برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
زولا بتل رویال

زولا بتل رویال | هر آنچه باید از حالت بتل رویال بازی Zula بدانید

گفتگوی سرگرمی با تیم زولا در مورد سوالات کاربران از بخش بتل رویال بازی زولا

1%
 • 0/10
زولا بتل رویال | هر آنچه باید از حالت بتل رویال بازی Zula بدانید ۹۵۴ ۰۲ تیر ۱۴۰۰ زولا کپی لینک

زولا بتل رویال یکی از مورد انتظارترین بخش‌های بازی پرطرفدار زولا در ایران است. سرگرمی مصاحبه‌ای با تیم زولا در ایران ترتیب داده تا در آن، به مهم‌ترین سوال‌های کاربران اعم از تاریخ انتشار بخش بتل رویال زولا پاسخ داده شود.

در بخش اول این مصاحبه، سرگرمی سوال‌های خودش را از عوامل بازی در ایران می‌پرسد و در بخش دوم، به پرتکرارترین سوالات بازیکنان در رابطه با بخش بتل رویال خواهد پرداخت.

بخش بتل رویال چندنفره‌ است و چند تا حالت برای بازی کردن دارد؟

در حال حاضر طبق چیزی که می‌دانیم مود بتل رویال قرار است تا ۶۴ نفر بازیکن را در یک نقشه جا دهد. این تعداد نسبت به توزیع بازیکنان و البته ابعاد نقشه‌ی بازی تعیین شده است. البته در خرداد ماه ۱۴۰۰ سازندگان بازی Zula رسما به تایید رساندند که این حالت قطعا از ۶۴ بازیکن به صورت همزمان، پشتیبانی  خواهد کرد.

علاوه بر این، بخش بتل رویال زولا را می‌توانید مثل باقی بازی‌های بتل رویال، به صورت تک نفره (Solo)، دو نفره (Duo) و تیمی (تیم پنج نفره) تجربه کنید.

زولا بتل رویال
تصویری از منوی اصلی بازی

مپ بتل رویال بازی چه ویژگی‌های جدیدی نسبت به زولا دارد؟

برای شروع، زولا بتل رویال تنها یک نقشه به اسم صحرا یا Desert دارد اما در آینده نقشه های جدیدتری هم به حالت بتل رویال اضافه خواهد شد. مثل سایر بازی های بتل رویال، نقشه صحرا، المان های خاص خودش را دارد که مشخصا در سایر نقشه‌های

عادی زولا، نمی‌توان آن‌ها را پیدا کرد. از ناهمواری مختلف به کار رفته در طراحی نقشه گرفته تا جا‌ی‌گذاری لوت‌های مختلف درون نقشه، از جمله شاخصه‌های بخش بتل رویال زولا هستند.

پیش از شروع هر مسابقه، دو قسمت در بخش بتل رویال وجود دارند تا بازیکن قبل از شروع بازی بتواند امکانات اسلحه‌های خود را تغییر داده و مواردی مثل شخصی‌سازی را روی آن‌ها اعمال کند. این دو بخش عبارتند از:

قسمت اول: سلاح‌های بتل رویال

از این قسمت می تونید سلاح‌های سرد کلت کمری، SMG، رایفل،اسنایپر رایفل‌ و شات‌گان‌های موجود در بازی را ببینید/ هم‌چنین می‌توانید از این قسمت سلاح‌های خود را شخصی‌سازی، ارتقا و تمدید کنید. برای استفاده از ویژگی‌های هر اسلحه باید آنرو قبل از شروع بازی تمدید کنید.

قسمت دوم: آیتم‌های بتل رویال زولا

از این قسمت می‌توانید آیتم‌هایی را به صورت پیش‌فرض و بدون لوت کردن به دست آورید. در لتس‌پلی این بازی که به‌زودی از رسانه‌ی سرگرمی منتشر می‌شود، به این بخش به طور کامل پرداخته شده است.

زولا بتل رویال
در حال حاضر یک مپ برای بخش بتل رویال در نظر گرفته شده که در آپدیت‌های بعدی به آن اضافه می‌شود

تاریخ انتشار زولا بتل رویال چه زمانی خواهد بود؟

چون حالت بتل رویال فعلا در مرحله‌ی تست و توسعه قرار دارد، نمی‌توان تاریخ دقیق یا مشخصی برای انتشار آن اعلام کرد. با این حال می‌توان این قول را به کاربران بازی زولا داد که بازی بعد از گذراندن مرحله‌ی Open Beta در ریجن ترکیه، به ایران هم خواهد آمد.

همان‌طور که می‌دانید، کلوزبتای حالت بتل رویال بازی Zula در خرداد ماه ۱۴۰۰ در دسترس بازیکنان قرار گرفت و قرار است تا در اوایل تابستان سال جاری، نسخه‌ی نهایی این مود محبوب، به صورت رایگان در اختیار تمام بازیکنان قرار بگیرد.

آیا وسایل نقلیه هم به بازی اضافه می‌شوند؟

بله، وسایل نقلیه هم به این حالت اضافه می‌شوند اما در فاز اول، بخش بتل رویال بدون آن‌ها ارائه خواهد شد. وسایل نقلیه از جمله موارد در دست توسعه هستند و در به‌روزرسانی‌های آینده، کاربران می‌توانند به وسایل نقلیه هم دسترسی داشته باشند.

می‌توان این قول را به کاربران بازی زولا داد که بازی بعد از گذراندن مرحله‌ی Open Beta در ریجن ترکیه، به ایران هم خواهد آمد

مود بتل رویال در چه مرحله‌ای از توسعه قرار دارد؟

همان‌طور که می‌دانید، بازی در ریجن ترکیه که ریجن اصلی بازی هم محسوب می‌شود، مرحله‌ی Closed Beta را پشت سر گذاشت و کمتر از یک ماه است که وارد فاز Open Beta (آخرین مرحله قبل از انتشار) شده. به دلیل تعداد بیشتر کاربرهای (CCU) ریجن ترکیه، طبیعتا پروسه‌ی توسعه ابتدا برای این ریجن انجام خواهد شد. با این حال، این خبر بدی نیست چون این پروسه، اشکالات احتمالی بازی برای اولین بار در ریجن اصلی برطرف شده و سپس به ریجن‌های بعدی عرضه خواهد شد. لازم به ذکر است که پس از عرضه‌ی موفق در ترکیه، ایران مقصد بعدی زولا بتل رویال خواهد بود.

بومی‌سازی و توسعه محتواهای ویژه‌ی نسخه‌ی فارسی بتل رویال زولا در استودیوی سورنا گیمز به اتمام رسیده و کاربران فارسی‌زبان زولا می‌توانند هنگام عرضه، حالت بتل رویال را به صورت کاملا فارسی و با محتواهای ویژه تجربه کنند.

به‌روزرسانی خرداد ۱۴۰۰: این حالت در مرحله‌ی کلوزبتای قرار دارد و تا چند هفته‌ی آینده، نسخه نهایی آن برای رایانه‌های شخصی منتشر می‌شود.

زولا بتل رویال
نمایی از Inventory بخش بتل رویال

آیا بتل رویال Zula یک بازی جدا نسبت به بازی اصلی است؟

خیر ، با نصب بازی اصلی می‌توانید به بخش بتل رویال زولا دسترسی پیدا کنید. به عبارتی دیگر، مود Battle Royale به عنوان یکی از حالت‌های بازی، در کنار سایر مودهای Zula در دسترس بازیکنان قرار می‌گیرد.

ارتقای سلاح‌های در زولا بتل رویال؟

بله، اما با این تفاوت که در صورتی که شما سلاحی را با لوت کردن به دست آورده باشید، در صورت یافتن دوباره‌ی آن می‌توانید در حین بازی آن را به یک سطح بالاتر ارتقا دهید.

همان‌طور که می‌دانید در بازی زولا در صورتی که بازیکنی را در بازی که سلاح او مثلا سطح ۶ دارد، بکشید، اگر سلاح را بردارید سطح آن صفر خواهد بود. اما در بتل رویال این موضوع متفاوت است. در صورتی که سلاح بازیکنی را پس از کشتن آن بردارید، سطح آن به همان میزان باقی خواهد ماند.

اطلاعات جدیدی از گیم‌پلی زولا بتل رویال منتشر شد

به‌روزرسانی ۱۰ خرداد ۱۴۰۰: به گفته‌ی روابط عمومی شرکت سورنا گیمز، بخش بتل رویال بازی زولا شامل محتویات جدیدی در گیم‌پلی خواهد شد که از مهم‌ترین آن‌ها، می‌توان به وجود اتومبیل و قایق‌ها در نقشه‌ی بازی اشاره کرد.

همان طور که پیش از این گفته شده بود، این نقشه ۶۴ بازیکن را در بر می‌گیرد و کاربران می‌توانند به صورت تک‌نفره، یا در قالب تیم‌های دو نفره و پنج نفره به رقابت با یکدیگر بپردازند. همچنین به درخواست کاربران، نیاز به فشردن یک دکمه خاص برای باز کردن جعبه‌ها مانند Airdrop حذف شده و به محض نزدیک شدن، می‌توان آیتم‌ها را برداشت. همچنین سلاح‌های جدیدی به بازی اضافه خواهد شد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌تواند به لانچر نارنجک‌های دودزا و سمی اشاره کرد.

به گفته‌ی شرکت سورنا گیمز، مد بتل رویال بازی Zula تا پایان خرداد ماه ۱۴۰۰ به صورت رایگان در دسترس کاربران ایرانی قرار خواهد گرفت.

شرایط دریافت بلیط کلوز بتا زولا بتل رویال اعلام شد

علاقه‌مندان به تجربه‌ی حالت کلوزبتای زولا بتل رویال می‌توانند با شرکت در لایو (پخش زنده) کانال ایران زولا در توییچ، شانس دریافت بلیط این مود را به صورت رایگان به دست آورند. اطلاعات برگزاری این لایوها، متعاقبا توسط شبکه‌های اجتماعی ایران زولا و همچنین رسانه سرگرمی اعلام خواهد شد.

تجربه‌ی ۳۰ دقیقه از گیم پلی حالت بتل رویال بازی Zula

چندی پیش این فرصت را داشتیم که در کنار نوید قادری، به میزبان ایران زولا، دقایقی از گیم پلی زولا بتل رویال را تجربه کنیم؛ البته این گیم پلی، مربوط به نسخه‌ی کلوزبتا بوده و انتظار می‌رود تا نسخه‌ی نهایی، عملکرد بهینه‌تری داشته باشد.

شما می‌تواند این ویدیو جذاب را در بخش لتس پلی سرگرمی یا در یوتوب سرگرمی تماشا کنید؛ فراموش نکنید نظرات شما راجع به این بازی، همواره می‌تواند به رشد و توسعه‌ی هر چه بیشتر Zula کمک کنید.

سیستم مورد نیاز زولا بتل رویال

در حالی که نسخه‌ی کلوزبتای این مود محبوب در دسترس قرار گرفته است، سیستم پیشنهادی و حداقل سیستم مورد نیاز زولا بتل رویال نیز اعلام شده است که تفاوت چندانی با نسخه‌ی اصلی بازی ندارد.

همان طور که ملاحظه می‌کنید، سیستم مورد نیاز Zula Battle Royale کاملا مشابه نسخه‌ی اصلی بازی برای سایر مودها است و تنها در حجم فایل دانلود شده و همچنین فضای مورد نیاز برای نصب بازی، تغییراتی ایجاده شده؛ تغییراتی که با توجه به وسعت نقشه‌ی بتل رویال و جزئیات آن، کاملا قابل پیش‌بینی بود.

حداقل سیستم مورد نیاز حالت بتل رویال بازی Zula

 • سیستم عامل: ویندوز 7 / 8 / 10 نسخه‌ی 32 بیتی
 • CPU (پردازنده): دو هسته‌ای 2.4 گیگاهرتز (Dual Core 2.4 GHz)
 • رم: 2 گیگابایت
 • کارت گرافیک: Intel HD Graphics 4000 / AMD Radeon R5 M320
 • فضای مورد نیاز هارد: ۶ گیگابایت برای دانلود / ۷ گیگابایت برای نصب

سیستم پیشنهادی برای اجرای زولا بتل رویال

 • سیستم عامل: ویندوز 7 / 8 / 10 نسخه‌ی 64 بیتی
 • CPU (پردازنده): دو هسته‌ای 3.0 گیگاهرتز (Dual Core 3.0 GHz)
 • رم: 4 گیگابایت
 • کارت گرافیک: Intel HD 520 / Radeon R7 M260
 • فضای مورد نیاز هارد: ۶ گیگابایت برای دانلود / ۸ گیگابایت برای نصب

با این حال اگر مشکلی در نصب یا اجرای بازی زولا و حالت بتل رویال آن داشتید، می‌توانید مورد خود را در بخش دیدگاه‌ها با سایر کاربران سایت سرگرمی به اشتراک بگذارید.

دانلود زولا بتل رویال برای کامپیوتر های شخصی

برای دانلود حالت بتل رویال بازی زولا می‌توانید مستقیما از سایت رسمی زولا استفاده کنید؛ همچنین اگر تا به امروز بازی Zula را دانلود و نصب داشته‌اید، می‌توانید با به‌روزرسانی این بازی به بخش بتل رویال دسترسی پیدا کنید.

با این وجود، به خاطر داشته باشید که زولا بتل رویال در حال حاضر مرحله‌ی کلوزبتا را پشت سر می‌گذارد و برای این که بتوانید در کنار هزاران بازیکن دیگر به تجربه‌ی این مود بپردازید، لازم است تا بلیط دسترسی را از کانال توییچ ایران زولا دریافت کرده باشید.

بتل رویال نام یک مود جدید در بازی زولا است که در آن، بازیکنان در قالب تیم‌های دو یا پنج نفره، یا حتی تک نفره به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.

در حال حاضر، یعنی خرداد ۱۴۰۰ این مود در مرحله‌ی کلوزبتا قرار دارد و به محض رفع ایرادهای گزارش شده از سوی بازیکنان، نسخه نهایی حالت بتل رویال بازی زولا در دسترس تمام کاربران قرار می‌گیرد.

خیر، شما این امکان را دارید تا هم در قالب تیم‌های دو یا پنج نفره، و همچنین به صورت تک‌نفره به رقابت با سایر بازیکنان بپردازید.

به مانند نسخه‌ی اصلی بازی، حالت بتل رویال بازی Zula از بهینه‌سازی قابل قبولی بهره می‌برد. شما می‌توانید سیستم مورد نیاز زولا بتل رویال را در ادامه‌ی این مطلب ببینید.نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

954 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments