فیلم انگیزشی

۱۰ فیلم انگیزشی جذاب برای افزایش اعتماد به نفس

چند فیلم مثبت تماشا کنید!

در این مطلب قصد داریم تا ۱۰ مورد فیلم انگیزشی را معرفی کنیم که با دیدن آن‌ها اعتماد به نفس شما افزایش پیدا خواهد کرد.

معمولا دسته‌بندی کردن فیلم‌ها و آثار سینمایی بر اساس ژانر انجام می‌شود، اما می‌توان آن‌ها را براساس نوع تاثیر بر مخاطب نیز در ردیف‌های مختلف قرار داد. مانند فیلم‌های انگیزشی که دیدن آن‌ها باعث می‌شود تا افراد احساس بهتری را نسبت به زندگی خود داشته باشند.

البته هرکسی ژانر و سبک فیلم مورد علاقه خود را دنبال می‌کند، اما اگر روز خسته کننده‌ای داشته یا می‌خواهید کمی حس بهتری در مقابل مشکلات داشته باشید، بد نیست تا آثار لیست زیر را برای تماشا در الویت بگذارید!

۱۰. فیلم The Theory of Everything

سال اکران: ۲۰۱۴

کارگردان: جیمز مارش

«تئوری همه چیز» محصول سال ۲۰۱۴ و به کارگردانی جیمز مارش (James Marsh) ساخته شده که داستان آن، درباره زندگی استفن هاوکینگ (Stephen Hawking) است، کسی که برای اولین بار نظریه بیگ بنگ، درباره درباره شروع زندگی نسل بشر را اعلام کرده و یکی از نوابغ دنیای علم فیزیک محسوب می‌شود.

با این وجود این فیلم انگیزشی دقیقا هر آنچه که درباره زندگی این دانشمند لازم است بدانید در قالب یک اثر سینمایی بسیار جذاب در اختیار شما قرار می‌دهد. به هر حال دانشمندها افرادی هستند که دید متفاوتی را به زندگی دارند، به خصوص اگر اینکه آن شخص استیون هاوکینگ باشد که حتی مشکلات جسمی هم نتوانستند مانع نبوغ او شوند.

۹. فیلم Living is Easy With Eyes Closed

سال اکران: 2013

کارگردان: دیوید تروبا

در سال ۱۹۶۶، یک معلم زبان انگلیسی در کشور اسپانیا دو مسافر را در مسیر خود برای رسیدن به جان لنون سوار می‌کند. با این حال در طول مسیر، اتفاق‌های جالبی برای این افراد رخ می‌دهد که عملا بازتابی از خوشحالی‌های ساده در زندگی است. همچنین سبک درام و کمدی فیلم بیننده را به خنده وادار کرده و لحظات شیرینی را برای شما به نمایش خواهد گذاشت. شاید شما هم با چشمان بسته همه چیز را کمی آسان‌تر بگیرید!

۸. فیلم Thelma and Louis

سال اکران: ۱۹۹۱

کارگردان: ریدلی اسکات

اگر از تماشای فیلم‌های سبک ماجراجویی که در آن شخصیت‌ها به یک مسافرت رفته و در حین راه اتفاق‌های جالبی را تجربه می‌کنند دوست دارید، پس حتما باید فیلم انگیزشی Thelman and Loius را تماشا کنید!

البته شاید از تاریخ اکران این فیلم حدود سه دهه گذشته باشد، اما داستان جذاب آن باعث می‌شود تا همچنان از تماشای دو دوستی که برای رهایی از جامعه کلیشه‌ای فرار می‌کنند، لذت ببرید. در این فیلم همان‌طور که از اسمش هم پیداست، تلما و لویز افرادی هستند که می‌خواهند با گشت و گذار دور کشور، احساس آزادی داشته باشند؛ به خصوص هنگامی که جامعه‌ی مردانه، مدام آن‌ها را تحت نظر دارد!

۷. فیلم As Good As It Gets

سال اکران: ۱۹۹۷

کارگردان: جیمز ال. بروکس

مردی که مشکلات روحی دارد سعی می‌کند تا خود را از جامعه دور کند اما بعدها متوجه می‌شود که توانایی ارتباط با دیگران مسئله‌ای است که برای ادامه حیات به آن نیاز خواهد داشت. در نتیجه با افرادی دوست می‌شود که برای همیشه زندگی او را تغییر می‌دهند!

فیلم انگیزشی As Good As It Gets به بیننده نشان می‌دهد که چطور می‌توان حتی در بدترین شرایط، دوستانی را پیدا کرد که زندگی فرد را تحت تاثیر قرار داده و مسیرش را عوض کنند.

۶. فیلم Moonrise Kingdom

سال اکران: ۲۰۱۲

کارگردان: وس اندرسون

وِس اندرسون (Wes Anderson) در سال ۲۰۱۲ فیلم Moonrise Kingdom را کارگردانی کرد که داستان آن درباره دو نوجوانی است که برای فرار از جامعه عجیب خود، به یک جنگل فرار می‌کنند. با این وجود داستان فیلم به دو بخش تقسیم می‌شود که در یکی نوجوان‌ها سعی می‌کنند تا در این جنگل زندگی کنند، و قسمت دیگر نیز مربوط به خانواده‌ها می‌شود که قصد دارند تا فرزندان خود را پیدا کنند.

شاید گرفتن پندهای اخلاقی از پس‌زمینه‌های اصلی این فیلم باشد، اما در پس ماجراجویی جالب آن، می‌توانید در ذهن شخصیت‌ها باشید انگیزه آن‌ها برای انجام چنین کاری را بهتر درک کنید.

۵. فیلم One Flew Over The Cukoo’s Nest

سال اکران: ۱۹۷۵

کارگردان: میلوس فرمن

در این فیلم مردی زندانی با بازیگری جک نیکلسون (Jack Nicholson) سعی می‌کند تا با وانمود کردن به دیوانگی، خود را از پشت میله‌های زندان فراری دهد. با این وجود نکته قابل توجه اینجاست که تلاش وی برای فرار کردن به افتادن در قفس دیگری منجر می‌شود! به نحوی که او را به بیمارستان بیماران روانی منتقل می‌کنند تا در کنار سایر افراد دیوانه زندگی کند.

با این وجود هنگامی که یک فرد دید مثبت و عاقلانه‌ای به زندگی داشته باشد، نتیجه آن موفقیت در هر جا و شرایطی می‌شود. در این فیلم انگیزشی نیز فرد زندانی روابط خود را با سایر بیماران روانی پرورش داده و بالاخره با کل پرسنل بیمارستان دوست می‌شود!

۴. فیلم Ferris Bueller’s Day Off

سال اکران: ۱۹۸۶

کارگردان: جان هیوز

فیلم انگیزشی

گرفتن انگیزه گاهی اوقات تنها با انجام دادن یک کار بزرگ یا ادامه دادن یک روند مرتب برای رسیدن به اهداف نیست؛ بلکه ممکن است با انجام ندادن بسیاری از همین کارها باشد!

در فیلم انگیزشی Ferris Bueller’s Day Off پسری نوجوان برای اینکه یک روز از دست همه چیز خلاص شود، مدرسه را برای خود تعطیل اعلام کرده و با دوست خود سعی در خوش‌گذرانی به بهترین شکل ممکن می‌کند! البته کنار گذاشتن مدرسه به قاعدتا کار درستی نیست، اما تماشای این فیلم و داستان نوستالژیک و جذاب آن می‌تواند عواقب آن را همراه با یک پس‌زمینه کمدی به شما نشان دهد.

۳. فیلم Chungking Express

سال اکران: ۱۹۹۴

کارگردان: وونگ کار-وای

شخصیت‌ها در فیلم Chungwing Express اکثرا با روابط سرد اجتماعی آلوده شده‌اند. با این وجود دو داستان متفاوت در این اثر روایت می‌شود که زندگی دو پلیس را که هرکدام سبک زندگی نسبتا متفاوتی را دارند بازگو می‌کند.

با این وجود پلیس داستان دوم که به مامور ۶۶۳ شناخته می‌شود، با دختری که در یک رستوران کار می‌کند به صورت پنهانی وارد یک رابطه عاشقانه می‌شود، به نحوی که خود او از هیچ چیز خبر نداشته و آن دختر سعی می‌کند تا به زندگی مامور ۶۶۳ سر و سامان دهد!

۲. فیلم The Meyerowitz Stories

سال اکران: ۲۰۱۷

کارگردان: نوآ بامباک

در فیلم انگیزشی و کمدی The Meyerowitz Stories فرزندان یک هنرمند معروف، بعد از مدت‌ها در شهر نیویورک در کنار یکدیگر جمع می‌شوند تا پس از صدمه دیدن، از پدر خود مراقبت کرده و در کنارش زندگی کنند. با این حال هرکدام از این فرزندان مشکلات خاص خود را هم دارند که در کنار آن‌ها، مشکلات والدین نیز اضافه می‌شود.

آدام سندلر (Adam Sandler) و داستین هافمن (Dustin Hoffman) از ستارگان برجسته این اثر هستند که در نمایش زندگی این خانواده آشفته نقش پسر و پدر را بازی می‌کنند. به هر حال این فیلم می‌تواند مدتی شما را سرگرم کند، بخنداند و در عین حال انگیزه بدهد تا از زندگی خود، هرقدر هم که اوضاع بهم ریخته می‌شود لذت ببرید.

۱. فیلم The Royal Tenenbaums

سال اکران: ۲۰۰۱

کارگردان: وس اندرسون

صحبت از آشفتگی اوضاع خانواده در سبک طنز هم که باشد، هیچ چیز مثل The Royal Tenenbaums نمی‌تواند چنین شرایطی را در قالب یک فیلم انگیزشی و کمدی برای شما به تصویر بکشد.

در این فیلم باز هم یک خانواده بزرگ را داریم که در خانه‌ای به مراتب بزرگ‌تر از حد نیاز، به صورت کاملا اشرافی زندگی می‌کنند. به نحوی که هر خانواده سبک خاص خود برای گذران عمر را داشته و هرکدام محیط کاملا متفاوتی را در جای جای خانه تشکیل داده‌اند. پدر خانواده به دلیل برخی مشکلات از مادر جدا شده و همین امر باعث می‌شود تا فرزندان حتی با وجود نبوغ بالای خود، به نوبت در زندگی شکست بخورند، اما آیا این شکست‌ها همیشگی خواهد بود؟

نظر شما درباره این مجموعه از فیلم‌های انگیزشی چیست؟ آیا فیلمی را می‌شناسید که از این آثار بهتر هستند و آن را ذکر نکرده باشیم؟ حتما نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

1 1 رأی
امتیاز مطلب

نظرات

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا