پلان اپیزود ۵: نقد و تحلیل انیمیشن Soul و Wolfwalkers

ولف‌واکرز یا سول؛ کدام یک بهترین انیمیشن سال 2020 میلادی است؟

پانته‌آ کماسی رسول خردمندی بنیامین بهادران ۱ ۲۵ دی ۱۳۹۹ پلان کپی لینک

دو انیمیشن Soul و Wolfwalkers قطعا از بهترین محصولات دنیای انیمیشن در سال ۲۰۲۰ میلادی محسوب می‌شوند. در نقد و بررسی انیمیشن Soul در وصف این اثر هنری، حرف‌های زیادی گفته شد و چنین نوشته شده:

بزرگترین دستاورد فیلم Soul را می‌توان یک نمایش تماشایی  از جهان پس از مرگ دانست

ضمن این‌که انیمیشن Soul توانسته در رسانه‌ سرگرمی نمره‌ی ۹ از ۱۰ را کسب کند، انیمیشن Wolfwalkers توانسته نمره‌ی کامل ۱۰ از ۱۰ را از آن خود کند. در نقد و بررسی انیمیشن Wolfwalkers به این موضوع پرداخته شده که ولف‌واکرز اثری جذاب، تحسین‌برانگیز و به شدت آموزنده‌ است که جدا از این موارد، به نوعی به نقد اجتماعی جوامع کنونی نیز می‌پردازد. معنا و مفهومِ مندرج در زیرمتنِ انیمیشن ولف‌واکرز را شاید بتوانیم این موضوع بدانیم:

آزادی از بندِ چارچوب ذهنی، آزادی از بندِ قوانین و صد البته آزادی از خرافه‌های مذهبی سه مسئله‌ی مهمی است که در انیمیشن ولف واکرز به خوبی به آنها پرداخته شده

بر همین اساس، در اپیزود پنجم پلان به این موضوع می‌پردازیم که بهترین انیمیشن سال ۲۰۲۰ میلادی از نظر ما چیست. ما در پلان در قالب یک گفت‌وگو به سراغ این دو محصول رفتیم تا درباره‌ی آنها به طور مفصل صحبت کنیم. پلان، برنامه‌ی ویدیویی با محوریت نقد و بررسی فیلم و سریال‌های تلویزیونی جدید و قدیم است که به صورت انحصاری توسط رسانه سرگرمی در هر هفته منتشر می‌شود.

دیدگاه و نظراتتان درباره‌ی این اثر و صد البته انتقاداتتان نسبت به برنامه‌ی ویدیویی پلان را می‌توانید توسط بخش نظرات ارسال کنید. شما به عنوان مخاطب برنامه پلان تمایل دارید میزبان‌های برنامه پلان در اپیزودهای آینده به سراغ چه محصولاتی در مدیوم فیلم و سریال بروند و آن را زیر تیغ نقد و تحلیل ببرند؟ خوشحال می‌شویم تا دیدگاه ارزنده‌تان را در این رابطه نیز برای سرگرمی ارسال کنید.

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments