برگزیده
📣 پخش زنده زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
پایگاه عظیم ماینکرفت
1%
  • 0/10

ده مورد که هر پایگاه عظیم ماینکرفت به آن نیاز دارد

فهرستی از مهم‌ترین آیتم‌ها

ده مورد که هر پایگاه عظیم ماینکرفت به آن نیاز دارد ۲ ۲۰ فروردین ۱۴۰۳ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

هر پایگاه عظیم ماینکرفت برای رشد و قوی‌ شدن به آیتم‌ها و مواردی نیاز دارد که در این مطلب به ده مورد از مهم‌ترین موارد آن اشاره خواهیم کرد.

به عنوان یک بازی سوروایول یا بقا، بازی ماینکرفت تا حد زیادی به جمع‌آوری و انباشته کردن منابع خلاصه می‌شود. بخش از زیادی از بازی در ابتدای راه به این موضوع ارتباط پیدا می‌کند که پلیر بتواند غذای کافی برای خود دست و پا کرده و در عین حال منابع مختلفی را از درون دنیای بازی جمع‌آوری کند. حال آن که در نهایت بازی به مرحله‌ای می‌رسد که مزد زحمات و تلاش گیمر می‌دهد و گیمر می‌‎تواند حجم فراوانی از تمامی منابع و آیتم‌های بازی را به دست آورد.

یکی از موارد رایجی که در این مرحله می‌توان انجام داد استفاده از این منابع فراوان برای ساخت یک پایگاه عظیم ماینکرفت است.این پایگاه‌ها از نظر مقیاس و اندازه بسیار بزرگ بوده و شامل سازه‌های مهیج و مفیدی می‌شوند. در این فهرست ده مورد از چیزهایی که هر پلیر برای ساخت یک پایگاه عظیم ماینکرفت به آن نیاز خواهد داشت را لیست کرده و مورد بررسی قرار خواهیم داد.

1. پلیر لانچرها

پلیر لانچرها یکی از مواردی بسیار مفید و کاربری برای پایگاه‌های عظیم به شمار می‌روند. این لانچرها، سیستم‌ها یا مکانیزم‌هایی به شمار می‌روند که به پلیرها اجازه می‌دهد خود را تا ارتفاع بلندی پرتاب نمایند و شامل طراحی می‌شوند که می‌تواند محدود قابل توجهی تا چند صد بلاک را نیز مورد پوشش قرار دهد. این ایده برای ذخیره کردن موشک‌ها هنگامی قصد پرواز با یک الایترا را دارید بسیار عالی محسوب می‌شود. ساختن این لانچرها بسیار آسان بوده و طراحی آن‌ها به گونه‌ای است که تنها با چند آیتم محدود به سر پا کردن آن‌ها اقدام کرد و به صورت مداوم و پی در پی بر فراز آسمان‌ها سفر کرد.

2. محوطه سحر و جادو

جادو یکی از قابلیت‌های ارزشمند برای بقا در ماینکرفت به شمار می‌رود. این آیتم می‌تواند سلاح‌ها را خطرناک‌تر کند، سرعت بیشتری به ابزارهای ببخشد و از زره‌ها، محافظ قوی‌تری بسازد. برخی از بهترین جادوهای ماینکرفت، تاثیری به همراه دارند که هیچ جای دیگری نمی‌توانند به مانند آن پیدا کرد. با توجه به این که جادوها از اهمیت ویژه‌ای در هر دنیایی که باید در آن به بقا بپردازید دارد، آن‌ها قطعا شایسته داشتن جایگاهی در پایگاه عظیم ماینکرفت هستند.

3. تعویض‌کننده بلاک

تعویض‌کننده‌های بلاک، ابزارهای متشکل از سنگ قرمزی هستند که به پلیر اجازه می‌دهد به تعویض بلاک‌ها بپردازد. آن‌ها یک راه عالی برای ذخیره فضا به شمار رفته و باعث می‌شود یک پایگاه عظیم از محوطه‌های کاری غیرضروری و بلااستفاده تشکیل نشوند. پلیرها می‌توانند یک تعویض‌کننده ساده داشته باشند که تنها تبادل تعداد کمی ایستگاه کاری را انجام دهد یا یک زنجیره تعویض‌کننده بزرگ ساخته که منابع مختلف را به پایگاه تبدیل نماید. این قابلیت ترکیب پذیری ساده و در عین مزایای مختلف آن سبب می‌شود تعویض‌کننده‌ها یکی از اجزای اصلی پایگاه عظیم ماینکرفت تبدیل شوند.

4. جمع‌آوری گیاه کلپ زیرو-تیک

در حالی که محصولات زراعی مختلفی وجود دارد تا پلیر با بتواند مکانیزم زیرو-تیک را راه‌اندازی کند، بدون شک استفاده از گیاه کلپ بهترین انتخاب آن به شمار می‌رود. برپایی این مکانیزم بدین معنی خواهد بود که پلیر به صورت موثری به منبع نامحدودی از گیاه کلپ دسترسی داشته که می‌تواند به عنوان مواد غذایی یا حتی سوخت مورد استفاده قرار بگیرد. بدین ترتیب دیگر نیازی نخواهد بود تا نگران سوخت یا مواد غذایی باشید. با برپایی کلپ زیرو-تیک برای همیشه به آن دسترسی داشته و همین موضوع، این آیتم را به یکی از ضروری‌ترین موارد برای هر پایگاه بزرگ تبدیل می‌کند.

5. کاشت درخت

کاشت درخت یک راه عالی نه تنها برای افرادی که به دنبال ایجاد یک پایگاه عظیم هستند بلکه برای تمامی پلیرها محسوب می‌شود. برای این منظور یا می‌توان از مکانیزم زیرو-تیک و یا پودر استخوان به منظور رشد سریع درختان استفاده کرد. درخت‌کاری سب تامین منبع نامحدودی از چوب برای پلیر شده و از تلف شدن ساعت‌ها زمان برای تخریب جنگل جلوگیری می‌کند. مزارع چوب هم‌چنین می‌تواند باعث شود تا پلیر زمردهای فراوانی را به دست آورده، بدین طریق که چوب می‌تواند به میله‌های چوبی تبدیل شده و از آن برای داد و ستد و به دست آوردن آیتم‌های مختلف از جمله زمرد استفاده کرد.

6. جمع‌آوری XP

جمع‌آوری XP یکی از کارهای اصلی برای شروع ماینکرفت محسوب می‌شود و دسترسی نامحدودی از سحر و جادو و تعداد فراوانی آیتم‌های دیگر را در اختیار پلیر قرار می‌دهد. با جمع‌آوری این آیتم و پس از آن به دست آوردن جادوهای مختلف، می‌تواند برای تعمیر سلاح و زره نیز مورد استفاده قرار بگیرد. این اکس‌پی‌ها می‌تواند در استیج‌ها و مراحل مختلفی از بازی جمع‌آوری شود. از زمین‌ها و مزارع معمولی در ابتدای بازی تا دانجن‌های عمیق و خطرناک در اواسط بازی و هم‌چنین انعطاف‌پذیری و مفید بودن آن سبب می‌شود جمع‌آوری اکس‌پی‌ها یکی از ضروری‌ترین موارد برای ساخت یک پایگاه عظیم ماینکرفت به شمار برود.

7. کوره‌های بزرگ ذوب

کوره‌های نه تنها برای پایگاه‌های عظیم بلکه برای هر پایگاهی که به منظور بقا ایجاد شده بود یکی از مناسب‌ترین و کارآمدترین سازه‌ها به شمار می‌رود. این کوره‌های عظیم از روش‌های مختلفی می‌تواند بنا شود و پلیر با استفاده از آیتم‌های مختلف می‌تواند اقدام به برپایی آن کند. همین موضوع سبب می‌شود تا این مورد یکی از بخش‌های اصلی برای پایگاه عظیم به شمار برود. با این حال پر کردن مخزن آن به صورت مکرر می‌تواند سرعت کار آن را بیشتر کرده و بدین ترتیب در زمان کمتری، سوخت و منابع مورد نیاز از آن استخراج شود.

8. جمع‌آوری راکت

الایترها وسیله‌ای بسیار کارآمد و مفید به شمار رفته و به پلیرها اجازه می‌دهد در ارتفاعات بلند آسمان به پرواز در آمده و بدین ترتیب سبب آسانی، سرعت و امنیت بیشتر در گشت و گذار و اکتشاف در محیط می‌شود. با این حال به منظور استفاده از الایترا، پلیر نیاز فراوانی به سوخت موشک و راکت‌ها دارد. به همین دلیل پلیر باید مزارع خطرناک‌تری را به منظور یافت راکت‌ها و آیتم‌های مربوط به آن مورد جستجو قرار دهد و منابع لازم را به دست آورده و از آن در پایگاه‌های بقا و یا عظیم استفاده نماید.

9. مرتب‌کننده اقلام

سازه مرتب‌کننده اقلام یکی از موارد ضروری برای هر پایگاه بقایی است که در نظر دارد تا به یک پایگاه عظیم تبدیل شود. این مکانیزم می‌تواند با استفاده از ابزارهای قیف‌مانند به تمایز و فیلتر کردن آیتم‌های مختلف کرده و آن‌ها درون صندوق‌های از پیش تعیین شده قرار دهد. مرتب‌کننده‌های اقلام یکی از موارد بسیار ارزشمند برای پایگاه‌های عظیم به شمار می‌روند. زیرا در این نقطه از بازی، پلیر به طور حتمی دارای منابع فراوانی بوده که مرتب کردن آن‌ها به صورت دستی زمان و توجه بسیار زیادی را صرف خواهد کرد. خودکار کردن این پروسه یک مزیت بسیار عالی به حساب می‌آید.

10. سالن معاملات دهکده

سیستم معاملات روستایی بازی یکی از قوی‌ترین سیستم‌هایی است که پلیر می‌تواند به آن دسترسی پیدا کند. بسیاری از فارم‌هایی که در سطح پیشرفته بازی حاصل می‌شوند باعث تولید آیتمی می‌شوند که با استفاده از آن می‌توان به صورت مستقیم در معاملات، زمرد به دست آورد. این زمردها می‌تواند روی ابزارها، سلاح‌ها و یا زره‌های الماسی صرف شده و یا حتی برای خریداری کتاب‌های مربوط به جادو مورد استفاده قرار بگیرد. همه کاره بودن و پتانسیل معاملات مختلف، سبب می‌شود تا هر پایگاه عظیم ماینکرفت برای تکمیل شدن حتما به یک سالن معاملات نیاز داشته باشد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments