پلان اپیزود ۹: نقد و تحلیل فیلم Nomadland

هنری‌ترین و بهترین فیلم سال ۲۰۲۰ میلادی؟

رسول خردمندی بنیامین بهادران پانته‌آ کماسی ۰ ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ پلان کپی لینک

فیلم Nomadland برنده‌ی شیر طلای ونیز، از همان روزهای ابتدایی فیلمبرداری به واسطه‌ی حضور فرانسیس مک دورمند در قاب دوربینش بسیار مورد توجه قرار گرفت و انتظارات را بالا برد. سرزمین‌ کوچ‌نشینان در آستانه‌ی اکران در آمریکا نه تنها انتظارات منتقدان را برآورده کرده که تبدیل به بخت اول کسب جوایز سینمایی سال ۲۰۲۰ نیز شده است.

فیلم Nomadland برگرفته از رمانی به همین نام است و کارگردانی این اثر، روی دوش کلوئی ژائو، هنرمند چینی‌تبار قرار گرفت. این فیلم توانسته جوایز متعدد زیادی را کسب کند و از دید بسیاری از رسانه‌ها، جزء لیست بهترین‌ فیلم‌های سال ۲۰۲۰ قرار گرفته است. این فیلم در وب‌سایت سرگرمی نیز مورد نقد و بررسی قرار گرفته و توانسته لقب «عالی»‌ را کسب کند. در وصف این اثر، در نقد و بررسی فیلم Nomadland این‌طور آمده:

ژائو در طول فیلم در عمل نشان می‌دهد که اصلا به دنبال گرفتن قاب‌هایی چون مناظر پر از بافت رنگی نقاشی نیست و با انتخاب کوچ‌ نشینانی واقعی از علاقه‌ی خودش به ثبت تصاویری مستندگونه برای ما می‌گوید

بر همین اساس، در اپیزود نهم پلان به این موضوع می‌پردازیم که فیلم Nomadland چگونه اثری است و آیا می‌توان فیلم سرزمین کوچ‌نشینان را بهترین فیلم سال ۲۰۲۰ میلادی دانست یا خیر. همچنین به این موضوع نیز پرداخته می‌شود که آیا این فیلم سینمایی، شانس اصلی اسکار امسال است یا خیر. ما در پلان در قالب یک گفت‌وگو به سراغ این محصول می‌رویم تا درباره‌‌اش به طور مفصل صحبت کنیم. پلان، برنامه‌ی ویدیویی با محوریت نقد و بررسی فیلم و سریال‌های تلویزیونی جدید و قدیم است که به صورت انحصاری توسط رسانه سرگرمی در هر هفته منتشر می‌شود.

دیدگاه و نظراتتان درباره‌ی این اثر و صد البته انتقاداتتان نسبت به برنامه‌ی ویدیویی پلان را می‌توانید توسط بخش نظرات ارسال کنید. شما به عنوان مخاطب برنامه پلان تمایل دارید میزبان‌های برنامه پلان در اپیزودهای آینده به سراغ چه محصولاتی در مدیوم فیلم و سریال بروند و آن را زیر تیغ نقد و تحلیل ببرند؟ خوشحال می‌شویم تا دیدگاه ارزنده‌تان را در این رابطه نیز برای سرگرمی ارسال کنید.

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments