پلان اپیزود ۶: نقد و تحلیل فیلم Wonderwoman 1984

ضعیف‌ترین فیلم دی‌سی؟

رسول خردمندی آریان محمدزاده پانته‌آ کماسی ۰ ۰۲ بهمن ۱۳۹۹ پلان کپی لینک

مدت زمان زیادی از عرضه‌ی نسخه‌ی بلوری فیلم Wonderwoman 1984 نمی‌گذرد و ما نیز موفق شدیم این فیلم را تماشا کنیم اما نظرات پیرامون فیلم واندروومن ۲ تا حدود زیادی صفر و یکی است. عده‌ای از این فیلم سرگرم شدند و عده‌ای دیگر به شدت از آن متنفر؛ کمااین‌که در نقد و بررسی فیلم Wonderwoman 1984 در سایت سرگرمی در وصف این فیلم سینمایی که به نوعی قصه‌اش در دنیای سینمایی دی‌سی (DCU) رقم می‌خورد چنین نوشته شده:

تنها چیزی که حین تماشای فیلم زن شگفت‌انگیز ۱۹۸۴ می‌توان با ارفاق به آن دل بست، لحظات اکشن است

جدا از محدود صحنه‌های اکشن فیلم واندروومن ۱۹۸۴، به نظر می‌رسد فیلم زن شگفت‌انگیز ۱۹۸۴ حتی از لحاظ انتقال معنا و مفاهیم نیز به شدت عاجز ظاهر شده و به تبع، این فیلم از لحاظ قدرت تاثیرگذاری‌اش روی مخاطب، حتی به فیلم زن شگفت‌انگیز ۱ نیز نزدیک نمی‌شود اما آیا این مسئله، مورد تایید همه مدل تماشاگر قرار می‌گیرد؟

بر همین اساس، در اپیزود ششم پلان به این موضوع می‌پردازیم که Wonderwoman 1984 چگونه فیلمی است و چرا پتی جنکینز رویکرد متفاوتی در این اثر در پیش گرفت. ما در پلان در قالب یک گفت‌وگو به سراغ این محصول رفتیم تا درباره‌‌اش به طور مفصل صحبت کنیم. پلان، برنامه‌ی ویدیویی با محوریت نقد و بررسی فیلم و سریال‌های تلویزیونی جدید و قدیم است که به صورت انحصاری توسط رسانه سرگرمی در هر هفته منتشر می‌شود.

دیدگاه و نظراتتان درباره‌ی این اثر و صد البته انتقاداتتان نسبت به برنامه‌ی ویدیویی پلان را می‌توانید توسط بخش نظرات ارسال کنید. شما به عنوان مخاطب برنامه پلان تمایل دارید میزبان‌های برنامه پلان در اپیزودهای آینده به سراغ چه محصولاتی در مدیوم فیلم و سریال بروند و آن را زیر تیغ نقد و تحلیل ببرند؟ خوشحال می‌شویم تا دیدگاه ارزنده‌تان را در این رابطه نیز برای سرگرمی ارسال کنید.

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments