پلان اپیزود ۳: میز داغ سریال Dark

سریال دارک؛ پیچیده‌ترین و فلسفی‌ترین سریال تلویزیونی تاریخ؟

رسول خردمندی پانته‌آ کماسی ۱ ۱۱ دی ۱۳۹۹ پلان کپی لینک

سریال Dark توسط دو هنرمند خوش‌ذوق آلمانی به نام باران بو اودار و جنتی فریس ساخته و پرداخته شده است. ماجرای سریال دارک، روایتگر ناپدید شدن پسربچه‌ای در یکی از شهرهای آلمان است که چهار خانواده به واسطه این اتفاق با حوادث به ظاهر ماورالطبیعه دست‌وپنجه نرم می‌کنند. قصه‌‌ی سریال دارک در سبک علمی-تخیلی تعریف می‌شود که در همین راستا، سناریونویس‌ها از المان‌های سبک رازآلود و درام نیز استفاده می‌کنند. این سریال آلمانی در قالب سه فصل توسط شبکه‌ی نتفلیکس پخش شد و در نقد و بررسی فصل سوم سریال Dark این‌گونه ذکر شده:

فصل سوم سریال Dark احتمالا روی جهان‌بینی و فلسفه‌ی وجودی بیننده‌اش تاثیری شاید ماندگار و ابدی می‌گذارد، اما اثری است که محتوایش در انتها ایرادات ریز و درشتی پیدا می‌کند. سریال دارک، مجموعه‌ی تلویزیونی خوش‌ساختی است که بهتر بود قهرمان‌هایش در همان انتهای فصل دوم، راه خروج خودشان را از هزارتوی زمان پیدا می‌‌کردند.

بر همین اساس، در اپیزود سوم پلان به دلیل بررسی به این سوال که آیا سریال Dark ارزش تماشا و توجه کردن را دارد یا خیر، به سراغ این سریال رفتیم تا درباره‌ی این اثر به طور مفصل صحبت کنیم. پلان، برنامه‌ی ویدیویی با محوریت نقد و بررسی فیلم و سریال‌های تلویزیونی جدید و قدیم است که به صورت انحصاری توسط رسانه سرگرمی در هر هفته منتشر می‌شود. بنیامین بهادران و پانته‌آ کماسی، دو میزبان اصلی برنامه پلان هستند و رسول خردمندی، به عنوان منتقد مهمان در برنامه حضور دارد.

دیدگاه و نظراتتان درباره‌ی این اثر و صد البته انتقاداتتان نسبت به برنامه‌ی ویدیویی پلان را می‌توانید توسط بخش نظرات ارسال کنید. شما به عنوان مخاطب برنامه پلان تمایل دارید میزبان‌های برنامه پلان در اپیزودهای آینده به سراغ چه محصولاتی در مدیوم فیلم و سریال بروند و آن را زیر تیغ نقد و تحلیل ببرند؟ خوشحال می‌شویم تا دیدگاه ارزنده‌تان را در این رابطه نیز برای سرگرمی ارسال کنید.

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments