لتس پلی بازی Horizon Forbidden West ـ ماجرای جدید الوی!

اولین نگاه به غرب ممنوعه

ارسلان خودی ۰ ۰۹ اسفند ۱۴۰۰ لتس پلی

به بهانه عرضه شدن جدیدترین عنوان از سری Horizon، تیم سرگرمی اینبار سراغ لتس پلی بازی Horizon Forbidden West رفته‌اند تا نیم‌نگاهی به ماجراجویی جدید الوی (Aloy) در کنسول پلی استیشن 5 داشته باشند.

بازی Horizon Zero Dawn حدود چهار سال پیش توسط استودیو گوریلا گیمز (Guerilla Games) ساخته شد و توانست در میان سایر انحصاری‌های پرطرفدار پلی استیشن جایگاه خود را به دست آورد. گوریلا گیمز که پیش‌تر طی سالیان گذشته عناوین سری Killzone را طراحی و عرضه کرده بود،‌ اینبار با Horizon به سراغ یک تجربه کاملا متفاوت رفت؛ جایی که انسان‌ها در یک صده بعد و در آینده زندگی می‌کنند، اما پس از یک دوره از وقایع آخرالزمانی!
چنان که در بازی اول روایت شد، ظاهرا انسان‌ها پس از ساختن یک سری ربات فوق پیشرفته عملا از خود آن‌ها شکست خورده و حیات روی زمین را به نابودی کشانده بودند. با این وجود، پروژه‌ای تحت عنوان زیرو داون (Zero Dawn) توانست آن‌ها را نجات داده و دوباره با تکنولوژی کلون کردن (Clone) به چرخه حیات پس از دوره نابودی بازگرداند.
با این وجود در این دوران جدید هم همچنان تهدیدهایی وجود دارند که احتمال دارد یکبار دیگر جهان را به نابود بکشانند! از طرفی شخصیت اصلی بازی، یا همان الوی، جلوی این تهدید که از پروژه زیرو داون قدیم بوده را می‌گیرد؛ در حالی که پس از رفع کردن این مشکل، ظاهرا موانع دیگری سر راه او قرار دارند. این مسائل در واقع تهدیدهای جدیدی هستند که از سوی سایر قبایل و غرب ممنوعه هستند؛ سرزمین که الوی به آنجا می‌رود تا برای نجات قبیله خود تلاش کند.


با این حال جدای از داستان، گیم پلی بازی جدید نیز پیشرفت‌های بسیاری را داشته و اینبار الوی می‌تواند از وسایل جدیدی برای از میان برداشتن دشمنان استفاده کند. به همین منظور، کنترل الوی در لتس پلی بازی Horizon Forbidden West را به دست ارسلان و کیان داده‌ایم تا تجربه خود از این بازی را با شما به اشتراک بگذارند.

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا