#مهسا_امینی
فیلم Venom: Let There Be Carnage

۱۰ کمیک کارنیج که قبل از انتشار فیلم Venom: Let There Be Carnage باید بخوانید

کارنیج را بیشتر بشناسید

بالاخره بعد از مدت‌ها انتظار، فیلم Venom: Let There Be Carnage، دنباله‌ی فیلم ونوم به صورت رسمی منتشر خواهد شد.

در سال ۲۰۱۸، بعد ازانتشار فیلم مردعنکبوتی ۳ (Spider-Man 3) با کارگردانی سم ریمی (Sam Raimi) بار دیگر شاهد حضور ادی براک در قالب ونوم بر روی پرده‌های سینما بودیم. ونوم این‌بار حضوری مستقل در فیلمی اختصاصی برای خودش را داشت؛ نقشی که بازیگر توانمند دنیای هالیوود تام هاردی (Tom Hardy) به آن جان بخشیده بود. فیلم ونوم توانست حتی با عدم حضور کاراکتر مرد عنکبوتی چیزی در حدود ۸۵۶ میلیون دلار در باکس آفیس فروش داشته باشد.

با موفقیتی که فیلم ونوم در گیشه‌های جهانی داشت، ساخت ادامه‌ی این فیلم دور از انتظار نبود. فیلم جدید ونوم تحت عنوان Venom : Let There be Carnage قرار است یکی از دشمن‌های اصلی این شخصیت، یعنی کارنیج را با بازی وودی هرلسون (Woody Harrelson) را برای اولین به نمایش بگذارد.

کارنیج، زاده‌ی سیمبیوتی به نام ونوم است که با یک قاتل سریالی به نام «کلیتوس کسدی» یکی شده. اولین حضور رسمی این شخصیت شرور در دنیای مارول، با نمایشش در قسمت ۳۶۰ سری کتاب کمیک The Amazing Spider-Man بود. حضوری که کارنیج را تبدیل به شخصیتی محبوب در دنیای کمیک های مارول کرد.

دنیای کارنیج و اتفاقات پیرامون این شرورِ قرمز رنگ، می‌تواند جذابیت‌های خاصی برای طرفداران فیلم ونوم داشته باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا ۱۰ کمیک از جهان مارول، با حضور کارنیج را به شما معرفی کنیم. کمیک‌هایی که قبل از انتشار رسمی فیلم Venom: Let There Be Carnage می‌توانند این ابر شرور را به شما بهتر معرفی کنند.

۱۰. Maximum Carnage اولین حضور رسمی این شخصیت است

اولین حضور رسمی کلیتوس کسدی، در قسمت ۳۴۴ سری کتاب کمیک Amazing Spider-Man به نام Maximum Carnage است. کسدی برای اولین بار در این سری از کمیک بود که با سیمبیوت کارنیج پیوند خورد. پیوندی که یکی از مرگ‌‌بار‌ترین شخصیت‌های جهان مارول را به‌ وجود آورد. محبوبیت کارنیج باعث شد تا در ادامه شاهد حضور این شخصیت به عنوان یکی از آنتاگونیست‌های اصلی در سری کمیک Maximum Carnage باشیم.

این مجموعه ١٤ قسمتی، نقشی مهم در برانگیختن عشق‌وعلاقه جهانی به این شخصیت در طول حضورش در دنیای کمیک را داشت. شاید بدون این مجموعه، تصور به دست آوردن این میزان از محبوبیت برای کارنیج به دور از انتظار بود.

۹. Family Feud کارینج را از برزخ کمیک‌ها نجات داد

اگر ماکسیمم کارنیج اولین چیزی باشد که توجه طرفداران را به خود جلب کرده؛ Carnage: Family Feud نوشته‌ی زب ولز (Zeb Wells) این علاقه را دوباره تجدید کرده است. تا قبل از انتشار Family Feud نه تنها حضور این شخصیت در کمیک‌های مدرن تا حدودی متوقف شده بود، بلکه می‌توان گفت که کارنیج بیشتر شبیه یک شخصیت مرده بود تا ابر شروری قدرتمند.

در داستان مشترکی با حضور آیرون‌من و اسپایدرمن، مایکل هال همکار تونی استارک به یک ایده‌ی پول‌ساز دست پیدا می‌کند. مایکل هال تصمیم می‌گیرد تا برند اختصاصی خود را از لباس‌های آیرون‌من که به نام Iron Rangers شناخته می‌شدند و از سمیبیوت‌ها قدرت می‌گرفتند بسازد. تصمیمی که باعث زنده شدن دوباره‌ی کارنیج و به‌ وجود آمدن کشتاری عظیم شد.

۸. Carnage U.S.A واقعا یک داستان شیطانی است

مدتی بعد از وقایع Family Feud، کمیک کارنیج یو.اس.ای شیطانی‌ترین وجه از این شخصیت را به نمایش در‌آورد. کارنیج به قدری قدرتمند است که فقط به داشتن یک میزبان ابدی اکتفا نمی‌کند. این شخصیت شرور، حال در مسیری قرار گرفته تا همه‌جا را به خاک‌و‌خون بکشد و می‌خواهد باعث به وجود آوردن کشتارهای عظیمی شود. این کشتار، شامل شهری کوچک و پیش بینی نشده از ایالت کلرادو و حتی کل تیم انتقام‌جویانی است که همگی توسط سیمبیوت کارنیج تسخیر شده‌اند. این داستان به خوبی توانست پتانسیل بالای، کشتاری توسط یک سیمبیوت و این‌که چگونه می‌تواند در کل دنیا قدرت نمایی کند را به نمایش در‌آورد.

۷. در Red Goblin شاهد یکی شدن دو دشمن قدرتمند اسپاید‌رمن هستیم

گرین گابلین و کارنیج، تا به امروز در زندگی پیتر پارکر مانند خارهایی شوم وشیطانی، حضور داشته‌اند. اما به جرئت می‌توان گفت اگر تنها یک چیز خطرناک‌تر از هردوی آن‌ها وجود داشته باشد، یکی شدن این دو شخصیت شرور است.

کمیک رد گابلین با جدا شدن کلیتوس کسدی از کارنیج آغاز می‌شود. نورمن آزبورن (گرین گابلین) با استفاده از پول وقدرت بی‌نهایتش، در تلاش است تا این سیمبیوت را به اختیار خود در‌ آورد. با یکی کردن کارنیج و سرمِ گرین گابلین خود؛ آزبورن یک سیمبیوت خارق العاده را به ‌وجود می‌آورد. با استفاده از این سرم، آزبورن توانایی این را دارد تا به رد گابلین تبدیل ‌شود.

۶. دنباله‌ی فیلم ونوم از کمیک Venom Vs. Carnage الهام گرفته است

کمیک ونوم در مقابل کارنیج، نوشته شده توسط پیتر میلیگان و کلایتون کرین، بزرگترین منبعی است که سازندگان فیلم Venom: Let There Be Carnage  از آن الهام گرفته‌اند. مانند دنباله‌ی فیلم ونوم، این کمیک چهار قسمتی دوباره، ونوم و کارنیج را در مقابل یک‌دیگر قرار می‌دهد.

اگرچه در نهایت هر دوی آن‌ها برای یک هدف مشترک با هم متحد می‌شوند. هدفی که در پی نابودی پسر کارنیج، تاکسین است. تاکسین بدن یک کارآگاه به نام پاتریک مولیگان را در اختیار دارد. جالب است بدانید، در تریلر فیلم برای اولین بار شاهد حضور پاتریک مولیگان با هنرنمایی استیون گراهام بودیم.

۵. ریشه‌های کارنیج با جنون پیوند خورده‌اند

بیشتر مجموعه‌های معرفی شده در این مقاله، کارنیج را به عنوان یک شخصیت خطرناک اما در عین حال جالب نشان می‌دهند. شخصیت و رفتار‌های عجیب‌وغریب او به قدری سرگرم کننده است که از همان ابتدا باعث محبوب شدن این ابر شرور شد. با این‌حال در کمیک کارنیج ۲۰۱۵ نوشته‌ی جری کانوی و مارک پرکینز این دو نویسنده با به دست گرفتن کارنیج هر گونه رفتاری که او را دوست داشتنی نشان بدهد را از او جدا کردند.

با این‌وجود، کانوی و پرکینز بسیار علاقه‌مند هستند تا کارنیج را به ریشه‌های کلیتوس کسدی که یک قاتل روانی واقعا وحشتناک است بازگردانند. قاتلی که به مامورین FBI یک به یک حمله می‌کند و این درحالی است که سازمان اف.بی.آی در پی نابود کردن او برای همیشه است.

۴. Absolute Carnage جزو بهترین رویدادهای کراس-اور دنیای مارول است

کارنیج مطلق، به همان اندازه‌ای که اتفاقات پیرامون این شخصیت را روایت می‌کند، داستانش به طور کلی در مورد جهان مارول است. در واقع این کراس-اور، واپسین رویدادی است که بسیاری از ابرقهرمان‌های جهان مارول همچون دکتر رید ریچاردز، مرد‌آهنی، ددپول، هالک، مرد عنکبوتی و ونوم در آن حضور دارند.

در Absolute Carnage، کارنیج بعد از مدت‌ها دوباره زنده می‌شود و تصمیم گرفته تا تمامی کاراکترهای مارول که یک‌بار سیمبیوت پوشیده‌اند را به قتل برساند. در سری کمیک کارنیج مطلق، بسیاری از کاراکتر‌های فرعی و اصلی جهان مارول حضور دارند. هر کدام از قهرمانان هدف خاصی را در داستان دنبال می‌کنند. کارنیج حال با تمام قدرت خود سعی در نابودی تمامی کاراکترهای مارول را دارد.

۳. It’s A Wonderful Life تلفیقی از خنده و گریه است

حضور کارنیج در It’s A Wonderful Life نوشته دیوید کوئین و کایل هاتز به عنوان یک کمیک مستقل شاید برای طرفداران این شخصیت شرور جزو بهترین خبرهای تاریخ حضور کارنیج در جهان مارول بود. کمیکی که به کارنیج کمک کرد تا شوخ طبعی خود را به جهان نشان دهد.

این یک زندگی شگفت انگیز است، بیش از هر چیزی یکی از خشونت آمیز ترین کمیک هایی است که مهر تایید مارول را دریافت کرده. ذهن کارنیج، محوریت اصلی داستان این کمیک است. ذهنی که دو نگهبان تیمارستان ریون کرافت، سعی در وارد کردن مواد مخدر به آن را دارند. به معنای واقعی کلمه می‌خواهند در ذهن کارنیج نفوذ پیدا کنند.

۲. مایلز مورالز در کمیک Absolute Carnage رقیبی تازه نفس برای کارنیج است

بیشتر داستان‌های این مقاله، کارنیج را به عنوان یک دشمن سرسخت علیه مردعنکبوتی معرفی می‌کنند؛ به دلیل این‌که مرد عنکبوتی، آشنایی و دانشی کامل نسبت به سیمبیوت‌ها دارد ( قبل از این‌که حتی ادی براک ونوم شود ) پیتر پارکرحداقل می‌داند که با چه کسی مبارزه خواهد کرد.

درمورد مایلز مورالز جوان و کم تجربه‌تر نیز همین امر در دنباله‌ی کارنیج مطلق، صادق است. مایلز در ملاقات با کارنیج اعتراف می‌کند که نمی‌داند چیزی که با آن رو‌به‌رو شده چیست اما به خوبی می‌داند که باید این موجود قرمز رنگ را متوقف کند. کاری که گفتنش آسان تر از انجام دادنش است به ویژه هنگامی که خود مایلز با یک سیمبیوت پیوند می‌خورد.

 متولد شدن یک مرد عنکبوتی جدید به تنهایی کافی است تا به این داستان جانی تازه ببخشد. شروعی جدید برای کارنیج. ماجراجویی که دیگر در آن مجبور نیست فقط با افرادی که اسم‌هایشان براک یا پارکر است مبارزه کند.

۱. Deadpool Vs Carnage یک مبارزه تن‌به‌تن سرگرم کننده است

وقتی صحبت از آنتاگونیست‌هایی به غیر از ادی براک یا پیتر پارکر می‌شود، کاراکتر ددپول هم در یک کفه‌ی ترازو به همراه براک و پارکر قرار می‌گیرد. ددپول در کمیک Deadpool Vs. Carnage به دنبال کلیتوس کسدی (کارنیج) می‌افتد. کسدی که حالا ازتیمارستان فرار کرده و بار دیگر خواهان به راه انداختن کشت‌وکشتار است. از آن‌جایی که این داستان بیشتر حول محور کاراکتر ددپول است تا کارنیج، اما باز هم به اندازه‌ای سرگرم‌کننده است تا به طرفداران هر دو کاراکتر معرفی شود.

بدون شک داشتن اطلاعات بیشتر از این ابر شرور جهان مارول، می‌تواند لذت دیدن جدیدترین دنباله‌ی فیلم ونوم یعنی Venom: Let There Be Carnage را چند برابر کند. فیلمی که بعد از مدتی طولانی در تاریخ ۹ مهر (مصادف با ۱ اکتبر) به نمایش گذاشته خواهد شد.


نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا