتیجه چیزی جز Seven Days to Die نخواهد بود. برقراری یک کمپ در دنیایی پر از زامبی، تازهِ اول ماجرا است و گیمر اصلاً نباید احساس آرامش داشته باشد. چون منابع مانند غذا و آب بسیار زود تمام شده و او باید هر چند وقت یکبار به بیرون از کمپ رفته و آیتم‌های مورد نیاز را جمع آوری کند.

جمع آوری آیتم‌های مورد نیاز برای بقا، تنها دلیلی نیست که گیمر را به خروج از کمپ سوق می‌دهد. زامبی‌ها هر چند وقت یکبار بصورت دسته جمعی به کمپ حمله می‌کنند و اگر گیمر خود را برای چنین اتفاقی آماده نکرده باشد، بدون شک در یک چشم بهم زدن تکه پاره خواهد شد.

The Walking Dead

همزمان با افزایش محبوبیت سریال The Walking Dead در سراسر جهان، گیمرها خواهان ساخته شدن یک بازی ویدیویی بر اساس آن شدند. استودیو تل تیل گیمز (Telltale Games) هم نهایت استفاده را از شرایط بوجود آمده برد و محصولی اپیزودیک را به سبک دیگر محصولات خود تولید کرد.

زامبی‌ها در جهان واکینگ دد تحت عنوان واکرها شناخته می‌شوند؛ موجوداتی ترسناک که یک گازشان می‌تواند جامعه‌ای بزرگ را از پا درآورده و نابود کند. البته واکرها موجوداتی آهسته و گاهاً احمق هستند اما قدرت زیادی داشته، سرسخت بوده و حین حمله به طعمه خشونت زیادی به خرج می‌دهند.

The Last of Us

اعضای استودیو ناتی داگ حساسیت زیادی نسبت به کلمه زامبی داشته و بهتر است جلوی آن‌ها، موجودات متخاصم بازی The Last of Us را با این نام صدا نزنید. اعضای استودیو کلمه «آلوده» را ترجیح می‌دهند. در ضمن، عاملی که انسان‌ها را به افراد آلوده تبدیل می‌کند، یک نوع قارچ واقعی به نام کوردیسپس بوده که همین موضوع به اندازه کافی ترسناک است!

بخش عمده داستان بازی The Last of Us حدوداً یک دهه پس از شیوع قارچ جریان داشته و اکثر جمعیت انسان‌ها به موجودات آلوده تبدیل شده‌اند. بازماندگان هم سعی کرده‌اند با تشکیل جوامع کوچک برای بقا تلاش کنند. بر عکس بسیاری از فیلم‌ها یا بازی‌ها، هر چه بیشتر از عمر یک موجود آلوده بگذرد، به لطف جهش‌ها قویتر شده و حتی قابلیت‌های جدیدی پیدا می‌کند. از همین رو، بهتر است گیمر در طول این بازی یا نسخه دوم تا جای ممکن از مکان‌های بسته اجتناب کند.

Project Zomboid

بازی Project Zomboid یکی از نوآورانه ترین و جاه طلبانه ترین عناوین زامبی محور بوده که در لیست بهترین‌های سبک خود هم قرار دارد. این بازی بقدری چالش برانگیز و پر از تنش است که کاربر در یک چشم بهم زدن می‌تواند با صفحه گیم اُور (Game Over) مواجه شود.

زامبی‌هایی که در بازی Project Zomboid وجود دارند، ویژگی خاصی نداشته و مشابهشان را در محصولات دیگر زیاد دیدیم. اما چیزی که گیم پلی را بشدت سخت کرده، تمرکز بر واقعگرایی است. مانند آنچه در واقعیت می‌تواند رخ دهد، کوچکترین زخم یا گاز می‌تواند به مرگ منجر شود. حتی اگر شخصیت اصلی زخمی باز داشته باشد و به یک زامبی برخورد کند، کار تمام است!

Dead Space

بازی Dead Space موجوداتی به نام نکرومورف دارد که بدون شک یکی از ترسناکترین زامبی‌ها هستند. نکرومورف‌ها در واقع انسان‌های مرده‌ای هستند که بخاطر ابتلا به یک عفونت متعلق به بیگانگان، به عنوان موجوداتی متخاصم و خطرناک به زندگی بازگشته‌اند.

نکرومورف‌ها موجودات احمقی نیستند. آن‌ها مانند یک شکارچی می‌توانند از سیستم تهویه هوا بیرون آمده و با اندام تیزی که دارند، در عرض چند ثانیه کاراکتر اصلی را به کام مرگ بفرستند. همچنین شلیک گلوله‌های بی هدف چندان کاربردی نبوده و باید با شلیک دقیق به اندام‌ها، قطع‌شان کرد. در غیر این صورت، خبری از توقف نخواهد بود.

ترسناکترین زامبی‌ها

Days Gone

شیوع یک بیماری خطرناک در بازی Days Gone بخش عمده جمعیت انسان‌ها را به زامبی تبدیل کرده است. گیمر هم کنترل شخصیتی به نام دیکن سینت جان را بر عهده دارد که یک موتورسوار بود و حالا برای بقا در جهانی پساآخرالزمانی تلاش می‌کند. علی‌رغم تمامی انتقادات، با یک انجین گرافیکی انقلابی توسعه یافته بود که به سازندگان اجازه می‌داد صدها زامبی را بطور همزمان به جان گیمر بیاندازند.

تعداد زامبی‌هایی که گاهی اوقات به سمت دیکن حمله ور می‌شوند، گاهی اوقات به ۵۰۰ عدد رسیده و همین اتفاق، برای ایجاد استرس، فشار و اضطراب در گیمر کافی است. همچنن زامبی‌ها انواع مختلفی داشته و از همه مهمتر، درباره یک بازی بقا صحبت می‌کنیم. این ویژگی، یعنی مدیریت منابع تاثیر خود را گذاشته و مواجهه با زامبی‌ها را بسیار سختتر کرده است.

ترسناکترین زامبی‌ها

 Dying Light 2

در پی شیوع ویروس مرگبار در Dying Light، انسان‌ها موفق شدند جلوی همه گیری آن را در دیگر مناطق جهان بگیرند. شرایط برای مدت زیادی به همین منوال باقی نماند و ویروس راه خودش را به تمام سیاره زمین باز کرد و باعث شد بشر در آستانه انقراضی همیشگی قرار بگیرد.

از آنجایی که داستان بازی Dying Light 2 مدت نسبتاً زیادی پس از شیوع دوم جریان دارد، بسیاری از زامبی‌ها دچار جهش شده و قدرت زیادی نسبت به زامبی‌های معمولی دارند. به این مورد باید تعدادی بالای این موجودات خونخوار را اضافه کرد که گشت و گذار در محیط بازی را به اقدامی چالش برانگیز و ترسناک تبدیل کرده است.

ترسناکترین زامبی‌ها

 Plague Inc

عجیبترین مورد لیست امروز، بدون شک بازی Plague Inc است. در بقیه موارد، داستان حول محور انسان یا گروهی از انسان‌ها می‌چرخد که برای بقا در یک دنیای پساآخرالزمانی تلاش می‌کنند. ماجرا در بازی Plague Inc کاملاً برعکس بوده و گیمر باید تلاش کند تا انواع مختلف ویروس و عفونت را در تمام جهان پخش کند؛ زیرا هدف نهایی حذف نسل بشر از روی کره زمین است.

بازی Plague Inc یک استراتژی همزمان بوده و گیمر بعنوان دست‌های پشت پرده باید اقدامات لازم برای افزایش مرگ و میر را انجام دهد. البته دولت‌ها در این بازی بیکار ننشسته و اقداماتی را در راستای شکست برنامه‌های گیمر انجام می‌دهند.

ترسناکترین زامبی‌ها

State of Decay 2

در بازی State of Decay 2 خبری از کشتن تمامی زامبی‌ها و نجات بشریت نیست. گیمر در این عنوان تنها باید یک پایگاه ساخته و آن را گسترش دهد تا زنده بماند. البته برای این کار باید به گشت و گذار در محیط بپردازد؛ محیطی که با تعداد زیاد و انواع مختلف زامبی‌ها پر شده است.

کاربر در بازی State of Decay 2 پیرامون همه چیز تصمیم می‌گیرد؛ از استخدام افراد تازه تا نحوه گسترش پایگاه و اعزام تیم برای یافتن آیتم‌های مورد نیاز. گیمر همچنین باید مراقب زامبی‌ها باشد که هر از چند گاهی به پایگاه حمله کرده و جان ساکنان را به خطر می‌اندازند.

بنظر شما چه عناوین دیگری باید در این لیست جای می‌گرفتند؟مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments