برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
معرفی ۱۰ جهش یافته فیلم‌های مردان ایکس که قادر به شکست ددپول هستند
1%
  • 0/10

معرفی ۱۰ جهش یافته فیلم‌های مردان ایکس که قادر به شکست ددپول هستند

اینبار ددپول مغلوب خواهد شد

معرفی ۱۰ جهش یافته فیلم‌های مردان ایکس که قادر به شکست ددپول هستند ۹ ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ مقالات جانبی (سینمایی) کپی لینک

در این مقاله به معرفی ۱۰ جهش یافته فیلم‌های مردان ایکس می‌پردازیم که می‌توانند در نبردی تن به تن ددپول را شکست دهند.

فیلم Deadpool & Wolverine حدوداً دو ماه دیگر روی پرده نقره‌ای آمده و تلاش‌های دو جهش یافته محبوب، یعنی ددپول و ولورین را برای توقف کاساندرا نوا (Cassandra Nova) به تصویر می‌کشد. با توجه به اطلاعات رسمی موجود، آن دو در جریان فیلم‌ به یونیورس‌های مختلف از جمله یونیورس فیلم‌های مردان ایکس (X-Men) اثر فاکس قرن بیستم سفر کرده و با برخی از شخصیت‌های متعلق به آن ملاقات می‌کنند. تا به این لحظه بازگشت شخصیت‌هایی از جمله پایرو و سیبرتوث تایید شده و تعدادی دیگر هم شایعه شده است. در ضمن، این ملاقات‌ها می‌تواند به اتحادی برای مقابله با کاساندرا نوا یا یک مبارزه منجر شود.

ددپول در استفاده از سلاح‌های سرد و گرم ماهر بوده و به لطف قابلیت زوددرمانی، دشمنی تقریباً شکست ناپذیر به شمار می‌رود. کلمه «تقریباً» در جمله پیشین بکار برده شد چون راه‌ها و روش‌هایی برای شکست دادن او وجود دارد. در ادامه مقاله قصد داریم به معرفی ۱۰ جهش یافته فیلم‌های مردان ایکس بپردازیم که قادر هستند که وید ویلسون را به زانو دربیاورند. توجه داشته باشید که شکست دادن ددپول در این مقاله تنها به معنای کشتنش نیست.

جهش یافته قدرتمند

جیسون استرایکر می‌تواند ددپول را به راحتی تسلیم کند

اگر بخواهیم جهش یافته‌ها را از لحاظ سطح قدرت دسته بندی کنیم، پروفسور چارلز اگزاویر در بالاترین سطح قرار می‌گیرد. او از قدرت‌های ذهنی برخوردار بوده و می‌تواند افکارش را به دیگران انتقال داده، وارد ذهنشان شده و حتی قادر است آن‌ها را تحت کنترل خود در بیاورد. در صورتی که چنین قدرتی در دست افراد شرور قرار بگیرد، می‌تواند به فاجعه منجر شود؛ اتفاقی که در فیلم X-Men 2 یا X2: X-Men United در آستانه رقم خوردن بود.

ویلیام استرایکر بنا به دلایلی بدنبال نابودی تمام جهش یافتگان بود. او می‌دانست دستیابی به چنین چیزی بسیار سخت بوده و تنها یک گزینه دارد. استرایکر از فرزندش جیسون استفاده کرد تا پروفسور اگزایور را تحت کنترل گرفته و از این طریق تمامی جهش یافته‌ها را بکشد. تصور کنید جیسون از چه قدرتی برخوردار است که توانست روی پروفسور ایکس تاثیر بگذارد. البته جیسون برای این کار تنها توهماتی را در ذهن پروفسور قرار داد.

ددپول بخاطر سرگذشت پر فراز و نشیبی که داشته، شخصیتی متناقض و نه چندان قابل اعتماد دارد. علاوه بر این، عشقی آتشین به ونسا داشته که مرگ او در ابتدای Deadpool 2 باعث شد تصمیم به خودکشی بگیرد؛ هر چند، بخاطر قابلیت زوددرمانی نتوانست به خواسته‌اش برسد. تنها کاری که جیسون استرایکر (Jason Stryker) نیاز دارد برای شکست ددپول انجام دهد، این است که یک توهم با محوریت ونسا در ذهنش ایجاد کند. علاقه این ضدقهرمان به همسرش به قدری زیاد است که حتی اگر متوجه شود همه چیز توهمی بیش نیست، باز هم خودش را تسلیم می‌کند تا لحظه‌های بیشتری را کنار او بگذراند.

جهش یافته قدرتمند

بلینک می‌تواند ددپول را داخل بی‌نهایت پورتال به دام بیاندازد

بلینک (Blink) یکی از جهش یافته‌هایی است که در مجموعه فیلم‌های مردان ایکس اثر فاکس قرن بیستم به حق خود نرسید. به بیان دقیق‌تر، حضور بسیار کوتاهی در فیلم X-Men: Days of Future Past داشت و همین موضوع باعث شد فرصتی برای نمایش تمام پتانسیلش وجود نداشته باشد. البته به لطف همین فرصت کوتاه افرادی که چندان با بلینک آشنا نیستند، توانستند درکی اولیه نسبت به قابلیت‌هایش پیدا کنند.

در سکانس آغازین X-Men: Days of Future Past با جهش یافته‌هایی ملاقات می‌کنیم که فاصله چندانی با مرگ و نابودی ندارند. تعدادی از آن‌ها مجبور هستند به مبارزه با ربات‌های سنتینل بپردازند که برای کشتن جهش یافته‌ها طراحی شده و به همین دلیل، بسیار قدرتمند هستند. در این سکانس، بلینک با استفاده از قدرت‌ خود پورتال‌هایی را ایجاد می‌کند تا دیگر جهش یافته‌ها بتوانند با استفاده از آن‌ها قطعات سنتینل‌ها را از یکدیگر جدا کرده و بدین ترتیب، جلویشان را بگیرند. قطع کردن اعضای ددپول با استفاده از پورتال‌های متعدد استراتژی خوبی بنظر می‌رسد اما روش دیگری هم برای توقف این ضدقهرمان پرحرف وجود دارد.

بلینک در فیلم X-Men: Days of Future Past سرانجام جانش را از دست داد که آن هم بخاطر تعداد بالای سنتینل‌ها بود. تصور کنید تنها یک دشمن، یعنی ددپول داشته باشد. او بدون هیچ گونه مزاحمتی می‌تواند تمام تمرکز خود را روی او قرار داده و با ساخت پورتال‌های متعدد، وید ویلسون را درگیر کابوسی کند که هرگز انتها نخواهد داشت!

دومینو احتمالاً بتواند هر کسی را شکست دهد

دومینو (Domino) یکی از عجیبترین شخصیت‌هایی است که در مجموعه فیلم‌های مردان ایکس معرفی شد. او نه جثه بزرگی داشته، نه بدن فرز و سریعی داشته و نه در استفاده از سلاح‌های سرد و گرم مهارت دارد. با این حال، می‌تواند روی اتفاقاتی که در حال رخ دادن هستند تاثیر گذاشته و روند را به نفع خود تغییر دهد: به بیان ساده‌تر، به طرز عجیب و باورنکردنی‌ای خوش شانس بوده و همین موضوع عملاً باعث شده در برابر جهش یافته‌های قدرتمندی مانند جاگرنات شخصیتی شکست ناپذیر باشد. حالا تصور کنید دومینو و ددپول مقابل یکدیگر قرار بگیرند. چه اتفاقی رخ خواهد داد؟ بدون شک در جریان این نبرد تن به تن شاهد تلاش‌های بی پایان وید ویلسون برای وارد کردن صدمه به دومینو خواهیم بود که هیچ کدام اثربخش نیست؛ همین موضوع هم احتمالاً باعث می‌شود ددپول کلافه شده و سرانجام دست از مبارزه بردارد.

بد نیست بدانید نسخه لایو اکشن دومینو با همتای کمیک بوکی‌اش تفاوت‌های زیادی دارد. این شخصیت در کمیک بوک‌ها یک مزدور بوده و در گرفتن جان انسان‌های دیگر مهارت بالایی دارد؛ مهارتی که در نسخه لایو اکشن دیده نمی‌شود.

جهش یافته قدرتمند

کلوسوس قبلاً یکبار ددپول را شکست داد

رابطه ددپول با دوست غول پیکر و فلزی‌اش، کلوسوس (Colossus) یکی از سرگرم کننده‌ترین جنبه‌های فیلم‌های ددپول در قسمت‌های اول و دوم به شمار می‌رود. نمایش رابطه با مبارزه‌ای در خیابان آغاز می‌شود که در آن وید ویلسون سعی دارد به عضو ارشد مردان ایکس صدمه بزند اما مشتش با بدن فلزی او برخورد کرده و باعث شکسته شدن مچ دستش می‌شود. تماشای این صحنه بدون شک باعث ظاهر شدن لبخند روی لبان مخاطب می‌شود اما اگر از جنبه دیگری بررسی شود، نشاندهنده مقاومت بالای کلوسوس است. با توجه به اینکه ددپول از سلاح‌های ساخته شده از فلز (چه سلاح گرم و چه سلاح سرد) برای صدمه رساندن به دشمنان خود استفاده می‌کند، با اطمینان می‌توان گفت در برابر این جهش یافته فلزی هیچ حرفی برای گفتن ندارد.

بیست می‌تواند قابلیت مهم ددپول را غیرفعال کند

مجموعه فیلم‌های مردان ایکس جهش یافته‌های باهوشی را در خود جای داده که یکی از آن‌ها هنری هنک مک کوی ملقب به بیست (Beast یا هیولا) است. اگر بخواهیم خلاصه وار درباره‌اش صحبت کنیم، می‌توان او را هالک باهوشِ مجموعه فیلم‌های مردان ایکس توصیف کرد؛ زیرا علی‌رغم جثه بزرگ و ظاهر حیوانی‌اش از هوش و ذکاوت بالایی برخوردار بوده و یک دانشمند است که شوخ طبعی بالایی دارد. در ضمن، این جثه بزرگتر نسبت به انسان‌های عادی یکی از نقاط قوتش در مبارزات تن به تن محسوب شده و باعث می‌شود رقیب سرسختی برای دشمن باشد.

اما بیست چطور قرار است ددپول را شکست دهد؟ پاسخ سوال بسیار ساده بوده و تا حدودی در پاراگراف پیشین به آن اشاره شد. او به راحتی می‌تواند روشی برای حذف یا فعالسازی موقت زوددرمانی ددپول بیابد. سپس کافی است سُرم را بصورت مخفیانه یا حین مبارزه به او تزریق کرده تا شکست جهش یافته پرحرف به امری ساده تبدیل شود. شاید ددپول در شمشیرزنی و مبارزات تن به تن ماهر باشد اما نباید فراموش کرد بیست هم حرف‌هایی برای گفتن در زمینه مبارزه دارد.

جهش یافته قدرتمند

نایت کراولر می‌تواند ددپول را به هر جایی ببرد

نایت کراولر (Nightcrawler) یکی دیگر از جهش یافته‌‌هایی است که فرصت چندانی برای خودنمایی در مجموعه فیلم‌های مردان ایکس پیدا نکرد. جدا از این زمانِ کم، نسخه‌ای از او را شاهد بودیم که تجربه پایینی داشته و هنوز نتوانسته بود روی توانایی‌هایش بطور کامل کنترل داشته باشد.

نسخه‌ای از نایت کراولر را تصور کنید که روی قابلیت تلپورت خود تسلط و کنترل کامل داشته و مقابل ددپول قرار می‌گیرد. وید ویلسون به لطف قابلیت زوددرمانی می‌تواند از ضربات و صدمات سهمگین جان سالم به در ببرد اما این موضوع به معنای شکست ناپذیری‌ او نیست. نایت کراولر با استفاده از قابلیت تلپورت کردن به راحتی می‌تواند ددپول را به مکان‌هایی ببرد که ددپول در آن‌جا آسیب پذیر باشد؛ برای مثال، می‌تواند او را به لبه یک کوه آتش فشان برده و سپس داخل آن بیاندازد.

البته آتش فشان تنها یک مورد بوده و دست نایت کراولر برای به کار بردن خلاقیت در شکست دادن ددپول کاملاً باز است.

روگ می‌تواند ددپول را به خواسته اصلی‌اش برساند

روگ (Rogue) یکی از نخستین جهش یافته‌هایی است که در مجموعه فیلم‌های مردان ایکس معرفی شد. او در کمیک بوک‌ها قابلیت‌های مختلفی دارد اما همتای سینمایی‌اش با قابلیت جذب قدرت دیگر جهش یافته‌ها شناخته می‌شود. به بیان دقیقتر، او در صورت برقراری ارتباط فیزیکی با دیگر جهش یافته‌ها می‌تواند تمامی قدرت‌ها و قابلیت‌هایشان را جذب کرده و آن‌ها را به کام مرگ بفرستد.

ددپول را می‌توان نسخه پارودی ولورین دانست و روگ در یکی از فیلم‌های مردان ایکس تا یک قدمی قتل لوگان رفت و به همین دلیل، می‌توان گفت به راحتی قادر است وید ویلسون را هم شکست دهد. روگ تنها نیاز دارد تا خود را به وید رسانده و ارتباط فیزیکی‌اش را با او برای مدتی مشخص حفظ کند. در انتها، به قاتلی بالفطره مانند او تبدیل خواهد شد که از قدرت زوددرمانی برخوردار بوده و هیچ چیز جلودارش نیست. به همین دلیل، اگر بگوییم روگ یکی از بزرگترین تهدیدها نه فقط برای ددپول، بلکه برای تمامی جهش یافتگان به شمار می‌رود، به هیچ وجه بیراه نگفته‌ایم.

جهش یافته قدرتمند

پروفسور ایکس می‌تواند ذهن ددپول را نابود کند

همانطور که در پاراگراف‌های پیشین اشاره شد، پروفسور ایکس (Professor X) یکی از قدرتمندترین جهش یافته‌هایی است که نه تنها در مجموعه فیلم‌های مردان ایکس، بلکه در کمیک بوک‌ها معرفی شد. ماجرا زمانی جالبتر می‌شود که بدانید عملاً مقیاس تاثیرگذاری‌اش روی ذهن دیگران مشخص نشده که همین موضوع نشان می‌دهد چقدر قدرتمند است. او تنها با استفاده از همین قابلیت خود می‌تواند کاری کند مغز ددپول از فعالیت بایستد. البته در اتفاقی نادر و در کمیک بوک Deadpool Kills the Marvel Universe وقتی پروفسور ایکس سعی کرد روی ذهن وید ویلسون تاثیر مد نظر را بگذارد، جانش را از دست داد.

ددپولی که در سینما به تصویر کشیده شده، شاید از لحاظ مهارت‌های مرگبار به قدرتمندی ددپولی باشد که در کمیک بوک Deadpool Kills the Marvel Universe به تصویر کشیده شد. با این حال، از لحاظ ذهنی بخاطر ترومایی که تجربه کرده، به گرد پای او نرسیده و احتمال شکست خوردن پروفسور ایکس تقریباً صفر است. به همین دلیل، به محض اینکه ددپول تصمیم به قتل پروفسور ایکس بگیرد، او ذهنش را از کار انداخته و باعث مرگش خواهد شد؛ مانند اتفاقی که قرار بود برای تمامی جهش یافته‌ها در فیلم X-Men 2 بیافتد.

واریانت اولیه ددپول قادر است شکستش دهد

اگرچه نسخه سینمایی ددپول نمی‌تواند جان خودش را بگیرد اما این به معنای عدم توانایی کشتن دیگر واریانت‌هایش نیست. اگر به یاد ندارید، باید بگویم دو نسخه متفاوت از وید ویلسون در مجموعه مردان ایکس معرفی شد: نسخه اول، یکی از شرورهای X-Men Origins: Wolverine بود و نسخه دوم هم همانی است که امروزه با آن آشنا هستیم. نسخه دوم در پی تغییر مسیر تاریخ در فیلم X-Men: Days of Future Past بوجود آمد.

ددپول و واریانت‌های او در کمیک بوک‌ها عادت دارند یکدیگر را بکشند. با در نظر گرفتن این نکته، کشته شدن ددپولی که می‌شناسیم توسط یکی از واریانت‌هایش نباید اتفاق عجیبی باشد. بخصوص اینکه آن‌ها نقاط ضعف یکدیگر را به خوبی دانسته و می‌دانند چطور باید از آن‌ها استفاده کنند.

جهش یافته قدرتمند

افراد کمی توانایی مقابله با فونیکس را دارند

جین گری (Jean Grey) حریف قابلی برای ددپول است اما قطعاً در انتهای مبارزه مجبور می‌شود دست خود را به نشانه پذیرش شکست بالا ببرد. اما اگر جین را با فونیکس ترکیب کنیم، مانند اتفاقی که در کمیک بوک‌ها و همچنین روی پرده نقره‌ای رخ داد، تقریباً هیچ جیز جلودارش نبوده و باید آن را نیرویی توقف ناپذیر توصیف کرد. ولورین یکبار روی پرده نقره‌ای توانست جین را شکست دهد و همین موضوع، ذهن شما را احتمالاً به سمت پیروزی احتمالی ددپول در برابر این جهش یافته می‌برد. با این حال، یک نکته بسیار مهم را نباید فراموش کنید: رابطه عاشقانه جین و لوگان نقش بسزایی در این اتفاق داشت. از آنجایی که چنین رابطه‌ای میان جین و ددپول وجود ندارد، می‌توان با اطمینان گفت شکست وید ویلسون حتمی است.

بنظر شما چه جهش یافته‌هایی توانایی شکست دادن ددپول را دارند؟ نام آن‌ها را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

9 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments